PDA

Zobacz pełną wersję : wilgoc w piwnicy po jej poglebieniu....



kasiontko
27-07-2005, 16:20
rozbudowalismy domek z lat 60-tych stawiany na jakichs poniemieckich fundamentach...
wszystko bylo ok dopoki nie poglebilismy piwnicy-dom na skarpie,ujecie kanalizacyjne wyzej,a fundamenty okazaly sie bardzo plytkie....teraz mam mokre plamy na scianie do wysokosci 60 cm....izolacji poziomej juz sie nie da zrobic,czy odkopanie fundamentow z zewnatzr i polozenie drenazu rozwiaze nam sprawe ? moze mial ktos podobny problem ?
nie robilabym z tego tragedii,ale w piwnicy ma byc pralnia i suszarnia...

kasia

invx
27-07-2005, 19:05
drenaz moze polepszyc sprawe, jednak do konca jej nie rozwiaze, izolacja pozioma, i pionowa jest konieczna.

kasiontko
29-07-2005, 16:01
kiedy izolacja pionowa z zewnatrz zostala juz wykonana,
potem ekipa zaczela poglebiac piwnice i okazalo sie ze fundament jest juz tylko jakies 10 cm,tak wiec 20 cm dalej to juz tylko glina :o
to teraz chyba tylko podbijanie fundamentow pozostaje ?
wszyscy sa zdziwieni ,architekt i budowlancy ,ze Niemcy zrobili zewnetrzny glebiej a wewnatzr juz jest nisko...
wydaje mi sie ze architekt i konstruktor troche nawalili ,bo jak robili inwentaryzacje to mogli zagrzebac lopata w piwnicy...a teraz to ta zaizolowana sciane zewnetrzna trzeba bedzie od nowa kopac :(

kasia

happyluke
29-07-2005, 17:16
rozbudowalismy domek z lat 60-tych stawiany na jakichs poniemieckich fundamentach...
wszystko bylo ok dopoki nie poglebilismy piwnicy-dom na skarpie,ujecie kanalizacyjne wyzej,a fundamenty okazaly sie bardzo plytkie....teraz mam mokre plamy na scianie do wysokosci 60 cm....izolacji poziomej juz sie nie da zrobic,czy odkopanie fundamentow z zewnatzr i polozenie drenazu rozwiaze nam sprawe ? moze mial ktos podobny problem ?
nie robilabym z tego tragedii,ale w piwnicy ma byc pralnia i suszarnia...

kasia
A czy podczas tego pogłębiania w środku, robotnicy nie napotkalii na jakieś elementy ceramiczne? Lub gruz? Kiedyś stare domy miały drenaż przez ŚRODEK budynku. Być może usunięto ten dren i stąd ta wilgoć. Kiedyś się z takim przypadkiem już spotkałem. Podpytaj pracowników, czy nie było jakichś szmat, ceramiki itp. ułożonej w jakimś układzie?
Pozdr.

invx
29-07-2005, 18:39
kiedy izolacja pionowa z zewnatrz zostala juz wykonana,
potem ekipa zaczela poglebiac piwnice i okazalo sie ze fundament jest juz tylko jakies 10 cm,tak wiec 20 cm dalej to juz tylko glina
to teraz chyba tylko podbijanie fundamentow pozostaje ?
wszyscy sa zdziwieni ,architekt i budowlancy ,ze Niemcy zrobili zewnetrzny glebiej a wewnatzr juz jest nisko...
wydaje mi sie ze architekt i konstruktor troche nawalili ,bo jak robili inwentaryzacje to mogli zagrzebac lopata w piwnicy...a teraz to ta zaizolowana sciane zewnetrzna trzeba bedzie od nowa kopac

kasia

to oni poglebili piwnice 10 cm ponizej poziomu law fundamentowych bez podbijania ?? :o to grozi nie wilgocia ale katastrofa ... chyba ze zle zrozumialem :wink: mam taka nadzieje :P

kasiontko
29-07-2005, 20:42
ta sciana jesta na skarpie,z zewnatzr fundament jest zalozony glebiej i nic nie wskazywalo na to ze trzeba go bedzie podbijac,wiec zrobili izolacje pionowa i mialo byc po sprawie...
teraz kiedy poglebili piwnice okazuje sie ze od srodka konczy sie on wyzej ...wyglada na to ze byl taki kombinowany ?...
mam problem bo majstry same sie po glowie drapia co z tym fantem zrobic....


kasia

invx
29-07-2005, 21:11
hmm, zalezy ile jest tego wezszego i jak on się ma konstrukcyjnie do calej reszty, jak wiecej niz 1/3. tylko podbijac.

Mały
29-07-2005, 21:13
tzn macie wykop poniżej fundamentów?

kasiontko
29-07-2005, 22:21
tak to wyglada,ale tylko z wewnetrznej strony,na zewnatrz jest ok.
ten fundament jest bardzo gruby i chyba go od wewnatrz pocienili ??

kasia

invx
30-07-2005, 18:10
czego to ludzie nie wymysla ...

musisz koniecznie sprawdzic ile w szerokosci fundamentu to pocienienie. I napewno go zalac betonem.