PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KASIA pracownia ARCHIPELAG



jeziorko
25-11-2002, 08:10
Witam Wszystkich, pojawiam się tutaj po raz pierwszy i jestem rownież nowicjuszem w temacie budowy domow - poniewaz jednak czeka mnie to w najblizszej przyszlosci, zaczynam wchaniac wiadomosci na ten temat, jak rowniez przegladac najrozniejsze oferty projektow. Oczywiscie zagubilam sie :sad: Moje pytanie do Was: czy ktos buduje, bedzie budowac lub chcial (i zrezygnowal) dom wg projektu KASIA (http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=221&form=simple&seek=;2;1;140;150;0;19;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Kasia)? Byłabym wdzieczna za jakies informacje, moze gdzies juz stoi taki domek, a moze ma straszne wady i lepiej o nim zapomniec?!
Z gory dzieki - czekam na kazda odpowiedz!
Magda "Jeziorko"

stander
06-12-2002, 21:33
Przejrzałam chyba tysiac projektów w te i z powrotem i wiem, że tylko KASIA. czywiście musi być odpowiednio szeroka działka i w tym problem. Kiedy szukałam projektu, dopasowywałam go do działki, którą już mamy (45 m szer. na 27 dł., w tle las, wyjscie tarasowe na łąkę i las, ale to jest 50 km od miasta (Kielce) i wciąż nie możemy się zdecydować, czy wynieść się tak daleko. Znalezienie szerokiej działki pod miastem graniczy z cudem, tym bardzie ze kielecka wieś, jak wiadomo, rozdrobniona, pola były jak wstążki, co z tym teraz robić... Zawsze jednak mamy dla Kasi to rezerwowe miejsce. A projekt jest, według mnie, idealny, domek ma swój klimat, z zewnątrz(wywiedziony z polskiej tradycji, ale nieprzesadnie "dostojny", raczej rozweselony stylem country), a przede wszystkim w środku (na dole przestrzeń, żadna ciasnota i dziesięcioro drzwi, góra - zaciszne gniazdko prywatne). To małe cudeńko, niewysoki (jakieś 6,5 m), tak że nie zasłoni pięknych sosen i brzóz (w przypadku rezerwowego tła). Pewnie nie jest najtańszy, ale mój mąż jest optymistą, uważa, że jemu wszystko uda się taniej.
Jeśli się zdecydujesz, to założymy Klub "Kasieńka". Kiedy i gdzie budujesz?
[email protected]

jeziorko
11-12-2002, 14:44
Witaj Stander!
warto bylo poczekac na tak optymistyczna informacje. Jesli chodzi o nas, to narazie tkwimy w sferze planow, ale zapewne bedziemy musieli sie zdecydowac w przeciagu roku na projekt. KASIA mnie zauroczyla na tyle, ze przeslania koszty i wszelkie nieprawidlowosci (jesli wogole jestem w stanie je zauwazyc!). Jesli chodzi o nasza dzialke, jest naszczescie dosc duza ok 40/35, tak wiec raczej wejdzie, usytuowana w slicznym miejscu, na Wyspie Sobieszewskiej, 15 km od centrum Gdanska, zamknieta z jednej strony zalesiona wydma, cudo jak dla nas. Problem (bo zawsze cos musi byc) to wjazd z poludniowej, pd-wsch strony i nie wiem, czy to nie przekresla KASI, hmm... Ale badzmy optymistami. Wstepnie zapisuje sie do klubu kasiowego! Jesli bedziesz miala jakiekolwiek uwagi do projektu to prosze pisz.
Magda

Sil
07-04-2004, 08:06
Witam wszystkich, jestem kompletnym żółtodziobem na Forum- zalogowałam się dosłownie przed chwilą :D. Poszukuję osób, które budowały, chcą budować lub- to byłaby pełnia szczęścia- już zbudowały dom według projektu Kasia z "Archipelagu". To właśnie nasz wybór, mamy już dostosowany projekt, głowy pełne pomysłów, ale praktycznych porad nigdy za mało, prawda? Będę za nie wdzięczna.

Jagna
17-04-2004, 20:41
Witam, ja co prawda nie mam zamiaru budować Kasi, ale był to jeden z moich faworytyów przy wybieraniu projektu. Odpadła, bo wszystkie sypialnie są na górze i w tym jedna ma 6,8m i to ze skosem :o :o Druga też maleńka (10m) Planujecie jakoś powiększyć te pokoiki? Poza tym nie podoba mi się, że na poddaszu jest szansa wychodząc z sypialni, zarobić drzwiami od łazienki, jeżeli akurat dwie osoby będą wychodziły w tym samym czasie :(
Byłoby dobrze, gdybyście mogli zobaczyć wybudowany dom. Być może pracownia zaniża powierzchnie ze skosami i te 6.8 to nie jest powierzchnia podłogi. W przeciwnym razie ten pokój nadaje się tylko na garderobę.
Powodzenia :P

Sil
18-04-2004, 15:50
Cześć Jagna, miło czytać, że podoba Ci się nasz projekt. Zgoda, że 6,8 m to niewiele, ale zamierzamy przeznaczyć ten pokoik na mały gabinecik. Innych sypialni nie powiększaliśmy, jedynie zrezygnowaliśmy z antresoli i na jej miejscu będzie garderoba. To, że wszystkie sypialnie są na górze, akurat nam odpowiada. A z drzwiami też nie ma problemu- te w sypialni otwierają się do wewnątrz i wtedy ryzyka kolizji nie ma :) . Pozdrawiam!

Jagna
18-04-2004, 22:03
Mały gabinecik to może się pomieści, ale jednak martwi mnie, że tam jest jeszcze skos. A jeżeli Wam się dzieci sypną? :wink: Jednak patrząc na powierzchnię domu netto, to ten dom ma jakieś 187m po podłogach (bez garażu), więc pokoje raczej są większe niż podano.
Kolizji drzwiami nie będzie, zgoda, może być gorzej: czyjaś twarz z drzwiami. Osoba wychodząca z sypialni, otwiera drzwi, przechodzi przez próg i dostaje prosto w facjatę otworzonymi gwałtownie drzwiami od łazienki :o Taką drastyczną wizję miałam gdy oglądałam ten projekt :P No cóż, zawsze zostaje opracowanie sygnałów ostrzegawczych przy opuszczaniu wychodka :D Ale domek śliczny.

Sil
19-04-2004, 07:34
Mam nadzieję, że mimo wszystko katastroficzne przepowiednie z drzwiami się nie sprawdzą :wink: . Zresztą można pomyśleć np. o drzwiach przesuwanych gdyby rzeczywiście kilka osób obiło sobie oblicza :D . A co do bejbi, to owszem, planujemy- nie myśl sobie, że te wszystkie sypialnie na górze to tylko dla nas dwojga :wink: .
Obejrzałam fotki Waszej działki i przy okazji mam pytanko o humus. U nas w domu oczywiście wielka debata, czy go ściągać. Ja uważam, że tak, inni domownicy, że niekoniecznie :wink: . Z opinii choćby na forum wynika, że lepiej ściągać w każdym przypadku niż później żałować, że się tego nie zrobiło. Jakie jest Twoje zdanie?

Pagin
19-04-2004, 07:48
Witam,
SIL - link na temat usuwania humusu: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25186&highlight=humus
Pozdrowienia

Sil
19-04-2004, 09:02
Dzięki Pagin, właśnie czytam i bogom dziękuję, że to forum istnieje :wink: , bo pewnie bez niego zostawiłabym humus niczym się nie przejmując. Swoją drogą do tej pory nikt nawet nie raczył mnie poinformować, że humus może być kłopotem, łącznie z inspektorem nadzoru i kierownikiem budowy :evil: . Jeśli tak wygląda początek budowy, to co będzie dalej?! (Ale panikuję...)

kroyena
15-12-2004, 08:40
Daleka droga do kibelka na dole jest w przesionku, wszyscy będą sięzimąstrzymywać, że względu na niższe temperatury (choć może to mieć swoje + nie będzie śmierdziało w części mieszkalnej tylko na "dzień dobry".
Może lepiej byłoby zamienić funkcjonalność 3 z 8 i byłaby druga łazienka. 3 można rozbudować kosztem 4. A i goście nie zaglądaliby na ganku przez okienko do kibla. :lol:
Może być ciemno w tej jadalni 7 i bez widoków na ogród, jedyny widok to na kuchnię i schody, a stół ten może okazać sięroboczym np. do pisania postów. :roll:
Jak zaplanować funkcjonalnoś tej części 5 od strony frontu? :-?
Góra, ta wanna w narożniku to fajny virtual. Jak OBI ma takie fajne reklamy to niech Panowie przytrzymaną dwie płyty Nidy w skos i proszę stanąć tam w pozycji wyprostowanej i spróbować wytrzeć się ręcznikiem. Wiem można to robić po wyjściu z wanny tylko kto będzie po kąpieli ratował łazienkę z potopu. :roll:

mmarczak
25-09-2005, 11:07
Witam,
Szukam osoby z rejonu Krakowa, które budowały lub budują dom w oparciu o projekt Kasia z Archipelagu. Interesują mnie również wszystkie informacje na temat tego projektu - ile w rzeczywistości kosztował domek pod klucz? Czy są jakies niedogodności w jego użytkowaniu, itp.

Tomek i Asia
10-02-2006, 22:20
Buduje ktoś może ten dom?
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=221
My zakochaliśmy się w tym projekcie od pierwszego wejrzenia. Pasuje jak ulał na naszą działkę z wiazdem od południa, no i te urocze dodatki w postaci antresoli i zewnętrznego kamiennego kominka...
Projekt już zakupiony, teraz "produkuje się" pozwolenie na budowę. :)

Sil
25-02-2006, 15:43
Witam, zbudowaliśmy Kasię! Jesteśmy w trakcie wykańczania, ale już mieszkamy. To śliczny domek :D . niestety, mury wolno schną o tej porze roku. Już nie mogę się doczekać, kiedy zrobimy zewnętrzną elewację- wtedy dopiero będzie widać wiejsko-ranczowaty charakter Kasi. Pozdrawiam!

Tomek i Asia
27-02-2006, 20:40
Czy możecie podać nam jakieœ namiary na siebie? Nasze GG to 82507, e-mail jest dostępny na forum.
Jesteœcie pierwszymi "budowniczymi" Kasi, jakich udało się nam namierzyć i jesteœmy bardzo ciekawi naszego domu. Mieszkamy w Olsztynie, więc bardzo chętnie zobaczylibyœmy wasze dzieło, mamy stosunkowo niedaleko! :)

Pozdrowienia!
Asia i Tomek

k_aziol
28-01-2007, 12:38
Witam. Od jakiegoś czasu dojrzewam do rozpoczęcia budowy Kasi. Chciałbym cały proces ropzpocząć wiosną. Macie może jakieś uwagi, spostrzeżenia które Wam utkwiły w pamięci podczas budowy domku?? będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
k_aziol

scur
29-01-2007, 08:35
Od października 2006 r. mieszkam w Kasi. :D Jeszcze nie wykończonej do końca wewnątrz i bez elewacji ale mojej. :lol: Od razu spodobał mi się ten projekt choć oczywiście nie obyło się bez wprowadzenia zmian. życzę sukcesów budowniczym Kasi. :wink:

Tomek i Asia
29-01-2007, 15:40
Kończymy budowę Kasi, jesteśmy na etapie tynków wewnętrznych. Jest cudna :)
Ze zmian, jakie wprowadziliśmy:
1. Podnieśliśmy ściankę kolankową o ok. 20 cm. Dom nie stracił proporcji, a na górze jest dużo więcej miejsca - naprawdę doradzam te rozwiązanie, standardowa Kasia jest bardzo niska na poddaszu!
2. Ze względu na ukształtowanie działki małe okno od przodu zastąpiliśmy duża witryną o rozmiarach takich samych jak boczne drzwi tarasowe. Jednocześnie zrezygnowaliśmy z okna w salonie wychodzącym na przeciwną stronę. W tym miejscu będą u nas schody, tak jakby przylepione do ściany - schody umieszczone tak jak w projekcie zajmują pół salonu...
3. Bardzo ważne moim zdaniem i aż się prosi, aby to zrobić - tam gdzie jest łazienka na parterze zdecydowaliśmy się zrobić większy wiatrołap, z którego bezpośrednio wchodzi się do garażu. Łazienkę natomiast przenieśliśmy do "śluzy", która w projekcie występuje między salonem a garażem.
4. Zrezygnowaliśmy z dwóch frontowych lukarn, ale to raczej ze względów ekonomicznych - trochę żałuję, ale źle nie wygląda :)
5. Nie robiliśmy podbitki, tylko deski które wystają poza obrys budynku są szlifowane - wystarczy pomalować, a efekt bardzo fajny :)
6. Dorobiliśmy daszek na części tarasu - wokół zewnętrznego kominka.

No i masa innych zmian, ale nie będę się rozpisywał, chyba że ktoś będzie zainteresowany. :)

Tomek

marcelgor
07-02-2007, 17:52
Witamy na forum Kasi. Nam także ten domek bardzo się spodobał i chcielibyśmy na wiosnę ruszyć z fundamentami. Już kończymy kompletować papierzyska do pozwolenia na budowę, ale jeszcze pozostaje do wybrania projekt. Jest to chyba jeden z ładniejszych domków z tzw. typówek ale szkoda,że architektom nie wyszedł już układ środka tak jak wygląd zewnętrzny. Dziękuję za kilka rad odnośnie zmian(proszę o jeszcze), ja widzę ich b. dużo w środku. Chciałbym was prosić o kilka fotek domku wykonanego i opinie na jego temat. Pozdrawiam Jarek z Częstochowy

scur
26-02-2007, 09:36
Ja właśnie kończę budowe Kasi z Archipelagu. Po przeróbkach jesteśmy z małżonką bardzo zadowoleni z tego projektu. Wybudowałem go z silikatów,przykryłem czerwonym Brassem, usunąłem dwie lukarny z przodu. Zmniejszyłem wyjście na taras i podwyższyłem ścianę kolankową przez co mam więcej przestrzeni na poddaszu. Jeszcze parę zmian w środku i jest ok. Chętnie wymienie opinie a moze zdjęcia. Pozdrawiam
Sławek i Agnieszka z Wrocławia

scur
08-03-2007, 10:53
Kończymy budowę Kasi, jesteśmy na etapie tynków wewnętrznych. Jest cudna :)

Nasza też nam sie podoba :lol:



Ze zmian, jakie wprowadziliśmy:
1. Podnieśliśmy ściankę kolankową o ok. 20 cm. Dom nie stracił proporcji, a na górze jest dużo więcej miejsca - naprawdę doradzam te rozwiązanie, standardowa Kasia jest bardzo niska na poddaszu!

My zrobiliśmy to samo - polecamy z całego serca to rozwiązanie ponieważ zyskuje sie na powierzchni pomieszczeń poddasza. Domek z zewnątrz trochę stracił ale nie tyle żeby żałować tego posunięcia.



4. Zrezygnowaliśmy z dwóch frontowych lukarn, ale to raczej ze względów ekonomicznych - trochę żałuję, ale źle nie wygląda :)


My tak samo i z tych samych względów. :wink:



5. Nie robiliśmy podbitki, tylko deski które wystają poza obrys budynku są szlifowane - wystarczy pomalować, a efekt bardzo fajny :)
6. Dorobiliśmy daszek na części tarasu - wokół zewnętrznego kominka.


Chcielibyśmy bardzo to zaobaczyć bo chociaż już mieszkamy to elewacji ani podbitki jeszcze nie mamy. Przymierzamy sięrobić w maju. Jesli moglibysmy prosić o jakieś zdjecia byłabym wdzięczna



No i masa innych zmian, ale nie będę się rozpisywał, chyba że ktoś będzie zainteresowany. :)


My także wiele zmian. Przeniesienie kuchni na przeciwną steronę budynku, zabudoawnie pustki nad salonem, likwidacja zewn.kominka, powiększenie łazienki na dole i wiele wiele innych.
:wink: :wink: :wink: Czy to jeszcze Kasia???

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Agnieszka

Tomek i Asia
19-03-2007, 19:32
Chciałbym was prosić o kilka fotek domku wykonanego i opinie na jego temat. Pozdrawiam Jarek z Częstochowy

OK, korzystając z chwili wolnego czasu, którego z racji budowy jest, delikatnie mówiąc, niedużo ;) wklejam kilka fotek naszej Kasi.

1. Tak wygląda Kasia od "tyłu". Poszerzyliśmy okno kuchenne, zrezygnowaliśmy z balkonu, dorobiliśmy daszek nad tarasem przy zewnętrznym kominku.

http://www.fotoplik.pl/3y5ihxu.jpg

2. A tak wygląda od frontu. Daliśmy grubsze filary (polecam ze względów wizualnych), zrezygnowaliśmy z lukarn, zamiast małego okna od frontu daliśmy duże, balkonowe (nieotwieralne). Taras będzie na słupach.

http://www.fotoplik.pl/3yqkx9y.jpg

3. Tak wygląda nasz salon z dwoma zestawami 3 okien balkonowych. Te na ścianie z kominem maja otwierane dwa skrzydła, frontowe są nieotwieralne. W tym miejscu będzie jadalnia. Elewacja frontowa na naszej działce jest południowa, dlatego chcieliśmy dać jak najwięcej przeszkleń po tej stronie.

http://www.fotoplik.pl/2usee0k.jpg

4. Na koniec pochwalę się drzwiami. Zrezygnowaliśmy z dwóch małych okienek po obu stronach drzwi, zamiast tego mamy naświetla. Proszę nie zwracać uwage na śmietnik :)

http://www.fotoplik.pl/330gt9s.jpg

To na razie tyle. Są już zrobione wylewki, ale nie mam jeszcze zdjęć... będę uzupełniał fotki w miarę postępów na budowie :)

Sil
19-03-2007, 20:56
Witajcie Wspólbudowniczy :wink: ,

Super po tak dlugiej nieobecności na forum dowiedzieć się,że jest na świecie więcej Kaś :D . Gratulujemy Asi i Tomkowi rewelacyjnego postępu w budowie! U nas też wciąż wiele do zrobienia, w wolnej chwili również zamieścimy kilka fotek. Póki co w telegraficznym skrócie nasze glówne zmiany:

1. Budowaiśmy w lustrzanym odbiciu
2. Dobudowaliśmy wiatę obok garażu
3. Dobudowaliśmy spiżarnię obok kuchni kosztem fragmentu kotlowni. Dzięki temu mamy mini-substytut piwnicy no i nie mamy wejścia z kotlowni do kuchni/jadalni,co wydalo nam się bardzo niehigienicznym rozwiązaniem :wink: .Do kotlowni wchodzi się przez garaż
4. Przesunęliśmy kominek wewnętrzny w róg salonu-zyskaliśmy nieco na przestrzeni
5. Zabudowaliśmy antresolę nad salonem,dzięki czemu zyskaliśmy calkiem sporą garderobę na piętrze
6. Ścianki między waitrolapem a przedpokojem i między jadalnią a przejściem do garażu wykonaliśmy z luksferów-znów chodzilo o światlo i uczucie większej przestrzeni

Co zrobilibyśmy dziś,to także podnieślibyśmy ściankę kolankową,bo obecnie sporo powierzchni w pokojach jest po prostu zmarnowane.

Pozdrawiamy serdecznie!

Sylwia & Maciej

seba_x
26-03-2007, 07:34
Od października 2006 r. mieszkam w Kasi. :D Jeszcze nie wykończonej do końca wewnątrz i bez elewacji ale mojej. :lol: Od razu spodobał mi się ten projekt choć oczywiście nie obyło się bez wprowadzenia zmian. życzę sukcesów budowniczym Kasi. :wink:

czy można oberzeć twój domek ? , jesteśmy z żoną zachwyceni tym projektem ale wiadomo na papierze wygląda inaczej a w rzeczywistości jeszcze inaczej ,

scur
26-03-2007, 12:09
Owszem jeżeli Wam blisko do nas to zapraszamy do Dobrzykowic wylot z Wrocka na Jelcz od rogatek ok 2km. Piszcie na priv bo nie tak łatwo nas tam zastać.
pozdrawiam

Sil
15-04-2007, 14:21
Witam Kasiowiczów :D , oto kilka fotek od nas:

1. Kasia od frontu,tuż po zrobieniu podbitki
http://foto.onet.pl/dejrq,00cwco01knc8,823nk,u.html?V=1

2.Fragment frontu i boku z wyjściem na taras-brakuje jeszcze grilla zewnętrznego.
http://foto.onet.pl/dejrq,00cwco01knc8,823nk,u.html?V=1#823nv

3.Tyl domu-tu w zasadzie wszystko zgodnie z projektem.
http://foto.onet.pl/dejrq,00cwco01knc8,823nk,u.html?V=1#823o5

4.Wejście
http://foto.onet.pl/dejrq,00cwco01knc8,823nk,u.html?V=1#823m4

Sil
15-04-2007, 14:23
Hm,niestety obrazki się nie wkleily :( . Jeśli mimo to chcecie obejrzeć te fotki,proponuję przekleić linka i wtedy na pewno będą widoczne. Pozdrawiamy!

Tomek i Asia
15-04-2007, 18:32
Fajne fotki, widzimy, że już mieszkacie na całego :)
A tutaj jest trochę więcej naszych fotek z budowy, zapraszamy:
http://picasaweb.google.com/de.tomaso.g/BudowaMasochistycznie

Tomek i Asia

scur
25-04-2007, 13:00
Drodzy Kasiowicze,
Sil oraz Asiu i Tomku wasze domki sa śliczne, gratuluję.
ach !!!

Utwierdzam sie w przekonaniu, iż jeśli ludzie wybierają taki sam projekt to wnętrze urządzają też podobnie. Ten stół, te firany, te schody.... Mam wymieniać jeszcze? Kolor ścian ten sam, stiuk itd., itd.
Pozdrawiam bardzo cieplutko
Agnieszka

anna lt
14-05-2007, 16:28
Czy ktoś budował Kasię z pracowni archipelag
mamy działkę pod lasem a ten projekt taki jak lesniczówka
w sam raz byłby z zewnątrz i fajne miejsce pod grilla
tylko w środku bysmy musieli sporo przeróbek zrobić...:o(
Ale może jakies opinie i rady co do tego projektu
a może ktoś realizował i ma rady praktyczne?

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kasia/?Kind=1&Name=kasia

pozdrawiam
Anna LT

anna lt
17-05-2007, 08:23
Witam

załączam linka
i prosze o wytykanie ...:o)

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kasia/?Kind=1&Name=kasia

pozdrawiam
annalt

anna lt
17-05-2007, 08:30
Witam

załączam linka
i prosze o wytykanie ...:o)

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kasia/?Kind=1&Name=kasia

pozdrawiam
annalt

anna lt
17-05-2007, 08:42
Przepraszam, niechcący poszło aż trzy razy...:o(
coś z moim kompem nie tak:o(
anka

Sail
17-05-2007, 09:21
Witam
załączam linka
i prosze o wytykanie ...:o)
annalt
Fachowcem nie jestem, ale wytknę co mi się nie podoba:
1. Kominek na zewnętrznej ścianie
2. Pustka nad salonem i spora antresola na górze, a przy tym jakiś miniaturowy pokoik na górze :roll:
3. Jadalnia w środku domu - ja wolałbym gdzieś przy oknie, skąd można sobie zawsze spojrzeć na ogród
4. Dach wielospadowy - może i ładny, ale dość skomplikowany (ponoć mamy corac mniej fachowców - a tu masz więcej rzeczy do ewentualnego spiep.... zepsucia :wink: , o kosztach nie wspominając)
5. Łazienka na górze też jakaś miniaturowa :roll:
6. Schody w salonie

Ale z zewnątrz wygląda ładnie :D :wink:

ArtiW
17-05-2007, 10:23
A co tu wytykac??? Fajny, przytulny domek. W sam raz, aby zamieszkac w przyszle wakacje... :D

seba_x
17-05-2007, 10:27
mi się bardzo podoba z zewnącz (nawet rozważałem zakup projektu) tylko jak na moje potrzebny za mały w środku , poszukaj na forum ktoś już wybudował ten domek i wstawił zdjęcia

anna lt
17-05-2007, 12:27
Szukałam ale nikogo nie znalzłam kto by ten domek postawił.
Nam też podoba się z zewnątrz ale w środku jest za mały i jakoś niepraktycznie rozplanowany.
Prawdę mówiąc to chyba sie zdecyduję na projekt indywidualny zewnętrznie tak jak KASIA, a wewnątrz tak jak niżej:
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/paloma/rzuty.html?Kind=1&Name=paloma
oczywiście kominek na zewnątrz zostaje, bo nam się baaardzo podoba taki kominek na zewnętrznej ścianie.
Nie wiem tylko jaki będzie koszt takiego indywidualnego projektu...:O(
Już sobie myślałam, żeby samemu rozrysować wszystko, a architekt tylko by policzył nośności i różne takie + podbił pieczątkę na projekcie - może wtedy ciut taniej wyjdzie?

pozdr
Anka LT

seba_x
18-05-2007, 06:41
o widzę że mamy podobne gusta , my (razem z żoną) też przechodziliśmy etap zmiany pomieszczeń w kasi ale nam przeszło , nie wiem jak tobie ale nam zależało na zadaszonej werandzie i wejściem do domu z tej samej strony , niestety w polskich projektach ciężko coś takiego znaleść a jak już się uda to weranda ma 160cm :-? a jak wiadomo weranda powinna mieć >2,4m żeby móc z niej normalnie korzystać . :D

zobacz ten link http://www.westhomeplanners.com , w wyszukiwarce zaznacz Country , Victorian , może coś ci się spodoba , ja za projekt indywidualny + załatwienie wszystkich papierów wraz z pozwoleniem na budowę płacę 6 tyś.

a tematy o kasi możesz znaleść tu : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64209&highlight=

anna lt
18-05-2007, 07:35
Witam Wszystkich Sympatyków KASI!:o)

My z mężem też od razu zakochaliśmy sie w tym projekcie (ale zewnętrznie), środek wymaga wielu przeróbek.
Przede wszystkim to zamienimy garaż na dwustanowiskowy.
a obok kuchni dorobimy spiżarkę (będzie wygodnie do niej wkładać prosto z garażu z samochodu zakupy...:o)
powiększy to odrobinę i górę, bo jest mała...
i brakuje mi garderoby:o)
no i rozkład pokoi na górze, bo mamy dwoje dzieci, a jeden z pokoi jest taki mały...:o(
Skorzystamy chętnie z Waszych rad,
podoba mi się ta z podniesieniem ścianki kolankowej o 20 cm,
ale chętnie obejrzałabym domek w realu...jeśli ktoś by nas zaprosił do obejrzenia.
Przyjedziemy bardzo chętnie:o)
Podajcie swoje namiary - skąd jesteście gdzie stoją Wasze KASIE?
Wjazd na działkę mamy od południa, stąd pomysł z przeszkleniem nieotwieranym zamiast okan jest super.

pozdrawiam serdecznie
Anna i Daniel

anna lt
18-05-2007, 07:54
Dzięki piękne za link do forum o Kasi...:O)

Nam też podoba się najbardziej weranda na zewnątrz i taka ranczowatość i leśniczówkowatość domku (działkę mamy bezpośrednio przy lesie...:o)

Układ wnętrz jest niezbyt praktyczny i jakiś nieudany, ponadto szukamy z garażem dwustanowiskowym - ale wszystko można zmienić.

Wyjściem dla nas jest właśnie na bazie KAsi - ale projekt indywudualny.

Dzięki za link o domkach ranczowatych - jest tam kilka ciekawych pozycji:o)

A jesli to nie tajemnica, to w jakim biurze zamówiliście ten indywidualny projekt, czy też mieliście prywatnego architekta?

pozdrawiam
alt

scur
18-05-2007, 07:59
Witam Wszystkich Sympatyków KASI!:o)

My z mężem też od razu zakochaliśmy sie w tym projekcie (ale zewnętrznie), środek wymaga wielu przeróbek.
Przede wszystkim to zamienimy garaż na dwustanowiskowy.
a obok kuchni dorobimy spiżarkę (będzie wygodnie do niej wkładać prosto z garażu z samochodu zakupy...:o)
powiększy to odrobinę i górę, bo jest mała...
i brakuje mi garderoby:o)
no i rozkład pokoi na górze, bo mamy dwoje dzieci, a jeden z pokoi jest taki mały...:o(
Skorzystamy chętnie z Waszych rad,
podoba mi się ta z podniesieniem ścianki kolankowej o 20 cm,
ale chętnie obejrzałabym domek w realu...jeśli ktoś by nas zaprosił do obejrzenia.
Przyjedziemy bardzo chętnie:o)
Podajcie swoje namiary - skąd jesteście gdzie stoją Wasze KASIE?
Wjazd na działkę mamy od południa, stąd pomysł z przeszkleniem nieotwieranym zamiast okan jest super.

pozdrawiam serdecznie
Anna i Daniel

Witajcie "Kaśki"
Nasza Kaśka stoi we Wrocławiu. Daleko?? No cóż. Ale jeśli nie przeraża was odległość, zapraszamy.

anna lt
18-05-2007, 08:18
Witamy i dzięki za zaproszenie:o)

Do Wrocka, Olsztyna, czy pod Grudziądz droga taka sama jakies 300 i więcej km
nie mamy wyjścia jak chcemy obejrzeć Kasię w realu, będziemy m,usieli pojeździć.
Jak tylko trafi się jakiś ciepły weekend to zawitamy do Was.
Tylko prosze dajcie jakieś dokładniejsze namiary (może być na priv:o)

My zamierzamy budować pod Lublinem we wsi Majdan Mętowski. Na razie jesteśmy mieszczuchami...:o)

Aha i zapytam jeszcze o koszty, podajcie proszę ile wyszedł kosztorys, a ile w rzeczywistości wam wychodzi z opłatami?
Ile stan surowy otwarty?
Ile zamknięty?

Wiem że regionalnie sie to różni znacznie, ale tak aby mieć jakiś ogląd....:o)

pozdrawiamy serdecznie
Ania i Daniel

seba_x
21-05-2007, 06:34
Dzięki piękne za link do forum o Kasi...:O)

Nam też podoba się najbardziej weranda na zewnątrz i taka ranczowatość i leśniczówkowatość domku (działkę mamy bezpośrednio przy lesie...:o)

Układ wnętrz jest niezbyt praktyczny i jakiś nieudany, ponadto szukamy z garażem dwustanowiskowym - ale wszystko można zmienić.

Wyjściem dla nas jest właśnie na bazie KAsi - ale projekt indywudualny.

Dzięki za link o domkach ranczowatych - jest tam kilka ciekawych pozycji:o)

A jesli to nie tajemnica, to w jakim biurze zamówiliście ten indywidualny projekt, czy też mieliście prywatnego architekta?

pozdrawiam
alt

projektantem/architektem a zarazem wykonawcą jest szwagier kolegi mojego taty , także w zasadzie po znajomości , dokładnie powiedział że z kosztem projektu , pozwoleń , geodetów itp. zmieścimy się w 5-6 tyś. myślę że to dobra cena za indywidualny projekt zwłaszcza że niczym nie muszę się zajmować tylko siedzieć z piwkiem w ręku przed tv i czekać na papierki 8) , a w dodatku kupiłem już pustaki Max (bez kolejki :D ) po 4.90 brutto/1szt ,

gogo5660
22-05-2007, 16:04
Wg mnie bardzo fajny powwierzchnia oki tylko czekac az zaczniesz pisac jak sie go buduje :wink: