PDA

Zobacz pełną wersję : od zakupu działki po zakup firanek



Monika $ Seba
25-07-2005, 17:31
marzę już o tym ostatnim etapie :D
na razie działka- kupiona

co dalej?

Dzisiaj byłam w starostwie - dostałam wniosek o pozwolenie na budowę.
Co mam teraz załatwiać skoro w gminie powiedzieli że mogę składać o WZ ale 1 lipca uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego, który wejdzie w życie z końcem września!

Działka leży w strefie obserwacji archeologicznej (jej niewielka część). Jutro dzwonię do wojewódzkiego konserwatora zabytków, bo go dzisiaj nie było.

Nie chcę czekać do końca września na wejście w życie planu, bo jak się dopiero wtedy wezmę do roboty, to nie zaczniemy budowy na wiosnę. Co robić? Kupować już projekt?
Składać o pozwolenia branżowe ? (GSG 18.01 -jeszcze przed zakupem działki, kiedy sprawdzałam wszystko co się dało- poinformował mnie WSTĘPNIE o MOŻLIWOŚĆI DOSTARCZENIA PALIWA GAZOWEGO DLA PROJEKTOWANEGO BUDYKNU....), (ENION 21.01.05 pionformował o możliwości przyłaczenia obiektu do sieci energetycznej w 2005 dla potrzeb zasilania placu budowy, w 2006 docelowo dla obiektu.), (zakład gospodarki komunalnej 11,01,2005 naniósł mi na mapkę siec wodociągową) nie wiem czy te pisma są nadal aktualne.
poradzcie! thx,M.

kasia64
11-08-2005, 14:22
:wink: cześć bez warunków zabudowy ,wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie możesz kupić projektu,bo to ten wypis i wyrys określa jaki dom możesz zbudować np.wysokość domu,kształt dachu,wielkość domu(%zabudowania działki),kąt nachylenia dachu itp.w międzyczasie możesz pozałatwiać warunki dostarczenia mediów,w energetyce,gazownictwie i wodociągach,POWODZENIA,też chcę zacząć w przyszłym roku C-33 z muratora