PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LMP32 pracownia LIPIŃSCY



Tad
22-11-2002, 11:29
Witam- buduję dom firmy z Wrocławia LMP32, z Hebla zamiast styropianu+beton =THERMOMUR. Mam stan surowy zamknięty.Na mojej stronie www są fotki z budowy i plan domu.Chętnie wymienię doświadczenia- Tad

PS-najlepiej oglądać stronę www w IE
http://www.abcdom.republika.pl/budowa/dom10.jpg



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Tad dnia 2003-01-02 08:44 ]</font>

Tad
02-01-2003, 07:57
A może ktoś w ostatnim czasie zakończył, rozpoczął lub ma zamiar budować wg tego projektu?

marie
03-01-2003, 17:52
ja też buduję ale LMP 36 , dopiero rozpoczynam też z betonu komórkowego , czy miałes jakies niespodzianki związane z projektem?

Tad
06-01-2003, 07:01
Dokumentacja jest niedopracowana, jest parę błędów . W opisie instalacji c.o. na piętrze jest wzmianka o położeniu instalacji podpodłogowo, a na rys. przekrojowych, na które patrzysz przede wszystkim nic takiego nie ma, niedopracowane są wentylacje-w jednym miejscu widać 4 szt kanałów wentylacyjnych,w innym tylko 2.Nie przewidziano kanału wlotu powietrza dla kominka. Więźba zaprojektowana oszczędnie, zbyt małe długości krokwii i murłat, co daje małe zadaszenia nad oknami i dookoła domu. Pomyśl czy nie chcesz tych wielkości zwiększyć, a to wiąże się z zakupem dłuższej więźby i zmiany ilości i rozłożenia dachówek na dachu. Słabo rozwiązana sprawa cokołu na murze przy ziemi. Generalnie trzeba zwrócić uwagę na fundament, który pod technologię z betonu komórkowego jest grubszy niż w thermomurze. Sorry, że tak chaotycznie. Powodzenia Tad