PDA

Zobacz pełną wersję : koszta odrolnienia??? prosze o pomoc



bendzamin
28-07-2005, 16:07
Chciałem zapytac czy ktos wie jakie sa koszta odrolnienia wszystkie razem bo z tego co wyczytałem jedni mówia tak drudzy inaczej. A dokładnie chodzi mi oto czy trzeba jakies koszta ponosic z tytułu odrolnienia przez okres 10 lat bo samo odrolnienie jest bezpłatne do 500 m2.

monka
28-07-2005, 19:07
Opłata zależy od klasy ziemi. Szczegółów możesz się dowiedzieć dzwoniąc do wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie powiatowym czy UM w zależności kto wydaje dec. o pozwoleniu na budowę. Za moją działkę klasy IIIa o areale 1235 m2 musiałabym zapłacić ok. 10.000 (opłata mogła być rozłożona na 10 lat) W związku z tym odrolniłam tylko 500 metrów rzeczywisnie nieodpłatnie, ponioslam tylko koszty geodezyje ok. 500zl.

bendzamin
28-07-2005, 19:50
czekam na wzizt zobaczymy co napisza bo na polowie działki 10 ar. mam kl.IVa a na drugiej połowce IIIb

kip
10-09-2005, 12:44
Opłata zależy od klasy ziemi. Szczegółów możesz się dowiedzieć dzwoniąc do wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie powiatowym czy UM w zależności kto wydaje dec. o pozwoleniu na budowę. Za moją działkę klasy IIIa o areale 1235 m2 musiałabym zapłacić ok. 10.000 (opłata mogła być rozłożona na 10 lat) W związku z tym odrolniłam tylko 500 metrów rzeczywisnie nieodpłatnie, ponioslam tylko koszty geodezyje ok. 500zl.

A ile arów pozostało Cie tego nieodrolnionego? Zgodnie z prawem część nieodrolniona musi być rolnie użytkowana, tzn. warzywka, drzewa owocowe, itp. Nie można do tego zaliczyć trawnika, iglaków i innych drzew ozdobnych. Mam ten sam problem, tzn. 15 arów, z czego po bezpłatnym odrolnieniu zostanie mi 10 rolnych. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie przed domem 10 arowego ogródka z pietruszką w towarzystwie jedynie drzew owocowych...

Czy możesz mi zdradzić jak rozwiązaliście ten problem?
:(

zezo
11-09-2005, 18:24
A może zasadzić las, od lasu się nie płaci podatku, można i trawkę i iglaczki, pięknie i sympatycznie.
ale nie wiem czy na ziemi rolnej może być las?
wydaję mi się ze tak, ale tylko mi się wydaje, pewny nie jestem.

Dopuser
11-09-2005, 20:40
[
A ile arów pozostało Cie tego nieodrolnionego? Zgodnie z prawem część nieodrolniona musi być rolnie użytkowana, tzn. warzywka, drzewa owocowe, itp. Nie można do tego zaliczyć trawnika, iglaków i innych drzew ozdobnych. ...

Czy możesz mi zdradzić jak rozwiązaliście ten problem?
:(

Można założyć plantację borówek kanadyjskich... podobno zbiory to kilka kilogramów z jednego krzaczka, co daje ok. 10 ton z hektara... zakładając cenę borówki w hurcie - powiedzmy - 10zł za kilogram otrzymujemy ok 100 tys. złotych ! Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś skoryguje... więcej info o borówce choćby tutaj:
http://www.in-vitro.pl/borowka.php

Szejn
13-10-2005, 08:32
A słuchajcie jak to jest, bo tak jeżeli palan zagospodarowania przewiduje w miejscu w którym zamierzam kupić grunt działki o wielkości minimum 3000 m2 to czy w takim przypadku też można odrolnić tylko 500 m2 czy trzeba odralniac całe 3000 m2 ??

mbz
13-10-2005, 08:35
A słuchajcie jak to jest, bo tak jeżeli palan zagospodarowania przewiduje w miejscu w którym zamierzam kupić grunt działki o wielkości minimum 3000 m2 to czy w takim przypadku też można odrolnić tylko 500 m2 czy trzeba odralniac całe 3000 m2 ??

Jesli nie ujma w planie, ze trzeba odrolnic caolosc, to mozesz odrolnic nawet mniej niz 500m2, po prostu tyle, ile potrzebujesz pod zabudowe, na parkingi, sciezki, podjazdy itp.

Wciornastek
13-10-2005, 08:41
[A ile arów pozostało Cie tego nieodrolnionego? Zgodnie z prawem część nieodrolniona musi być rolnie użytkowana, tzn. warzywka, drzewa owocowe, itp. Nie można do tego zaliczyć trawnika, iglaków i innych drzew ozdobnych. Mam ten sam problem, tzn. 15 arów, z czego po bezpłatnym odrolnieniu zostanie mi 10 rolnych. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie przed domem 10 arowego ogródka z pietruszką w towarzystwie jedynie drzew owocowych...

Czy możesz mi zdradzić jak rozwiązaliście ten problem?
:(
Może coś podpowiem. Uprawa trawy nasiennej (To taki trochę przekręt :wink: ) jest normalną uprawą rolniczą. Iglaki i inne ozdobne to dział specjalny uprawy rolniczej. Przy działach specjalnych do których zalicza się ozdobne w gruncie, szklarnie itp. płaci się trochę inny podatek i tyle. Twoje iglaki to tzw. matecznik :wink: i też zalicza się do upraw jak najbardziej rolniczych.