PDA

Zobacz pełną wersję : psie podkopy



Maggie
24-07-2005, 15:55
Mam działkę na wsi, na której - szczególnie w czasie wakacji - spędzam z dziećmi i psem sporo czasu.
Ponad rok temu ogrodziliśmy ją prowizorycznie siatką leśną i wkopanymi słupkami z drewna. Ponieważ budowa pewnie jeszcze trochę potrwa, nie chcieliśmy na razie inwestować w docelowe ogrodzenie.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że nasz pies z uporem godnym lepszej sprawy wciąż szuka sposobności na wydostanie się za siatkę. Jak pozatykałam wszystkie dziury, to zaczął robić podkopy i parę razy dziennie przyłapuję go na zewnątrz.

Nie pomaga przywiązywanie na smyczy "za karę". Nie pomagają regularne i długie spacery. Ot, ma fantazję - to wychodzi. A nie każdy z sąsiadów czy przechodniów lubi spotkać się oko w oko z dwudziestokilkowym psiakiem biegającym luzem.

Przyznam, że robienie 160mb podmurówki nie bardzo mi się uśmiecha (działkę ogrodzić trzeba byłoby ze wszystkich 4 stron), a trzymanie psa na smyczy cały boży dzień też nie wydaje mi się dobrym wyjściem.

No i mam kłopot... :(

Gafinka
25-07-2005, 10:50
Jaki to pies ? Reprezentant jakiejś konkretnej rasy czy nie ? Pies czy suka ?
Podkopuje się zawsze czy np. miesiąc, dwa temu bardzo intensywnie teraz już mniej ?

Maggie
26-07-2005, 08:15
Trzyletni pies (facet :wink: ), mieszaniec z golden retrieverem - mamy go od roku. Podkopuje się gdzieś tak od 3 miesięcy - tj. od kiedy przyjeżdżamy na działkę na dłużej.

Najpierw przypuszczałam, że gdzieś poczuł "wolę bożą", ale to chyba raczej sport dla sportu :-?