PDA

Zobacz pełną wersję : Podwalina pod słup.



zlu
03-08-2005, 10:50
Jakiej grubości i długości dajecie belki podwalinowe pod słupy od więźby?

Zlu

gg
12-08-2005, 12:46
U mnie sąsiedzie mają 4cm.

agniesia
12-08-2005, 13:39
mam w projekcie 14x14, GG - 4 cm?, jestes pewien? chyba malo

pasco
12-08-2005, 13:40
Rozumiem, że chodzi o belki między podłogą a słupem? W takim przypadku mnie interesowałoby też, z czego dajecie te belki: drewno, czy może lepiej metal?
czy może chodzi o belkę między słupem a podpieranym elementem (np. płatwią?)

agniesia
12-08-2005, 13:59
podwalinowa miedzy stropem a slupem - u mnie tak jak zaprojektowano - z drewna

zlu
12-08-2005, 14:22
Kierowniczka zdecydowała, że w przypadku mojego stropu (filigran i w miejscach pod słupami są w dolnym zbrojeniu dołożone po 3 pręty) nie trzeba w ogóle podwaliny, bo strop i tak nie ulegnie przebiciu. Poleciła dać jednak podwaline z deski 4cm po to aby podczas montażu słup się nie ruszał...

Pozdrawiam, zlu

pasco
16-08-2005, 07:50
Ja planuję zrobić grubą blachę, z gniazdem, w którym będzie osadzony słup. Potem wszystko będzie zalane betonem.

Gosv
10-02-2011, 15:45
Witam. Jestem studentką budownictwa. W celach dydaktycznych w swoim projekcie domu jednorodzinnego mam strop WPS (na belkach dwuteowych 180mm). Mój problem polega na tym iż słupy od więźby dachowej wypadają na płyty WPS a więc trzeba wykonać pod te słupy podwalinę. Jak najlepiej wykonać tego typu rozwiązanie w wypadku tego rodzaju stropu?

slawek9000
10-02-2011, 15:50
Gosv, to jest grupa dla dyletantów. Prędzej znajdziesz odpowiedź tu : http://www.konstruktorbudowlany.fora.pl/

face
10-02-2011, 22:06
Witam. Jestem studentką budownictwa. W celach dydaktycznych w swoim projekcie domu jednorodzinnego mam strop WPS (na belkach dwuteowych 180mm). Mój problem polega na tym iż słupy od więźby dachowej wypadają na płyty WPS a więc trzeba wykonać pod te słupy podwalinę. Jak najlepiej wykonać tego typu rozwiązanie w wypadku tego rodzaju stropu?

proponuje zajrzec do poradnika majstra budowlanego - skoro jestes studentka budownictwa powinnas sie w niego zaopatrzyc
wiedze powinnas zdobywac sama i nauczyc sie ja stosowac
tutaj mozesz sie glupot czasami naczytac
poszukaj rowniez w internecie np:
http://www.zspolice.pl/nasza_szkola/akty_prawne/informatory_zawodowe/technik_budownictwa/technik_budownictwa_311%5B04%5D_Z2.03_u.pdf

typowej podwaliny bym tu nie stosowal
mozesz inaczej rozrysowac strop
dajesz element stalowy walcowany pod slup dachu - jaki wyjdzie z obliczen - on ma tylko przeniesc ciezar dachu, po jego obu stronach dajesz Twoje dwuteowniki 180 i od nich zaczynasz planowac rozklad belek stropowych w kier scian a nie od sciany

najprosciej bylo by przesunac slup dachu na sciane nosna - jednak nie wiem czy to nie macie narzucone w temacie