PDA

Zobacz pełną wersję : Do Sp5es !!



pattaya
01-08-2005, 16:57
Ponieważ, po początkowym okresie nieufności, stałeś się moim guru,mam do Ciebie pytania:
1,Czy to prawda,że zawsze należy ocieplać elewację jedną warstwą styropianu np.15cm a nie 10+5?
2,Co sądzisz o Weber Terranova?
3,Czy jesteś w stanie powiedzieć jaka jest różnica w izolacji akustycznej pomiędzy silka M24+15cm FS15 a silka M24+15cm wełny?Czy to bardzo odczuwalne?
4,Czy jest jakiś powód aby kłaść tynk silikatowy na styropian a nie tańszy mineralny?
5,Czym zmyć tynk z dachówek betonowych?Ludwik?
6,Nie mam okien a są tynki wewnętrzne.Przy tych burzach deszcz zacina do środka.Tynki mokną.Czy im to zaszkodzi?

Mały
01-08-2005, 17:08
To i ja sie dołączę do pytania : ściana zew. pustak beton. 12 ,styropian 2*3 cm,pustak wew biały 18. Czy można na zewnątrz dać jeszcze styropian? Słyszałem od fachury ,że nie bo musi zostać "strefa przemarzania", a poza tym może zrobić się "termos" ścianki betonowej.

1950
01-08-2005, 19:21
Mały co to znaczy pustak wewnętrzny biały?
to jest Ytong czy silikat?
inaczej nie można policzyć i zrobić wykresu,
acha żebyś nie myślał że ja to będę liczył i robił wykres występowania punktu rosy, zrobi to program ale musze wiedzieć jaka jest konstrukcja ściany

Senser
01-08-2005, 21:56
Jak dla mnie Terranova it`s ok :-)

Sp5es
01-08-2005, 22:10
Niech Allach będzie Wielki!

1) Ocieplać na 1 warstwę - tylko i wyłącznie. Unikanie mostków przy 2 warstwach to fikcja. Trzeba położyć jedną warstwę bez mostków, ew. wypełniając szpary - kliny ze ścinków lub piana PUR z puszki
2) Weber Terranova - materiał odpowiada klasie ceny. NIe przepłaci sie, ale i nic za dobrego. W klasie innych tanich - poprawny.. Nie stosować tynków poniżej 2mm grubości (bo to co mniej to właściwie już nie tynk, tylko farba strukturalna...).
3) Tak, dla wełny 160 kg, nie dla lamelowej, rożnica może być istonie odczuwalna. Dużo zależy od konstrukcji budynku. Czasem kładzie się wełnę tylko na 1 lub 2 ściany, reszta styropian, wełnę tylko tam skąd dociera hałas. Aktualnie nie mam danych, ale spodziewam się paru dB.
4) Silikat jest wytrzymalszy niż minerał. Lepiej położyć silikon ca. ten sam koszt, uwalniasz się od wad silikatu (alkaliczność przy układaniu + niebezpieczeństwo wyplamień), większa paleta barw. Silikat jest ocno ograniczony kolorystyką.
5) zależy co na tej dachówce jest . Farba ? Jaka? Usunąc delkiatnie mechanicznie,potem cokolwiek co ma łagodne kwasy - cytrynowy, 7% solny. UWAGA! Może odbarwiać farbę! Środki powierzchniowo czynne nie muszą wystarczyć. Ale i nie zaszkodzą.
6) Wilgoć nigdy dobrze nie robi budowlance. Naprawdę groźne, jest jak zamoknie i przymarźnie, wtedy porozsadza tynk lub podłoże, w zależności ile zamokło. W lecie mniej niebezpieczne, lepiej przybić deskę i napiąć folię PE.

Mały :

Można dać. O termosach zapomnij. To marketing producentów wełny.


A ścianę najlepiej przeliczyć. Z tą strefą przemarzania - nie wiem o co jemu chodzilo, ale jak dasz ok. 10 cm izolacji, to napewno będzie ok.
Jeszcze raz sprawdź na obliczeniach.

Pozostałe uwagi - jak sąsiad.
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44269

Senser
01-08-2005, 22:20
O termosach zapomnij. To marketing producentów wełny..

Pi_i_Sigma
02-08-2005, 05:21
To teraz ja mam pytanie do guru :-).

Jaka jest Twoja opinia nt. systemów Torraed (tynk akrylowy 1,5 mm baranek, na styropian).

Dzięki za odpowiedź!

Sp5es
02-08-2005, 18:50
Obiekty jakie widziałem były raczej poprawne, unikałbym intensywnych kolorów. Oni takie lubią.

pattaya
02-08-2005, 19:30
Dziękuję za odpowiedź.
Jakiej firmy chemię (niezbyt drogą) poleciłbyś do styropianu?
Jakich marek styropianu należy unikać?

Qgiel
02-08-2005, 19:50
To i ja sie dołączę do pytania : ściana zew. pustak beton. 12 ,styropian 2*3 cm,pustak wew biały 18. Czy można na zewnątrz dać jeszcze styropian? Słyszałem od fachury ,że nie bo musi zostać "strefa przemarzania", a poza tym może zrobić się "termos" ścianki betonowej.
Fachura, chociaż tłumaczy po amatorsku, ma po części rację. Nie powinno się ściany zamykać między warstwami styropianu, bo jeśli z jakichkolwiek powodów dostanie sie do niej wilgoć, to może być bardzo trudno się jej pozbyć. Pamiętajmy, że styropian jest materiałem izolacyjnym szczelnym. Oczywiście, jeśli ściana jest sucha i nie ma obaw o wigoć, to dodatkowa warstwa styropianu napewno poprawi izolacyjność cieplną.

budulec
02-08-2005, 21:19
To i ja sie dołączę do pytania : ściana zew. pustak beton. 12 ,styropian 2*3 cm,pustak wew biały 18. Czy można na zewnątrz dać jeszcze styropian? Słyszałem od fachury ,że nie bo musi zostać "strefa przemarzania", a poza tym może zrobić się "termos" ścianki betonowej.
Fachura, chociaż tłumaczy po amatorsku, ma po części rację. Nie powinno się ściany zamykać między warstwami styropianu, bo jeśli z jakichkolwiek powodów dostanie sie do niej wilgoć, to może być bardzo trudno się jej pozbyć. Pamiętajmy, że styropian jest materiałem izolacyjnym szczelnym. Oczywiście, jeśli ściana jest sucha i nie ma obaw o wigoć, to dodatkowa warstwa styropianu napewno poprawi izolacyjność cieplną.
Qgiel jeśli fachura tłumaczył po amatorsku to może Ty wytłumaczysz nam naukowo? :D
pzdr

Senser
02-08-2005, 21:33
:lol: :lol: :lol: :lol:

Pi_i_Sigma
03-08-2005, 05:48
Dzięki za odpowiedz Sp5es!

Mały
03-08-2005, 06:18
Mały co to znaczy pustak wewnętrzny biały?
to jest Ytong czy silikat?
inaczej nie można policzyć i zrobić wykresu,
acha żebyś nie myślał że ja to będę liczył i robił wykres występowania punktu rosy, zrobi to program ale musze wiedzieć jaka jest konstrukcja ściany
Zwykły gazobeton.

Mały
03-08-2005, 06:19
To i ja sie dołączę do pytania : ściana zew. pustak beton. 12 ,styropian 2*3 cm,pustak wew biały 18. Czy można na zewnątrz dać jeszcze styropian? Słyszałem od fachury ,że nie bo musi zostać "strefa przemarzania", a poza tym może zrobić się "termos" ścianki betonowej.
Fachura, chociaż tłumaczy po amatorsku, ma po części rację. Nie powinno się ściany zamykać między warstwami styropianu, bo jeśli z jakichkolwiek powodów dostanie sie do niej wilgoć, to może być bardzo trudno się jej pozbyć. Pamiętajmy, że styropian jest materiałem izolacyjnym szczelnym. Oczywiście, jeśli ściana jest sucha i nie ma obaw o wigoć, to dodatkowa warstwa styropianu napewno poprawi izolacyjność cieplną.
Właśnie takie m.in. tłumaczenie słyszałem.

kierownik
03-08-2005, 11:33
Jeśli z jakichkolwiek powodów dostanie się miedzy warstwy stryropianu wilgoć, to może być bardzo trudno się jej pozbyć
Mały zgadzam się ze zdaniem Qgiela - nie dodawaj kolejnej warstwy styropianu

Mały
03-08-2005, 11:50
Dzięki serdeczne za odpowiedzi.
Pozdrawiam

pattaya
11-08-2005, 13:31
Sp5es!
Kolejny zestaw :D
1,Ocieplenie skosów.Dachówka betonowa ,bez deskowania,folia wysokoparop.Chcę dać 18-20 między krokwie i 5cm nakrokwiowo.Jakiej firmy wełnę byś wybrał?Rockwool,Ursa,Isover?Każdy wykonawca mówi co innego.Nie chodzi mi o współczynniki ale o jakość.Czy nic się nie będzie z wełną "działo".
2,Co myślisz o firmie Kerakoll?Cena jest b.atrakcyjna.18zl/m2 system z tynkiem silikatowym.