PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GIENIA pracownia HORYZONT



ecasio
22-11-2002, 12:54
co myślicie o GIENI z extradom wrd 1034 nadmieniam że będę budować się na wsi w województwie warmińsko-mazurskim, środek trochę przerobiony. A może ktoś budował lub buduje GIENIE czekam na opowieści.

Pozdrawiam
ecasio

stander
06-12-2002, 21:40
GIENIA to bardzo ładny dom, taki klasyczny, z naszej tradycji budowania, będzie pasował na wsi. Przez jakiś czas myślelismy o GIENI, ale pojawiła się KASIA. Cóż, serce nie sługa.

irebur
15-07-2003, 15:10
Podoba mi się projekt Gieni z pracowni Horyzont. Czy ktoś zna ten projekt? A może realizuje? Odezwijcie się!!!

grzes_m
15-07-2003, 21:13
mnie też i mam go zamiar budowac ale po przeróbkach , po pierwsze chcę wydłużyć część sypialną , adalej obniżyć nachylenie dachu no i przede wszystkim układ otworów okiennych oraz części sanitarno-gospodarczej. Z wielu projektów , które przejrzałem ten naprawdę wydaje mi się funkcjonalny , przy wielkości rzędu ok.110 m2.Polecam jeszcze projekty Wunscha i Wolanowskiego ze Szczecina , są nieco podobne.

irebur
16-07-2003, 11:53
A gdzie znaleźć te projekty? Jaka to pracownia?
Ja w Gieni przerobiłabym wejście do kuchni (nie podoba mi się to, że trzeba prawie wejść do salonu, żeby dotrzeć do kuchni) i zrezygnowałabym z trzeciego komina - tego od kominka. Zrobiłabym wspólny komin dla kominka i kuchni. Poza tym wszystko mi się podoba.
Pozdrawiam,
Irena

andiki
11-01-2004, 11:38
Chcę wybudować mały dom parterowy.Wstępnie wybrałem projekt GIENIA z pracowni "Dom na horyzoncie".Poszukuję osób, które wybudowały taki dom. Chętnie otrzymam jakieś opinie, uwagi, wady i zalety, sugestie zmian do projektu oraz zdjęcia.
Będę bardzo wdzięczny.

andiki
11-01-2004, 11:58
Chcę wybudować mały dom parterowy.Wstępnie wybrałem projekt GIENIA z pracowni "Dom na horyzoncie".Poszukuję osób, które wybudowały taki dom. Chętnie otrzymam jakieś opinie, uwagi, wady i zalety, sugestie zmian do projektu oraz zdjęcia.
Będę bardzo wdzięczny.

wojt
11-01-2004, 12:32
Poszukaj na forum w grupie PROJEKTY ostatnie posty w połowie lipca 2003

Pozdr. 8)

andiki
11-01-2004, 18:48
Chcę wybudować mały dom parterowy.Wstępnie wybrałem projekt GIENIA z pracowni "Dom na horyzoncie".Poszukuję osób, które wybudowały taki dom. Chętnie otrzymam jakieś opinie, uwagi, wady i zalety, sugestie zmian do projektu oraz zdjęcia.
Będę bardzo wdzięczny.

11-01-2004, 18:49
stoi taki w dąbrowie k/poznania ul. rolna
[email protected]

maksiu
12-01-2004, 07:09
Brałem pod uwagę ten domek... podobał nam się, ale w sumie zrezygnowaliśmy z niego, na rzecz projektu indywidualnego, ale kilka rozwiązań z Gieni zaczerpneliśmy :D
pozdrawiam

ewok
12-01-2004, 12:46
Dołączam się do Twego pytania. Też chcę budować Gienię.

Joasia Jasia
14-01-2004, 12:51
Witajcie. Nasza pierwsza poważna przymiarka do domu to właśnie Gienia. Ma niezaprzeczalne zalety. Tani dach, możliwość wygospodarowania jakiegoś pomieszczenia na poddaszu, wydzielona część dzienna od nocnej.
Nie mogłam jednak przeboleć garażu, z którego wchodziło się do korytarza sypialnianego zamiast do spiżarni, kuchni etc. Przestawienie garażu na drugą stronę domu z kolei, zabiera jedno okno w salonie i zmusza do reorganizacji pomieszczenia. Dlatego zrezygnowaliśmy na korzyść Akacji - też z Horyzontu. Z garażu wchodzę do spiżarni, odkładam zakupy i przechodzę do kuchni:). Ale na pewno Gienia to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i miłe. Powodzenia!

15-01-2004, 13:26
właściwie bazowalismy na Gieni -projekt robilismy indywidualny rozciągnelismy Gienie trochę zrobilismy lustrzane odbicie by słońce zaglądało do domu cały dzień. z pomieszczeń 6,7 dodalismy do pom.8 i pomieszczenia 1. Mamy tym samym ładna łazienkę i piękny korytarz
łazienka ma trzy kąty w miejscu czwartego kąta sa drzwi do niej. Przy kuchni nie ma spiżaeni więc jest duża. Spiżarnia. kotłownia i miejsce na opał jest za wejsciem do garażu. Mieszkamy od 27-10-2003 jak sie bedzie mieszkac to zobaczymy narazie jest ok. Acha ganek jest powiększony ma ok. 6m2 na dwóch filarach klinkirowych zobaczymy czy po zimie bedziemy go zabudowywać czy nie.

15-01-2004, 19:54
gienia stoi w dąbrowie, koło Poznania, ładna
[email protected]

28-01-2004, 22:06
Wokół Poznania znalazłem 5 miejscowości o nazwie Dąbrowa.
Możesz doprecyzować o którą ci chodzi.
dużo jeżdżę po Polsce i chętnie bym zobaczył "Gienię" na żywo.
Możesz podać nawet dokładny adres( 0 ile możesz).
Z góry dzięki.

28-01-2004, 22:08
ten u góry to ja czyli andiki

stóweczka
12-02-2004, 00:36
Mam ten sam problem co andiki. Też wybraliśmy wstępnie ten projekt, ale nie mozemy znalezc nikogo, kto już go wybudował. Wydaje się, że nie powinien byc bardzo kosztowny, ale moze to pozory.

iwona 213
12-02-2004, 22:09
proponuje zadzwonic do architekta i poprosic aby dal Wam jakis namiar na osoby, ktore ten projekt wybraly, wtedy zadzwonicie i umowicie sie na ewentualne spotkanie. My tak zrobilismy gdy zastanawialismy sie nad akacja i nie bylo zadnego problemu. Jednak wybralismy D12 z muratora :)

pozdrawiam

maag
16-02-2004, 00:36
poczytaj proszę:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832&sid=63479b810a2758448f93a25a13e8b291

stóweczka
21-02-2004, 22:01
dla zainteresowanych stroną "GIENI"



http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=11&id_autora=2&spacer=2&proj=GIENIA

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/widoki/render_gienia_1.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/pliki/rzuty/rzut_gienia_1.gif

Pozdrawiam :wink:

Joazym
26-02-2004, 20:15
Dołączam do apelu irrebur. Kto buduje lub wybudował Gienię?
według mnie jest to najtańszy domek jaki można sobie wyobrazić (choć może się łudzę) a przy tym ma bardzo dobre proporcje (nad detalem elewacji trzeba by popracować), jest bardzo funkcjonalny (na powierzchni 100 m2 ma prawie wszystko co potrzeba i możliwość adaptacji poddasza).
A poza tym idealnie pasuje na naszą działkę z wjazdem od północy. Chyba się zdecydujemy... :-?

Joazym
26-02-2004, 20:19
I jeszcze prośba do wszystkich, którzy znają podobne projekty- o cynk. Bo Gienia jest tylko PRAWIE idealna. Z góry dziękuję!!!

stóweczka
26-02-2004, 22:59
Jak znależć Gienię?
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=11&id_autora=2&spacer=2&proj=GIENIA

Na 99% też będę ją budować, ale nie znam nikogo w pobliżu kto buduje albo już mieszka .

Joazym
27-02-2004, 10:34
Stóweczko
ciekawa jestem czy Gienka podoba Ci się bezkrytycznie czy też planujesz jakieś zmiany. Bo naszym głównym problemem jest jak zmieścić saunę na 100 m nie rezygnując z żadnego pomieszczenia i nie adaptując poddasza. Wstępna koncepcja stworzona przez znajomą Panią Architekt już jest. Ale nadal szukam podobnego projektu w którym nie trzeba by robić drastycznych przeróbek..

stóweczka
27-02-2004, 11:34
Joazym

Na razie wstępnie planuję zrezygnować ze spiżarni w kuchni (zawsze chciałam mieć dużą kuchnię) i nie podobami się wejście do kuchni od strony salonu. Nie będzie drzwi z domu do garażu i tam albo zrobię mały składzik albo powiększę pokoje. Zastanawiałam się tez nad przeniesieniem kominka na ścianę wspólną z kuchnią (wspólny komin).
Zamieniam jeszcze drzwi na taras z oknem w salonie, bo nie chcę mieć tarasu od północy.

Powiedz mi tylko gdzie wcisnęłaś saunę?
Pozdrawiam

Joazym
29-02-2004, 19:43
Stóweczko
Najpierw przedstawię koncepcję a potem trochę realizmu..
Wersja bez garażu. Ścianę zewnętrzną (tą gdzie garaż miał być) i ścianę między pokojem a łazienką przesuwamy o ok 70 cm. W ten sposób zyskujemy ok. 2,4 m2 w łazience, pokój przy łazience pozostaje bez zmian, pokój naprzeciwko też się odrobinę powiększa. Następnie przesuwamy ścianę pomiędzy wiatrołapem a kotłownią i tą pomiędzy kotłownią a łazienką o 50 cm, zmniejszając wiatrołap (i tak szafy w zimnym pomieszczeniu są mało praktyczne) znów zwiększając łazienkę. Wewnętrzny wymiar pomieszczenia przy ścianie zewnętrznej ma teraz 3m i mieści się przy niej sauna (2* 1,8 m) i wanna narożna (1,2 m *1,8 m).
Toaleta pozostaje na swoim miejscu, umywalkę przenosimy naprzeciwko. Zmieści sie jeszcze fotel, bo na leżankę nawet jedną nie ma szans.
Uprzedzając krytykę: wiem że jeśli się chce w 100m domku zmieścić 3 sypialnie i pokój kąpielowy z sauną to jest może być znak że z czegoś trzeba zrezygnować.. :oops: Może w wersji prostszej saunę można by zrobić w miejscu jednego z pokoi albo zdecydować się jednak na projekt indywidualny.
Jeszcze jedno. Wiem co to jest ściana nośna i gdybyśmy się decydowali na takie zmiany to tylko przed pozwoleniem i zatwierdzeniem projektu i za zgodą projektanta. Przesadziałam trochę?

Joazym
29-02-2004, 19:49
Stóweczko
Zgadzam się w zupełności co do likwidacji drzwi od garażu od wewnątrz budynku. O schowku chociażby na narty też myślałam. Co do wejścia przez salon do kuchni- wcale mi to nie przeszkadza, a spiżarkę chciałabym co najwyżej zmniejszyć o połowę. Powstanie całkiem miły kącik na codzienne posiłki.
Pozdrowienia :D

Joazym
29-02-2004, 20:00
Stóweczko
Jeszcze jedna myśl. Jeśli dobrze zrozumiałam wejście do budynku masz od srony południowej a co za tym idzie: dwa pokoje północne (raczej ciemne) i jeden południowy a przede wszystkim kuchnię, która jest i tak najcieplejszym pomieszczeniem od południa. Nie jestem przekonana czy jest to dobre usytuowanie -mam dokładnie na odwrót. Co o tym myślisz? Pozdrowienia.

Darek Opole
29-02-2004, 21:06
Gienie widziałem w Luboszycach k. Opola

Joazym
29-02-2004, 21:43
Darku Opole
I jak Ci się podobała?
Pozdrowienia :D

stóweczka
29-02-2004, 21:49
Joazym
Wiem , że z tymi stronami świata to trochę nie tak, ale ciężko mi znaleźć podobny projekt z wejściem od południa. Zamierzam okno jednego pokoju przenieść z półn. na wschód, a drugi północny będzie moją sypialnią. Nie cierpię gdy budzi mnie słońce. Tylko ta kuchnia... :-? może zasadzę coś żeby dawało cień? A garażu nie będzie w bryle budynku.

Tak naprawdę to też się zastanawiałam nad przesunięcie tej samej ściany zewnętrznej co ty o min 50 cm. chodzi mi o łazienkę, ale chyba dam sobie spokój.
To teraz masz szerokość wiatrołapu na 117 cm?
Zostawiasz to małe okienko ze spiżarni?

Darek Opole
29-02-2004, 22:23
Gienia w Luboszycach jest jeszcze w stanie prac wykończeniowych.
Mi się podoba ze wzgędów "ekonomicznych" :lol:
Moja żona mówi że wygląda jak obórka :(
Trzeba pogodzić koszty, funkcjonalność i wygląd :wink:

Joazym
01-03-2004, 09:32
Darku Opole
Dzięki za informację. Mam jednakże nadzieję, że wykończenie zdziała cuda. Mam nawet koncepcję. Czy w luboszyckiej Gieni daszek nad wejściem jest taki jak w projekcie czy coś bardziej "w tradycji". Dzięki za informacje :lol:

andiki
02-03-2004, 20:35
Witam. Też interesuje mnie GIENIA. mam kilka zdjęć , jak podacie meila to wam prześle.

stóweczka
02-03-2004, 20:59
andiki
wysyłam adres na piva
dzięki

mexicola
07-03-2004, 21:40
Jestem na etapie wybierania projektu. Bardzo podoba mi sie Gienia (rozkład pomieszczeń :P ). Jezeli chodzi o jej wejście to daszek powinien być podparty na kolumienkach. Powiedzcie co o tym sądzicie.

Joazym
08-03-2004, 12:34
Mexicola
Zgadzam się w zupełności!!!

Joazym
08-03-2004, 12:49
Stóweczko
Sprawę okien od kuchni mam jeszcze nie w pełni przemyślaną.
Piszesz, że zmieniasz usytuowanie tarasu na elewację boczną. W takim przypadku koniecznie zrób sobie drugie wejście na taras z kuchni!!
Wiesz zwróciłam uwagę w katalogu muratora na usytuowanie budynków w stosunku do stron świata. Faktycznie robi się kuchnie południowe, chociaż dalej uważam że nie jest to rozwiązanie najszczęśliwsze. Na pocieszenie: koleżanka ma taka kuchnię i nie narzeka za bardzo :wink:

Joazym
08-03-2004, 13:03
Andiki
Mój adres [email protected].
Będę nieskończenie wdzięczna za te zdjęcia.
:D

stóweczka
08-03-2004, 13:10
Andiki
Ja też się jeszcze raz przypominam z prośbą o zdjęcia
[email protected]

stóweczka
08-03-2004, 13:18
Joazym
U mnie jeszcze nic nie jest na 100%
Być może da się zmieścić Gienię, że tak powiem w poprzek działki i wtedy nie zmieniałabym za wiele, bo miałaby wejście od wschodu. Cały czas jeszcze chodzi mi po głowie spiżarnia. Wczoraj byłam na działce, śniegu po kolana :D

Joazym
08-03-2004, 13:28
Stóweczko
Przed chwilą rozmawiałam z wymienianą wyżej koleżanką. Żaluzje wystarczają.
U nas też jescze nic nie jest na 100%. Trochę mnie niepokoi ilość zmian, które nam chodzą po głowie.

stóweczka
08-03-2004, 13:39
Joazym
Masz jakiś pomysł na ganek, czy zostawiasz tak jak jest? Ja bym wolała coś bardziej przytulnego.

Joazym
08-03-2004, 14:01
Stóweczko
Dwie kolumienki, wejście jak do mini-dworku. Stawiam na tradycję!

stóweczka
08-03-2004, 22:47
Andiki
Stokrotne dzięki od stóweczki.
Zdjęcia właśnie doszły. :D

asia1997
09-03-2004, 08:43
Dzięki Andiki serdeczne. Zdjęcia doszły.
Wyobrażałam sobie, że to zdjęcia z mojej budowy :oops: . Ja również jak stóweczka będę budowała na 99% Gienię.
Chcielibyśmy zacząć latem, musimy jeszcze uzbierać kasę. Kiedyś wyślę wam zdjecia mojej Gieni - obiecuję.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Joazym
09-03-2004, 09:11
Andiki
Dziękuję za zdjęcia!! Zupełnie inaczej ogląda się zdjęcia niż wizualizacje. Już mi się nasunęło kilka zmian na elewacji ale dach jest piękny. I to co w Gieni jest najlepsze to "szlachetne" proporcje. A kominy śliczniutko się prezentują po obu stronach "ganku". :D
Coraz bardziej jestem do Gieni przekonana.

stóweczka
09-03-2004, 10:21
Joazym
Podziel sie swoimi przemyśleniami co do elewacji.

stóweczka
09-03-2004, 23:00
http://www.domdlaciebie.com.pl/
Zobaczcie Różę z parterowych, czy nie wygląda jak siostra naszej Gieni?

mexicola
10-03-2004, 17:01
Stóweczka
Byłem na stronce z Różą ale bardziej podoba mi się Gienia.

Czekam cierpliwie na zdjęcia z Gienią w rzeczywistości.
Wszyscy zainteresowani dostali tylko ja nieeeee :cry:
Andiki pomóż.

Joazym
10-03-2004, 21:34
Stóweczko
wg mnie to co w Gieni najładniejsze to proporcje, nawiązania do tradycji i symetria. Dlatego rozkład okien na elewacji frontowej na zdjęciach podoba mi się jeszcze mniej niż w projekcie (to pewnie kwestia wykończeń). Maleńkie okienka od łazienki i kotłowni powinny być po dwu stronach drzwi wejściowych-symetrycznie, choć to znów wymaga konkretnych zmian!!! Wersja druga- wydłużenie okienek, aby były przynajmniej takiej samej wysokości jak pozostałe (np. 60*150cm).
Co myślisz o zadaszeniu tarasu takim jak na zdjęciach?
A Róża też podoba mi się mniej, choć faktycznie DZIZWNIE podobna. :D

stóweczka
10-03-2004, 21:47
Joazym
Myślałam o czymś takim właśnie zanim zobaczyłam zdjęcia. Jeśli taras będę miała na zach. to pewnie będzie podobnie.
Masz kupiony już projekt?

Joazym
11-03-2004, 21:32
Stóweczko
Projektu jeszcze nie mamy bo jak Ci pisałam martwi mnie trochę ilość zmian które chcemy wprowadzić i zastanawiam się przy jakiej ich ilości kupno projektu gotowego mija się z celem. No i tak się zastanawiamy...
A w tym momencie i tak nie jesteśmy w stanie załatwiać pozwolenia bo w naszej gminie jak prawie wszędzie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nie ma a nas czeka w dodatku podział działki. I tu zaczyna się problem bo wz pod inwestycje gmina wydaje a czy pod podział będzie wydawać to się dopiero rozstrzyga :-? ..
Ale tak na 95% to chyba jednak będzie Gienka... A czy Ty masz już projekt?

stóweczka
11-03-2004, 22:07
Joazym
Ja właśnie zaczęłam negocjacje o jakiś rabacik. Podobno na dniach mam dostać WZ. Ale uwierzę dopiero jak zobaczę na własne oczy. Też już trochę czekam.

Joazym
12-03-2004, 17:09
Stóweczko
To super że wz masz już prawie w kieszeni. Ciekawa jestem przebiegu negocjacji. Pozdrowienia.

asia1997
17-03-2004, 09:01
Mam pytanie do fanów Gieni, otóż tak siedziałam i tak myslałam o wąskiej małej łazience i tak sobie wymysliłam:
Zrezygnować z pokoju nr 10 na rzecz łazienki (wtedy już całkiem sporej), a z pomieszczeń 6 i 8 zrobić pralnio-kotłownie. Małą toaletę zostawić dla gości :lol:

Warunek jest tylko jeden, muszę zaadaptować poddasze (musze i chce).
Ale nie wiem jak będą wyglądały te pomieszczenia. Myslałam o dwóch pokoikach dla moich diewczynek i malej łazience.
co Wy na to?

Andrzej.S
19-03-2004, 13:21
Podoba mi się ten projekt, jednak moja żona zauważyła, że jest długi hol.Jeżeli wybuduje się garaż to hol będzie bardzo ciemny, ewentualnie drzwi do sypialni muszą być z szybami. Nie wiem czy posiadacie informacje na temat konstrukcji murów i więźby dachowej ( np ile drewna potrzeba na dach i strop). Poza tym wydaje się na pierwszy rzut oka,że jest to projekt łatwy i tani w realizacji - ato jest istotne!

Joazym
19-03-2004, 19:43
Asia 1997
Pomysł bardzo dobry bo o wiele mniej skomplikowany od moich wizji. Ja niestety poddasze chcę raczej zostawić na dalekie kiedyś. Teraz ma być możliwie tanio w budowie i eksploatacji. Pomyśl jednak o delikatnym przesynięciu ściany pomiędzy pomieszczeniami 8 i 12 a zyskasz fajną dużą sypialnię. Pozdrawiam.

Joazym
19-03-2004, 19:46
Andrzej S
Co racja to racja. U nas garażu nie będzie ale myślałam żeby końcówkę korytarza (jakiś 1m) wykorzystać jako schowek na np narty. Niestety masz rację. Będzie ciemno.
(Coś się wymyśli ale warto ten aspekt wziąć pod uwagę).
:wink: Pozdrawiam

MICHU
20-03-2004, 19:42
Cześć
Mam GIENIE.Kupiliśmy w stanie surowym zamknietym.Dach podniesiony-40,bez drzwi wewnętrznych do garażu (będzie garderoba),poddasze od razu będziemy wykańczać-2 pokoje,łazienka,holl i mały stryszek.Po dwa okna 90 na szczytach i być może okna dachowe. Zrezygnowano ze spiżarni co pozwoliło na uzyskanie większej przestrzeni w kuchni. Jeżeli będziecie adoptować strych to zawczasu pomyślcie o schodach. Według projektu są tam schody "okrągłe" i my niestety będziemy musieli takie zamontować kosztem powierzchni salonu ( drewniane z buku bejcowane, 10200zł) Ogólnie dom bardzo ciekawy i funkcjonalny.Mam zdjęcia. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam. :D

stóweczka
20-03-2004, 20:39
Michu
Masz zdjęcia wnętrz Gieni ? Zresztą obojętnie jakie, jeśli masz a mógłbyś przesłać, to będę Ci bardzo bardzo wdzięczna. Jak masz usytuowany domek względem stron świata?
Mój adres [email protected]

asia1997
20-03-2004, 20:42
Ja również bardzo serdecznie prosze o zdjecia.
[email protected]

MICHU
20-03-2004, 20:44
Wejście od północy,taras od południa-lustrzane odbicie projektu. :D

asia1997
20-03-2004, 20:47
Michu, mam pytanie o łazienkę, czy jest rzeczwiście tak mała? A pokoiki?
Błagam napisz szybko!!!!!!!!
Wg. planów ktore pan Dominik Łukawski mi przefaksował łazienka ma tylko 1,8m szerokości. To strasznie mało.

MICHU
20-03-2004, 20:49
Nasz kupiony "stan surowy zamknięty"ma już podłogi, instalacje,piec(będziemy go wymieniać),łazienkę,WC i kuchnię.Wiadomo,że będą zmiany. :D

andiki
20-03-2004, 20:51
Ja również poproszę o zdjęcia wnętrz oraz z zewnątrz.
mój emil to [email protected]

pozdrawiam.

MICHU
20-03-2004, 21:01
No niby mamy łazienkę 1,97x3,50m. Ale jest tak wanna narożna 1,40, umywalka, i swobodnie zmieści się jeszcze brodzik. poprzednicy zrezygnowali z ubikacji. Jest osobno.Łazienka wcale nie jest taka mała.Co do pokoi 2x10,5 i 1x12m. Coś za coś.Chyba to wystarczy.U góry wyjdą nam 2 pokoje po około 16m powyżej 1,80m. Po co więcej? Wysyłam zdjęcia. :D

Joazym
21-03-2004, 15:25
Michu
Gratuluję zakupu !
Za wszelkie możliwe zdjęcia będę wdzięczna bez granic.
[email protected]
Pewnie już czytałeś na forum że moim głównym problemem jest zmieszczenie sauny na parterze. Jak to widzisz?
I jeszcze jedno: z jakich mAteriałów jest twoja Gienia?

NOTO
21-03-2004, 16:03
Witam. Też interesuje mnie GIENIA. mam kilka zdjęć , jak podacie meila to wam prześle.

[email protected]

MICHU
21-03-2004, 17:48
Witam
Nie rozważaliśmy pomysłu sauny.Hmm ,wydaje mi się,że są dwie możliwości:połączenie lazienki z WC(ale wtedy mamy wspolne),lub powiekszenie lazienki kosztem pokoju.Ale my sauny nie planujemy. :D [/list]

MICHU
21-03-2004, 17:51
A propo czy dostaliscie zdjecia

asia1997
21-03-2004, 18:18
ja nie :cry:

stóweczka
21-03-2004, 19:12
Ja niestety też nie, a czekam z utęsknieniem :(

MICHU
21-03-2004, 19:31
Sorry,ale wysłaliśmy wczoraj.skoro nie doszły to przesyłamy jeszcze raz :D

MICHU
21-03-2004, 19:44
Michu
Gratuluję zakupu !
Za wszelkie możliwe zdjęcia będę wdzięczna bez granic.
[email protected]
Pewnie już czytałeś na forum że moim głównym problemem jest zmieszczenie sauny na parterze. Jak to widzisz?
I jeszcze jedno: z jakich mAteriałów jest twoja Gienia?
Nasza Gienia jest z siporexu, strop drewniany, blachodachówka, okna niestety plastikowe.

andiki
21-03-2004, 19:51
Zdjęcia nie doszły.
czekam z utęsknieniem.
[email protected]

stóweczka
21-03-2004, 22:31
MICHU
Dzięki wielkie, zdjęcia doszły. Widzę, że daszek ganku trochę zmieniony, a jak jest przy tarasie?

andiki
21-03-2004, 22:36
Też chciałbym bardzo te zdjęcia.
prześlijcie-proszę.

asia1997
22-03-2004, 07:58
Zdjęcia doszły, wielkie dzięki. Widze, że łazienka nie jest wcale taka mała. Czepiam sie tej łazienki, gdyz całe życie marzę o dużej, przestronnej.

Ustawiłam sobie Twój domek jako tapetę na pulpicie, co włączam kompa to mam Gienie przed oczami - może mnie zmobilizuje do szybszych działań. Mam nadzieję że nie masz mi tego za złe.
Michu, czy w samym Poznaniu masz Gienie czy na prowincji :D ?

ewok
22-03-2004, 13:41
Hej Joazym
Jako żona Andrzeja S. w tym ciemnym końcu korytarza chcę zrobić małą garderobę. Czy aby nie za małą?

ewok
22-03-2004, 13:48
Hej Michu
Poproszę zdjęcia Gieni na adres [email protected]
Z góry Bardzo dziękuję

stóweczka
22-03-2004, 15:12
A co myślicie o tym, żeby te obydwa pokoje na końcu korytarza połączyć jedną wspólną ścianą , a drzwi do pokoi zrobić pod kątem np. 45 stopni ?
Nie będzie wtedy długiego korytarza i pokoje będą większe.

andiki
22-03-2004, 15:56
A do mnie nic nie doszło.
prześlijcie coś.

MICHU
22-03-2004, 17:02
Cieszę się niezmiernie,że zdjęcia wreszcie doszły.Nasz komputer troszkę "fiksuje" i stąd te kłopoty. Jeżeli chodzi o ganek, faktycznie został podniesiony. Wygląda trochę nieproporcjonalnie ale mamy nadzieję, że przyjdzie nam do głowy jakaś epokowa myśl jak to poprawić. Z tyłu domu zrezygnowano z ganku, a szkoda. :wink:

andiki
22-03-2004, 20:41
Kurde Michu do mnie nic nie doszło.
postaraj się wysłać jeszcze raz.
pozdrawiam.

MICHU
22-03-2004, 20:54
A co myślicie o tym, żeby te obydwa pokoje na końcu korytarza połączyć jedną wspólną ścianą , a drzwi do pokoi zrobić pod kątem np. 45 stopni ?
Nie będzie wtedy długiego korytarza i pokoje będą większe.
No nie wim.Pamiętaj, że gdzieś trzeba mieć garderobę.Pomyśl też o sprzątaniu(zwłaszcza w późniejszym czasie)Ja nadole potrzebuje pokój do pracy,więc rozkład dołu+dwa pokoje dla dzieci na górze wystarczą :D

MICHU
22-03-2004, 20:58
Zdjęcia doszły, wielkie dzięki. Widze, że łazienka nie jest wcale taka mała. Czepiam sie tej łazienki, gdyz całe życie marzę o dużej, przestronnej.

Ustawiłam sobie Twój domek jako tapetę na pulpicie, co włączam kompa to mam Gienie przed oczami - może mnie zmobilizuje do szybszych działań. Mam nadzieję że nie masz mi tego za złe.
Michu, czy w samym Poznaniu masz Gienie czy na prowincji :D ?
Hej Asia.
Co prawda moja Gienia,ale nie mam Ci za złe tapety.W samym Poznaniu nie-na landach:las,las,cisza spokój :D :D

MICHU
22-03-2004, 21:28
Kurde Michu do mnie nic nie doszło.
postaraj się wysłać jeszcze raz.
pozdrawiam.
Czołem Andiki!!!!
Nie wiem co się dzieje z tymi zdjęciami dla Ciebie.
Wysyłam jeszcze raz.

Joazym
23-03-2004, 07:55
Michu dzięki za zdjęcia. Domek śliczniutki. Bardzo podoba mi się elewacja frontowa po zmianie okien. Za kolejne zdjęcia np. elewacji ogrodowej, salonu i poddasza byłabym wdzięczna, gdyby była taka możliwość.
Pozdrawiam :D

Joazym
23-03-2004, 08:10
Hej EwoK
Myślę że gardoroba, czy raczej szafa wnękowa będzie całkiem fajna.
O ile można się zorientować bez projektu będzie miała ok 1,2m szerokości i ok. 1m głębokości, na dole wieszaczki, na górze półki na ubrania po sezonie. Jeśli zrobisz drzwi lustrzane, zyskasz sporo światła w korytarzu. Mój pomysł na długi biurowy korytarz to galeria zdjęć rodzinnych, obrazków itp. Pozdrawiam.

Andrzej.S
23-03-2004, 09:12
Witam wszystkich,którzy interesują się Gienią. W dniu wczorajszym otrzymałem bezpłatny katalog pracowni HORYZONT (zamówiłem przez inernet i przysłali po trzech dniach) i po obejrzeniu innych domów stwierdzam, że ZOSIA autorstwa P. Piatka jest ciekawsza od Gieni. Dla przykładu dom ten można zamówić w werski "B" z poszerzonym pokojem dziennym (36,1) oraz z garażem. Ponadto projekt przewiduje dach o spadzie 27` oraz 35` w zależności czy chcemy miec użytkowe poddasze. Nie robiąc wejścia z domu do garażu poszerzamy pokój nr 7 i nie tworzymy wtedy bardzo długiego i ciemnego holu. Proponuję przed zakupem projektu Gieni obejrzeć równiez Zosię.

asia1997
23-03-2004, 09:32
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=49&id_autora=5&spacer=2&proj=ZOSIA

andiki
23-03-2004, 20:27
OK-dostałem. ładne.
dzięki.

ewok
24-03-2004, 11:19
Zosia jest całkiem, całkiem. Warto spojrzeć także na Tomaszka (dwie wersje, z garażem lub bez) http://www.domdlaciebie.com.pl/
PS. Andrzeju S. przepraszam, że wzięłam Cię za mojego męża.
Pomyłka wyniknęła ze zbieżności imienia i pierwszej litery nazwiska. :oops:

asia1997
24-03-2004, 11:40
Wszystkie projekty są super, ale Gienia to Gienia.
Więc piszmy o Gieni :lol:

stóweczka
24-03-2004, 14:55
No właśnie. Dzisiaj doszedł , sztuk 4, projekt Gieni w wersji bez garażu. Na niektórych rzutach pokoje w końcu korytarza są powiększone o szafy wnękowe, a przez to korytarz jest krótszy. Dodali też wstępny kosztorys i jakieś małe rabaty od różnych firm budowlanych.

andiki
24-03-2004, 15:10
Stóweczka prześlij ten kosztorys.
Co za ile ijaki stan.
czekam.

stóweczka
24-03-2004, 15:30
Andiki
Tego jest 47 stron, to trochę za dużo do przesyłania.
Tak w skrócie:
roboty stanu surowego zamkniętego bez vat-u 122 164,88, materiały + robocizna.
Roboty wykończeniowe ( tynki, posadzki elewacja, stolarka wew., malowanie) 30 873.

asia1997
24-03-2004, 16:31
Stóweczka serdecznie gratuluje projektu :P :D

czekam teraz na zdjecia w galerii domów

Joazym
24-03-2004, 17:59
Ewok
Wycofuję się z pomysłu na lustrzane drzwi szafy wnękowej na końcu korytarza bo to by go jeszcze bardziej wydłużyło i podwoiło ilość drzwi.
Za to powiększenie pokoi o szfy wnękowe, o którym pisze Stóweczka jest lepszym rozwiązaniem. Co Ty na to?

Stóweczko
Gratulacje też się decydujemy, tym bardziej że sprawa podziału działki ruszyła, jak się zdaje! :D

stóweczka
24-03-2004, 21:27
Dzięki! Teraz mnie czeka długa droga urzędowa. Nawet nie wiem z której strony zacząć. Najchętniej to bym kogoś zatrudniła, żeby latał w moim imieniu i załatwiał.

asia1997
25-03-2004, 07:26
Nam architekt, z którym wstępnie umawiałam się na adaptacje będzie załatwiał papiery do pozwolenia na budowę. Chce 800 zł , a geodeta za mapy do celów projektowych 600 zł ( 10szt). Jeszcze nie sprawdzałam u innych, ale wydaje mi się że te ceny nie są wygórowane.

stóweczka
26-03-2004, 11:15
Zamierzacie dobudować na poddaszu ściankę kolankową ( na wypadek gdyby się zachciało wam kiedyś zaadaptować poddasze), czy zostawiacie tak jak jest?

asia1997
26-03-2004, 11:52
Koniecznie!!!!

Z czasem jak nie będę miała co zrobić z kasą to zaadaptuję poddasze.
Dwa pokoiki i łazienka - to byłoby coś.
A Wy jak robicie, no i kiedy kopiecie ławy :D

stóweczka
04-04-2004, 20:49
MICHU
Okno na taras masz takie jak w projekcie, tzn szer 150, czy szersze? Masz kominek?
Rzuciłbyś jeszcze jakieś zdjęcia.

kaczorek.
05-04-2004, 12:00
witam wszystkich gieniomaniakow !
tak sie zastanawiam nad tym projektem (rodzina 2 + 2 )

jaka jest powierzchnia dachu - bardzo mnie to interesuje i jakie, mieliscie koszty wykonania tego dachu ?
czy i gdzie ....... bedziecie mieli prysznic jak to rozwiązaliście ?
czy zlikwidowaliscie spizarnie ?
czy jak na dom parterowy dach nie jest zbyt spory- wysoki? w kalenicy 7 m to jak do adaptacji poddasza , trochę mnie to martwi :(

czytalem ze sa juz pierwsi ktorzy to postawili bardzo proszę o zdjęcia

stóweczka
06-04-2004, 21:29
kaczorek
Jeszcze nikt z nas nie budował Gieni, MICHU kupił stan surowy zamknięty.
Dachu jest 195-200 m2. Zawsze możesz zrobić sobie mniejszy stopień nachylenia dachu za zgodą projektanta i niższe nieużytkowe poddasze.
Ja jednak zostawiam spiżarnię, choć początkowo miałam ją zlikwidować.

Joazym
08-04-2004, 08:48
Stóweczko
Wychodzi z Ciebie gospocha!
:wink:
(Zgadzam się że spiżarka to podstawa)

asia1997
09-05-2004, 17:55
stóweczka co z Twoją budową!!!!!!!!!!!!!

stóweczka
09-05-2004, 20:27
Aż ciekawa byłam kto to podciąga Gienkę :wink:
Wszystko sie niestety przedłuża. Projekt mam teraz w adaptacji u drugiego już architekta, bo z pierwszym (a raczej pierwszą ) nie mogłam się dogadać. Chciała mi wszystko poprzestawiać i tylko straciłam czas i pieniadze.
Jak dostaniemy pozwolenie we wrześniu, to bedzie dobrze. A narazie mebluję sobie domek na papierze. No i zamieniłam "Gienię" na "Gienię z garażem".

Sobol
21-08-2004, 17:00
Co słychać z Waszymi Gieniami? Czy ktoś rozpoczą już budowę? Na czym w końcu stanęło z tymi zmianami, na co się zdecydowaliście? Ja też jestem przekonany do tego projektu. Bardzo mi się podoba. Najbardziej brakuje mi wejścia do kuchni z hallu. No i zastanawiam się nad oknami szczytowymi na poddaszu. To na ścianie po stronie gdzie nie ma garażu jest cokolwiek niesymetrycznie przesunięte względem okna na dole i dziwnie wygląda.
Wymienialiście się zdjęciami Gieni, też bardzo bym chciał ją zobaczyć w "naturze" i bardzo bym prosił o jakieś [email protected]

geguś
21-08-2004, 17:57
Witam
czy i ja mogę dostać zdjęcia Gieni?
a sprawa dachu na garażu:
jak zamiast tego z projektu zrobić taras nad garażem?
a może zrobić pokoje dodatkowe na górze?
proszę o opinie

[email protected]

M@riusz_Radom
21-08-2004, 18:15
również poproszę ..
A jak z kosztami? Jesli ktoś mógby napisać ile go kosztował stan jaki jest na zdjęciach

[email protected]

Pozdrawiam

Agnieszka1
26-08-2004, 14:18
Podoba mi się projekt Gieni z pracowni Horyzont. Czy ktoś zna ten projekt? A może realizuje? Odezwijcie się!!!

Mi tez sie on podobal, brakowalo mi tylko miejsca na przyszle schody w razie adaptacji poddasza. Bardzo podobny ( prawie taki sam) jest projekt Tercja z biura MTM Styl. Jest prawie taka sama ale jest powiekszona przejscie z hollu do ogrodu ( ogród zimowy). Kupilam ten projekt, troszke przeprojektowalam, zlikwidowalam przedsionek i zrobilam wielki hol. W przejsciu beda schody dwubiegowe na poddasze. Na poddaszu planuje zrobic biuro.
Ale Tercja to jak nastepczyni Gieni - zobaczcie , sa naprawde bardzo podobne, pozdrawiam

Sobol Tercja daje mozliwosc zrobienia wejscia do kuchni z holu

MICHU
27-08-2004, 15:39
Pozdrawiam po długiej nieobecności i niestety po przeprowadzce do Gieni będę tylko czasami zaglądał do Was ( z przyczyn technicznych).Pierwsze wrażenia użytkowania Gieni to:
Minusy- zbyt nisko osadzone drzwi tarasowe ( zwróćcie na to uwagę w projekcie)

kłopot z usytuowaniem schodów zwłaszcza gdy się chce mieć na strychu 2 pokoje po przeciwnych stronach i kominek w salonie ( robi się troche ciasno)

u nas po zmianach wyszło trochę przyciasne pomieszczenie gospodarcze

Plusy- super wyglądają i dobrze oświetlają poddasze okna na szczytach ścian. Mamy po dwa okna 90 na każdej stronie.

Fajną i funkcjonalną rzeczą jest w kuchni spiżarnia. Trochę ją skróciliśmy ale i tak zostaje dużo miejsca.

Na końcu korytarza mieści się mini garderoba. Tylko uwaga na lustra w drzwiach szafy- wydłuża to i tak długi korytarz

Dom z siporexu, ocieplony styropianem jest bardzo ciepły i szybko się ogrzewa.

Ale największym plusem i tak zostanie to, że jest to nasz wymarzony dom. Czego i Wam życzę. :D

Sobol
27-08-2004, 22:46
Michu! Cieszę się że dobrze Ci się żyje w Gieni. Może i ja tego kiedyś doświadczę. Ciekaw jestem jak masz usytuowany dom względem stron. Ja mam działkę z wjazdem od południa, może być problem, zapewne spiżarnia będzie zbyt gorąca. Z lektury tematu wynika że byłeś dawcą zdjęć Gieni z natury. Czy mógłbyś mi przesłać jakieś? Ciekaw jestem jak wygląda elewacja. [email protected]

Sobol
27-08-2004, 23:22
Sobol Tercja daje mozliwosc zrobienia wejscia do kuchni z holu
Tak, rzeczywiście praktyczny układ wnętrz. Dzięki za wskazanie tego projektu. Może zaczerpnę jakieś pomysły. Ale Tercja wydaje się być droższa w budowie i ta kubatura dwa razy większa niż w Gieni. Pewnie jest droga w eksploatacji. Gienia to Gienia jest prosta w formie ale ma cos w sobie.

Agnieszka1
01-09-2004, 10:14
Sobol Tercja daje mozliwosc zrobienia wejscia do kuchni z holu
Tak, rzeczywiście praktyczny układ wnętrz. Dzięki za wskazanie tego projektu. Może zaczerpnę jakieś pomysły. Ale Tercja wydaje się być droższa w budowie i ta kubatura dwa razy większa niż w Gieni. Pewnie jest droga w eksploatacji. Gienia to Gienia jest prosta w formie ale ma cos w sobie.


No co Ty kubature maja prawie taka sama Tercja ma 344 a Gienia 324. Moze zobaczyles Tercja 2 - ona ma ponad 600 kubature.
Tercja to Gienia + wiecej holu i przejscie na ogrod z holu ( zimowy ogrod) - jakies 20 m2 wiecej.
Bylismy juz zdecydowani na Gienie gdy zobaczylismy Tercje - Gienia wtedy wydala mi sie ciasnawa.
No i Tercja ma piekna mozliwosc usytuowania schodow i to dwubiegowych nawet co w Gieni jest ciezka sprawa.
Koszty budowy i eksploatacji mysle beda podobne.
Dach Gieni bedzie tanszy w budowie.
Michu ile kosztowala Cie budowa Gieni ?Stan surowy i wykonczeniowka?
Pozdrawiam wszystkich :D

Sobol
04-09-2004, 12:14
Rzeczywiście z tą kubaturą coś namieszałem. Mają prawie taką samą. Mam działkę z wjazdem od południa i ciężko będzie dobrze ustawić Gienię. Rozglądam się jeszcze za innym projektem. Szkoda, że jeszcze nikt nie przesłał mi zdjęć.

Agnieszka1
06-09-2004, 08:08
Rzeczywiście z tą kubaturą coś namieszałem. Mają prawie taką samą. Mam działkę z wjazdem od południa i ciężko będzie dobrze ustawić Gienię. Rozglądam się jeszcze za innym projektem. Szkoda, że jeszcze nikt nie przesłał mi zdjęć.

No faktycznie na wejscie od poludnia Gienia nie jest dobra, Tercja tez nie.
Niby projektow jest duzo, ale znalezc odpowiedni do dzialki i jeszcze do naszych wymagan codziennego zycia , nie jest sie okazuje tak latwo.
Ja juz bylam sklonna pokusic sie o indywidualny projekt ale za pomoca projektanta udalo mi sie tak przeprojektowac moj projekt ze wyszedl dom idealny dla mnie i mojej rodziny - co bardzo mnie cieszy , bo wymagania mielismy duze a finanse na budowe nie :D :P
Pozdrawiam wszystkich :D

MICHU
10-09-2004, 16:14
Michu! Cieszę się że dobrze Ci się żyje w Gieni. Może i ja tego kiedyś doświadczę. Ciekaw jestem jak masz usytuowany dom względem stron. Ja mam działkę z wjazdem od południa, może być problem, zapewne spiżarnia będzie zbyt gorąca. Z lektury tematu wynika że byłeś dawcą zdjęć Gieni z natury. Czy mógłbyś mi przesłać jakieś? Ciekaw jestem jak wygląda elewacja. [email protected]
Witam! Usytuowanie domu: kuchnia od północy, taras od południa ( to chyba nalepszy wariant) Elewacja niestety jeszcze nie zrobiona ( narazie kończymy ocieplenie). Jak tylko będę miał możliwość to wyśle zdjęcia.

Agnieszka1
14-09-2004, 09:49
Michu jakie koszta sa zwiazane ze stanem surowym Gieni?

dareksy
17-09-2004, 13:54
dzisiaj kupiłem projekt gieni,prosił bym bardzo o zdjęcia wybudowanej gieni mój adres [email protected]

maksiu
17-09-2004, 14:11
Czy ja też bym mógł prosić o zdjęcia wybudowanej Gieni? co prawda buduje inny dom, ale Genia długo była na czele listy projektów :D :D :D

Gerion
20-12-2004, 11:20
Czy rozwiązaliście jakoś inaczej schody na poddasze? Patrzę na rzut parteru i poza salonem to chyba nie ma miejsca gdzie możnaby jakieś sensowne schody wstawić (takie po których można wnieść meble na górę ;-)). Wątek troszkę popadł w sen zimowy, a Gienia cały czas cieszy się powodzeniem.
Zastanwiam się też nad konstrukcją stropu nad salonem? Czy ten jeden nieszczęśliwy filar przy kręconych schodach wystarczy? Czy rozwiązaliście u siebie problem wsparcia stropu nad salonem inaczej?

pozdrawiam

jacakam
18-01-2005, 11:32
Witam coś temat trochę zamarł. Nie ma mrozów więc chyba życie sie jednak toczy. Jak tam wasze domy z projektów Gienia. Czy już ktoś się zdecydował i ma ten projekt ? A może macie jakieś zdjęcia z budów z wielką chęcią bym je zobaczył. Myślę poważnie nad tym projektem (bez użytkowego poddasza) wiem że jest możliwość przeprojektowania dachu na konstrukcję wiązarów kratowych wtedy znika ten słup z salonu i jedna ściana nośna pomiędzy sypialniami, nie ma też ukrytych belek w stropie nad salonem i kuchnią. koszt przeprojektowania jest realtywnie niski do późniejszych oszczędności. Brak stropów (podwieszany) ale nadal jednak brak mi zdecydowania więc czekam na to że ktoś jednak buduje taki domek.

Gerion
18-01-2005, 14:28
Ja w sumie w tym tygodniu odbieram mapki od geodetów. I to chyba rozwiąże sprawę, bo chcę dokładnie wiedzieć jaką mam szerokość działki ;-)
Planuję gienię z garażem (24,40 m) i boję się, że zabraknie mi 20-30 cm...

Co do zmian w środku ( byłem z ogólnym projektem u adaptatora), to rezygnuję zupełnie z małych okien na elewacji frontowej. Pomiesczenia 6, i 8 łączę w jedną całość. Będzie trochę większa łazienka a i piec C.O. się zmieści. Oczywiście jedno duże okno.

Salon (3). Generalnie nasz największy problem to spiralne schody. Chcemy zaadoptować poddasze, więc schody byłyby w użyciu. Nasłuchałem się wiele sprzecznych opinii (użytkowników i wykonawców) i nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Mi chodzi generalnie o wygodę dla małych dzieci (przedszkolaki) i starszej osoby. Myśleliśmy by rozwiązać to ażurowymi schodami drewnianymi, jednobiegowymi (początek schodów od wyjścia na taras w kierunku pomieszczenia (10) i następnie na górę wzdłuż ściany pomieszczenia (10)). Zdaję sobie sprawę, że zabierze to kawał pokoju.

Adaptator powiedział, że z wyrzuceniem słupa z salonu nie ma żadnego problemu kosntrukcyjnego. Sporo to ułatwia.

Kominek chciałbym przenieść na ścianę przeciwną (szczytową) bo inaczej nie wejdą mi schody. SPiżarnia (5) wędruje wtedy na drugą stronę. Wyciąg kuchenny i komin kominka idą jednym pionem.

Acha spiżarka "ślepa" (bez okienka). Będzie rekuperator, więc z przewietrzaniem nie sądzę by były problemy.


Tyle planowanych zamian. Choć życie pokaże (i dyskusja z bossem od adaptacji). Jeśli mi Gienia nie wejdzie na działkę, to trzeba będzie myśleć intensywniej ;-)


pozdrawiam
Gerion

Budmed
26-01-2005, 20:25
Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów budował lub ma zamiar budować ten domek? Wszelkie informacje na temat tego projektu są mile widziane. Planujemy budowę tego domku ze względu na ograniczone fundusze :lol: Mam nadzieję, że rzeczywiście jest on tani w budowie...

Pozdrawiam wszystkich.

Gerion
27-01-2005, 15:57
WItam!
Polecam ten wątek (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12789)

pozdrawiam
Gerion

Budmed
27-01-2005, 21:03
Witam,

Dziekuje :D i przepraszam, że sam nie poszukałem na forum - przyznaje się do winy :-?

Pozdrawiam

Adam___
31-01-2005, 00:12
Witam

No to sie zapisuje do klubu :)

Po przejrzeniu duuuzej ilosci projektow wybor padl wlasnie na Gienie z garazem.Projekt w lustrzanym odbiciu.
Mysle tylko zeby ja "wydluzyc" troche.Tzn zamiast tych 13 metrow -sam budynek - bedzie miala wiecej.Ile dokladnie to nie wiem.Musialbym pomierzyc dokladnie
Mam juz ustawione miejsce na budowe i tam musze ja wpasowac.
Szukalem wlasnie projektu na planie prostokata.
Byl jeszcze brany pod uwage Promienny z Muratora.
Ale Gienia ma latwiejszy do przerobki dach i wydaje mi sie ladniejsza.
Planuje zrobic duuuuzy garaz.W garazu kociolek na ekogroszek do ogrzewania.No i pomieszczenie na zasobnik i cala areszte
Co do przerobek wewnatrz to jeszcze nad tym sie nie zastanawialem.
Jak zobacze ile bedzie dluzsza to wtedy sie okaze dokladnie co i jak.

Licze sie jednak z tym ze z tych 120 m2 zrobic sie moze duuuzo wiecej :(
Ale cos za cos.

Jak na razie to wiem tylko tyle ze nie musze wystepowac o warunki zabudowy :).
Co do gazu to raczej nie bedzie

P.S.
Jezeli macie fotki z Gienia to prosilbym o przeslanie

Pozdrawiam

jaro_pl
04-02-2005, 10:20
W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.
mój adres: [email protected]

jarek_pl
04-02-2005, 13:39
--------------------------------------------------------------------------------

W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.
mój adres: [email protected]

Gerion
04-02-2005, 15:03
W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.
mój adres: [email protected]

Heh no i po ptokach. Gieni nie będzie (garaż mi nie wejdzie), wczoraj odebrałem mapki od geodety... Ale znalezłem bliźniaczkę krótszą i głębszą.

Co do stropu. Jeśli nie zamierzasz robić użytkowego poddasza - zostaw drewniany. Jeśli zamierzasz - cóż, musisz sam policzyć, co będzie korzystniejsze, czy jakiś gęstożebrowy, wylewany, czy drewniany dobrze wygłuszony (warunek sine qua non, no chyba, ze lubisz jak Ci ktoś nad głową stuka korkami po parkiecie ;-))...

pozdrawiam
Gerion

WPI
26-06-2005, 18:39
W tym roku zaczynam budowę GIENI- po małych zmianach. Jeżeli macie jakieś zdjęcia z waszej budowy to bardzo proszę o nie- zarówno z budowy jak i wnętrza. Z góry dziękuję. Mam pytanie- czy zostawiliście drewniany strop?, bo rodzinka mi odradza, ale ja wolałbym zostawić.
mój adres: [email protected]
Zobacz naL
http://www.pref-dom.pl/realizacje.asp

andriej
14-07-2005, 15:45
Witam,
Ile Waszym zdaniem trzeba miec kasy na budowe Gieni w wersji parterowej (system gospodarczy, strop drewniany, bez shodow). Czy ktoś mógłby podac przyblizony koszt poszczególnych etapów? Czy warto wstepnie dach pokryc papą i spłacać kredyt czy od razu wersja docelowa?

Dzieki,
A.
PS. Zauważyłem, ze najwiecej postów produkuja ludzie ktorzy dopiero przymierzaja sie do budowy lub sa na poczatkowym etapie; a gdzie sa ci ktorzy juz wybudowali?- Dorabiają do pólnocy aby wykończyc chałupę czy telekomuna odcieła im dostęp z powodu zadłużenia ;-) ???

dominikams
15-07-2005, 17:42
Nie, po prostu juz nie interesują sie tsk mocno budową :(

mslys
01-08-2005, 06:31
Zastanawiam się nad realizacja projektu "Gienia". Czy ktoś z forumowiczów mógłby podzielić się swoimi doświadczeniem w budowie takiego domu. Ostateczna decyzja odnośnie projektu jeszcze nie zapadła i ewentualne uwagi będą ważną wskazówką.
Z góry dziękuję.

geguś
01-08-2005, 06:51
Witam :)
Problematyczny jest tylko korytarz w stronę garażu (za duzo miejsca straconego).
Temat troszkę opisywany:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12789&postdays=0&postorder=asc&start=0

mslys
01-08-2005, 18:10
Przymierzam się do reallizacji Gieni z garażem i bardzo prosiłbym o wysłanie zdjęć zarówno elewacji budynku jak jego wnętrza.
mój mail: [email protected]

elmer
04-08-2005, 07:41
Mam prośbę do osób, które są w trakcie budowy lub wybudowały "Gienię" o info na temat zmian których dokonały, co by jeszcze zmieniły oraz przybliżonych kosztów budowy. Mam jeszcze jedno pytanie: jak poradziliście sobie z tym słupem w salonie??

elmer
07-08-2005, 18:16
Zdjęcia realizacji Gieni można znalźć na http://www.domnahoryzoncie.pl/3/index.php klikając na INTERNETOWY KLUB HORYZONTU, następnie na galerię.

mslys
11-08-2005, 08:52
Ja też się przymierzam do Gieni. Czyżby Gienia "umarła". Jesli ktos realizuje ten projekt to proszę ODEZWIJCIE SIĘ!! :(

elmer
11-08-2005, 11:20
Raczej zdecydujemy się na Gienię, tak na 99%. Pracownia Horyzont bez problemu wysyła skany projektu i kosztorys. Skany nie są zbytnio czytelne, trzeba domyślać się zamieszczonych wymiarów. Dostępny jest projekt ze stropem drewnianym i teriva oraz z garażem dwustanowiskowym i bez garażu.
Widzieliśmy wybudowaną Gienię "na żywo" i całkiem ładnie się prezentuje. Wcale nie przypomina "stodołoszkoły" jak to ktoś napisał. Dużo uroku dodają mniejsze okna od frontu umieszczone nieco niżej od okien większych i daszek nad wejściem. Garaż nie rzuca się w oczy, na pierwszym planie widać dom, przez co nie wydaje się on taki długi.

mb37
08-10-2005, 21:03
Witam serdecznie
Uparcie szukam ludzi, którzy wybudowaki ten dom. Liczę na ich życzliwość ponieważ chciałabym go obejrzeć!
:roll: Mieszkam w Poznaniu i mam na imię Gosia.

09-10-2005, 10:35
Moi rodzice budują Gienię. Na razie stan surowy. Sama pomogłam im wybrać ten projekt. Zachwycił mnie swoją prostotą i pasował do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania.

elmer
09-10-2005, 13:53
Witam, zakupiliśmy projekt Gienia ze stropem drewnianym. Okazało się że jego mocowanie jest bardzo drogie i rzadko spotykane - nie jest to typowy strop drewniany. Jego cena wyszła podobna do ceny stropu teriva, dlatego rozważamy inne rozwiązania. Na dzień dzisiejszy nie planujemy adaptacji poddasza. Jaki strop wybrali Twoi rodzice?

elmer
09-10-2005, 13:55
Witam serdecznie
Uparcie szukam ludzi, którzy wybudowaki ten dom. Liczę na ich życzliwość ponieważ chciałabym go obejrzeć!
:roll: Mieszkam w Poznaniu i mam na imię Gosia.


Gosia jeżeli jesteś zainteresowana to mam zdjęcia Gieni. Widzieliśmy Gienie z bliska, "na żywo" i całkiem ładnie wygląda.

mb37
09-10-2005, 16:20
Witam i dziekuję za odpowiedź!
Zdjęcia GIENI mam i nawet widziałam ja na zywo ale tylko z zewenątrz.
Bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć ją od środka! Tylko "luknąć" :roll: na pomieszczenia.
Szkoda,że Puławy są tak daleko-odemnie
pozdrawiam i życzę powodzenia :D
Gosia

mb37
09-10-2005, 16:23
Co jest z tymi stropami?
Można zamówić projekt z tańszym?

elmer
09-10-2005, 17:56
Co jest z tymi stropami?
Można zamówić projekt z tańszym?


Można zamówić wersję ze stropem drewnianym albo wersję ze stropem teriva. My kupiliśmy z drewnianym i okazało się że ma dziwne mocowania tzn nad każdym pokojem jest niezależny strop. Belki stropowe mocowane są nietypowo tzn czołowo do wieńca za pomocą wsporników metalowych typu BMF, które z kolei przykręcane są do wieńca za pomocą kotew wklejnych Hilti. Z tego co się zorientowaliśmy wsporniki można kupić tylko w Warszawie w cenie 5,85 zł netto za sztukę. Natomiast cena kotwy razem ze specjalnym klejem wynosi 8,18 netto. Na jedną belkę przypadają 2 wsporniki, co daje ok 130 wsporników oraz 4 kotwy co daje 260 kotew. Ceny są "świeże" z tego miesiąca.
Nasz adaptator stwierdził, że taki strop to "szkółka". Za tą cenę można zrobić strop teriva. Rozważamy możliwość zmiany na dach wiązarowy ze stropem. Wówczas nie będzie możliwości zaadaptowania poddasza na użytkowe, można jedynie wygospodarować pomieszczenie - typowy strych. Zmiany i obliczeń dot. "nowej konstrukcji" dokonuje konstruktor mający uprawnienia w tym zakresie. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze. W tygodniu powinniśmy uzyskać dokładniejsze dane.

elmer
09-10-2005, 18:01
Witam i dziekuję za odpowiedź!
Zdjęcia GIENI mam i nawet widziałam ja na zywo ale tylko z zewenątrz.
Bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć ją od środka! Tylko "luknąć" :roll: na pomieszczenia.
Szkoda,że Puławy są tak daleko-odemnie
pozdrawiam i życzę powodzenia :D
Gosia

Niestety też nie widzieliśmy Gieni w środku tylko na zewnątrz :(

mb37
09-10-2005, 20:14
Witam i dziekuję za odpowiedź!
Zdjęcia GIENI mam i nawet widziałam ja na zywo ale tylko z zewenątrz.
Bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć ją od środka! Tylko "luknąć" :roll: na pomieszczenia.
Szkoda,że Puławy są tak daleko-odemnie
pozdrawiam i życzę powodzenia :D
Gosia

Niestety też nie widzieliśmy Gieni w środku tylko na zewnątrz :(

Dzięki za informacje. Musze je przetrawić.
ŻYCZĘ NAM WSZYSTKIM OBEJRZENIA GIENI "od środka" :o

10-10-2005, 15:11
Dowiem się jak u rodziców poradzili sobie ze stropem. Wiem że jest drewniany, ale wykonawca zmienił sposób mocowania, bo też uznał ten w projekcie za dziwaczny. Poddasze u nich na razie ma byc nieużytkowe, ale w przyszłości można będzie je adoptować. Moje pierwsze spostrzeżenia to takie, że daszek nad tarasem mógłby byc wiekszy.

Sylwia B
10-10-2005, 16:57
Witam :)
Dopisuję się do grona wielbicieli Gieni :)

Bardzo mi się ten projekt podoba i planuję zbudować swoją Gieniutkę ;)

Dopiero kupiłam ziemię- więc wszystko przede mną :)

elmer
10-10-2005, 17:57
Dowiem się jak u rodziców poradzili sobie ze stropem. Wiem że jest drewniany, ale wykonawca zmienił sposób mocowania, bo też uznał ten w projekcie za dziwaczny. Poddasze u nich na razie ma byc nieużytkowe, ale w przyszłości można będzie je adoptować. Moje pierwsze spostrzeżenia to takie, że daszek nad tarasem mógłby byc wiekszy.

Verunia daj znać jak się dowiesz. Nasz adaptator powiedział, że owszem można zrobić strop drewniany na "normalne mocowania", ale trzeba grubsze deski niż przewidziane w projekcie. To z kolei podroży koszt i cena będzie nieznacznie niższa od terivy.

mb37
12-10-2005, 21:07
Witam :)
Dopisuję się do grona wielbicieli Gieni :)

Bardzo mi się ten projekt podoba i planuję zbudować swoją Gieniutkę ;)

Dopiero kupiłam ziemię- więc wszystko przede mną :)

Witaj wielbicielko!
Wczoraj oglądałam GIENIĘ w całej okazałosci.
Jest naprawdę OK :D
Ja też dopiero kupiłam ziemię i juz, juz kupuję projekt.
Życzę powodzenia Gosia :wink:

elmer
14-10-2005, 07:14
VERUNIA dowiedziałaś się może czegoś nt. mocowania stropu u Twoich rodziców? Ten "stropodach" o którym pisałam wcale nie wyszedł tak tanio :( w porównaniu do np terivy.

14-10-2005, 16:34
Nie widziałam się z nimi jeszcze :oops: Myślę że w weekend to nadrobię. Jeśli robisz poddasze to terriva chyba będzie lepsza.

Sylwia B
14-10-2005, 17:12
Verunia

Mam pytanko: czy kosztorys dołączony do projektu jest realny? Bo z założenia ma to być tani i prosty domek :)

Mb37

Zazdroszczę :) Ja niestety Gieni " na żywo" nie widziałam, tylko kilka zdjęc na stronach Horyzontu. Jakbyś miała zdjęcia, chętnie je zobaczę :) Bardzo chciałabym zobaczyć wnętrza :)

elmer
14-10-2005, 17:25
Nie widziałam się z nimi jeszcze :oops: Myślę że w weekend to nadrobię. Jeśli robisz poddasze to terriva chyba będzie lepsza.

Właśnie nie chcemy poddasza użytkowego i dlatego chcemy drewniany. Nasz Pan od adaptacji obiecał, że coś wymyśli ale jakoś ciężko mu to idzie :wink:

elmer
14-10-2005, 17:33
Verunia

Mam pytanko: czy kosztorys dołączony do projektu jest realny? Bo z założenia ma to być tani i prosty domek :)


Co prawda pytanie do Veryni, ale pozwolę sobie wtrącić się. Kosztorys nie jest zbytnio realny, bo nie zawiera pełnej informacji np. o mocowaniach stropu drewnianego. Na dzień dzisiejszy tylko to zauważyliśmy, ponieważ studiowaliśmy to dokładnie. :( Nie wiemy ile jeszcze jest w nim takich "kwiatków".

14-10-2005, 17:43
Kosztorysu nie widziałam na oczy, nie wiem czy rodzice go w ogóle dostali. Za stan surowy , bez wylewek z dachem z dachówki cementowej zapłacili wykonawcy 90.000. Reszta zależy bardzo od standartu w jakim się dom wykańcza. Rodzice szacują ten dom na jakieś 230.000tys.
Zdęcia kiedyś wkleję, na razie pogoda taka sobie a domek buduja kilkanaście kilometrów od Puław, więc nie jestem tam zbyt często. Domek między zabudowaniami wiejskimi bardzo ładnie się komponuje. Co samego projektu to znacznie odbiega od standartu wykonania projektów Muratora. Brak jest pokazania wielu szczegółowych rozwiązań, projekt instalacji też jest taki sobie. Większych błędów (poza tym mocowaniem stropu), mój znajomy konstruktor się nie dopatrzył.

Sylwia B
15-10-2005, 09:58
Elmer

Każda sugestia mile widziana :) Dzięki

Verunia

Bardzo dziekuję za odpowiedź :) Kosztorys Horyzontu to około 150 tys netto... Niestety dużo ludzi narzeka na projekty z tej pracowni ( chodzi o niedociągnięcia w projektach)
Czekam na zdjęcia i pozdrawiam :P

andriej
17-10-2005, 15:16
Rozmawiałem z pania z Horyzontu; do Gieni zaprojektowalli juz strop betonowy i garaz na dwa samochody (dach nad garazem dwuspadowy). Sam jestem zainteresowany tym projektem ale im dłuzej wszystko analizuje coraz coraz mniej wiem. Dziś dowiedziałem sie ze strop drewniany nie jest tańszy od betonowego a dach dwuspadowy tanszy od czterospadowego. Projekt Gienia był dla mnie wzorem jesli chodzi o ciecie kosztów ale np. Magnolia podoba mi sie bardziej wizualnie. Pytanie: Czy ktoś mi powie dlaczego Magnolia z garażem kosztuje (154.1 tys. zł netto) a Gienia (156.5 tys. zł netto)? Przeciez Gienia ma strop drewniany (na ktorym mozna ponoc zaoszczedzic ładnych kilka tys) i dach dwuspadowy (nastepnych pare tysiecy) do tego brak filarów przy wejsciu i zadaszonego tarasu..
PZDR,

elmer
17-10-2005, 15:43
..... Pytanie: Czy ktoś mi powie dlaczego Magnolia z garażem kosztuje (154.1 tys. zł netto) a Gienia (156.5 tys. zł netto)? Przeciez Gienia ma strop drewniany (na ktorym mozna ponoc zaoszczedzic ładnych kilka tys) i dach dwuspadowy (nastepnych pare tysiecy) do tego brak filarów przy wejsciu i zadaszonego tarasu..
PZDR,

1.Jeżeli chodzi o strop drewniany w Gieni to można go przeprojektować na "zwykły" i mam nadzieję, że będzie tańszy. Lada dzień więcej się dowiem na ten temat.

2. Kosztorysy.... hmmm, moim zdaniem, zależy kto go robił i z jaka dokładnoscią i co było celem przedstawienia takiej a nie innej ceny wybudowania domu. Tak jak pisałam wcześniej, w kosztorysie który otrzymaliśmy brak jest pełnej informacji o materiałach potrzebnych do mocowania stropu. Odnosze wrażenie, że kosztorys jest jednym z narzędzi marketingowych.

3. Wydaje mi się, że wątek powinien zostać przeniesiony do działu PROJEKTY.
:wink:

Hermiona
07-11-2005, 12:32
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Gieni. Mieszkam w niej już od roku. ( pod Poznaniem) Trochę ją przerobiliśmy ale ogólnie jest super. Jeszcze zostało nam zrobienie góry. ( strop drewniany) :P

elmer
07-11-2005, 18:19
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Gieni. Mieszkam w niej już od roku. ( pod Poznaniem) Trochę ją przerobiliśmy ale ogólnie jest super. Jeszcze zostało nam zrobienie góry. ( strop drewniany) :P

Miło, że się odezwałaś. Zmienialiście w jakiś sposób strop czy pozostawiliście mocowania z projektu? Może masz jakieś zdjęcia z budowy i obecne? Jeżeli tak to bardzo proszę o przesłanie [email protected] Jakich zmian dokonałaś i co byś teraz zmieniła? Będą to cenne uwagi!

elmer
07-11-2005, 18:41
VERUNIA a jak tam strop Twoich rodziców? Dowiedziałaś się czegoś? Może masz jakieś zdjęcia?

08-11-2005, 15:13
Belki były kładzione częściowo bezpośrednio na wieńcu , częściowo doczołowo. Niestety tylko tyle wiem, wiem że to zbyt ogolnikowo. zdjęć nie mam bo teraz tam nie jeżdzę , za zimno.

imak
10-11-2005, 07:11
Za radą Agnieszki1 przyjrzałam się projektowi GIENIA (parterowy dom z pracowni Horyzont).

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=30&a=58

Bardzo mi się ten projekt podoba i z zewnątrz i rozwiązania wnętrza. Zaczęłam szukać na forum informacji o realizacji tego projektu. Okazało się, że są jakieś problemy ze stropem.

Czy ktoś wybudował lub buduje Gienię i może podzielić się ze mną doświadczeniami lub własnymi zdjęciami?

Taysha
10-11-2005, 09:25
" WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi "
Na forum mamy cos takiego jak opcja wyszukiwania :wink:
Następnym razem warto skorzystać.

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19823&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40311&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40889&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52099&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12789&highlight=gienia

imak
10-11-2005, 10:34
" WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi "
Na forum mamy cos takiego jak opcja wyszukiwania :wink:
Następnym razem warto skorzystać.

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19823&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40311&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40889&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52099&highlight=gienia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12789&highlight=gienia

Za podpowiedź dziękuję. Zanim napisałam swoją prośbę na forum skorzystałam z opcji wyszukiwania. Są tam bardzo cenne uwagi osób zainteresowanych Gienią z lat 2003-2004 i zdjęcia tylko jednej realizacji.
Szukam świeższych kontaktów i więcej zdjęć.

do-la
08-12-2005, 07:36
Verunia jestem zainteresowana tym projektem, czy możesz podać więcej szczegółów? :) Będę bardzo wdzięczna :) Może jakieś fotki ?
Pozdrawiam

imak
28-12-2005, 09:26
Chętnie nawiążę kontakt z budowniczymi Gieni (najlepiej z Poznania i okolic)

andriej
12-01-2006, 12:59
Klama zapadła!
Kupiliśmy Gienie. Strop betonowy, garaz na 1 samochód,
Chcemy ruszyć na wiosnę. Teraz czeka nas adaptacja z naniesieniem naszych zmian. Dotyczą one zmiany układu wnętrz.

I pytanie: W jaki sposób mozna za stan surowy zaplacic 90 tys skoro zanizony kosztorys horyzontu mowi o ok 150 tys? A moze sama ekipa za robocizne wzięła 90tys?? :o - brrr Albo jest to koszt materiałow. Wytłumaczcie mi, plizz, PZDR

Teska
12-01-2006, 14:40
Witam i dziekuję za odpowiedź!
Zdjęcia GIENI mam i nawet widziałam ja na zywo ale tylko z zewenątrz.
Bardzo, bardzo chciałabym zobaczyć ją od środka! Tylko "luknąć" :roll: na pomieszczenia.
Szkoda,że Puławy są tak daleko-odemnie
pozdrawiam i życzę powodzenia :D
Gosia
w naszej grupce szczecinskiej Gienie buduje Józia S

ma_lgosia
12-01-2006, 20:38
Witam
Interesowałam sie tym projektem i otrzymałam z pracowni orientacyjny koszt stanu surowego 156 tys i 198 tys z garażem kwoty netto.
Wydaje mi się że to chyba wygórowany koszt.Pan napisał,że ceny aktualizowane we wrzesniu 2005

elmer
13-01-2006, 17:41
Witam
Interesowałam sie tym projektem i otrzymałam z pracowni orientacyjny koszt stanu surowego 156 tys i 198 tys z garażem kwoty netto.
Wydaje mi się że to chyba wygórowany koszt.Pan napisał,że ceny aktualizowane we wrzesniu 2005

Cena zalezy m. in. od tego jakim systemem zamierzasz budować - gospodarczym czy zlecisz to firmie która zajmie się wszystkim od A do Z. Ważne jest także z jakich materiałów chcesz budować - jakie okna czy dach. Jednak wydaje mi się ze zaszło jakies nieporozumienie. 156 tys netto to chyba cena stanu surowego zamkniętego a 198 tys netto - pod klucz.
Zaczynamy budowę Gieni (z garażem, bez użytkowego poddasza) w tym roku i mamy nadzieję że wydamy znacznie mniej.

jacakam
27-01-2006, 16:36
Witam.

W dniu 25.01.2006 r. kupiłem działkę budowlaną już od dawna przeglądam forum i czytam wasze posty. Dają do myślenia i czasami nie wiem czy nie porywam się z motyką na księżyc, ale co mi tam. Obecnie mieszkam na kawalerce z 10 letnim synem i nie za bardzo mi się to podoba a do molocha, jakim jest blok zapędzić się nie dam. Mi również podoba się GIENIA z uwagi na swoją prostotę i mam nadzieję co za tym idzie tańsze koszty. W moim projekcie dodatkowo oprócz zmian, jakie u siebie macie chcę zastosować konstrukcję dachu wiązarów kratowych i podwieszanego sufitu. Wiąże się to oczywiście ze zmianami konstrukcji dachu i tym, że nie ma szans o adaptacji poddasza. Co mi zresztą ni jak nie przeszkadza, bo mam obecnie 34 m2 a w GIENI będę miał 102 m2 o ile dobrze liczę :)) więcej mi nie jest potrzebne. Mam jednak pytanie czy ma może jednak ktoś zdjęcia z realizacji tego projektu a może już po jego wybudowaniu. Potrzebowałbym także pomocy i tu gorąca prośba czy mógłby ktoś w celach oczywiście poglądowych podesłać mi zwymiarowane rzuty parteru. Często różnią się one od tych w prospektach i internecie. Z góry dziękuję.

Jacek & Basia & Kacper

mitmar
03-02-2006, 20:52
A czy ktoś próbował coś zrobić ze schodami w salonie?
Oczywiście chodzi o GIENIĘ z użytkowym poddaszem.
Generalnie chodzi o możliwość zamiany tych kręconych schodów na proste, z podestem.
Czy ktoś coś takiego przerabiał?

jacakam
04-02-2006, 08:55
Byłem w Morzyczynie k. Stargardu Szcz. jadąc do Szczecina. Widziałem wybudowaną tam GIENIĘ. Człowik który ją wybudował wprowadził kilka zmian mianowicie wydłużył ją o 1,5 m i podniósł o 1 m do góry (w okolicy jest jeziorko takie bardzo duże i na wszelki wypadek jak to określił właśiciel dołożył kilka centymetrów) wygląda przez to trochę inaczej. Gdyby nie okna (te małe) na froncie budynku to chyba bym nie poznał projektu. Dom nie wykończony z zewnątrz i nie ma tekiego uroku. Ten dom jest też bez garażu i ta jedna ściana bez okiem przez to wygląda dość dziwnie. Poddasza nie robił ale strop ma. Ja zrobię to inaczej. A poprosiłem pracownie horyzont o zwymiarowany rzut parteru i dotałem to w takim formacie że nie mogę tago ani wydrukować ani nic czarne tło zielone oznaczenia :))) musiałem robić zrzuty z ekranu i wklejać do worda żeby cobejrzeć projet w większym formacie kupę roboty ale efekt fajny. Wczoraj wizyta u notariusza i już jestem właściciel ziemski. :)))

heno17
09-02-2006, 20:05
Moi znajomi wybudowali bez poddasza użytkowego, ale ogólnie super chata

jacakam
11-02-2006, 15:54
Ja dokładnie chcę wybudować taki sam. To znaczy bez poddasza użytkowego. Masz może z nimi kontakt albo na przykład jakieś zdjęcia wnętrza (szczególnie chodzi mi o salon i którąkolwiek z sypialni).

19-03-2006, 19:24
Kiedys obiecałam zdjęcia Gieni moich rodzicw. To przod i tył

http://foto.onet.pl/upload/34/51/_587213_s.jpg
http://foto.onet.pl/upload/32/33/_587214_s.jpg

20-03-2006, 17:43
http://foto.onet.pl/upload/34/51/_587213_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/32/33/_587214_n.jpg
Wklejam większe bo poprzednie faktycznie małe wyszły
i jeszcze spojrzenie na nieużytkowe poddasze (szkoda tej przestrzeni :cry: )
http://foto.onet.pl/upload/19/7/_587462_n.jpg

mb37
29-03-2006, 22:15
To naprawdę jest zgrabny domek!
Życzę powodzenia przy wykańczaniu.

pzyta
03-05-2006, 20:23
Witam.
Jestem w trakcie budowy Gieni.
Projekt wydał mi się dosyć ciekawy,jednak w trakcie budowy zmieniliśmy w nim sporo. Podwyższyliśmy ściani kolankowe o 1m, Inny daszek na wejście, większe okna, dodatkowe okna na parterze i na pietrze, zmiana schodów, większy taras, kominek dwustronny, większy dach nad tarasem, inne okna w garażu, inna spiżarnia, nie wybudowaliśmy dwuch ścianek działowych na parterze. Jednym słowem przerobiliśmy GIENIE :)

andriej
10-05-2006, 11:57
Mozna prosić o jakies zdjecia/rysunki po przeróbkach? Jestem na etapie adaptacji a to ostatni dzwonek zeby cos zmienic...

helenka11
13-12-2006, 17:19
Witam, takze z męzem budujemy Gienie. Stan surowy zakonczony zadaszony. Zdjecia niedługo wysle zdjecia i mam nadzieje powymieniac doswiadczenia i uwagi!!! Budujemy w okolicach Bolesławca Dolnośląskie.

imak
05-01-2007, 11:32
Budujemy "Gienię" z pracowni Horyzont. Kończymy stan surowy i czas zastanowić się gdzie ma stać wanna, lodówka, gdzie zainstalować oświetlenie i kontakty. Bardzo proszę tych, którzy wybudowali dom wg tego projektu, by pochwalili się swoimi wnętrzami. Byłabym wdzięczna za wszelkie uwagi, podpowiedzi, rady i sugestie. Niepokoi mnie trochę kącik z kominkiem i schodami. Czy nie jest tam trochę ciasno? Proszę o Wasze zdjęcia.

[email protected]

prochon
11-04-2007, 10:38
Wszystkich którzy wybudowali ten projekt prosze o rady
1 Który projekt wybrac(czy tego drewnianego nieda zrobi sie inaczej)
2 Jakie zmiany
3 Co byscie jeszcze raz poprawili

prochon
11-04-2007, 10:40
Wszystkich którzy wybudowali ten projekt prosze o rady
1 Który projekt wybrac(czy tego drewnianego nieda zrobi sie inaczej)
2 Jakie zmiany
3 Co byscie jeszcze raz poprawili

cebermen
15-04-2007, 20:45
Witam po przejrzeniu "miliona" projektów wyszło że Gienia najbardziej spełnia moje oczekiwania. Jednak niepokoi mnie strop drewniany w tym domu juz kilkakrotnie czytałem że ma kosztowny sposób mocowania . Czy ktos już z tym walczył cos zmieniał?? Prosze o porade bo bardzo mi zalezy na tym projekcie

andriej
19-04-2007, 09:56
O.K.
Więc moja Gienia stoi!
TA DA!
Strop teriva chyba wyszedł cenowo podobnie do tego drewianiego.
Przeróbki:
Salon brak schodów i filarka. Brak spiżarki.
Mam garderobę (schowek), dwie łazienki, brak kotłowni (kocioł gazowy trafia na poddasze)
Brak połaczenia z garażem, dzięki temu jedna sypialnia większa (ok.16m2)
Dwie sypailnie nie zmienione.
Daszek nad wejściem i tarasem zgodny z projektem niestety stwarza problemy,
Jeśli macie pytania to piszcie,

A.
Acha mam ściane 3W z betonu komórkowego na dachu cerama; obecnie stan surowy zammknięty,

Smash
20-04-2007, 22:27
Witam.

Budujemy Gienię pod Poznaniem. Zmiany nasze.

1. Strop terriva
2. zmiana umiejscowienia i rodzaju schodów. Włożyliśmy schody miedzy salon a spiżarnię. schody zabiegowe U. oś schodów w osi ściany między kuchnia a salonem. słup podtrzymujący strop przesunięty obok schodów. podpora stropu. HEB 12 metrowy podzielony na 3 czesci, 4,6 , 4,6 i 2 metry ... 3,8 tys zł... sick.. troche mocno przedrożył wykonanie stropu. Ale warto było.
3. komin w łazience cofnelismy do pom gosp.
4. zrobilismy w lazience wneke na prysznic korzystajac z kolejnego 0,5 m2 pomieszczenia gospodarczego. przez co w pomieszczeniu gosp zmiesci sie piec. umywaleczka i pralka ( starczy)
5. projektant niestety nie zalozyl w swych przemysleniach ze ludzie beda chcieli miec nad oknami rolety wbudowane, dziura na okno + dziura na roletę + nadproże L19. po prostu nie trzymały wysokości, przez co parter będzie wyższy o jakies 8-10 cm. No i okienka małe zmienilismy na normalnej wysokości,(150cm). Okno na taras szerokość 230 cm.
6. murłata nie bedzie leżala bezpośrednio na stropie lecz na jednej warstwie pustaków. kotwy wypuszczone. i już 25 cm w górę.
7. jesli zas chodzi o dach, ktory lada dzien beda stawiac, to zrezygnowalismy z dziubka nad tarasem.

A wogole to jest zajefajnie. Jak dobrze pojdzie to juz moze w wakacje będziemy przemieszkiwać. A chcemy na 100 % wprowadzać się na pocz wrzesnia, zeby nie powiedziec, ze bedziemy musieli.

HenoK
23-05-2007, 18:00
Nie buduję co prawda wg projektu "Gienia", ale na podstawie projektu indywidualnego. Jednak ze względu na pewną inspirację tym projktem przyłączam się do wątku :).
Prosta bryła i dobrze rozplanowana funkcja "Gieni" zainspirowała mnie do opracowania podobnego projektu spełniajacego wymogi domu pasywnego. Szczegóły w moim dzienniku budowy (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1730985#1730985).

27-06-2007, 14:54
Gienia juz skończona i zamieszkała
http://images28.fotosik.pl/9/587daa42982971b3med.jpg

elmer
22-09-2007, 19:59
A to nasza gienia

http://images21.fotosik.pl/386/ab05a8a47e1a8a24med.jpg
http://images28.fotosik.pl/70/c9b3b2778b69e169med.jpg
http://images28.fotosik.pl/70/def12cf8c00429aamed.jpg


zmiany:
brak spizarni
przeniesiony taras
brak przejscia do garazu zamiast tego szafy wnekowe w dwoch sypialniach
sciany 2 warstrowe gazobeton 24+ 14 styropian
i jeszcze kilka innych ale to juz kosmetyka


ps
ewentualne pytania na priva

zulaczek
15-10-2007, 17:24
Mam do sprzedania projekt tego domu w dobrej cenie! e-mail: [email protected]

kalbo
05-08-2008, 01:25
WITAM!!
jA też buduję gienie w okolicach lublina. Boję się za małych okien i schodów kręconych. Co o tym myslicie
pzdr

dragasia
02-11-2008, 18:54
I jak tam Wasze Ginie? Mieszkacie juz? Macie zdjecia?

dragasia
04-11-2008, 18:41
Kalbo jak Twoja budowa? Mi sie tez gienia bardzo podoba ale chcialabym zobaczyc wnetrza :roll:

kalbo
04-11-2008, 20:28
Witam!

Wolno, ale idzie. Mnie się Wnętrza podobają, tylko czasami się budzę i boję, że sypialenki łazienki, okna za małe i wszystko tak trzeba upychać. Mały przytulny domek. Zapraszam jak Macie ochotę.
pzdr

JaMajaD
05-12-2008, 10:33
witam, ja też buduję Gienię, jak na razie 100% zadowolenia z rozkładu pomieszczeń

kalbo
07-12-2008, 21:04
hej!
a jak tam kręcone schody?

JaMajaD
08-12-2008, 08:00
schodów jeszcze nie mam, dopiero mam surowy otwarty, ale na 100% będą jak w projekcie

JaMajaD
11-12-2008, 09:19
Kalbo na jakim jesteś etapie, jakie zmiany w projekcie no i kiedy wprowadzasz się? :)

dragasia
11-12-2008, 12:03
hej!
a jak tam kręcone schody?

Juz zrobili Ci schody? Jak wyszly? :) Na pewno sa sliczne

PATRYCJA I DARO
18-02-2009, 09:26
DZIEŃ DOBRY SZUKAM LUDZI KTÓRZY BUDUJĄ GIENIĘ Z HORYZONTU !!!
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI

PATRYCJA I DARO
24-02-2009, 08:17
NIKT NIE BUDUJE TEGO DOMKU NO TO SZKODA

JaMajaD
08-03-2009, 13:45
ja buduję Gienię :wink:

PATRYCJA I DARO
09-03-2009, 07:06
BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KTOŚ W KOŃCU SIĘ ODEZWAŁ :)
JEŻELI MOŻNA WIEDZIEĆ TO JAKIE ZMIANY PANI WPROWADZIŁA DO PROJEKTU, A MOŻE MOŻNA LICZYĆ NA JAKIEŚ ZDJĘCIA I KOSZTORYS POSZCZEGÓLNYCH ROBÓT BO NIE MAM POJĘCIA CZY 100.000 WYSTARCZY NA SSO.
POZDRAWIAM I Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAM NA ODPOWIEDŹ.

JaMajaD
09-03-2009, 09:00
witam, po pierwsze nie ma Pań i Panów na forum :wink:

jeśli chodzi o kosztorys to mogę podesłać moje tabelki w exelu ale na e-mail

wydaje mi się że 100 tys to trochę mało ja wydałam około 140 na SSO

pozdrawiam

PATRYCJA I DARO
09-03-2009, 10:42
DZIĘKI BARDZO I JEŻELI TO NIE BĘDZIE KŁOPOT TO PROSZĘ O PRZESŁANIE TABELEK I ZDJĘĆ
MÓJ ADRES :
[email protected]

JaMajaD
09-03-2009, 13:57
jeśli chodzi o zdjęcia to sporo można naleźć na http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_21

lub na www.mojabudowa.pl tam też są galerie Gieni

tabelki prześlę na e-mail

PATRYCJA I DARO
10-03-2009, 08:57
WIDZIAŁAM ZDJĘCIE TWOJEJ GIENI JEST SUPER JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KIEDY JA BĘDĘ MIAŁA TAKI DOMEK A NA RAZIE NO CÓŻ MUSZĘ SIĘ JESZCZE POMIEŚCIĆ NA TYCH 48 M2 :)

JaMajaD
16-03-2009, 13:09
hej przepraszam, że jeszcze Ci nie wysłałam tych tabelek, ale muszę nad nimi jeszcze trochę popracować bo doszły nowe koszty, a teraz kompletnie nie mam czasu, ale pamiętam o Tobie

życzę powodzenia w budowie

na jakim jesteście etapie?, jakbyś miała jakieś pytania to pisz

Jurek106
27-04-2011, 12:08
Mam Gienię pod Krakowem, ale troszkę przerobioną.

yaiba83
22-05-2011, 17:20
Schodów kręconych nie trzeba robić. Brachol ma w kształcie "L-ki" i ja też takie będę zamawiał. Nie ma miejsca na kominek, ale za to nie ma problemu wnieść cokolwiek na górę a i samemu lepiej się wchodzi.