PDA

Zobacz pełną wersję : wodociąg



kopytko
03-08-2005, 21:39
Mam pytanie do forumowiczuów odnośnie wodociągów . Kupiłem działkę budowlaną przez którą po przekątnej przechodzi wodociąg do sąsiada . Aby móc wybudować dom musiałem przełożyć na swojej posesji w/w wodociąg na swój kosz ponieważ Wodociągi odpowiedziały że ich to nie interesuje . Kupując działkę zamontowany był wodomierz i spisałem umowę na dostarczenie wody. Kupując działkę w akcie notarialnym nie było zapisu o dzierżawie .Pytanie moje jest czy Wodociągi miały obowiązek dokonania przełożenia , czy muszę się zgodzić na przebieg przez moją posesję w/w nitki wodociągowej i jak ma się to do przepisów które weszły po 1.05.05 . Wszystkim którzy odpowiedzą bardzo dziękuję !!

Jerzysio
04-08-2005, 08:36
Czy możesz wyjaśnić o co chodzi z tym wodomierzem :-?

Prowadzenie mediów przez cudzy teren wymaga zgody właściciela i dla pewności powinien być zapis w KW.
Być może poprzedni właściciel wyraził taką zgodę ( bez wpisu ) warto zapytać go o to ( a dla pewności także w wodociągach ) !
Jeżeli tego nie było, możesz wezwać sąsiada do którego leci przyłącze o usunięcie ( przełożenie ) rur.
..ale ponieważ już przełożyłeś przyłącze to dalsze rozważania będą teoretyczne:
wodociągi odpowiadają za przyłącze do wodomierza i dalej ich nie interesuje.. zatem nie mają obowiązku
..nie musisz się godzić na cudze uzbrojenie na Twojej ziemi
Pozdro
J

olinek
04-08-2005, 10:56
Aby móc wybudować dom musiałem przełożyć na swojej posesji w/w wodociąg na swój kosz ponieważ Wodociągi odpowiedziały że ich to nie interesuje .
Jak już przełożyłeś to sprawa jest zakończona. Ale mimo wszystko poczytaj ten wątek http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=48604 . Może Ci któraś porada rozjaśni obraz i odsłoni możliwości. pozdrawiam.