PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D24 Z WYKUSZAMI



WojtekR
22-11-2002, 18:55
Drodzy Forumowicze!

Po długich wahaniach zdecydowałem budować D24 "Z wykuszami". Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące samego projektu, etapów budowy, przeróbek, kosztów budowy itp. Niestety nie ma już możliwości obejrzenia domu modelowego w Józefosławiu - spóźniłem się kilka miesięcy :sad:.
Serdecznie pozdrawiam,

WR

WojtekR
23-11-2002, 16:11
Szukam osób budujących d24 "Z wykuszami". Interesuje mnie zakres zmian jaki warto przeprowadzić, aby domek był jeszcze bardziej funkcjonalny. Przymierzam się do budowy na wiosnę a niestety nie miałem okazji obejrzeć domu modelowego w Józefosławiu.

Pozdr
WR

Mulena
24-11-2002, 16:54
On 2002-11-22 19:55, WojtekR wrote:
Drodzy Forumowicze!

Po długich wahaniach zdecydowałem budować D24 "Z wykuszami". Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące samego projektu, etapów budowy, przeróbek, kosztów budowy itp. Niestety nie ma już możliwości obejrzenia domu modelowego w Józefosławiu - spóźniłem się kilka miesięcy :sad:.
Serdecznie pozdrawiam,

WR
my budujemy ten sam po obejrzeniu w juzefoslawowiu. Aktualnie jest zadaszony, mozna ogladac na obrzezach łodzi

Benicio
25-11-2002, 07:35
Ja buduje D24 z wykuszami. Jesli chodzi o zmiany to mam ich bardzo niewiele, wiec nie wiem czy bede dobrym zrodlem takich informacji. Mam mianowicie okna wykuszowe o przekroju (patrzac z gory) trapezowym, a nie prostokatnym oraz nie trzyskrzydlowe otwierane, a dwuskrzydlowe suwane drzwi na taras. Zrezygnowalem tez ze spizarni, na korzysc powiekszenia kuchni. Nie wspominam oczywiscie o o zmianach w zakresie prac elektrycznych, hydraulicznych etc., bo tu zgodnosc z projektem nie moze chyba wielu budujacych zadeklarowac.
Jak widzisz niewiele jest tych zmian, a jakich ty potrzebujesz, musisz odpowiedziec sobie sam. Z drugiej strony kazda zmiana w projekcie (nawet mala) pociaga za soba nastepna, i nastepna, i nastepna, wymuszona przez ta pierwsza. Jesli zatem chcesz ich zrobic duzo do lepiej zamow projekt indywidualny, bo koszt tych zmian moze byc znaczny.
Jesli chcesz wiecej wiadomosci, to zapraszam na priv (zagladam tam raz na kilka dni).

Benicio
25-11-2002, 10:19
Buduje D24 kolo Gdanska. Stan surowy zamkniety aktualnie.

Kisiel
25-11-2002, 12:13
Witam!

Wraz z zona dlugo zastanawialismy sie nad projektami, m.in. nad D08 i D24. Po obejrzeniu D24 w Jozefoslawiu oraz u naszych sasiadow 2 dzialki dalej :smile:, postanowilismy budowac D24L (wersja lustrzana z garazem po lewej stronie). To fantastyczne, miec mozliwosc wejscia do gotowego D24 i podejrzenia, jak wyglada to czy tamto w rzeczywistosci.

Na razie zmiany sa na papierze, budowa rusza mam nadzieje na wiosne 2003.

Nasze zmiany:
- material budowlany fundamentow i scian (42 cm beton komorkowy)

- uklad scian dzialowych, okien - inna aranzacja WC, lazienki, pokojow i garderoby w celu wygospodarowania gabinetu (gabinet 7,7 m2, 2 sypialnie po ponad 13m2, trzecia sypialnia 12,5 m2)

- wiazalo sie to ze zmiana kilku okien (dodaniem, zlikwidowaniem, przesunieciem)

- likwidacja spizarni i okna od niej, za to powiekszenie okna w kuchni do 3 skrzydlowego (harmonizuje z wykuszem)

- nie ma zadnych zmian konstrukcyjnych ani zmian w aranzacji garazu, pom. gosp., salonu, jadalni

Po konsultacjach z kilkoma architektami orzekli oni, ze jest OK.

Przy okazji, znalazlem kilka bledow w projekcie - od drobnych bledow rachunkowych (wymiarowki) az do bledow w rysunku konstrukcyjnym vs. elewacje.

Jezeli ktos chce, moge udostepnic zmiany w wersji elektronicznej, jako plik .cdr, .dxf, .jpg czy .gif

Proponuje tez ukonstytuowanie jakiejs platformy wymiany informacji budujacych D24 - moze nam sie to przydac :smile:

pozdrawiam!

Kisiel

Alicjanka
25-11-2002, 12:21
A ja wybudowałam D23, czyli jestem Waszą bliską kuzynką...:wink:. Ponieważ technologia jest ta sama (z pewnymi zmianami we wnętrzach) zajrzyjcie do mojego dziennika budowy, gdzie pisałam o problemach w czasie budowy. No i D24 jest na okładce najnowszego Muratora - czyż nie wygląda pięknie?
Pozdrawiam,
Alicjanka

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-11-25 13:21 ]</font>

Kisiel
25-11-2002, 12:48
Wyglada slicznie! Ja jestem pod wrazeniem tego zdjecia, a i tak nie pokazali tego domu w pelnej krasie.

Alicjanko - wnikliwie czytam Twoj dziennik i trzymam kciuki :smile:

pozdrawiam!

Kisiel

23-01-2003, 22:25
Mam stan surowy otwarty. Troche pozmieniałem.

Kisiel
24-01-2003, 07:58
Witam!

Colo - jesli mozna spytac, jakie zmiany wprowadziles?
pozdr!

Kisiel

24-01-2003, 11:13
Generalnie to poddasze użytkowe. Wobec tego - dach jętkowy, strop gęstożebrowy, ścianka kolankowa, okna połaciowe.

KrzysztofS
27-01-2003, 19:23
Mam zamiar budowac d24. Jestem z Konina. Czy ktos w tych okolicach buduje ten projekt ?

KrzysztofS
27-01-2003, 19:25
Mam zamiar budowac d24. Jestem z Konina. Czy ktos w tych okolicach buduje ten projekt ?

andrzejm
20-02-2003, 09:47
Czy ktos buduje D-24 w okolicach Trójmiasta i nie tylko.
Chetnie wymienie sie moimi przemysleniami, powiem co zrobilem źle i za drogo.

Również chetnie wymienił bym sie informacjami na temat fachowców.

Jestem po stanie surowym otwartym, mam zamiar wstawiać okna drzwi zewnętrzne bramę garazową i robc ocieplenie na wiosnę.

Kisiel
24-02-2003, 15:45
Witam

Czy moglbys sie podzielic z innymi Twoimi uwagami, dot. D24?
Ja wlasnie startuje i moze uda mi sie uniknac jakichs problemow dzieki temu.
pozdrawiam!

Kisiel

andrzejm
25-02-2003, 09:37
Przemysl kostrukcje dachu. Moze ktos ja uprosci. Koszty materialu i ciesli sa dosc wysokie (tylko material 10000,- material)

Moj dach zakonczylem deskowaniem z papa. Nie zaluje.

W projekcie jest blad w wymiarach ktoregos wiazara srodkowego, ciecla musi to sprawdzic. Jest za krotki.

Zostawiam do przemyslenia kotlownie.
Moj garaz jest dluzszy o 1,5 m i bedzie przedzielony scianka.
poniewaz musze zastosowac kociol olejowy. Niestety nie ma gazu w poblizu.
Radze w takim wypadku przedluzyc garaz do 2,5 m. 1,5 jest chba troche za malo

Druga moja rada to umieszczenie drzwi wejsiowych w prostej scianie co powiekszy przedsionek.

To na razie tyle. W zeszlym roku zakonczylem dom na etapie surowy otwarty.

Cena ktora zaplacilem firmie kupowala wszystko to 93000,00 zł.
W tym stan surowy, drewno wiezba dachowa deskowanie z papa, kominy Schidela, szambo i wszystkie odplywy w budynku.
Zapomnialem o przejsciu na wode. Radze zrobic jeszcze dolot powietrza zewnetrznego do kominka.

Benicio
26-02-2003, 07:18
Do AndrzejM
Również buduję D24 w okolicach Trójmiasta. W tej chwili mam stan surowy zamnknięty. Interesuje mnie czy masz już pomysł na rozwiązanie okapu nad oknami wykuszowymi (połaczenie z połacią dachu/podbitką). Na to rozwiazanie kompletnie nie mam pomysłu.
Pozdrowienia B.

andrzejm
26-02-2003, 09:09
Nie bede mial okien wykuszowych. Wstawiam okna potrojne jak kazde inne. Monterzy okien nie chca dac gwaracji na montaz i oczywiscie w przyszlosci przemarzanie i szczelnosc.
Dlatego posluchalem ich i zlikwiduje polke pod wykusz i zamontuje je normalnie, bez kamplikacji, moze ze strata dla wygladu ale mam nadzieje solidnie bez komplikacji na przyszlosc.
Pozdrowienia

andrzejm
26-02-2003, 09:12
Drogi Bencio,
Czy masz juz ekipe do ociepleniai czym bedziesz ocieplal?
Welna czy styropian?
AndrzejM

Benicio
26-02-2003, 11:57
Raczej napewno zastosuje styropian 12 cm. Ekipę prawie mam. "Prawie", gdyż jestem wstepnie umówiony z facetem, który robił mi stan surowy, więźbę oraz tynki i jestem z niego zadowolony. Zaśpiewał mi 35zl/m2, jak spuści do 30, to go chyba wezmę.
U mnie rezygnacja z okien wykuszowych skończyłaby sie chyba rozwodem :wink: .
Pozdrowienia B.

Cezary Radliński
03-07-2003, 21:56
Mieszkam w zamościu i również bije się z myślami czy D-24 II to dobry pomysł. Cikaw jestem opinii tych, któży już mieszkają w takim domu. Czy ktoś wybudował lub buduje taki dom w woj lubelskim lub podkarpackim?
Cezar.

Krzyszto
30-09-2003, 09:12
Ja również ruszam z budową d24L. W tym miesiącu wylewam ławy. Zdecydowałem się na ściany 3-warstwowe. Buduję w Nekielce 35 km od Poznania w stronę Konina. Zostało mi jeszcze trochę czasu i zastanawiam się nad stropem terriva. Poźniej na takim poddaszu będzie można zrobić małą graciarnię. Co wy o tym sądzicie???

Benicio
01-10-2003, 07:07
Witam

Kończe budowe D24 koło Gdanska. Pozostałem przy stropie z płyt karton-gips. Wszystko zalezy od Twoich potrzeb. Jesli uważasz, że potrzebujesz graciarni, to ją rób. Strop Terriva wyjdzie Cie pewnie troche drożej od karton-gipsu.
Z drugiej strony - jeśli jest graciarnia, to wszystko tam się upycha, upycha, upycha ..., aż wreszcie jest tak zapchana, że trzeba to porządkować (czyli wyrzucać), co można robić na bieżąco.
Czy w związku z ewentualnym stropem terriva planujesz zrobić schody/klatke schodową?

Pozddrowienia B.

mlk
27-11-2003, 09:26
Cześć
Wahamy się z żoną nad D24, ktoś zna dokładny adres na ten dom w Józefosławiu? Chcielibyśmy chociaż z zewnętrz go obejrzeć na żywo.

Z góry dzięki!

03-12-2003, 12:22
Po długim namyśle kupiliśmy z mężem projekt domu D 24 z wykuszami. Pomimo, iż jest w nim trochę mankamentów najbardziej nam odpowiadał. Jestem ciekawa czy ktoś z Was jest w trakcie budowy takiego domu , być może już wybudował taki dom, chętnie poczytam Wasze doświadczenia, sugestie. Jestem również ciekawa jakich zmian dokonaliście w projekcie. Pozdrawiam wszystkich zmagających się z budową , ja jestem na początku tego "szczęścia" mam nadzieje przejść to wszystko pomyślnie.

S.P.
03-12-2003, 12:32
Cudka, taki domek wybudowała Dzielna Alicjanka. Poczytaj jej dziennik, naprawdę warto.

05-12-2003, 08:26
Drodzy Forumowicze budujący lub mieszkający już w swoich D 24 podpowiedzcie z czego wybudowaliście np. ścianki działowe ?
Pozdrawiam

Benicio
05-12-2003, 11:36
Witam

Ścianki działowe wybudowałem z gazobetonu Prefabet Osława 12 cm.

Pozdrowienia B.

08-12-2003, 11:06
Witaj Benicio,
widzę, że tylko na Ciebie mogę liczyć jeżeli chodzi o D 24. Miałeś przysłać mi zdjęcia :D
pozdrawiam

Kisiel
09-12-2003, 14:44
Witam!

Beton komórkowy 12 odmiana 600 Prefbet Śniadowo.
pozdr

Kisiel

mlk
11-12-2003, 10:01
Witaj Benicio,
widzę, że tylko na Ciebie mogę liczyć jeżeli chodzi o D 24. Miałeś przysłać mi zdjęcia :D
pozdrawiam
czesc
tez sie zastanawiam nad d24 - planujesz budowę, czy już postawiłaś?

11-12-2003, 10:04
Witaj,
Jeszcze nawet nie wbiliśmy łopaty w ziemię. Mamy projekt i prawie wszystko co jest potrzebne do budowy ( jeżeli chodzi o papierki).
Pozdrawiam

mlk
11-12-2003, 10:14
Witaj,
Jeszcze nawet nie wbiliśmy łopaty w ziemię. Mamy projekt i prawie wszystko co jest potrzebne do budowy ( jeżeli chodzi o papierki).
Pozdrawiam

jakie zmiany zrobiłaś? podoba mi się układ pokoi który zrobił Kisiel

11-12-2003, 11:48
Mnie również,
niektóre zmiany z Jego projektu i ja zrobię. Już wcześniej myślałam o zlikwidowaniu spiżarni- troche łamała kuchnię- będę walczyć o zliwkiwdowanie drzwi do kuchni a co za tym idzie nadproża. Wczoraj z mężem ustaliliśmy gdzie i jakie grzejniki będą w naszym domu. Tak więc zlikwidowaliśmy grzejnik w kuchni, za to troszkę powiększyliśmy te pod wykuszami, przeniesiemy również grzejnik ze ścianki za drzwiami wejściowymi aby w tym miejscu w przyszłości mogła powstać szafa, na ściankę zaraz po lewo od wejścia. Moją miłą zmorą są wykusze. Jako zwolenniczka dużych okien najpierw chciałam zlikwidować je i wstawić tzw. witryny bez podziałów, nie otwieralne, w granicy muru. Ale mąż przekonał mnie , że dom z wykuszami , bez wykuszy :wink: Tak więc wykusze będą tylko czy takie jak u Alicjanki (?) najchętniej!!! Czy tradycyjnie takie jak są w projekcie tego jeszcze nie wiem.Poczytaj dziennik Alicjanki, ona postawiła podobny D 23, dobra lektura budowlano- życiowa.
Pozdrawiam

Kisiel
11-12-2003, 11:52
Witam

Wykusze to jest właśnie "smaczek" tego domu.
Ja też mam witryny, nieotwierane, ale trójdzielone.
Parapety z konglomeratu.

Wykusze są super! Idealne miejsce na kwiaty albo do posiedzenia z kawką w ręku i popatrzenia na świat.

Nie polecam grzejników pod wykuszami - psuje to cały efekt, lepsza jest podłogówka.
pozdr

Kisiel

11-12-2003, 11:59
Cenna uwaga co do kaloryferów pod wykuszami hmmm. I co zrobić :-? Jesteśmy rodziną lubiąca ciepło. Czy ogrzewanie podłogowe wystarcza? Są to jednak duże przestrzenie, a podłogówki chyba nie da się tak rozkręcić aby w pełni zapewniła ciepło w domu. Być może sie mylę.

Kisiel
11-12-2003, 12:00
Cudka - jeszcze jedno.

Można zlikwidować drzwi do kuchni, ale nie nadproże - optycznie jest to nienaturalnie wysoki otwór w ścianie. Ja tak niestety zrobiłem, potem dorabiałem "nadproże", które obniżyło mi ten otwór.

Co innego brak drzwi i nadproża z hallu do przedpokoju - tui ani drzwi ani nadproża nie polecam. Inaczej mamy gotową "kiszkę".
pozdr

Kisiel

Kisiel
11-12-2003, 12:02
Cudka
Co do podłogówki - można spokojnie nagrzać.
Ja grzeję teraz na 1/4 i mam 23 stopnie, a to pierwszy sezon.
Ale oczywiście będę się wypowiadał po zimie, albo raczej w trakcie przy -20 :o

pozdr

Kisiel

11-12-2003, 12:04
Kisiel, jesteś istną skarbnicą wiedzy jeżeli chodzi o D 24. Bardzo dziękuję za uwagi. I znowu masz rację. Teraz tylko musze się z tym pogodzić bo już w domu trochę namieszałam , więc nie wiem czy mój mąż mnie nie pozbawi prawa głosu jak tak dalej pójdzie.

Benicio
11-12-2003, 13:49
Witam

cudka - podłogówka po trochu pozwala nam oszukać temperature i utrzymywac niższą w domu, a jej odbiór przez domownika jest taki sam jak przy ogrzewaniu grzejnikowym i temperaturze 1-2 stopnie wyższej.

Co do drzwi z kuchni do przepdokoju - też nie mam drzwi, jedynie samą futryne.
Co do drzwi z przepdokoju do korytarza - mam drzwi i zamknięte ograniczają (dla osób bedących w sypialniach) odgłosy pochodzące z dziennej części domu. Warto to przemysleć, zwłaszcza jeśli ktoś ma małe dzieci.

Budujący d24 - polecam wyłączniki schodowe w kuchni, przepdokoju i korytarzu. Ich brak jest upierdliwy.

Pozdrowienia B.

11-12-2003, 13:52
A pochwalcie się jeszcze czym grzejecie?

Kisiel
11-12-2003, 13:58
Witam!

> podłogówka po trochu pozwala nam oszukać temperature...

Zgadza się, poza tym nie ma grzejników. Niestety ogrzewanie takie ma większą bezwładność (nie nadaje się do sypialni i wymaga odpowiedniego podłoża), choć ma to i dobre strony - dłużej "trzyma" ciepło po wyłączeniu grzania.

> Co do drzwi z przepdokoju do korytarza - mam drzwi i zamknięte
> ograniczają (dla osób bedących w sypialniach) odgłosy pochodzące z
> dziennej części domu. Warto to przemysleć, zwłaszcza jeśli ktoś ma
> małe dzieci.

To fakt, choć po zamknięciu wszystkich drzwi w przedpokoju mamy ciemną kiszkę z samymi drzwiami. Mi to rozwiązanie nie pasowało.
Acha - wiem że nie wolno, ale mam drzwi do dużej łazienki otwierające się "do wewnątrz" - trudniej kogoś uderzyć nimi w łazience niż na przedpokoju - np. biegające dziecko

> Budujący d24 - polecam wyłączniki schodowe w kuchni, przepdokoju i
> korytarzu. Ich brak jest upierdliwy.

Tak, tak, tak! Ja też polecam! 8)
pozdr

Kisiel

Kisiel
11-12-2003, 14:01
Hej

Piec jednofunkcyjny kondensacyjny DeDietrich + 130l zbiornik CWU, zasilany na propan z dużej butli podziemnej Gaspolu (rachunki za gaz co miesiac)
pozdr

Kisiel

Benicio
11-12-2003, 14:06
A pochwalcie się jeszcze czym grzejecie?

Kocioł kondensacyjny De Dietrich + zasobnik 150 litrów. Gaz ziemny wysokometanowy :D .

Kisiel, a może założymy podgrupe pt. "Wybudowałem D24 i mam De Dietricha w kotłowni:?
:P

Pozdrowienia B.

Kisiel
11-12-2003, 14:10
Benicio - nie ma sprawy :)
Jest nas juz 2 :lol:

Tak sobie myślę, że może też mam zasobnik 150l - nie pamiętam :roll:
Szczegół.

pozdr

Kisiel

11-12-2003, 14:22
Jeszcze jedno pytanie, wybaczcie wszak jestem kobietą i mogę nie wiedzieć - prawda?
Czy ogrzewanie podłogowe może być w momencie gdy na podłodze będzie parkiet ( już chyba słyszę ten śmiech).

Kisiel
11-12-2003, 14:30
Cudka - z tym parkietem to tak sobie...

Drewno jest dobrym izolatorem cieplnym, ale są produkowane specjalne panele, nadające się do ogrzewania podłogowego.

pozdr

Kisiel

mlk
11-12-2003, 14:47
A pochwalcie się jeszcze czym grzejecie?

Kocioł kondensacyjny De Dietrich + zasobnik 150 litrów. Gaz ziemny wysokometanowy :D .

Kisiel, a może założymy podgrupe pt. "Wybudowałem D24 i mam De Dietricha w kotłowni:?
:P

Pozdrowienia B.
hihi - mam znajomego przedstawiciela De Dietrich, więc też pewno kupię taki kocioł, ale muszę jeszcze "tylko" wybudować! :)

Benicio
11-12-2003, 15:45
A pochwalcie się jeszcze czym grzejecie?

Kocioł kondensacyjny De Dietrich + zasobnik 150 litrów. Gaz ziemny wysokometanowy :D .

Kisiel, a może założymy podgrupe pt. "Wybudowałem D24 i mam De Dietricha w kotłowni:?
:P

Pozdrowienia B.
hihi - mam znajomego przedstawiciela De Dietrich, więc też pewno kupię taki kocioł, ale muszę jeszcze "tylko" wybudować! :)

Budowa to pestka, grunt żebyś właściwy kocioł wstawił :wink: .

Pozdro

mlk
11-12-2003, 15:52
A pochwalcie się jeszcze czym grzejecie?

Kocioł kondensacyjny De Dietrich + zasobnik 150 litrów. Gaz ziemny wysokometanowy :D .

Kisiel, a może założymy podgrupe pt. "Wybudowałem D24 i mam De Dietricha w kotłowni:?
:P

Pozdrowienia B.
hihi - mam znajomego przedstawiciela De Dietrich, więc też pewno kupię taki kocioł, ale muszę jeszcze "tylko" wybudować! :)

Budowa to pestka, grunt żebyś właściwy kocioł wstawił :wink: .

Pozdro
chciałbym tak mówić za rok 8)

DaDa
31-03-2004, 07:14
Witam, chetnie poznam opinie tych, ktorzy buduja lub zbudowali D24. "Mam smaka" na ten domek stad ciekawosc wielka :) Pozdrawiam.

Ivonesca
31-03-2004, 08:47
DaDa - jest specjalny wątek o projektach i najlepiej tam popytaj. Tu piszą się dzienniki.

yorik
11-03-2006, 21:13
Czy ktokolwiek budował D24 z kolekcji muratora - nie widzę takiego wątku, a poważnie zastanawiam się nad tym projektem
Pozdrawiam
Y.

Kamil1967
12-03-2006, 16:54
Musisz lepiej poszukać.
Zajrzyj na wątek
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=48100&postdays=0&postorder=asc&start=0
:D

yorik
19-03-2006, 18:54
Dzięki, wielka pomoc.
Pozdrawiam

d24
22-06-2006, 18:17
Dziś zdecydowałem się na budowę domu - projekt poniżej:

http://img192.imageshack.us/img192/7439/dom7732yj.th.jpg (http://img192.imageshack.us/my.php?image=dom7732yj.jpg)

Zastanawiam się nad połączeniem spiżarni z kuchnią (3 + 4) przez co będzie większa kuchnia a także połączeniem garderoby z sypialnią (7 + 8).

Zastanawiam się także nad wysunięciem schowanych drzwi wejściowych tak aby uzyskać większy przedsionek.

Chciałbym dobudować podpiwniczenie - coś zamiast spiżarni tylko nie bardzo mam pomysł gdzie to umieścić.

Co sądzicie o tych zmianach? A może ktoś z was mieszka już w tym domu i ma jakieś cenne wskazówki co do projektu? Każda wskazówka jest dla mnie w chwili obecnej na wagę złota.

fiu-fiu
22-06-2006, 18:51
Jeśli mogę coś poradzić, to rzeczywiście kuchnia jest dramatycznie mała i powiększenie jej o spiżarnię wydaje mi się niemal konieczne. Natomiast nie wiem czy włączanie garderoby do sypialni jest dobrym pomysłem. Zyskujesz w ten sposób niewiele miejsca, a w garderobie zawsze możesz upchnąć dużo klamotów i zamknąć bałagan za drzwiami. Tak na marginesie dużo lepiej wyglądałyby tam przesuwane drzwi (oszczędzasz miejsce) oklejone np. jakąś fajną tkaniną. Co do przedsionka - jest dosyć wąski na moje oko ale super szczupła szafka powinna się zmieścić - zawsze to jakieś dodatkowe miejsce.

Życzę powodzenia, bo to całkiem miły domek jest :D

walkipaw
31-08-2006, 21:41
Zapraszam na forum : De dwudziestoczwórkowcy, tam znajdziesz trochę więcej informacji o zmianach w tym projekcie.
Moje też tam są!

d24
24-07-2007, 22:46
Kierownik budowy mojego domu zaproponował rozdzielenie garaża oraz domu na 2 osobne budynki. Czy uważacie, że to dobry pomysł? :roll: