PDA

Zobacz pełną wersję : Okpol



alpin
06-08-2005, 15:45
Dostałem bardzo dobrą oferte cenową na okna dachowe tej firmy 78*140 podwójnie lakierowane,automatyczny nawiewnik, w Veluxie takie okna (z podobnym wyposażeniem) są o około 400 zł droższe a potrzebuje 9 szt.
i teraz dylemat czy warto zaryzykować, czy te okna są warte uwagi ? jak się sprawują ?
Gwarancja 5 lat

rafal9
06-08-2005, 20:31
Mam podobny dylemat.
Potrzebuję 8 sztuk co daje niezłe koszty.
Oglądałem, dotykałem i sprawdzałem veluxa, roto i tego okpola w jakimś supermarkecie.
Velux to niewątpliwie pierwsza liga, przy którym okpol to słabizna.
Zdecyduję się chyba na roto, które nie odbiega znacznie od veluxa - chociaż rozwiązanie nawiewników jest zdecydowanie mniej funkcjonalne - ale zawsze trochę taniej (w cenniku) i poza tym dają większe rabaty na roto, więc różnica wychodzi już znacząca.
Okpol to firma, która produkuje do marketów pod własną bądź inną marką, ale nie przesądzałbym o ich jakości. Może są całkiem niezłe, pierwsze wrażenie może jest mylne.
Z chęcią poznałbym opinie użytkowników.

ttt
06-08-2005, 21:19
Mam podobny dylemat.
Potrzebuję 8 sztuk co daje niezłe koszty.
Oglądałem, dotykałem i sprawdzałem veluxa, roto i tego okpola w jakimś supermarkecie.
Velux to niewątpliwie pierwsza liga, przy którym okpol to słabizna.
Zdecyduję się chyba na roto, które nie odbiega znacznie od veluxa - chociaż rozwiązanie nawiewników jest zdecydowanie mniej funkcjonalne - ale zawsze trochę taniej (w cenniku) i poza tym dają większe rabaty na roto, więc różnica wychodzi już znacząca.
Okpol to firma, która produkuje do marketów pod własną bądź inną marką, ale nie przesądzałbym o ich jakości. Może są całkiem niezłe, pierwsze wrażenie może jest mylne.
Z chęcią poznałbym opinie użytkowników.

ja mam okno okpolu od 5 lat -UWAG BRAK !!!!!!!

rafałek
06-08-2005, 22:07
Pamiętam OKPOL'a przy wyborze okien. W sklepie bardzo mi zachwalali, czego to one nie mają. Mają owszem, ale poczułem się trochę robiony w balona, bo... wszystko co miały mieć mają ale w jakiejś najwyższej wersji, a cenę podano mi od podstawowej... Za nawienik trzeba było dopłącić, za hartowaną szybę też, za 2x lakier, za lepszą klamkę a nie zwykłą brązową i co tam jeszcze było. Poczułem się robiony w balona i wybrałem FAKRO. Poza problemem z klamkami które zresztą wymieniono w ramach gwarancji nic złego o nich powiedzieć nie mogę. Może i firma chce dobrze (OKPOL), ale sprzedawcy sprawiają wrażenie, że zrobią wszystko by starania producenta zniweczyć...

Pozdrawiam

Klaus
06-08-2005, 22:14
A jak sądzicie dlaczego jest taka mała popularność okien plastikowych wśród połaciówek. Z tego co wiem oferuje je tylko Roto. Są jakieś konkretne przeciwwskazania dla, których nie produkuje ich taki Velux czy Fakro?

rafałek
06-08-2005, 22:19
VELUX oferuje okna powleczone grubą (chyba w centymetrach) warstwą jakiegoś tworzywa. Wyglądają jak plastiki i nie boją się wody.

Klaus
06-08-2005, 22:59
VELUX oferuje okna powleczone grubą (chyba w centymetrach) warstwą jakiegoś tworzywa. Wyglądają jak plastiki i nie boją się wody.

No właśnie ale dlaczego nie plastiki. Po co te kombinacje z powlekaniem. Czemu nie plastikowe profile jak w przypadku okien montowanych w ścianach?

rafałek
06-08-2005, 23:04
Bo to zawsze trąca sztucznizną. Ale to tylko moje osobiste zdanie. Pomijam fakt, że mi plastiki jakoś dziwnie drogo wychodziły w porównaniu z drewnem (pomijam marginalne dziwnie tanie firmy... których już nie ma).
Z tego samego powodu zdecydowaliśmy się na fornirowaną kuchnię (taki kompromis ceny i wyglądu/jaości).

rafal9
06-08-2005, 23:04
VELUX oferuje okna powleczone grubą (chyba w centymetrach) warstwą jakiegoś tworzywa. Wyglądają jak plastiki i nie boją się wody.

No właśnie ale dlaczego nie plastiki. Po co te kombinacje z powlekaniem. Czemu nie plastikowe profile jak w przypadku okien montowanych w ścianach?

Też mnie to zastanawia, dlaczego w połaciowych, odwrotnie do normalnych, pcv są droższe.

rafałek
06-08-2005, 23:13
Też mnie to zastanawia, dlaczego w połaciowych, odwrotnie do normalnych, pcv są droższe.

Może dla tego, że tu trzeba dawać na prawdę dobre profile. Tu okno lub drzwi baklonowe z kuby będą po prosu nieszczelne. Takie gumowe drzwi zamyka się na dwie ręce (koleżanka ma i kiedyś opowiadała jak fajnie to im idzie... - a było tak tanio :wink: )