PDA

Zobacz pełną wersję : ***Program komputerowy do projektowania***



radex
25-11-2002, 14:02
Witam,

poszukuję programu komputerowego do projektowania domów. Nie chodzi mi przy tym o narzędzia profesjonalne typu AutoCAD, lecz raczej coś lżejszego gatunkowo - tak, aby powiedzmy zaawansowany amator mógł sobie poradzić. Muszę rozplanować pomieszczenia, coś nieco poprawić, a nie mam ochoty robić wszystko ręcznie. Ostatnio czytałem chyba w którymś Muratorze lub Budujemy dom jak to program do projektowania (chyba byłą też opcja dekoracji, rozplanowywania pomieszczeń) zjada wolny czas. Niestety nie była podana nazwa. Czy ktoś zna taki program? Z góry dziękuję za pomoc.

nicola
25-11-2002, 14:09
Taki prosty programik to ARCON.

radex
25-11-2002, 15:07
Intersoftu (www.intersoft.pl)?
A znacie jeszcze jakieś inne?

Jezier
25-11-2002, 15:20
Ja znam Archicad w pełni profesjonalny ale zaawansowany amator też sobie poradzi. Wersja edukacyjna kosztuje niewiele a od wersji pełnej różni się tylko tym, że nie można wykorzystywać jej do zarabiania.

Maco
25-11-2002, 21:38
Jezier, a znasz Wymarzony Dom intersoftu ?
Na ile Archicad jest podobny ?

grzegorz2
26-11-2002, 12:09
Wymarzony Dom to okrojona wersja Arcona. Arcon jest dobry, kłopoty mogą być ze skomplikowanymi dachami (ja nie mogę poradzić sobie z dachem, który na jednej ścianie ma dwie połacie). W necie dostepna jest wersja demo - niestety nie umożliwia zapisu edytowanego projektu, ale są też narzędzia poprawiające ten "błąd".
Grzegorz
PS ArchiCad podobno jest bardziej skomplikowany, ale ma większe możliwości.

radex
26-11-2002, 15:03
Dzięki za informacje.