PDA

Zobacz pełną wersję : 20 lat czy to sie jeszcze nadaje?? Rozbierać czy budować??



salmon969
03-08-2005, 16:36
Mam działkę, na której moi rodzice rozpoczęli budowę domku a było to 20 lat temu, niestety budowa skończyła się na pierwszym stropie.Przez te wszystkie lata budynek nie był zabezpieczony (zadaszony) w rezultacie są widoczne zewnętrzne pęknięcia murów. Tregle od stropu pokryła rdza min 0,5 cm grubości. Teraz nie wiem, co mam robić, ponieważ chciałbym pobudować dom na tej działce, ale czy mam budować na tym, co jest reperując ściany czy rozbierać i budować od nowa? Czy w przypadku rozbiórki jest konieczne rozebranie fundamentu? A morze da się do wykorzystać pod rozbudowę? Hmmmm ? Nie wiem ?

mzawadzk
31-08-2005, 09:29
Daj sobie spokój i rozbierz to. Zbuduj wg projektu, który tobie odpowiada w 100% i z takichże materiałów.

(jadę od stanu surowego szeregowca sprzed 10 lat przekazanego nam przez Teściów więc wiem co mówię)

mzawadzk
31-08-2005, 09:30
P.S. Fundament jeśli nie przeszkadza w nowym projekcie (np kolidując z ewentualną piwnicą, niezgadzając się wysokością lub pokrywając się zbytnio z nowymi fundamentami) to niech sobie spokojnie leży w ziemi przykryty nowym domem. :wink: