PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana więźby



acca5
01-08-2005, 09:04
Mam juz projekt zgode na budowe, z adaptacja projektu przed uzyskaniem budowy. W trakcie zmieniłam pokrycie dachu, przeliczyłam i zdecydowałam o zamianie blachy na dach. ceramiczna, kto powinien zająć się przeliczaniem więźby czy wytrzyma obciążenie dachówką- ten sam gościu co adaptowal projekt do dzialki czy może inny architekt. dadam, ze zmianiam teź -zwiększam powierzchnie garazu- co wiąże się ze zwiększeniem powierzchni stropu i dodatkowo więźby. Dom parterowy bez poddasza uzytkowego, garaz w bryle domu, krokwie obecne 14x7cm.Poraźcie.

pasco
01-08-2005, 09:36
Jak na mój gust, to trzeba wystąpić do projektanta o zgodę na zmiany w projekcie. Wtedy każdy, kto ma uprawnienia, będzie mógł przeprojektować. Można też zlecić przeróbkę pracowni, z której kupiłaś projekt.

acca5
01-08-2005, 10:00
Zgodę głównego projektanta juz mam

aga_kraków
05-08-2005, 06:06
takie przeliczenia robią raczej konstruktorzy, nie architekci
skoro masz zgodę - poszukaj konstruktora

stiff
05-08-2005, 09:22
Ja z trochę innej beczki : czy opłaca się przeprojektować więżbę na której w projekcie jest przewidziana dachówka ceramiczna na blachodachówka ( wiadomo może być lżejsza) .Chodzi mi o to czy koszty zmian nie będą tak wysokie że nie będzie to miało sensu ? Robił ktoś coś takiego ?.pozd.

acca5
05-08-2005, 09:40
W druga strone raczej nie warto, poniewaz po latach mozesz chciec polożyć dachówkę i wtedy więźba ja znalazł. obecna promocja na Robena w cenie blacho-dachowki mnie by zacheciła do połozenia dachowki ceramicznej, nie warto zmieniać.
myślę ,że konstruktorzy robia duzy błąd konstruujac w parterowkach strop żelbetowy a tworząc więźbę do najlżejszego pokrycia- blachodachowki. to juz lepiej wiązary itp.pod blachodachowke czy inne lzejsze pokrycia.