PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe - czy wstawiać gdy przerwa w budowie?



rafal9
03-08-2005, 15:20
Czy wstawiać okna dachowe, gdy planowana jest przerwa w budowie po stanie surowym trwająca 1 - 2 mies. z możliwością przedłużenia się do wiosny?

Jakie stosuje się rozwiązania zastępcze? Np. tylko kołnierze, bądź ościeznice bez szyb? Czy jeszcze coś innego?

A może wstawiać i się nie przejmować?

kze
03-08-2005, 15:22
Można zabić deskami otwory okienne.
Ponoć jesli człowiek nie pilnuje budowy to z oknami może być różnie... No, ale może tylko kraczę...

rafal9
03-08-2005, 15:30
Można zabić deskami otwory okienne.
Ponoć jesli człowiek nie pilnuje budowy to z oknami może być różnie... No, ale może tylko kraczę...

Zwykłe okna to oczywiście, że trzeba tak zrobić, ale co z dachowymi?
Będą montowane podczas realizacji dachu, więc coś musi być wmontowane, aby później znowu dekarzy nie wzywać.

kze
03-08-2005, 15:34
A ekipa, która będzie montowac okna jest autoryzowana przez producenta okien?
Mysle, ze mozna by otwory okienne albo jakkolwiek zasłonić, albo zostawić puste (jeśli woda, snieg, które wpadną przez nie nic nie uszkodza) i później kupic i zlecić montarz autoryzowanej ekipie. Wiem, że wtedy na pewno obowiązuje gwarancja na okna. A jak montuje ktokolwiek, to nie wiem jak do tego odnosi sie producent....

katerhasser
03-08-2005, 15:53
u mnie dopiero położyli dachówkę ale na całej powierzchni. Jak będę wstawiał okna zwykłe, to zaproszę jeszcze raz dekarzy, żeby zdjęli dachówki i obrobili okienka połaciowe w liczbie 9 sztuk. i wtedy podłączę wszystko pod prąd... :D

marcelin
03-08-2005, 18:48
Znajomi robili dach jesienią zeszłego roku - dachówka ceramiczna + 4 Veluxy.Nic podejrzanego się nie działo.Na wiosnę pewnego ranka wymontowano(ukradziono) wszystkie okna dachowe z kołnierzami.Podobno miało to miejsce bardzo wczesnym rankiem.