PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynk? gazow? chcieli mi wpu?ci? w s?upek klinkierowy



Rafter
23-11-2002, 02:12
Całe szczęście, że fachowcy kryjący dach ich powstrzymali. Ci się tłumaczyli, że tak jest w projekcie.
Nogi bym z dupy powyrywał specom z gazowni i babie, która robiła projekt.
Była, widziała i zaprojektowała skrzynkę na frontowej ścianie. Mimo iż potem rura wchodzi do garażu i tam można było dać te piękne żółte ohydztwo. Myślenie widocznie idzie trudniej niż kreślenie (ale kasa jest wzięta jak za robotę najwyższej jakości)
Za to jak z projektu wyszło, że chcieli się wkuć 5 cm w słupek to nie wiem i chyba nikt normalny nie zrozumie.

Czy też mieliście podobne "kwiatki" w trakcie budowy?

atena1
29-12-2002, 19:14
Cześć,
jeśli to jeszcze aktualne to umieść skrzynkę po prostu w ogrodzeniu a nie na domu i masz z głowy wchodzenie na teren posesji gościa z gazowni od zczytywania z licznika. Wiąże się to oczywiście ze zmianą projektu.

Frankai
29-12-2002, 21:02
Ja uzyskałem zgodę w elewacji na tyłach budynku. Wpuszczę parę razy gościa na działkę, a ogrodzenie będę miał cacy. Każdy robi tak jak lubi. Licznik elektryczny mam w skrzynce u sąsiada :smile:

Wowka
30-12-2002, 08:32
On 2002-12-29 19:14, atena1 wrote:
jeśli to jeszcze aktualne to umieść skrzynkę po prostu w ogrodzeniu a nie na domu i masz z głowy wchodzenie na teren posesji gościa z gazowni od zczytywania z licznika.


Łatwo powiedzieć - trudniej wykonać. Zasadą jest, że długość podziemnej instalacji gazowej od licznika do budynku nie może przekroczyć 10 m. Wiem dokładnie bo sam sie na tym "przejechałem" i teraz mam "gustowną" :wink: żółtą skrzynkę w ścianie budynku co prawda lekko ukrytą ale jednak. Na nic się zdały tłumaczenia, że przecież instalację wykonałbym identycznie jak gazownia - chciałem nawet gazowni zlecić tę prace. Ale przepisy okazały się nie do przejścia.

Marek13
30-12-2002, 08:40
Wowka, ja mam od skrzynki do domu ok 70 m i zatwierdzony projekt. Fakt, że z 1999 roku.

Frankai
30-12-2002, 09:35
Wowka - co się okazało nie do przejścia? Ja mam brązową i tam gdzie chciałem - z tyłu budynku. Warunki i wykonanie 2 lata temu. Licznika co prawda jeszcze nie mam.

Wowka
30-12-2002, 11:04
On 2002-12-30 09:35, Frankai wrote:
Wowka - co się okazało nie do przejścia? Ja mam brązową i tam gdzie chciałem - z tyłu budynku. Warunki i wykonanie 2 lata temu. Licznika co prawda jeszcze nie mam.


Kolor to ja sobie wybiorę odpowiedni po dokonaniu odbioru budynku. Z tyłu budynku - owszem gazownicy mogli i tam zainstalować przyłącze (im było to obojętne- płaci się za mb)z tym, że potem musiałbym i tak ciągnąć "rurę" po ścianach na front budynku bo tam mam wszystkie odbiorniki gazu (budynek bez podpiwniczenia).
Pozdrawiam