PDA

Zobacz pełną wersję : Dopiero zaczynam czy ktoś mi pomoże?



Veronika
28-07-2005, 07:34
Zaczynam czyli funadementy
ale tak sobie czytam i czytam i może ktoś mi wyjaśni bo te wszystkie pojęcia to trochę magiczne są
co to jest np.
chudziak, ława
ytong, porotherm
bloczki fundamentowe
czy fundamenty lać z gruszki czy z betoniarki?
czym różnią się fundamenty z bloczków
nie mam pojęcia
a chciałam sie dowiedzieć
może ktoś pomoże
:cry:

Jerzysio
28-07-2005, 07:47
Chudziak to chudy beton podkładowy,
ława fundamentowa to to na czym opiera się dom i jest najgłębiej w ziemi,
ytong, porotherm, bloczek - materiały na ściany,
fundamenty szybciej ( ale trochę drożej ) z gruszki.
Pozdro
J

... to tylko na początku tak źle wygląda :wink:

kroyena
28-07-2005, 07:51
Jeżeli rzeczywiście już zaczynasz to może ci pomóc tylko b. dobry kierownik budowy, inspektor nadzoru i Stróże z twojego miasta. 8)

Jeżeli zaczynasz na forum to pomogą Tobie net i (mówiąc brzydko) jak we wszystkim dupogodziny. :wink:

Jerzysio
28-07-2005, 08:25
...no i rzecz jasna wygodne krzesełko do kompa :roll:
J

Veronika
28-07-2005, 08:39
Chudziak to chudy beton podkładowy,
ława fundamentowa to to na czym opiera się dom i jest najgłębiej w ziemi,
ytong, porotherm, bloczek - materiały na ściany,
fundamenty szybciej ( ale trochę drożej ) z gruszki.
Pozdro
J

... to tylko na początku tak źle wygląda :wink:

Serdzecznie dziękuję.

chudy betnon podkładowy ???
a do czego on służy?

Ja też pozdrawiam

Veronika
28-07-2005, 08:40
Jeżeli rzeczywiście już zaczynasz to może ci pomóc tylko b. dobry kierownik budowy, inspektor nadzoru i Stróże z twojego miasta. 8)
:wink:

No ale chodzi o to żeby zrozumieć ich mowę.
I wyjść choć troszku z twarzą.
A swoją drogą czy można bezgranicznie polegać na ich zdaniu czy też należałoby sprawdzać ich pracę.
Jak sądzicie?

Jagna
28-07-2005, 08:41
...i pomogą Ci też, jak zwykle nasze chłopaki z forum! :D

Szczególnie, jeżeli to Ty jesteś na zdjęciu... :wink: :wink: :wink:

Veronika
28-07-2005, 08:43
...i pomogą Ci też, jak zwykle nasze chłopaki z forum! :D

Szczególnie, jeżeli to Ty jesteś na zdjęciu... :wink: :wink: :wink:

Ja - tylko rok młodsza.
:cry: :wink:
niestety

rafałek
28-07-2005, 08:59
A swoją drogą czy można bezgranicznie polegać na ich zdaniu czy też należałoby sprawdzać ich pracę.

Tak tak można polegać i wierzyć na słowo - w końcu to fachowcy, nawet jak zrobią z dykty i podeprą kołkami... :wink:
A tak na poważnie - do wszytskiego trzeba podchodzić z dozą nieufności, wszystko sprawdzać i kazać sobie tłumaczyć czemu tak a nie inaczej, przed jakimś etapem warto pytać jak to chcą zrobić i czemu tak a nie inaczej, i rób ze wszystkiego zdjęcia, ile wlezie. Jak zalewają łąwy rób zdjęcia wykopu, szalunków, zbrojenia, jak kładą instalacje rób fotki instalacji (wszystkie instalacje warto obfotografować lub obfilmować, w tle postaw coś (np. łatę z podziałką) by mieć punkt odniesienia do wymiarów - zobaczysz jak się przyda przy poszukiwaniu gniazdek i wierceniu by nie trafiać w kable i rury.
Domagaj się odbiorów poszczególnych faz budowy, domagaj się wpisów kierownika, odwiedzaj budowę tak czętso jak to tylko możliwe i w różnych godzinach bez zapowiedzi, żądaj certyfikatów np. na beton, pobieraj próbki betonu, mów o tym w betoniarni (że tak robisz - próbki). DOmagaj się szczegółów na fakturze (jaki beton, jaka ilość a nie np beton cena i koniec).
Oj można by wiele pisać, ale to samo znajdziesz po przeczytaniu kilku dzienników, a czego się wystrzegać dowiesz się po przeczytaniu kilkunastu postów typu "Ratunku ..."
Obyś nie potrzebowała tak pisać.

Pozdrawiam

Veronika
28-07-2005, 09:09
Wielkie dzięki.
Teraz muszą odszukać coś na temat tego do czego służy chudziak czyli chudy beton.
:wink:

M@riusz_Radom
28-07-2005, 09:14
Ja - tylko rok młodsza.
:cry:
niestety


A to ciekawe, mam tę fotkę tylko w całości. Wychodzi na to, że to Ty na niej jesteś ;)

To ciekawe, bo ktoś mi zafałszował podpis pod zdjęciem w takim razie albo podszywa się pod Ciebie :/

A co do chudziaka to ja się powoli wdrażam, bo teraz czeka mnie robienie wykopu pod wylewkę do ogrodzenia ;)

Od czegoś trzeba zacząć.

Veronika
28-07-2005, 09:28
Kolekcjoner???

Coś musi być tajemnicą...
:wink:

M@riusz_Radom
28-07-2005, 09:35
I to jeszcze jaki. W czasach młodości i raczkującym w Polsce internecie, każdy z nas miał dyski zapchane tysiącami zdjęć połnagich aktorek albo modelek :) Mam gdzieś w szufladzie starusieński HDD z tymi zdjęciami. Ciekawe czy jeszcze działa..

A co do budowy - jak to mówi mój brat inwestor - najgorzej jest zacząć, potem jakoś idzie ;)

Veronika
28-07-2005, 09:39
Czasach młodości? :o
Nie przesadzaj.

Pozdrowienia.

pattaya
28-07-2005, 10:20
Czyli to nie Twoje zdjęcie? :cry:
A ja już się spakowałem i spieszyłem na pomoc.

rafałek
28-07-2005, 10:26
Czyli to nie Twoje zdjęcie? :cry:
A ja już się spakowałem i spieszyłem na pomoc.

A żona co na to? :wink:

Veronika
28-07-2005, 10:39
Czyli to nie Twoje zdjęcie? :cry:
A ja już się spakowałem i spieszyłem na pomoc.

A to Twoja strzelba?

:wink:

pattaya
28-07-2005, 10:55
A żona co na to?
Żona wysłana do rodziny

A to Twoja strzelba?

Kolegi.
Moja się nie zmieściła

dominikams
28-07-2005, 11:12
A żona co na to?
Żona wysłana do rodziny

A to Twoja strzelba?

Kolegi.
Moja się nie zmieściła


:lol: :lol: :lol:

Tak trzymaj!! :lol:

28-07-2005, 11:19
Jak na osobę,która dopiero zaczyna budowanie,świetnie sobie poradziłaś ze sformułowaniem samego pytania.Slicznie wszystko pogrupowałaś,kolejność odpowiednia. :lol:
Sporo tu kierowników budowy,na pewno Ci pomogą. Chociaż troszku. :lol:

Veronika
28-07-2005, 11:48
Jak na osobę,która dopiero zaczyna budowanie,świetnie sobie poradziłaś ze sformułowaniem samego pytania.Slicznie wszystko pogrupowałaś,kolejność odpowiednia. :lol:
Sporo tu kierowników budowy,na pewno Ci pomogą. Chociaż troszku. :lol:

Wielkie dzięki.
pozdrawiam

pattaya
28-07-2005, 11:51
Uważaj na opala!
chce uśpić Twoją czujność. :D

Luc Skywalker
28-07-2005, 11:54
Veronika
dalbym sie zabic,ze kogos mi przypominasz.
i to kogos,kto w polityce,nie jest kulturalny.
trafilem?

pattaya
28-07-2005, 11:57
Veronika
dalbym sie zabic,ze kogos mi przypominasz.
i to kogos,kto w polityce,nie jest kulturalny.
trafilem?
Beger??????

rafałek
28-07-2005, 12:00
Pewnie Wam chodzi o ten owies w kącikach ust... :wink:

Luc Skywalker
28-07-2005, 12:06
mysle o forumowej polityce.
nie tej w realu.

pattaya
28-07-2005, 12:08
Leon??????

Luc Skywalker
28-07-2005, 12:12
zajrzyj do prezydentow.
szybko go/ja rozpoznasz.

pattaya
28-07-2005, 12:14
Mistrzu Jedi
Za gorąco na zagadki.
Wal prosto z mostu

Luc Skywalker
28-07-2005, 12:26
idz do prezydentow.
najwiekszy czerwony/na,to on.
rozpoznasz bez trudu.

pattaya
28-07-2005, 12:32
Przejrzałem tylko jedną stronę i chyba wiem o kogo chodzi.
Fakt,pyskata bestia.
Ale może ładna?

28-07-2005, 12:33
ładny jeśli już :lol:

bonbon
28-07-2005, 15:58
A swoją drogą czy można bezgranicznie polegać na ich zdaniu czy też należałoby sprawdzać ich pracę.

Tak tak można polegać i wierzyć na słowo - w końcu to fachowcy, nawet jak zrobią z dykty i podeprą kołkami... :wink:
A tak na poważnie - do wszytskiego trzeba podchodzić z dozą nieufności, wszystko sprawdzać i kazać sobie tłumaczyć czemu tak a nie inaczej, przed jakimś etapem warto pytać jak to chcą zrobić i czemu tak a nie inaczej, i rób ze wszystkiego zdjęcia, ile wlezie. Jak zalewają łąwy rób zdjęcia wykopu, szalunków, zbrojenia, jak kładą instalacje rób fotki instalacji (wszystkie instalacje warto obfotografować lub obfilmować, w tle postaw coś (np. łatę z podziałką) by mieć punkt odniesienia do wymiarów - zobaczysz jak się przyda przy poszukiwaniu gniazdek i wierceniu by nie trafiać w kable i rury.
Domagaj się odbiorów poszczególnych faz budowy, domagaj się wpisów kierownika, odwiedzaj budowę tak czętso jak to tylko możliwe i w różnych godzinach bez zapowiedzi, żądaj certyfikatów np. na beton, pobieraj próbki betonu, mów o tym w betoniarni (że tak robisz - próbki). DOmagaj się szczegółów na fakturze (jaki beton, jaka ilość a nie np beton cena i koniec).
Oj można by wiele pisać, ale to samo znajdziesz po przeczytaniu kilku dzienników, a czego się wystrzegać dowiesz się po przeczytaniu kilkunastu postów typu "Ratunku ..."
Obyś nie potrzebowała tak pisać.

Pozdrawiam
Rafałek, podziwiam Ciebie, jesteś naprawdę wiele wart, choć występujesz gratis :P
Jak zwykle masz rację.
Dzis mnie przeraził fakt, że wiem więcej niż mój wykonawca, który po raz pierwszy uznał moje argumenty :o , a tego wszystkiego dowiedziałem się tu - z forum, na serio warto tu być!!

bonbon
28-07-2005, 15:58
A swoją drogą czy można bezgranicznie polegać na ich zdaniu czy też należałoby sprawdzać ich pracę.

Tak tak można polegać i wierzyć na słowo - w końcu to fachowcy, nawet jak zrobią z dykty i podeprą kołkami... :wink:
A tak na poważnie - do wszytskiego trzeba podchodzić z dozą nieufności, wszystko sprawdzać i kazać sobie tłumaczyć czemu tak a nie inaczej, przed jakimś etapem warto pytać jak to chcą zrobić i czemu tak a nie inaczej, i rób ze wszystkiego zdjęcia, ile wlezie. Jak zalewają łąwy rób zdjęcia wykopu, szalunków, zbrojenia, jak kładą instalacje rób fotki instalacji (wszystkie instalacje warto obfotografować lub obfilmować, w tle postaw coś (np. łatę z podziałką) by mieć punkt odniesienia do wymiarów - zobaczysz jak się przyda przy poszukiwaniu gniazdek i wierceniu by nie trafiać w kable i rury.
Domagaj się odbiorów poszczególnych faz budowy, domagaj się wpisów kierownika, odwiedzaj budowę tak czętso jak to tylko możliwe i w różnych godzinach bez zapowiedzi, żądaj certyfikatów np. na beton, pobieraj próbki betonu, mów o tym w betoniarni (że tak robisz - próbki). DOmagaj się szczegółów na fakturze (jaki beton, jaka ilość a nie np beton cena i koniec).
Oj można by wiele pisać, ale to samo znajdziesz po przeczytaniu kilku dzienników, a czego się wystrzegać dowiesz się po przeczytaniu kilkunastu postów typu "Ratunku ..."
Obyś nie potrzebowała tak pisać.

Pozdrawiam
Rafałek, podziwiam Ciebie, jesteś naprawdę wiele wart, choć występujesz gratis :P
Jak zwykle masz rację.
Dzis mnie przeraził fakt, że wiem więcej niż mój wykonawca, który po raz pierwszy uznał moje argumenty :o , a tego wszystkiego dowiedziałem się tu - z forum, na serio warto tu być!!