PDA

Zobacz pełną wersję : za nisko powieszone kaloryfery...



buleczka_77
25-11-2002, 06:49
czy może ktoś miał podobny problem? Niestety w czasie wieszania kaloryferów na poddaszu byłam w szpitalu :cry: . Efekt jest taki, że mam za nisko powieszone kaloryfery, a wylewka oczywiście już wykonana. Z tego co wiem nie wolno robić złączek więc jak teraz prawidłowo podnieść te kaloryfery? Boję się, że jak karze hydraulikom to poprawiać, to efekt będzie taki, że będzie mi się lało po podłodze z nieszczelności. Z drugiej jednak strony jak wykonam podłogę to bez podniesienia kaloryfer bedzię wisiał na podłogą jakieś 2-3 cm.....
Co zrobić oprócz zabicia hydraulika :grin:
Bułka

pitbull
25-11-2002, 07:43
Na pewno da sie podniesc kaloryfery. Przeciez sa cale systemy uzupelniajace instalacje. Nie powinno Ci sie lac, poniewaz bedzie robiona proba szczelnosci. Kaz sobie ustawic cisnienie w instalacji na 2,5-3,0 i zobaczysz czy jest szczelna. Jesli nie to beda poprawki.

bigmario4
25-11-2002, 12:49
U mnie w kilku pomieszczeniach kaloryfery wręcz stoją na podłodze
ze względu na niskie parapety,jedyny minus tego to utrudnione sprzątanie,myślę że lepiej jak górą jest wiecej miejsca,powietrze lepiej sobie krąży(to ogrzane oczywiście)Mario

pitbull
25-11-2002, 13:01
Teraz sa kaloryfery ze specjalnie ukierunkowanym wyrzutem powietrza w kieunku pomieszczenia. Zachowanie odleglosci nie jest wiec niezbedne.

buleczka_77
26-11-2002, 06:36
u mnie może i by to głupio nie wyglądało, ale naprawde od parapetu mam dużo miejsca, więc rozmieszczenie tych kaloryferów jest bardzo nie proporcjonalne. Poza tym okna mam zrobione za wysoko :cry: i musze podnieść podłogę, żeby mieć parapet na wysokości pasa, a te "prawie stojące na podłodze" kaloryfery mi to uniemożliwiają....
Coś czuje, że czeka mnie niezła przeprawa z tymi hydraulikami :evil:

Gradziu
26-11-2002, 06:58
Oprócz wyglądu, który rzeczywiście jest niekorzystny, ważna jest również strona "techniczna". Żeby ogrzane powietrze mogło "hulać" nad grzejnikiem, musi "cyrkulować" spod grzejnika. Na wydajność grzejnika ma wpływ również odległość od podłogi. Są wytyczne dla instalatorów, określające dokładnie poprawne odległości montażu grzejnika, współczynniki zwiększające jego wielkość itd. Ja radze hydraulika za uszy, powiedz mu wprost, że spartaczył robote, musi ją poprawić. A "łatwość" poprawek zależy też od materiału z jakiego masz instalację. W kazdy razie radzę gonić hydraulika.

Wiech
26-11-2002, 19:50
Brak danych z czego wykonana jest instalacja CO oraz sposób podłączenia grzejnika <boczne czy dolne> Pozdrowienia Wiech.

buleczka_77
27-11-2002, 07:28
Podłączenie grzejników jest dolne, a instalacja wykonana z rurek PCV. Czy to ma aż takie znaczenie przy takich błędach?
A to, że nie popuszcze hydraulikowi nie ulega żadnej wątpliwości. Jak na razie muszę jednak poczekać na gaz, żeby to wszystko sprawdzić, bo odrazu ma mi podłączyć piec.
Kurcze biorę wolne i będę mu sie patrzeć na ręce...

Wiech
28-11-2002, 21:48
Wiech do Buleczki.Pytałem się ponieważ myślę jak Ci pomóc.Otóż ma znaczenie sposób podłączenia grzejnika .Przy podłączeniu bocznym gdzie rury są w scianie wystarczy dać mufki i rurkami przedłużyć do odpowiedniej wysokości<nie będzie widać połączenia>.A tak przy wystających rurkach z podłogi jeżeli da się przedłużki to myślę że będzie widać połączenie chyba że się je schowa w podłodze.Powodzenia.

buleczka_77
02-12-2002, 12:32
Podłączenie jest dolne, ale rurki są wkuwane w ścianę, więć wygląda na to, że muszą podkuć wyżej, zrobić przedłużki i powiesić ten kaloryfer...
Dzięki za rady :smile:
Ps. Jeśli bedzie głośno o jakimś morderstwie na hydraulikach to znaczy, że mówią o mnie :evli:

buleczka_77
02-12-2002, 12:32
Podłączenie jest dolne, ale rurki są wkuwane w ścianę, więć wygląda na to, że muszą podkuć wyżej, zrobić przedłużki i powiesić ten kaloryfer...
Dzięki za rady :smile:
Ps. Jeśli bedzie głośno o jakimś morderstwie na hydraulikach to znaczy, że mówią o mnie :evil: