PDA

Zobacz pełną wersję : przyłacze gazu i wody-kiedy?



m.dworek
04-08-2005, 06:20
no własnie nie myślalem nad tym jakos do tej pory
przepusty mam i mysle nad wulaniem posadzki ale zastanawiam sie jak taki gaz czy woda tam pozniej przejda
czy mam juz teraz wołaćfachmana do podłaczenia wody i gazu?

kulistkiewicz
04-08-2005, 08:30
jeżeli masz piwnice, to niema problemu by to robić później instalacje puścisz nad płyta w piwnicy, jeżeli podłoga na gruncie, to jedynie mozesz wylać chudziaka a później niestety musisz wołać speca by Ci to wszystko rozprowadził, i wtedy : folia, rury, zbrojenie , ocieplenie, i wylewka

pomocy
04-08-2005, 08:54
ja bym natychmiast zrobił ZUD i skorzystał z istniejącej mapy do celów projektowych, bo tak zaraz potrzeba nowa mapa i w plecy 400-600zł

Wciornastek
04-08-2005, 09:54
Ja chcę ten problem rozwiązać tak. Woda i kanaliza zrobione przyłącze i:
- w przypadku kanalizy od razu doprowadzenie do domu i to wszystko zabezpieczone korkiem żeby mi czegoś nie nawrzucali
- woda tutaj już w projekcie tzw. studzienka tymczasowa (która docelowo zostanie bo będzie w niej dodatkowy zawór na wrazie co) i z niej czerpana wodo do całej budowy - bo jak nasz majster powiedział jak się doprowadzi do domu w czasie budowy to wieczne bagno
- z gazem gorzej bo tu żeby zrobić odbiór to trzeba mieć jakiś odbiornik choćby kuchenkę turystyczną

m.dworek
04-08-2005, 10:39
kurcze
raczej niemam czasu zeby teraz sie bawic w jakies odbiory itp
chcialem po prostu jakos tak to wyprowadzic, zeby było to juz z glowy
ale nie wiem o co biega
totalny haos mam na budowie
a czasu tylko do soboty
silka przyjechala i postoi pewnie do nastepnego roku
a ja tu smece o przyłączach...

Tomik_B
04-08-2005, 10:53
Nie jestem pewien, ale coś mi świta, że gazowe przyłącze robi się na zewnątrz bydynku. Nie są więc potrzebne żadne przepusty.

sceptyk
05-08-2005, 19:47
do gazówki rzeczywiście nie są, i tak robi się je na końcu, musi być budynek i z reguły umowa z karami umownymi za ....nie odbieranie gazu :o :evil:

m.dworek
08-08-2005, 09:45
Nie jestem pewien, ale coś mi świta, że gazowe przyłącze robi się na zewnątrz bydynku. Nie są więc potrzebne żadne przepusty.


chcesz powiedziec , ze taki gaz to nie potrzebuje rurki przechodzacej przez moja sciane?
czyli ze niby on jakos zdalnie sterowany wejdzie do domu bezprzewodowo?

Tomik_B
08-08-2005, 09:54
Nie jestem pewien, ale coś mi świta, że gazowe przyłącze robi się na zewnątrz bydynku. Nie są więc potrzebne żadne przepusty.


chcesz powiedziec , ze taki gaz to nie potrzebuje rurki przechodzacej przez moja sciane?
czyli ze niby on jakos zdalnie sterowany wejdzie do domu bezprzewodowo?

Nie zdalnie sterowany :) , a sterowany rurką, która przechodzi przez ścianę ponad poziomem zero.
A jaką Masz odlełość domu od granicy? Bo, jak będzie więcej niż 10 m rury gazowej od skrzynki z gazomierzem do budynku, to będziesz Miał na elewacji jeszcze dodatkową szkrzynkę z zaworem.

robert_72
08-08-2005, 09:58
Przyłącz gazu nie przechodzi przez wewnętrzną płytę podłogi na gruncie, idzie zewnętrzą stroną ściany (w przypadku skrzynki gazowej na ścianie budynku)
Przyłącz wody przechodzi przez płytę żelbetową ale pod ławą domu. U mnie goście wykonali przyłącz wody jak już miałem pierwszą wylewkę betonową.
Rozprowadzenie k.s. wykonać przed zalaniem płyty i zostawić zabezpieczoną rurę do szamba na zewnątrz budynku zakopaną.
PZDR

m.dworek
08-08-2005, 10:39
acha czyli ta cholerna rura gazowa musi mi szpecic sciane?
nie ma na to sily?
bo skrzynke to bym gdzies chetnie w krzakach umiescil, co by mi elelwacji nei zdobila
czy jest mozliwe puszczenie tego gau lekko pod powierzchnia gruntu?


od razu pytanie co do przylacza pradu
slyszalem ze te przylacze nie moze biec blizej niz 1 metr od przylacza badz instalacji wodnej
a co z odlegloscia od kanalizy?
bo na projekcie mam te przylacze pradowe wraz ze skrzynka bezpiecznikowa okolo 20 cm od pionu kanalizacyjnego (ktortym leci woda z wanny, bo mam i drugi pion na nieczystosci ;))

sceptyk
10-08-2005, 20:44
no i co moi drodzy Ślązacy, nikt z Was nie miał dobrej epipy wod-kan :o bardzo proszę kolejny raz podajcie dobre namiary :wink:

mdzalewscy
10-08-2005, 20:55
acha czyli ta cholerna rura gazowa musi mi szpecic sciane?
zrób od razu ZUD, projekt przyłącza gazu i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

czaruś
11-08-2005, 07:04
zrób od razu ZUD, projekt przyłącza gazu i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

coś mi się wydaje, że bez projektu na przyłącza wod-kan nie dostałby Leon pozwolenia na budowę.
Mógł nie zrobić gazu, ale to byłby błąd. Wszystkie przyłącza należy projektować (w miarę możliwości) za jednym razem.