PDA

Zobacz pełną wersję : Co słychać u Nikoli



EDZIA
25-07-2005, 12:37
Akcja zbiórki pieniędzy na komputer dla Nikoli została zakończona, ale kontakt z rodzicami i Nikolą pozostał. Myślę, że z uwagą i ciekawością będziemy śledzić dalsze losy i postępy Nikoli dlatego pozwoliłam sobie założyć ten wątek.
Może w przyszłości Państwu Żyburom uda się założyć Internet to relacje będą bezpośrednie.
Póki co z rozmowy telefonicznej dowiedziałam się, że Nikola wraz z mamą jest od soboty na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Łebie.
Bardzo jest dumna z własnego komputera, czuje się z tego powodu bardzo ważna, że to jej komputer a nie jej starszych braci.
W Kajetanach jest już bardzo sławna i nazywana tam Gwiazdą. To poczucie ciągłego zainteresowania jej osobą takiej rzeszy ludzi daje jej większe poczucie pewności co bardzo pozytywnie wpływa na jej postępy w rehabilitacji. Rehabilitacja przebiega rewelacyjnie

Rodzice Nikoli jeszcze do tej pory nie oswoili się z myślą, że mają komputer i że tak sprawnie przebiegła zbiórka pieniędzy. Odniosłam wrażenie, ze jeszcze w piątek Pani Joanna miała łzy szczęścia w oczach dziękując po raz kolejny Forumowiczom za ich ofiarność dobre serce.

Pozdrawiam w imieniu swoim i Państwa Żyburów

Edzia

EDZIA
28-07-2005, 15:41
Dziś nadeszły pozdrowienia od Nikoli z turnusu rehabilitacyjnego w Łebie
Oto ich treść:
"..W październiku - słuch odzyskałam,
W lipcu - komputer dostałam
A teraz jestem nad morzem,
Słyszę jak krzyczą dzieci, jak mama woła,
Szum wody i wszystko co się dzieje dookoła.

Teraz jestem już wesoła !

Dziękuję i mocno całuję ! "

Nikola z mamą

ponury63
05-08-2005, 00:55
"Słyszę jak krzyczą dzieci, jak mama woła,
Szum wody i wszystko co się dzieje dookoła"


...wzruszyłem się......
to wejście do Nowego Świata...
...muzyka, ptaki, nawet brzmienie ciszy..... chciane, gdy potrzeba....


SZCZĘŚCIE

Dać mi szczęście
To taki proste
Dać mi szczęście
To przecież trudne
Szczęście...
coś pięknego
Gdy człowiek nim
człowieka obdarowywuje

Więc jak chcesz to daj mi je
Daj mi go w kilogramach
Schowam je do piwnicy
i będę wyjadać codziennie
po troszeczku
by starczyło
na całe życie !

madziulka
7.11.99

więcej tutaj (http://slaboslyszacy.pl/wiersze.php?pg=3)

EDZIA
05-10-2005, 12:19
Tak mi się przypomniało, że już niedługo 11 października minie rok od operacji Nikoli...
Próbowałam kilka razy dodzwonić się do rodziców Nikoli...dziś odebrał jej brat i dowiedziałam się, że nasza Nikola chodzi już do przedszkola....szczegóły wkrótce...

pozdrawiam

Edzia

tola
05-10-2005, 22:27
Cieszę się ogromnie. :D

Joanna i Janusz
05-10-2005, 22:31
:lol: :lol: :lol:

07-10-2005, 05:10
"..W październiku - słuch odzyskałam,
W lipcu - komputer dostałam
A teraz jestem nad morzem,
Słyszę jak krzyczą dzieci, jak mama woła,
Szum wody i wszystko co się dzieje dookoła.

piękne to, po prostu :cry:

maksiu
07-10-2005, 07:50
Nikola zaczyna normalnie zyc... i to wlasnie chodzilo..
m.

pattaya
31-10-2005, 13:24
Co tam u małej?
Ktoś wie?

EDZIA
24-11-2005, 17:23
A u Nikoli duzo nowości.
Chodzi do przedszkola i dobrze sobie radzi wśród rówieśników.
Obsługę komputera ma opanowaną lepiej niż mama, sama włącza , wyłącza i korzysta z programów rehabilitacyjnych.
No i wiadomość z jednej strony dobra a z drugiej...
Naszą Nikolę czeka jeszcze w tym roku druga operacja.
Do tej pory przeprowadzano w Polsce operacje jednostronnej implantacji, w tym roku jest możliwość przeprowadzenia operacji dwustronnej implantacji.
Do tej operacji została wytypowana grupa 20 dzieci, wśród nich znalazła się Nikola. Rodzice nie znają jeszcze terminu, wiedzą tylko, ze jeszcze w tym roku bo środki na ten cel trzeba wykorzystać do końca roku.
Ta operacja jest bezpłatna.
Z jednej strony radość a z drugiej obawa, wszak to poważny zabieg.

przekazuję serdeczne pozdrowienia od Nikoli i jej Rodziców.

Edzia

SławekD-żonka
25-11-2005, 09:37
Dobre wieści, a operacja z pewnością się uda, będziemy trzymać mocno kciuki.

fizyk
30-11-2005, 14:51
Trzymamy kciuki !!!!

tomek1950
04-12-2005, 01:00
Ta operacja MUSI się udać.

ewak39
04-12-2005, 20:02
Na pewno sie uda! Wszystko bedzie dobrze! :D

Maluszek
05-12-2005, 09:52
Trzymam kciuki za Nikolę :D

AdaśP
09-12-2005, 18:40
Ta operacja na pewno się uda. Trzymaj się Nikolciu.

EDZIA
13-12-2005, 21:43
Wiadomość z ostatniej chwili.
Nikola z mamą są już w Warszawie.
Operacja jutro 14.12. o godz.8.00
Zatem trzymajmy kciuki za Nikolę


pozdrawiam

Edzia

tola
14-12-2005, 00:19
Jestem myślami z Nikolą, będzie dobrze, na pewno.

SławekD-żonka
14-12-2005, 07:41
Za niespełna pół godziny :o trzymamy kciuki - to na prawdę pomaga, więc będzie dobrze.

fizyk
14-12-2005, 10:16
Pewnie już po ???
Mam nadzieję, że wszystko OK :roll:

EDZIA
14-12-2005, 16:09
Nikola na pewno jest już po operacji i też mam nadzieję, że wszystko jest ok.

O stanie zdrowia najwcześniej dowiemy się w piątek, bo w piątek planowany jest powrót Nikoli do domu.

Jak uda mi się czegoś nowego dowiedzieć to poinformuję.


pozdrawiam

Edzia

14-12-2005, 18:28
Całym sercem jestem z Nikolą.

maksiu
09-01-2006, 15:09
Pozwoliłem sobie dziś zadzwonić do Puław i mam najnowsze informacje

Nikola jest juz po drugiej operacji, przeszła ją jeszcze lepiej niż pierwszą, rana goi się lepiej niż dobrze, narazie działa tylko jeden implant, ten pierwszy, a na uruchomienie drugiego procesora Nikola z mamą jedzie do Warszawy około 20 lutego. Sama Nikola robi naprawde ogromne postępy, mówi już pełnymi zdaniami, śpiewa i jest poprostu radosnym dzieckiem.
A na jesień idzie do zerówki

pozdrawiam
maksiu

ewak39
09-01-2006, 15:17
YESSSS!!! :D

http://thefriendsociety.com/forum/images/smilies/yesss.gif

Najserdeczniejsze pozdrowienia dla Nikoli i rodzicow. Ja nadal trzymam kciuki!

tomek1950
09-01-2006, 19:02
:D Raduje się serce, raduje się dusza... gdy czyta się takie wieści.

SławekD-żonka
10-01-2006, 08:11
Super wieści :P :P :P :P :P :P dzięki bardzo Maksiu :D

pattaya
10-01-2006, 11:30
SUPER!!!!!

Mały
11-01-2006, 23:05
Wspaniale!

fizyk
13-01-2006, 09:43
I tak ma być ... !!!!
:wink: :D

11-09-2006, 18:53
Spotkałam dzis Nikolę z tatą :D Siedziała mu na plecach i się zaśmiewała. Zapytałam co u niej słychać. Mała wspaniale sie rozwija, jest radosnym dzieckiem, tata też wyglądał na szczęśliwego. Dziś była pierwszy dzień w przedszkolu. Komputer , ktory dzięki forumowiczom otrzymała bardzo się przydaje. Rodzice kupują jej kolejny program do rehabilitacji :D

maksiu
11-09-2006, 20:58
Spotkałam dzis Nikolę z tatą :D Siedziała mu na plecach i się zaśmiewała. Zapytałam co u niej słychać. Mała wspaniale sie rozwija, jest radosnym dzieckiem, tata też wyglądał na szczęśliwego. Dziś była pierwszy dzień w przedszkolu. Komputer , ktory dzięki forumowiczom otrzymała bardzo się przydaje. Rodzice kupują jej kolejny program do rehabilitacji :D

Jak jeszcze spotkasz Nikole z rodzicami to koniecznie pozdrów ich odemnie i podziekuj w moim imieniu za kartkę z Łeby. Nikola była na turnusie rehabilitacyjnym, podobnie jak w poprzednim roku również w Łebie.
pozdrawiam
m.

11-09-2006, 21:11
Spotkałam dzis Nikolę z tatą :D Siedziała mu na plecach i się zaśmiewała. Zapytałam co u niej słychać. Mała wspaniale sie rozwija, jest radosnym dzieckiem, tata też wyglądał na szczęśliwego. Dziś była pierwszy dzień w przedszkolu. Komputer , ktory dzięki forumowiczom otrzymała bardzo się przydaje. Rodzice kupują jej kolejny program do rehabilitacji :D

Jak jeszcze spotkasz Nikole z rodzicami to koniecznie pozdrów ich odemnie i podziekuj w moim imieniu za kartkę z Łeby. Nikola była na turnusie rehabilitacyjnym, podobnie jak w poprzednim roku również w Łebie.
pozdrawiam
m.
zrpbi się :P

EDZIA
14-10-2008, 20:45
Po długiej przerwie udało mi się ponownie nawiązać kontakt z Rodzicami Nikoli.
Rodzice Nikoli przeprowadzili się do nowego, większego mieszkania, zmienili adres i nr tel. no i dlatego tak długo była tu taka cisza, ale na szczęście po latach udało mi się ich odnaleźć.
Pani Joanna była akurat z Nikolą na turnusie rehabilitacyjnym i mój tel. tak bardzo ją zaskoczył, że w pierwszej chwili nie wiedziała co powiedzieć , od czego zacząć, Ucieszyła się jednak bardzo i ciągle powtarzała, że na zawsze zostaniemy w ich sercach za to co zrobiliśmy dla Nikoli.
Nikola chodzi już do II klasy dobrze sobie radzi, choć nie bez problemów, Prawie 5 lat życie w świecie ciszy zrobiło niestety swoje. Duże zaangażowanie Pani Joanny w edukację Nikoli a i chęć do pracy samej Nikoli daje dobre rezultaty i jest coraz lepiej. Komputer i programy edukacyjne Nikola opanowała już do perfekcji i chętnie z nich korzysta. W nowym mieszkaniu mają już internet i jak tylko Pani Joanna znajdzie chwilę czasu zajrzy do nas i obiecała, że napisze.
Prosiła, żeby wszystkich bardzo serdecznie pozdrowić co niniejszym czynię

Edzia

maksiu
15-10-2008, 08:01
Ciesze się że mamy takie dobre wieści od Nikoli, bardzo to budujące że tak doskonale sobie radzi.
Bardzo dziękuje Edziu za informacje i mam prośbę o podanie na pw nr telefonu do rodziców Nikoli.
pozdrawiam
maksiu

SławekD-żonka
22-10-2008, 19:17
W nowym mieszkaniu mają już internet i jak tylko Pani Joanna znajdzie chwilę czasu zajrzy do nas i obiecała, że napisze.
Może jakieś zdjęcie Nikoli wstawi, na pewno już duża panna z niej 8)

maksiu
23-10-2008, 09:32
Dostałem od Nikoli kartkę z turnusu rehabilitacyjnego,
tegoroczna kartka jest szczególna, do tej pory kartki były wypisywane przez jej mamę, a tym razem to Nikola sama wypisała kartkę
naprawdę serducho rośnie jak się widzi takie postępy
pozdrawiam
m.