PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie cegiel juz pomalowanych??



basso
01-08-2005, 08:26
Witam!
Mam zamiar otynkowac tynkiem akrylowym sciane z cegly,ktora jest juz pomalowana farba emulsyjna(czyli tez akrylowa).Czy sa jakies przeciwwskazania?Dziekuje za informacje i pozdrawiam.

Sp5es
01-08-2005, 22:27
Można sppoko to zrobić, o ile są dobrze pokryte i wyrównane tynkiem - fugi z podkładu. Inaczej ogą "wyleźć".

basso
02-08-2005, 13:54
Dzieki Sp5es za poprawienie humoru ale tak dla pewnosci:farba akrylowa nie wplynie na zmniejszenie przyczepnosci?bo porowatosc cegly zostala zamalowana wlasnie farba i tynk klade na tak jakby izolacyjna warstwe?Codzi o 100m2 sciany:)))).
Pozdrawiam.
PS.Tutejsi fachowcy sklepowi nie chca sie za bardzo wypowiadac a z fabryki dostalem kopie tego co mam na workach,a tam akurat takiego przypadku nie ma.
Dzieki

Sp5es
02-08-2005, 18:33
Podkłąd gruntujący pod tyki strukturalne to właśnie farba... akrylowa, tyle, że mniej zapigmentowana z dodatkiem kwarcu, aby była bardziej szorstka i lepiej się kładł tynk. Oczywiście musi być nośna i trzymać się ściany.

Prosty test - przklej taśmę biurową samoprzylepną do farby. Dociśnij, potem oderwij. Jak farba zostaje na taśmie to kiepsko, jak nie - jechać z robotą.

basso
03-08-2005, 06:58
Dzieki jeszcze raz,probowalem oczywiscie nawet szczotka druciana(tylko matowieje,mowy nie ma o jakims odrywaniu sie farby,trzyma sie zebami w cegle) ale problem,ze nie widze(optycznie)do czego ten tynk ma sie doczepic skoro wszelakie pory sa obecnie wspaniale zalepione,bardzo bym chcial miec ta szorstkosc kwarcowa,mam spore ryzyko bo chodzi o 100m2,rusztowanie,tynkowanie,material itp.(6m wysokosci,przy oceanie), a odpadanie tynku po jakims czasie i wtedy dopiero naklad pracy troche mnie przeraza.No ale jeszcze troche poparcia i chemiczno-fizycznego wytlumaczenia mi tej przyczepnosci powinno mnie przekonac:)).Jeszcze raz dzieki za cierpliwosc do mej upierdliwosci "w tym temacie.
Pozdrawiam

Sp5es
03-08-2005, 19:56
Chcesz mieć szortkośc, pomaluj gruntem do tynku po tym co masz - błyskawicznie załątwiony temat.

Albo wziąć piasek kwarcowy 0,3-0,8 mm i dosypać do zwykłej farby z 5%