PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja wodociągowa w domku



Aprill
25-11-2002, 19:16
Stoję prze problemem wyboru materiału do wykonania instalacji wodociągowej w domku. Jedni radzą miedź, bo lepiej reaguje z ciepłą wodą, a plastik wariuje pod posadzką. Inni mówią, że miedź reaguje ze związkami żelaza i będę potem pił jakieś świństwo. Jakie macie doświadczenia? Bo przecież cena jest zbliżona.

bigmario4
25-11-2002, 20:27
Swego czasu naprawiałem instalacje w domku,bo gościu zapomniał spuścić wodę a jeszcze nie mieszkał,i tak CO w miedzi-mróz "porozsuwał"na lutach,a plastyk CWU pękł z gory na dół wzdłóż rurki,dlatego u siebie zakładam instalacje miedziane.Mario

bigmario4
25-11-2002, 20:27
Swego czasu naprawiałem instalacje w domku,bo gościu zapomniał spuścić wodę a jeszcze nie mieszkał,i tak CO w miedzi-mróz "porozsuwał"na lutach,a plastyk CWU pękł z gory na dół wzdłóż rurki,dlatego u siebie zakładam instalacje miedziane.Mario

am
25-11-2002, 22:59
Poszukaj - była niedawno dosyć długa i burzliwa dyskusja o wyższości....:wink: również o miedzi i plastiku

Teska
26-11-2002, 08:27
WITAj
Moi znajomi maja wszystkie instalacje z systemu Hepworth..rewelacja..ja tez takie załoze..ma juz wycene na wszystko łacznie z kotłem i grzejnikami..odbiorami technicznymi..
Zdecyddowałam sie na to bo u nich nic sie nie dzieje ..a przezyli juz 4 lata w domku..
Teska

tczarek
03-12-2002, 08:59
Ja także wybierałem instalację (materiały) i doszedłem do jednego wnioski Każdy "FACHOWIEC" chwali to z czego umie robić i jeśli proponuje robotę z jego materiałem to oczywiście taki który ma aktualnie u siebie.
Ja wybrałem instalację CO w miedzi miękkiej z rozdzielaczami na każdej kondygnacji.Bez lutowania w betonie to bardzo ważne wszystkie połączenia muszą być ograniczone do minimum tzn lutowanie w szafce rozdzielacza i nigdzie więcej.
Wodę zrobiłem w plastiku gdyż gdzieś przecytałem że najmniej reaguje z wodą. W Skandynawi natomiast wszystkie instalacje są robione w miedzi. Wybór pozostawiam Tobie Pamientaj jednak aby wziąć sprawdzonego wykonawcę To 50 % sukcesu. i 50% mniej nerwów. Ci z pozoru tańsi w czasie pracy potrafią wyciągać pieniądze o których na poczatku nikt nie mówi.

Roose
03-12-2002, 12:33
z tworzyw sztucznych najlepsza jest miedź :wink:))
poważnie - zalewać w posadzce radziłbym tylko tworzywo sztuczne, w ścianch - miedź.