PDA

Zobacz pełną wersję : remont starego drwenianego domu



zefir1
26-07-2005, 23:10
:D Witam wszystkich!

Zastanawiam sie nad remontem starego drewnianego domu z bali. Zastanawiam się w jaki sposób można skutecznie i bezboleśnie wzmocnić konstrukcję. Ściany są z z zewnątrz drewniane (czworokątne bale, mocowane na "zakład"). Wewnątrz ściany to glina z jakąś słomą, która jeszcze odpada. Dom nie jest duży. Od wewnątrz planuję go wycieplić (watą) i położyć płyty gipsowo-kartonowe. Chodzi mi o jakis konkretny sposób wzmocnienia ścian i konstrukcji (parwdopodobnie jedna strona opada). W środku domu jest komin i na tym kominie ściana się dobrze trzyma, ściany zewnętrzne opadają (tak mi się wydaje) sądząc po skosie na suficie. Jeżeli ktoś miałby jakiś fajny pomysł to byłbym wdzięczny. Może lepiej byłoby rozwalić ten dom i postawić nowy? Miejscowi fachowcy mawiają że drzewo jest zdrowe! (trochę mi go szkoda)

Zefir

katja
27-07-2005, 19:40
Rozłożyć, dorobić co trzeba i złożyć :roll: . Najpierw oderwać ten tynk gliniany. Sprawdzić stan więźby, belek stropowych.
Robota dla dobrego cieśli.
Ale wcześniej, radzę, prześpij się w tej chałupie, w nocy lub nad ranem nasłuchuj czy tych bali jakiś spuszczel nie wcina. Lato to dobra pora na taki nasłuch 8).
Mówię serio, mojego spuszczela najlepiej słychać o świcie, jak się jeszcze ptaszki nie obudzą...

Pozdrawiam

zefir1
28-07-2005, 12:32
Dzięki, za odpowiedź katja

spałem już w tym domu i jeszcze nic nie słyszałem zeby belki coś chrupało. Ale robaków różnego rodzaju jest mnóstwo! Chyba w tej glinie siedzą. Gryzoni też trochę jest :-) Z tym rozbieraniem chaty byłoby trochę roboty. Niewiem czy uda mi się to skończyć do wrzesnia. Dobry cieśla to też może byc problem!

Nie wiecie może czy gminy ofreują jakieś dofinansowania jeżeli ktoś zmienia dach z eternitu na jakiś bardziej ekologiczny???

pitbull
29-07-2005, 06:53
Niektóre tak.
Prawdopodobnie bedziesz musiał zatrudnić do likwidacji i demontazu materiału niebezpiecznego firme z koncesją.