PDA

Zobacz pełną wersję : Dorken czy Tyvek



rafal9
28-07-2005, 13:10
Jaką folię dachową wybrać?
Co sprzedawca to inna teoria, a do tego teoria ta jest naciągana do produktu, na jakim mają największy zarobek, albo największe zapasy.

Jedni twierdzą, że jednowarstwowy Tyvek jest lepszy od trójwarstwowego Dorken, inni zaś twierdzą, że najlepszy Dorken, a jak Tyvek to tylko dwuwarstwowy.

Bądź tu człowieku mądry i wybierz coś.

Co możecie poradzić?

Willie
28-07-2005, 13:29
Nie doradzę fachowo, moge tylko powiedzieć że mój wykonawca zawsze stosuje Dorken.........
pozdr

F_16
28-07-2005, 14:03
Z moich doswiadczeń: Dorkena znacznie trudniej rozerwać.

marekf
28-07-2005, 14:15
witam
Wybierz deski i papę . Poczytaj posty na temat folii pisane na wiosnę tego roku gdy przyszła odwilż i podejmij decyzję.
Powodzenia
Marek

mmarysia
28-07-2005, 14:25
A ja mam Dachową z Marmy- i moj wykonawca ktory jest bardzo czuly na punkcie folii a robił z niej u mnie pierwszy raz- zachwycil sie nią i teraz bedzie wszystkim polecał wychodząc z załozenia ze dzięki takiej jakości nie bedzie miał klopotów z reklamacjami na zaciekajacy dach z winy kiepskiej folii.

rafal9
28-07-2005, 14:45
witam
Wybierz deski i papę . Poczytaj posty na temat folii pisane na wiosnę tego roku gdy przyszła odwilż i podejmij decyzję.
Powodzenia
Marek

No właśnie - te deski.
Wielu ludzi odradza ze względu na brak wentylacji - jak to jest w praktyce?

marekf
28-07-2005, 17:26
Witam
Wentyacji?? między wełną a deskami musi być szczelina 2,5cm więc wentylacja będzie.
Marek
ps poszukaj postów na ten temat

rafal9
28-07-2005, 17:37
Witam
Wentyacji?? między wełną a deskami musi być szczelina 2,5cm więc wentylacja będzie.
Marek
ps poszukaj postów na ten temat

No tak, ale folia przepuszcza parę, a papa z deskami nie.

PRO
28-07-2005, 17:56
ja mam membrane Dorken ale następnym razem deski. :) :)

PRO
28-07-2005, 17:57
ja mam membrane Dorken ale następnym razem deski. :) :)

Maciek-MZM
29-07-2005, 09:44
Ja mam Dorkena Delta Vent N od .. miesiaca :) na razie nic sie nie dzieje :)

KaiM
29-07-2005, 10:28
Ja mam mieć Dorkena Delta Vent N od sierpnia - ciekawe jak się będzie sprawować. W pewnym momencie pobiegłem do hurtowni czy mi za dopłatą zamienią jeszcze na Tyvek Solid - ale nie prowadzą. Naczytałem się tu kogoś niezadowolonego z Dorkena. No ale to jeden taki. Ciesze się że są tutaj również zadowoleni.

Pozdrawiam
KaiM

miwol
29-07-2005, 10:48
A ja zdecydowałem się na Tyveka Solid i również bynajmniej się nie zawiodłem. Dekarze sporo po łatach biegali i ani jednej dziury nie ma. Co ważne, przez blisko 2 tygodnie folia była wystawiona na działanie słońca i zachowała swoje pięknie naprężenie, podczas gdy u sąsiada membrana z PSB obwisła niemiłosiernie :wink:

rafal9
29-07-2005, 10:56
Na takie pytanie mój kierownik stwierdził:
'Ciężko coś doradzić, zbyt nowe technologie, aby coś można powiedzieć jak sprawują się po latach. Może Dorken, bo to Niemcy i klimat mają zbliżony do naszego, ale to tylko gdybanie i on nic nie sugeruje'.

A jak jest jeżeli chodzi o ceny?
Chyba dorken jest o wiele droższy?

miwol
29-07-2005, 11:24
Na allegro firma z Kobyłki pod Warszawą oferuje Tyvek Solid za 365.00 brutto za rolke 75 m2 i - uwaga - z dowozem (puszczają na swój koszt przesyłkę Spedpolem). Wam oceniać czy to tanio czy drogo, ja w hurtowniach we Wrocławiu takich cen nie wynegocjowałem nawet puszczając do pań-handlowczyń oczko :D :D :wink:

rafal9
29-07-2005, 11:31
Sprawdziłem,

Dorken Delta Maxx jest znacznie droższy, ok 9 zł/m2.

Co o tym sądzicie?
Warto?

katerhasser
29-07-2005, 13:19
wziąłem tyveka solid.
wytrzymuje temp. do 100 st.C, dorken 80 st.C. Różnica tylko 20 ale może to być właśnie te 20, które zadecydują o kondycji folii.
układają mi właśnie dachówkę, ciekawe czy nie poniszczyli folii...
chętnie zmierzyłbym temperaturę pod dachówką w taki upał jak teraz.

KaiM
29-07-2005, 13:21
czytalem ze takie temp. to jedynie przy blachodachówce osiągniesz
przy zwykłych dachówkach max 60stopni, poza tym tam powinna przecież działać wentylacja

pasco
29-07-2005, 13:51
czytalem ze takie temp. to jedynie przy blachodachówce osiągniesz
przy zwykłych dachówkach max 60stopni, poza tym tam powinna przecież działać wentylacja

Ja wcale nie jestem co do tego taki pewien. Jeżeli na słońcu temperatura dochodzi do 60 stopni, to co się dzieje pod np. czarną dachówką (która bardzo mocno przyciąga ciepło)? Kiedyś testowałem to na samochodach: czarny i srebrny stały obok siebie w salonie. Czarny był gorący, że dotknąć nie szło. Srebrny - ledwo nagrzany.

Pawson
29-07-2005, 13:52
u mnie TYVEK SUPRA podobno niedozdarcia ;) poczatkowo chcialem kupic dorkena ale zmienilem zdanie wg mojego wykawcy bardzo dobry ruch

Ala1
29-07-2005, 21:24
Tak na prawdę to o swoich wyborach dowiemy się ... powiedzmy na emeryturach. Ja wybrałem tyvek solid po poradzeniu się tu na forum , a więc prawie w ciemno i co mnie zaskoczyło? moi wykonawcy stwierdzili :co to za folia , dobra , mocna, chyba kosztowała z 10zł za meter...

katerhasser
31-07-2005, 01:26
no i obejrzałem sobie tę folię po położeniu połowy dachówki i mnie lekki szlag trafia... te palanty myslą, że jak folia mocna to można się z nią obchodzić jak z deskowaniem :evil:
oj pójdzie tej taśmy do naprawiania, pójdzie...

miwol
02-08-2005, 07:47
Nie żartuj katerhasser, podarli Ci Solida? próbowałem tą folię drzeć w rękach i aż mi się nie chce wierzyć. Może tną Ci dachówkę na dachu???????? Zwal ich na dół z przycinaniem, koniecznie.

lonly
02-08-2005, 14:55
Ja wybrałem Tyveka na deskach. Trzy powody które mnie przekonały: 1)Tywek tak się nie zakurzy po 5 latach jak inne i nie straci swojej wysokiej paroprzepuszczalności ( jest gładki), 2) Wg mojego sasiada który jest więcej w USA niż w Polsce Tyvek tam to standard dla większości. 3) Ponad 50 lat doświadczenia z tym materiałem.

katerhasser
02-08-2005, 15:44
Nie żartuj katerhasser, podarli Ci Solida? próbowałem tą folię drzeć w rękach i aż mi się nie chce wierzyć. Może tną Ci dachówkę na dachu???????? Zwal ich na dół z przycinaniem, koniecznie.

chyba jak spróbowali, że mocny to się już nie opitalali, tylko jakby to niezniszczalne było: a to im dachówka upadła ostrym końcem, a to buciorami powydeptywane, a to jeszcze nie wiem co...

02-08-2005, 15:53
Roofshield super ;)
http://www.proctor.pl/main.swf

pasco
03-08-2005, 08:10
Podobno roofshield to to samo co membrana dachowa Braasa (Divoroll). Czy wiecie coś może na ten temat?

04-08-2005, 19:22
Nie chce mi się kolejny raz opisywać mojego przypadku z folią... ale kolejny raz przestrzegam :cry: