PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D45 NOSTALGICZNY



Wioska
20-11-2002, 14:26
Czesc,
Zamierzam zbudowac ten domek: czy moze ktos z was tez go buduje / zbudowal?
Drugie pytanie dotyczy zmiany materiałow uzytych do budowy scian - w projekcie mam sciane 3-warstwowa (pustak U-220, styropian, cegla) - wyjdzie to bardzo drogo. Tak samo z dachem zamiast ceramiki moze bede musiała kłaść blachodachówke.
Czy ktos moze mi doradzic, czy zmiana materialow na np. beton komorkowy wymaga naniesienia do projektu i zatwierdzenia przy wydawaniu pozwolenia na budowe, czy tez moge zalatwiac kwity z projektem tak jak jest, a w trakcie budowy zdecydowac sie na inne materiały.

Gajka
20-11-2002, 14:45
On 2002-11-20 15:26, Wioska wrote:
Czesc,Zamierzam zbudowac ten domek:




Proszę podawajcie linki na Wasze domy :smile:
Łatwiej byłoby rozmawiać, prawda?
buźka

Iwona Dzierżko-Bukal
21-11-2002, 12:40
Zmiana materiałów na konstrukcję ścian jest możliwa (zgodnie z opisem pkt1 str.3 dokumentacji), pod warunkiem, że nie zmienia wyglądu elewacji. Jednak jej wprowadzenie wymaga formalnego wpisu przez autora adaptacji projektu gotowego, który określi konkretne parametry nowego materiału.
Natomiast na zmianę pokrycia dachowego należy uzyskać zgodę autora.

pawcik7
21-11-2002, 12:55
A na cholerę zgoda autora na zmianę pokrycia dachu !!!
Pewnie chce cwaniak kaske wyciagnac od inwestora.
Olać autora !!!!
A co rozbierze mi dach i położy po swojemu ???!!!?????
Nie dajmy się nabijac w butelkę - autor projektu i tak ma dość kasy !!!

Iwona Dzierżko-Bukal
25-11-2002, 10:03
Konieczność uzyskania zgody na zmianę pokrycia dachowego wynika z ochrony praw autorskich - w tym przypadku chodzi o ochronę wyglądu budynku.
Nie wiąże się to jednak z żadnymi opłatami, ani dla autora projektu ani dla firmy WM MURATOR PROJEKT sp. z o.o.

ReSz
17-08-2006, 20:48
Czy ktoś buduje dom "Nostalgiczny". Błagam dajcie znać.