PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie elewacji:Sarsil, Caparol,Haering - która farba...?



Geno
27-07-2005, 17:33
Konkretnie: elewacyjna farba silikonowa w granicach 18 zł/kg

Mam mały dylemat - w projekcie jest Caparol niemniej jednak po rozmowach z wykonawcami stanowczo mi odradzają siliknowe farby tej firmy (stosowali na obiektach zabytkowych). Jeśli zaś chodzi o Sarsil Eko - doświadczenia z tymi farbami mam pozytywne - obawy dotyczą jedynie logistyki. Haering - tu mam prawdziwego klina - ktoś malował ? Jak się sprawuję np. po roku czasu...niechciałbym mieć później reklamacji :D

Sp5es
27-07-2005, 19:09
Za 18 pln to spokojnie można wziąć Huma, albo i będzie taniej sprawdzona jakość.
Dobra farba, super serwis tf 0600 918 658.
Z Sarsilem miałem bardzo złe doświadczenia, są problemy z powtórzeniem pigmentacji, kolor "nastawiali" na budowie na oko - np. Hotel Mazury w Orzyszu.

katja
27-07-2005, 19:56
To jak to jest z tymi silikonami Caparola?
Już prawie się zdecydowałam na Amphisilan, potrzebuję na 10m2 więc ok. 3l, w Kenpolu na Bartyckiej mogą mi sprzedać od ręki taką ilość, jeżeli tylko doza barwnika na to pozwoli.
Humę, myślałam o Silicon-Fassadenfarbe, barwią w Poznaniu, więc trochę z tym zachodu, trzeba dwa razy jechać na Wał, a poza tym chyba muszę kupić całe 5l.

katja
27-07-2005, 20:07
... a i w soboty mają nieczynne, a w inne dni do 16 :(

katja
28-07-2005, 16:36
Geno, co jest nie tak z silikonowymi farbami Caparola, dlaczego Ci odradzają?

Geno
28-07-2005, 16:54
Geno, co jest nie tak z silikonowymi farbami Caparola, dlaczego Ci odradzają?

Wykonawcy którzy akurat kiedyś byli moimi podwykonawcami wcześniej właśnie malowali tymi farbami (choć nie wiem dokładnie akurat która-wiem ,że silikonowa konkurencyjna w stosunku do Sarsil Eko) po zimie , mimio wg nich prawidłowego zachowania technologii nastąpiło złuszczenie farby i reklamacje - trzykrotna - stąd ich pesymizm - nie chcieli u mnie malować Capraolem - coś jeszcze wspominali o braku odpowiednich chyba impregnatów z katalogu Caparola.....

Sp5es
28-07-2005, 23:42
Poczułem się wywołany do tablicy.

Jak to byli podwykonawcy - to wszystko jasne. Oczywiście winna farba. Bo jak to może być ich wina ? Wykonawca ? To niemożliwe.

Jest jeszcze inna możliwość - pomalowane Sasilem, a kasę wzięli za Caparol. Zawsze dobrze im obejrzeć rachunki.

90% odłażących farb to niechlujstwo wykonawcze, pośpiech i przede wszystkim źle przygotowane podłoże - osypująca się sciana, nie umyta, nie zagruntowana, za wcześnie malowana na niewyschnięty tynk. Listę grzechów da się wydłużyc.

Ja życzę wszystkim systemodawcom, aby mieli tyle preparatów gruntujących i tej jakości co Caparol. Chyba rzeczywiście jakaś brygada bez pojęcia.

Widziałem też budynki malowane Sarsilem np. Kościuszki w Łodzi, cała elewacja się świeci i błyszczy. To na maginesie.

Geno
29-07-2005, 06:46
Dlatego nie chciałbym generalizować - z tym ,że akurat ten wykonawca - przynajmniej z mojego doświadczenia i kontaktów z nim nie pracuje w taki sposób aby potem mieć reklamacje - akurat później przy Sarsliu żadnej nie miał.... nie wiem czy być może to był pojedynczy przypadej ,, może jakaś wada farb..? Ciżżko stwierdzić - niemniej jednak trochę mnie pod tym względem nastraszył i jakoś w tej chwili wg zasady "póki nie zobacze, nie uwierze" mam raczej negatywne skojarzenia.....

Sprostuje - to są podwykonawcy ale też wykonują roboty jak wykonawcy - i tak też było w przypadku malowania Caparolem - żaden szanujący się wykonawca nie będzie ryzykował reklamacji idąc na skróty wbrew technologii - akurat w tym przypadku mam do podwykonawcy zaufanie - widziałęm jak pracowali "u mnie" i nie miałem zastrzeżeń.

Spróbuje jeszcze się coś w tej kwestii dowiedzieć :wink:

Sp5es
29-07-2005, 17:12
Znam od lat Caparola i ich towar. Dobra firma i bardzo kompetentna (szczególnie w Niemczech)
Widziałem wiele ich obiektów, nigdy przez lata nie widziałem obłażenia.
Ja też wieszam psy na tych podwykonawcach, ale ani ich nie widziałem, ani ich roboty. To też sąd kapturowy.
Jednakże spekulacje w tym zakresie są niestety statystycznie zgodne z obserwacjami frontu budowlanego. Stąd wątpliwości.

Caparol jak wszyscy szuka oszczędności (np.Alpina Weiss w Polsce i Niemczech to dwa różne wyroby, ale i dwie różne ceny), ale jakościowo nie spada poniżej określonych poziomów jakości.

Geno
02-08-2005, 22:56
Podnoszę. To jak z tym Haeringiem :D nikt nie malował? :cry:

katja
03-08-2005, 09:24
Zamówiłam Silicon-Fassadenfarbe Humy :D

KrzysiekS
03-08-2005, 09:44
Zobaczcie tez stare wątki o farbach silikonowych.

Generalnie to wszyscy byli zadowoleni ze swoich farb silikonowych.

Gwizdki
29-08-2005, 11:17
Znam od lat Caparola i ich towar. Dobra firma i bardzo kompetentna (szczególnie w Niemczech)
Widziałem wiele ich obiektów, nigdy przez lata nie widziałem obłażenia.
Ja też wieszam psy na tych podwykonawcach, ale ani ich nie widziałem, ani ich roboty. To też sąd kapturowy.
Jednakże spekulacje w tym zakresie są niestety statystycznie zgodne z obserwacjami frontu budowlanego. Stąd wątpliwości.

Caparol jak wszyscy szuka oszczędności (np.Alpina Weiss w Polsce i Niemczech to dwa różne wyroby, ale i dwie różne ceny), ale jakościowo nie spada poniżej określonych poziomów jakości.

Niestety musimy przez zime, i może nawet do jesieni wstrzymac sie z kolorem więc będzie "szaraczek". Już wiem, że trza siatke na kleju zagruntować i teraz pytanie: czy wystarczy zagruntować tylko teraz czy potem, juz przed samym tynkowaniem trzeba to powtórzyć?

Śliwiok
29-08-2005, 12:09
Powtórzyć.

Sp5es
29-08-2005, 13:13
Powtórzyć, jeśli przerwa jest ponad 3 miesiąca, albo jakaś brudna lokalizacja ( trasa szybkiego ruchu itp.)

Gwizdki
29-08-2005, 14:31
Dzięki! :D

miła
29-08-2005, 15:50
A ja chciałam od Caparolu tynk koloru ceglastego a oni mi na to, że jak słońce poświeci i się nagrzeje to może popękać - to ja już nic Caparolu nie chce i biorę tynk rodzimy od Kaszubów :D pozdr Ewa

pblochu
14-08-2009, 20:33
Poradźcie co zrobić aby nie zaliczyć strzału w kolano
Sytuacja następująca
Siatka na styro przyklejona Bolix-em i musi to tak zostać do przyszłego sezonu.
Plany są wielkie brak tynku tylko farba sylikonowa (myślałem o ThermoSan lub innej farbce do którego się przekonam), gdzieniegdzie jakieś płytki lub kamień :-? (zamysł żonki). Tylko napiszcie jaki gruntu użyć żeby przetrwał zimę oraz by można było nasączoną wyprawę później pomalować i jednocześnie nie było problemu z przyklejeniem do tego dupenszwanców i innych bibelotów :evil:
Pójść w systemowy grunt Bolix-a czy raczej któryś Caparol, a może w inne cudo
Pozdrawiam

pblochu
15-08-2009, 18:49
halo to ja :D