PDA

Zobacz pełną wersję : Budynek bliźniaczy mniejszy o jedną kontygnacje od drugiego?



salmon969
03-08-2005, 16:23
Dostałem działkę z zabudową bliźniaczą, ale mój sąsiad ma budynek jedno piętrowy z wysokim zabudowanym poddaszem, a ja chcę mieć budynek parterowy z zabudowanym poddaszem metraż ok. 150m2.Nie spotkałem się z żadnymi opisami takiego przypadku w żadnej gazecie budowlanej tak, więc nie jestem pewien czy ogóle jest taka możliwość budowania drugiego bliźniaka mniejszego o jedną kondygnacje?? Co wy na to??

ania
04-08-2005, 13:29
Raczej nie ma ścisłej definicji bliźniaka. Przyjęło się, że są to dwa budynki zrośnięte bokami o zasadniczo identycznym wyglądzie. W praktyce jednak bliźniakiem może być każda forma połączenia dwóch budynków.
To czy możesz coś takiego zrealizować zależy wyłącznie od twoich umiejętności negocjacyjnych z urzędem.
Dobrze się przygotuj i walcz.

Majka
04-08-2005, 15:13
jest ryzyko, że sasiadowi bedziesz zakłócał prace kominów i wentylacji.
Powinienes utrzymac tą sama wysokośc kalenicy.

tomek1950
04-08-2005, 18:22
To chyba Salmon 969 będzie miał kłopoty z kominem i wentylacją skoro jego dom jako niższy będzie z jednej strony przysłoniety, a nie sąsiad.

ania
04-08-2005, 20:24
Problem kominów jest do rozwiązania - wystarczy odpowiednia długość oraz oddalenie od dachu sąsiada.
Gorzej z estetyką - urząd może się uprzeć w kwestii wysokości budynku...

Majka
05-08-2005, 09:55
Tomek, masz rację 8)
Salomon może miec jaja z wentylacją 8) :wink: