PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia do zabudowy czy płyta i piekarnik?



mantra
01-08-2005, 12:27
Mam prośbę o wyjaśnienie różnicy jak w temacie: czym różnią się kuchnie do zabudowy od kupowanych osobno płyt gazowych i piekarników? Bardzo proszę o wyjaśnienie bo muszę podejmować niedługo decyzję a mam mętlik w głowie. Takie kuchnie do zabudowy nawet dobrych producenów (elecrolux, bosh) są tańsze niż sprzęt kupowany osobno. Czy to znaczy że jest gorszy? Jaką firmą wybrać tak aby była dobra relacja cena -jakość?

Leszek67
02-08-2005, 07:58
w kuchni do zabudowy wszystkie kurki są w panelu piekarnika i musi ona być montowana tradycyjnie a w drugiej opcji piekarnik i płyta maja osobne sterowanie i można je instalować wg wznania ( tak przynajmniej myslę )


Leszek

Mohag
02-08-2005, 09:48
Leszek dobrze mowi :lol:

Sa kuchenki wolno stojace nie majace nic wspolnego z blatem, kuchenki do zabudowy (plyte montuje sie na blacie nad kuchenka) i piekarnik i plyta osobno (piekarnik montuje sie przewaznie w wysokiej szafce coby wygodniej bylo wkladac a plyte na blacie gdzie czlowiekowi pasuje)

ewad-12
02-08-2005, 09:59
HEJ
My mamy zamontowany osobno piekarnik i osobno płyte.Piekarnik jest zupełnie w innej części kuchni niż płyta i umieszczony wyżej,co super się sprawdza w pieczeniu.Dodatkowo jest teraz bezpieczniejszy dla mojej pociechy,ktora bardzo lubiła się kręcić w pobliżu piekarnika zwłasza wtedy,kiedy się cos w srodku piekło.

Monika B
02-08-2005, 10:21
Piekarnik i kuchenka kupowane oddzielnie są droższe ze względu na inne stawki VAT - kuchenka ma 7% i jeśli jest w zestawie z piekarnikiem stosuje się 7% dla całości, oddzielnie sam piekarnik ma już 22%.
Ja mam płytę wmontowaną w blat a pod spodem szuflady na garnki. Obok w dużej zabudowanej do sufitu szafce jest piekarnik, a nad nim mikrofalówka. Sprawdza się doskonale (choć wyszło trochę drożej niż w kupie) i wygląda też pięknie!