PDA

Zobacz pełną wersję : odpowiedzialnosc kierownika budowy



agamon
31-07-2005, 15:09
Mam powazny proble. Po wstawieniu okien przypadkowo zauwazylem ze
mam za niskie drzwi tarasowe w salonie ( 2m. zamiast 2,3m.) :(
Czy moge prawnie zadac poprawy na koszt kierownika budowy?
Prosilbym jakiegos prawnika o porade.
Pozdrawiam
agamon

GrześS
01-08-2005, 07:41
Mam powazny problem. Po wstawieniu okien przypadkowo zauwazylem ze mam za niskie drzwi tarasowe w salonie ( 2m. zamiast 2,3m.) :(
Czy moge prawnie zadac poprawy na koszt kierownika budowy?

A co na to kierownik ?
Nie piszesz jak się tłumaczy.
A może tak było w projekcie - częstym błędem projektowym jest umieszczanie na rysunku kondygnacji innych wymiarów niż na zestawieniu stolarki !
A może reklamować u dostawcy stolarki okiennej - bo takie zamówiłeś?

Częso umowa między inwestorem a kierownikiem to minimum cztery wizyty na budowie i to przy elementach konstrukcyjnych budynku - a reszta to Twoja sprawa jak przypilnujesz wykonawców tak będziesz miał wybudowane.
Dlatego tak ważnmym elementem przed rozpoczęciem budowy jest wybranie odpowiedniego kierownika - który ma reprezentować interesy Inwestora a nie wykonawcy. Zawsze można zmienić kierownika.

agamon
01-08-2005, 13:01
drzwi tarasow e maja w projekcie 2,3m.
Kieorwnik mial patrzec na budowe "moimi oczami".
jeszcze mu tego nie zglaszalem- chce sie przygotowac do tej rozmowy, chyba skorzystam z porady prawnika.

lafcadio
01-08-2005, 13:42
Spokojnie, na prawnika zawsze przyjdzie czas...
Pierwsza sprawa zgłoś to kierownikowi i napisz co powiedział jeżeli zwala na Ciebie odpowiedzialność zapytaj na podstawie jakiego przepisu chce się od tej odpowiedzialnośći zwolnić.
Po drugie może porozmawiaj (Ty lub kierwonik) z wykonawcą żeby dokonali poprawy otworu - z tego co piszesz to nie jest poważna sprawa - trzeba tylko podnieść nadproże - więc może wykonawca to bez problemu poprawi - tym bardziej jeżeli w projekcie było prawidłowo a on źle wykonał.

agamon
01-08-2005, 21:47
To byloby za proste. Jest problem- sa wstawione drzwi tarasowe.
Pytanie kto zaplaci za brak kopetencji kierownka
Przeciez trzeba zamowic nowe drzwi tarasowe wyzsze o 30cm.

velour
02-08-2005, 02:27
To byloby za proste. Jest problem- sa wstawione drzwi tarasowe.
Pytanie kto zaplaci za brak kopetencji kierownka
Przeciez trzeba zamowic nowe drzwi tarasowe wyzsze o 30cm.

Daj dziennik budowy kierownikowi i niech On dokona wpisu, ze wykonano niezgodnie z projektem. Wykonawca/inwestor powinien usunac niezgodnosc lub wprowadzic aneks do projektu.
Inaczej mowiac zaplacisz za nowe okna, ale i za bledy w wykonaniu, bo to twoja ekipa buduje.

lafcadio
02-08-2005, 06:05
A napisz jeszcze kto zamawiał te feralne drzwi tarasowe o wymiarze 2 m ?