PDA

Zobacz pełną wersję : Informacje ze spółdzielni.



NOTO
24-07-2005, 10:17
Jak wydobyć informacje nt. wydawania pieniędzy ze składek. Chciałbym się z nimi zapoznać. Jak to wygląda (jestem członkiem spółdzielni)?

edwinw
03-08-2005, 20:06
należy zwrócić się pisemnie o kalkulacje kosztów do spółdzielni

NOTO
08-08-2005, 08:14
należy zwrócić się pisemnie o kalkulacje kosztów do spółdzielni

Na co można sie powołać gdyby zwlekali ?

edwinw
09-08-2005, 17:44
1.Generalnie należy zwrócić się do spółdzielni o kopie statutu(należy się każdemu członkowi)
2.kierować pismo do zarządu, czasem jak się napisze społdzielnia to może potrwać
3.tam powinno byc napisane ile zarząd ma czasu na rozpatrywanie wnisków, skarg. itp. w mojej społdzieni jest to 2 miesiace.
4. w terminie 2 miesięcy powinna przyjść odpowiedź
5. pózniej pisze się do rady nadzorczej jesli termin minał lub wyjasnienia są niesatysfakcjonujące
6. wszystko należy osobiście, najlepiej dac w sekretariacie spółdzielni wraz z pokwitowaniem na kserze
7. termin rozpatrzenia wniosku przez rade jest podany w statucie społdzielni( u mnie do 3 miesięcy)
8. jeśli wszysto upadnie, to obecnie wszedł przepis że każdy członek spółdzielni może brac udział w zebraniu przedstawicieli jako cichy obserwator bez prawa głosu
A to może pomóc
mozna skierować pismo o kalkulacje jako do pierwszej instancji do rady nadzorczej a później w trybie odwoławczym do zebrania przedstawicieli, a tak mozna poprosić kogoś o poruszenie sprawy na tym zebraniu a jednocześnie być obecny, ale osobiście nie wiem jak to może funkcjonować bo to nowość w prawie spółdzielczy
ale na początek prosze się zapoznać ze statutem

NOTO
21-08-2005, 15:45
8. jeśli wszysto upadnie, to obecnie wszedł przepis że każdy członek spółdzielni może brac udział w zebraniu przedstawicieli jako cichy obserwator bez prawa głosu

To jest najciekawsze. Postaram się to wykorzystać.

edwinw
23-08-2005, 13:00
nie jestem prawnikiem tylko pisze co ja bym zrobil i co przeczytałem w gazetach i internecie. osobiście sam pisałem tyle pism do spółdzielni, że troche zaczynam się orientować, ale zawsze dobrze przeczytac o prawie pod adresem http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/. pisma powinno pisac sie do zarzadu bo to on kieruje formalnie ale co spółdzielnia to coś zawsze nowego