PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie scian



muchgrab
30-07-2005, 09:37
Czy malowac sciany pierwsza warstwa farby przed cyklinowaniem podlogi ? Czy obie warstwy polozyc po cyklinowaniu ? Chcialabym zaoszczedzic troche czas.

pozdrawiam

UKF
02-08-2005, 08:15
Rozumiem, że nie chodzi Ci o pierwszą warstwę na świeży tynk (tę jak najbardziej przed cyklinowaniem).
My będziemy malować dopiero po cyklinowaniu, bo pył drewniany osadza się na ścianach i najlepiej je przetrzeć na mokro i dopiero malować.
Maria

WINKY
13-07-2007, 20:51
pierwszy raz se zrób emulsją np cieszynką biała a na kolor po cyklinowaniu ,ja tak robiłem

pattaya
25-07-2007, 22:29
Zagruntuj przed cyklinowaniem

Rezi
25-07-2007, 22:51
wszystko z wyjątkiem ostatniego malowania
gruntowanie nie gruntem alrylowym ( tzw unigruntem) a najlepiej farba podkładowa lub farba gruntującą

mikita
26-07-2007, 06:48
Ja tylko z ostatnim malowaniem czekam do końca. Pierwsze malowanie było przed cyklinowaniem bo według mnie wtedy dopiero wychodzą niedoróbki na gładziach. A tak jeszcze mogli spokojnie poprawić.

Knife_Girl
26-07-2007, 07:52
wszystko z wyjątkiem ostatniego malowania
gruntowanie nie gruntem alrylowym ( tzw unigruntem) a najlepiej farba podkładowa lub farba gruntującą

Czemu nie unigruntem?
My ściany zagruntowaliśmy unigruntem Atlasa, a sufity z płyt g-k farbą podkładową gruntującą Śnieżki. I nie wiem czy to dobrze? :roll: Sprzedawca tak nam poradził.

drfocus
16-09-2009, 09:47
Mam pytanko

W najbliższym czasie parkieciarz ma szlifować podłogi (gdyż są krzywe) Wcześniej miałem zamiar zagruntować ściany i pomalować pierwszy raz. Czy może należy się wstrzymać z gruntowaniem i malowaniem do szlifowania i dopiero potem to zrobić - przed położeniem parkietów. Czy nie ma to wiekszego znaczenia??

czy najlepiej zagruntować ściany do jak maluje farbami z Pary??

Z góry dzięki

morfeusz1
16-09-2009, 09:55
Mam pytanko

W najbliższym czasie parkieciarz ma szlifować podłogi (gdyż są krzywe) Wcześniej miałem zamiar zagruntować ściany i pomalować pierwszy raz. Czy może należy się wstrzymać z gruntowaniem i malowaniem do szlifowania i dopiero potem to zrobić - przed położeniem parkietów. Czy nie ma to wiekszego znaczenia??

czy najlepiej zagruntować ściany do jak maluje farbami z Pary??

Z góry dzięki

my też będziemy malowali Parą. Grunt Pary (z domieszką farby) juz jest położony. Teraz będzie się robić podłoga. Potem listwy z mdf-u i dopiero dwa kolejne malowania. Żeby pył z cięcia listew zdjąć ze scian.

Tylko, że my mamy na podłodze wylewkę Basf dekoracyjną i przed jej laniem musiał byc dokładnie cały pył ściągnięty, kurz - żeby nie wylądował w wylewce. Stąd było to pierwsze malowanie.

maciejki
19-01-2010, 13:45
hej,mam pytanie...czy maluje sie sciany do samego sufitu,czy zostawia pasek?ile cm?2 cm?

Iwa_P
19-01-2010, 16:54
hej,mam pytanie...czy maluje sie sciany do samego sufitu,czy zostawia pasek?ile cm?2 cm?

Maluje sie tak, jak inwestor zadecyduje czyli na wysokosc jaka mu sie podoba:)
Jednak, gdy mieszkanie jest wysokie, a ktos chce je wizualnie obnizyc, wowczsa maluje nawet 10cm i wiecej od sufitu. Dawniej, w komunie, gdy mieszkania byly z kolei zbyt niskie malowano zachodzac kilka cm na sufit, by wizualnie podwyzszyc pomieszczenie.
Ja mam pomalowane np. 0,5 cm od syfitu:)

maciejki
19-01-2010, 21:57
hej,mam pytanie...czy maluje sie sciany do samego sufitu,czy zostawia pasek?ile cm?2 cm?

Maluje sie tak, jak inwestor zadecyduje czyli na wysokosc jaka mu sie podoba:)
Jednak, gdy mieszkanie jest wysokie, a ktos chce je wizualnie obnizyc, wowczsa maluje nawet 10cm i wiecej od sufitu. Dawniej, w komunie, gdy mieszkania byly z kolei zbyt niskie malowano zachodzac kilka cm na sufit, by wizualnie podwyzszyc pomieszczenie.
Ja mam pomalowane np. 0,5 cm od syfitu:)
dzieki

MIRAS41
20-01-2010, 09:48
hej,mam pytanie...czy maluje sie sciany do samego sufitu,czy zostawia pasek?ile cm?2 cm?

Malujesz tak naprawdę jak ci się podoba ;-) wg uznania... albo jeżeli wykonujesz to dla kogoś to wg wytycznych. Najlepiej odznaczyć sznureczkiem odległości. i zabezpieczyć ścianę papierowym paskiem tak można uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń. Czasami są z tym problemy, szczególnie w starym budownictwie, gdzie często ściany sa nie równe ;-) ale jakoś trzeba sobie dawać radę.