PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie z ogródkiem.



NOTO
24-07-2005, 10:11
Czy ktoś ma mieszkanie z przylegającym ogródkiem ?
Jak się mieszka z czymś takim ?
Zastanawiałem się kiedyś nad taką alternatywą.

Mohag
24-07-2005, 11:43
Ja mieszkam w czyms takim :wink: od prawie 10 lat :lol:

Szesc blokow trzy pietrowych, kazdy zbudowany w T. Gorne "ramiona" T polaczone ze soba co tworzy z jednej strony podworko z wejsciami do domow a z drugiej podworko z ogrodkami. Mieszkanie mam w srodku, czyli sasiada z jednej i drugiej strony. Mozna powiedziec ze wyglada to jak srodkowa szeregowka, tylko z sasiadami na gorze :wink:

Jak sie mieszka, dla mnie osobiscie super. Oczywiscie nie uwazam ogrodka za prawdziwy ogrod, bo nie ta powierzchnia, tylko bardziej jak przedluzenie dosyc duzego tarasu. Pies ma gdzie polezec i kot wygrzac sie na sloncu.
Na poczatku mysl ze sasiedzi zagladaja mi do talerza jak jemy na tarasie, byla troche dziwna, ale szybko minela. Wprowadzalismy sie wszyscy razem, poznawalismy sie, nawiazywalismy kontakty i jakos to zeszlo. Teraz po tylu latach, wogole nie biore tego faktu pod uwage, macham reka na powitanie jak ktos siedzi na balkonie i zajmuje sie swoimi sprawami. Oczywiscie spada cos czasem z gory, a to zabawka dzieciaka, a to gatki sasiada z suszarki :wink: Nie ma problemu, po zabawke przybiega sasiad a gatki wrzucam na gorny balkon.

NOTO
25-07-2005, 17:50
NOTO fajnie.
JAk duże balkony mają sąsiedzi ?
Czesto tam przesiadują ?
I jak duży masz ogórdek ? Masz narzędzia do jego pielęgnacji ?

25-07-2005, 19:54
U nas tak jest na parterze, ale postanowiliśmy zrobic jeden wielkii ogród, na nasze wspólne 'blokowe' grille:)
p. N. Przesłałem Ci wiadomosć na priv'a, pytaj co jeszcze chcesz :wink:
Obecnie zajmujemy sie właśnie ogrodem, a, że nasza sąsiadka- architekt zieleni to robi projekt:)
Ale i tak sie ciesze, ze sie wyprowadzam :wink:

NOTO
31-07-2005, 14:53
U nas tak jest na parterze, ale postanowiliśmy zrobic jeden wielkii ogród, na nasze wspólne 'blokowe' grille:)
p. N. Przesłałem Ci wiadomosć na priv'a, pytaj co jeszcze chcesz :wink:
Obecnie zajmujemy sie właśnie ogrodem, a, że nasza sąsiadka- architekt zieleni to robi projekt:)
Ale i tak sie ciesze, ze sie wyprowadzam :wink:

Czy ty mieszkasz w Polsce ? A może to jakaś propaganda ? Takie mieszkanie zyskuje sporo na wartości.

Mohag
31-07-2005, 16:52
NOTO fajnie.
JAk duże balkony mają sąsiedzi ?
Czesto tam przesiadują ?
I jak duży masz ogórdek ? Masz narzędzia do jego pielęgnacji ?

balkony sa w miare, ale ze sa cofniete w glab mieszkania to nad moim tarasem wystaje z 20 cm, a czy czesto przesiaduja hmmm chyba tak jak ja :wink: ale juz pisalam nie zwracam na to uwagi.
Ogrodem mam 10 mb "przodu" na szerokosc mieszkania i 5 mb bokow.
1/3 zajmuje w tym taras reszta trawa i jakies chabazie. Mam kosiarke elektryczna i nozyce elektryczne do zywoplotu. Ale moje prace ogrodowe to gora pol godziny i wszystko jest zrobione 8) :lol:
Miedzy naszymi ogrodkami przy mieszkaniach i ogrodkami sasiadow na przeciwko, sa male ogrodki sasiadow z gory. Moga sobie posadzic pomidora czy inne zielsko.

Teraz bardzo ladne buduja w Obornikach Slaskich kolo Wrocka, bloki pietrowe z poddaszem sa budowane w kostke z kopertowym dachem i podzielone na cztery. Kazdy z lokatorow ma 1/4 domu, czyli parter, pietro i poddasze, do tego ta cwiartke ogrodka.

NOTO
31-07-2005, 17:40
Teraz bardzo ladne buduja w Obornikach Slaskich kolo Wrocka, bloki pietrowe z poddaszem sa budowane w kostke z kopertowym dachem i podzielone na cztery. Kazdy z lokatorow ma 1/4 domu, czyli parter, pietro i poddasze, do tego ta cwiartke ogrodka.

Są w internecie plany tego przedsięwzięcia lub zdjęcia ?

Mohag
31-07-2005, 17:53
Wiesz, nawet nie wiem jaka to firma buduje. Widzialam te bloki jak bylam z wizyta u znajomych :wink:

ale tu jest jedna firma ktora tam buduje

http://www.europol-developer.pl/