PDA

Zobacz pełną wersję : stan surowy otwarty



Alina Lozowska
27-07-2005, 19:14
Chce podpisać umowę na wykonanie stanu surowego otwartego. Jakie etapy powinnam w niej szczegółowo zarzeć, tak aby wykonawca nie miał wątpliwości na co sie umawiamy? :o :o :o

29-07-2005, 16:15
Alina
właśnie jestem w dokładnie tym samym punkcie inwestycji, przeszukuję forum i odpowiedzi na nasze pytanie jest naprawde sporo, "POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ" :wink:

Alina Lozowska
30-07-2005, 05:51
Dzięki, ale zapewniam, że spędziłam wiele godzin w archiwum i odpowiedzi na tak sformuowane pytanie nie otrzymałam. Ale skoro piszesz,że już masz tę wiedzę napisz proszę krótko, co obejmuje dokłanie stan surowy otwarty.
:lol: :lol:

jankazik
01-08-2005, 09:05
Fundamenty, stropy, ściany nośne, dach. Bez stolarki okiennej i drzwiowej. Dlatego nazywa się "otwarty".
pzdr

Alina Lozowska
01-08-2005, 10:59
Stan otwarty z dachem ???? A schody, tarasy, kominy ?

01-08-2005, 11:13
Z dachem albo bez - zależy od Ciebie.
Mnie np interesuje więźba z pełnym deskowaniem i papą ale bez blachodachówki.

MaciekW
01-08-2005, 11:39
Poszukaj "umów Fugasa" - są bardzo szczegółowe i precyzyjne.

Albo przyślij mi swojego mail'a, to wyślę własną umowę, którą sporządziłem na podstawie forumowej propozycji Fugasa. Ostrzegam, że to 7 stron + 4 strony załączników. Dwóch wykonawców obmówiło jej podpisania w zaproponowanym kształcie, a ja traktowałem ją jako nienegocjowalną. Ale znalazł się i taki, który podpisał i za miesiąc kończy stan surowy otwarty.

Pozdrawiam. Maciek

jankazik
01-08-2005, 12:08
Stan otwarty z dachem ???? A schody, tarasy, kominy ?
Twoje pytanie dotyczyło stanu surowego otwartego.
A dlaczego nie z dachem ???? Otwarty, to nie oznacza nie przykryty dachem.
Schody, tarasy - nie muszą, kominy - jeżeli z przykrytym dachem to tak.

Wątpliwości wskazują na nieprecyzyjnie zadane pytanie. Określenie "stan surowy otwarty" obejmuje zakres, który podałem wcześniej. Od Ciebie zależy czy kolejne elementy budowy włączysz to tego stanu. Może być to zdeterminowane albo posiadaną w danym momencie kasą albo porą roku, w której prowadzisz roboty.
pzdr

01-08-2005, 15:02
możesz zobaczyć np :
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=264303&highlight=koszty+stanu+surowego#264303