PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja zbiornika na gaz na działce



Izabela T
29-07-2005, 10:58
Kochani Forumowicze!
Byłabym wdzięczna za informacje dotyczące instalacji gazowej. Dom będzie ogrzewany gazem, ale nie mamy dostępu do gazociągu miejskiego, dlatego musimy sami zatroszczyć się o wszystko. Byłabym wdzięczna za informacje jak się do tego zabrać :D bo ja nie mam zielonego pojęcia, a im wiecej czytam tym mniej wiem i rozumiem. Chcielibyśmy zainstalować zbiornik z gazem na działce - chcemy go wkopać w ziemię. Będę zobowiązana za wszystkie info co zrobić - krok po kroku, ile to kosztuje (budujemy się na terenie gminy Wiązowna k. Otwocka), i może ktoś ma namiary na dobrych fachowców, którzy zajęliby się tym, oraz gdzie można kupić tani taki zbiornik. :lol:
Z góry dziękuję
Izabela

Mita
29-07-2005, 11:01
Jest już wątek, w którym znajdziesz te informacje.
Pytania powinnas kierować do dystrybutowów gazu.

Marek30022
29-07-2005, 11:25
Ja obecnie robię to z Gaspolem ale można i z innymi. Trzeba zadzwonić na infolinię firmy i umówić się z przedstawicielem handlowym.
Koszty: przaktycznie mogą być żadne - na początku. Zwykle projekt, instalacja (bez wykopów) jest za symboliczną opłatą. Podpisujesz jednak umowę na zakup określonej ilości gazu od firmy. Jeśli wcześniej chcesz zrezygnować z ich usług (PRZED ZAKUPIENIEM TEJ ILOŚCI GAZU) to zapłacisz uzgodnioną w umowie kwotę.

jacekska
29-07-2005, 11:31
Temat faktycznie był już wiele razy poruszany na forum, więc poczytaj wątki korzystając z wyszukiwarki.
Sam proces załatwiania sprawy wygląda tak:
1. Wybierasz kilka firm np. Orlren, Shel, Bałtyk Gaz, itp.
2. Telefonicznie umawiasz się z przedstawicielem danego dystrybutora na swojej działce, tu pokazujesz mu co chcesz dokładnie (gdzie ma być zakopana butla, gdzie ma być wejście rury z gazem do domu itd.)
3. Przedstawiciel powie jakie jego firma proponuje warunki, czy można kupić butlę, czy dzierżawić za jakie pieniądze, na ile lat, jaka cena gazu itp.
4. Po wysłuchaniu przedstawicieli kilku firm masz prawdziwy ból głowy :roll: , bo każdy z nich będzie zapewniał iż jego oferta jest najlepsza.
5. Niestety będziesz musiała podjąć decyzję sama.
To tak w dużym skrócie. Ja osobiście też mam butlę zakopaną w ziemi, wykop robiłem sam wraz z płytą fundamentową pod butlę, resztą zajęła się firma - Bałtyk Gaz, oni załatwiali wsztkie sprawy w urzędach.
Zrobili to sprawnie i profesjonalnie, teraz ja będę im sprawnie musiał płacić za gaz :wink: , ale skoro mam mieć ciepło to muszę.
Pozdrawiam

Bard13
29-07-2005, 12:02
Pierwsze pytanie, jaki gaz?

propan czy propan-butan?

Jak jesteś zdecydowana na zakopanie buttli, to polecam propan-butan, tańszy i bardziej energetyczny od samego propanu.

Reszta to już zależy od dystrybutora, ja zakopałem butle Orlenu.

Sprawdź w ofertach, co należy do twoich a co do ich obowiązków.

Może okazać się, że butle dają za darmo, ale ty robisz projekt, zakopujesz i odkopujesz, wykonujesz płytę fundamentową, montujesz skrzynki, wykonujesz instalacje itp.

29-07-2005, 13:16
jestem jednym z tych którzy przeczesali wszystkie watki butlowo-gazowe i tez nie wiem co zrobic

porozmawiaj z Progazem oni maja ciekawa oferte, prawdopodobnie na nich sie zdecyduje.

Izabela T
31-07-2005, 19:17
Bardzo dziękuję za porady. Budujemy się na terenie gminy Wiązowna (k. Otwocka) , więc może ktoś z tych rejonów ma już doświadczenia z dostawcami gazu i może kogoś solidnego i taniego polecić :D
pozdrawiam
Izabela