PDA

Zobacz pełną wersję : PODŁĄCZENIE SIĘ DO TRAFOSTACJI NA TERENIE OBCYM.



wieslaw=pyza
27-07-2005, 20:00
PODŁĄCZENIE DO SŁUPA ENERGETYCZNEGO,A SŁUŻEBNOŚĆ==========dostałem warunkitechniczne do podłaczenia prądu linią napowietrzną z trafostacji ,która znajduje się na terenie ogrodów działkowych,zarząd wdał pozytywną opinie co do wejścia na ich teren,oraz postawienie dodatkowego słupa,ale zażyczył sobie za to 15 tys.zł,jak to określiliza ziemię która jest pod linią napowietrzną ,około 530m2.Czy jest na to inne rowiązanie zgodnie z prawem,słup i trafo nie jest ich własnością.

jacekj
27-07-2005, 21:34
WITAM:)

PODŁĄCZENIE DO SŁUPA ENERGETYCZNEGO,A SŁUŻEBNOŚĆ==========dostałem warunkitechniczne do podłaczenia prądu linią napowietrzną z trafostacji ,która znajduje się na terenie ogrodów działkowych,zarząd wdał pozytywną opinie co do wejścia na ich teren,oraz postawienie dodatkowego słupa,ale zażyczył sobie za to 15 tys.zł,jak to określiliza ziemię która jest pod linią napowietrzną ,około 530m2.Czy jest na to inne rowiązanie zgodnie z prawem,słup i trafo nie jest ich własnością.
Po pierwsze, warunki wydał dostawca i to jego problem jak zrealizować i za ile przyłącz do Ciebie. Ty masz uiścić opłatę przyłączeniową.
Po drugie, każdy projektant czy to energetyki czy Twój musi uzyskać zgodę właściciela działek na budowę linii zasilającej. Są owszem zgody tzw. warunkowe ale w moim przypadku przekazuję je energetyce i ona negocjuje z właścicielem.
Jest jeszcze jedna możliwość- inwestycja celu publicznego czyli zasilanie kilku odbiorców.
Od decyzji ULI odwołała mi się pani do SKO. Dzisiaj właśnie otrzymałem stanowisko SKO podtrzymujące wydaną przez architekturę decyzję ULI.
Owa pani ma możliwość odwołania się WSA za pośrednictwem SKO. W odwodzie ma jeszcze NSA.
Znane mi są wyroki NSA potrzymujące wydane decyzje. Wtedy architektura na etapie pozwolenia wydaje decyzję administracyjną. Linie się buduje a rzeczoznawca wycenia rynkowe szkody jakie ponosi właściciel działki. Kwoty te są znacznie mniejsze od pierwotnej.
W moim dzisiejszym przypadku pani da sobie spokój i nie odwoła się do WSA. Tematu z WSA i NSA jeszcze nie przerabiałem do tej pory (na moje szczęscie) i oby tak pozostało.

wieslaw=pyza
28-07-2005, 09:13
wszysko się zgadza,ale energetyka robi też umowę pod siebie;a mi odpisali że odstępują od realizacji umowy powołując się na zapis w par.4 pkt.2 umowy ,który mówi ,że muszą być zachowane zasady rachunku ekonomicznego;a z puntu tej wysokości kosztów /15 ty.zł/ nie jest to zgodne z zasadą rach.ekonomicznego.Ołatę przyłączeniową przed wydaniem warunków wniosłem,ale narazie nie kwapią się oddać tej wpłaty.