PDA

Zobacz pełną wersję : Nasz wymarzony domek w przepięknym miejscu



tomadyna
08-08-2005, 12:05
"....Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa -
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:

Puff, jak gorąco!
Uff, jak gorąco!
Puff, jak gorąco!
Uff, jak gorąco!

Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
A jeszcze palacz węgiel w nią sypie..." J.Brzechwa "Lokomotywa"

Teraz pewnie ja tak będę sapał i dyszał ale podjęliśmy z żoną i dziećmi decyzję -> ruszamy z budową własnego domu.

tomadyna
08-08-2005, 12:07
Zleciłem dziś projekt architektowi oraz badania gruntu geotechnikowi oraz produkcję mapki geodezyjnej do celów projektowych. Wcześniej już uzyskałem warunki techniczne od gazowni, elektrowni, wodaciągów, kanalizacji itp.

tomadyna
04-09-2005, 22:09
Wywiercone dziurki na działce przez geotechnika, a i geodeta zrobił cyfrową mapkę do celów projektowych. No i ENEA dała znać o sobie i skasowała połowę opłaty przyłączeniowej. No i dostaliśmy pierwszą wersję projektu naszego domku od Pani architekt. Z żonką debatujemy :P

tomadyna
26-09-2005, 21:34
Postępów to może i nie ma ale już wiemy że będziemy mieszkać na ul. Miętowej 20

tomadyna
27-11-2005, 20:50
Kontrola zarośniętego pola wykazała iż TPSA wzięła się do roboty i studzienki zrobione. Więc telefon już nie będzie stanowił problemu.

Architektowi zatwierdziliśmy plan koncepcyjny więc teraz się oblicza i robi dokładny projekt.

tomadyna
12-12-2005, 22:20
Prace powoli acz posuwają się do przodu.

Dziś byłem w Gminie i sprawdziłem że zmiany w PZT są takie jak były uzgodnione więc już teraz powinno być przynajmniej w tym temacie z górki. Jednocześnie sprawdziłem i TPSA w studzienki już kable wsadziła :D . Jeśli chodzi o projekt to kolejne uwagi do architekta poszły zaczynam się też umawiać z projektantem ogrzewania zobaczymy co z tego wyjdzie.

tomadyna
29-12-2005, 23:31
22.12.2005 Pojechałem na spotkanie w Gminie odnośnie planu zagospodarowania terenu. Wizyta była czysto kurtuazyjna gdyż zakładałem że będę sam i że nic ciekawego się tam nie wydarzy. 11.01.2006 mija termin zgłaszania wniosków i na koniec stycznia komisja powinna zatwierdzić zmiany. Zobaczymy co z tego będzie :-?

Z nudów 8) zabrałem się za dobór materiałów, okien, drzwi bo później na to zawsze będzie brakowało czasu. Oczywiście każdą wolną chwilę poświęcam na dokształcanie związane z każdym etapem prac - oczywiście forum jest tutaj olbrzymią skarbnicą wiedzy.

Mam już także rozwiązaną sprawę oświetlenia i systemu alarmowego - to jest moje oczko w głowie wiec poświęciłem temu tematowi skromne dwa miesiące :lol:

tomadyna
03-01-2006, 09:14
Sukces :lol:

Żona zaangażowała się w budowę.
Wczoraj z wielkim zacięciem studiowała forum by się doszukać na jakiej wysokości powinien być blat w kuchni. 8) Decyzja była potrzebna do zaplanowania posadowienia okna w kuchni.
Co to się działo :roll: czytanie postów; latanie z miarką po naszej kuchni; ustawianie deski do krojenia na Muratorach by było wyżej :D (wiedziałem że Muratorki są przydatne) -> no i jest decyzja :o 90 cm.

Ach te nasze kochane żony. :oops:

tomadyna
06-02-2006, 22:44
No cóż - wesoło każdego dnia być nie może.
Dziś dzwoniłem do gminy i okazało się że na posiedzenie lutowe zmiana w planie nie wejdzie. :( :cry: :x :-? :evil:

Okazało się że potrzeba jeszcze jednego podpisu, a co za tym idzie (posiedzenia komisji odbywają się raz w miesiącu) więc może w marcu się uda.

Jednak sprawy powoli acz do przodu się toczą więc dziś byłem na rozmowach z potencjalnym kierownikiem budowy - miła pogawędka zakończyła się nie do końca miła ceną 8) . No cóż zobaczymy .... mam jeszcze na tapecie 3 potencjalnych, którzy zostali zakwalifikowani do castingu wiec zobaczymy jaki będzie tego finał.

pawelb6
07-02-2006, 22:33
Wywiercone dziurki na działce przez geotechnika, a i geodeta zrobił cyfrową mapkę do celów projektowych. No i ENEA dała znać o sobie i skasowała połowę opłaty przyłączeniowej. No i dostaliśmy pierwszą wersję projektu naszego domku od Pani architekt. Z żonką debatujemy :P
Witaj Tomadyna.Napisz proszę ile kosztuje sprawdzenie gruntu przez geologa.Dziękuje i pozdrawiam.

tomadyna
13-02-2006, 22:15
Dziś 13.02.2005 - poważny dzień :lol: , a my dostaliśmy od naszego architekta PROJEKT NASZEGO DOMU :D .

tomadyna
16-02-2006, 15:43
A co tam się pochwalę:

1) Spotkania z 2 kierownikami za mną
2) W piątek i w poniedziałek kolejne 2 (i na tym zakończę ten casting)
3) Jutro spotkanie z pierwszą ekipą
4) W poniedziałek spotkanie z kolejnymi dwoma ekipami
5) We wtorek jadę zawieźć do wyceny instalację ogrzewania
6) Dziś projektant instalacji dostał "kilka" 8) błędów do poprawienia
7) Jutro umówiony też jestem na telefon z potencjalnym wykonawcą przyłączy

tomadyna
21-02-2006, 19:39
Dziś zakończyłem casting na kierownika budowy.

Wybrałem pierwszego który przystąpił do castingu :lol:

Polecony przez Peterz-a - prowadzi jego budowę.

Ja go oceniłem tak:
"Miło nawet mógłbym pomyśleć że za bardzo. Twierdzi że pełne zaangażowanie, pełna dostępność, twierdzi że zaangażowany i że poziom i pion musi być. od początku do końca. Płatność w 4 ratach. Pozytywnie nastawiony do wybranej przeze mnie technologii, ma pomysły"

tomadyna
19-04-2006, 14:54
Dziś jestem po rozmowie z Wójtem :cry:

No cóż.

Trzeba być jednak dobrej myśli - zawsze mogło być gorzej. :x

Właśnie odmówiłem wszystkie rezerwacje firm i ludzi. :cry: - budowy nie będzie.

tomadyna
30-06-2006, 20:21
:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Ogłaszam, iż dnia 29.06.2006 roku w 10 rocznicę naszego ślubu o godz. ca. 11.40 na XXXIV Radzie Gminy Dobra Szczecińska zatwierdziła zmianę w planie zagospodarowania terenu umożliwiając nam tym samym budowę naszego wymarzonego domu na naszej przepięknej działeczce. Lepszego prezentu nie mogliśmy się spodziewać.

Oczywiście natychmiast poinformowałem naszą Panią architekt Dagmarę, mimo, iż świeżo po urodzeniu dziecka zobowiązała się dopilnować załatwienia papierów.

tomadyna
25-07-2006, 23:06
:o :o :o :o :o :o :o
Jak to bywa w naszym kochanym kraju – wszystko zdarzyć się może 8) .

Właśnie w wczoraj byliśmy znów na posiedzeniu Rady gminy – gdyż odwołano podjętą wcześniej uchwałę dotyczącą naszego terenu

…………..…………….. :evil:

Na szczęście zaraz podjęto kolejną przyjmującą zmiany z drobnymi poprawkami.

Ciekawe co nas jeszcze czeka w tym zakresie ????????
:roll:

tomadyna
21-08-2006, 13:21
Klamka zapadła.
Próbujemy ruszyć jeszcze w tym roku.

Dziś Gosia złożyła w Gminie wniosek o wyrys i wypis z właśnie uprawomocniającego się planu :lol:.

Kierownik budowy zaklepany - mam nadzieję że da się we znaki ekipom 8)
Wieczorem spotkanie z wybraną ekipą już na przyszłym placu budowy.

Umówiłem się także na spotkanie z Expanderem - zobaczymy co będą w stanie zaproponować ciekawego w sprawie kredytu.

tomadyna
07-09-2006, 09:14
Dokumentacja gotowa do złożenia o pozwolenie na budowę.

Jednak nie ma jeszcze wypisu i wyrysu - nie wiem co oni tam robią całe 30 dni by napisać jedno pismo ?? :evil:

Mamy olbrzymi problem ze znalezieniem ekipy budowlanej. Materiały podskoczyły tak że aż się boję pomyśleć ile będzie to wszystko kosztowało ?

To czekanie mnie wykończy - nic nie można robić bo brakuje papierka.

tomadyna
12-09-2006, 21:24
Wczoraj tzn. 11.09.2006 odebrałem wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania terenu :D i oczywiście przygotowany z wnioskiem poleciałem do Starostwa w Policach złożyć wniosek o wyłączenie terenu z produkcji rolnej :o.

Dziś Gosia także pojechała do naszego projektanta przyłączy by podmienił oficjalnie dokumenty by były zgodne z nowo wydanymi warunkami podłączenia kanalizy.

Więc już tylko czekamy na odrolnienie i chyba można składać o pozwolenie na budowę 8)

tomadyna
19-09-2006, 21:25
Dziś byłem w Starostwie w Policach - to co tam się dzieje to masakra podpierająca się o parapet pani odwrócona do mnie du...... informuje mnie że oni są tak zaj........ robota że głowa boli i że ona zupełnie nie rozumie o co mi chodzi że się dopytuję o moją sprawę którą złożyłem w kancelarii 11.09.2006
Później się ludzie dziwią że ktoś bierze karabin maszynowy i strzela na ślepo.

Naprzeciw wejścia do pokoju pani która ma ogólnie swoją prace głęboko w du….. wisi duży plakat informujący, iż urzędnik powinien rzetelnie i wyczerpująco informować petenta o załatwianej sprawie.

Więc wygląda na to że dopiero w poniedziałek odbiorę odrolnienie mojej działki – gdyż wszystko wskazuje że jest to niemożliwie skomplikowana sprawa pociągająca za sobą strasznie długą procedurę administracyjną wymagającą zaangażowania wielu zapracowanych urzędników.

tomadyna
28-09-2006, 18:29
Dnia 27.09.2006 roku złożyłem wreszcie komplet dokumentów do Starostwa w celu uzyskania POZWOLENIA NA BUDOWĘ :o

To prawie dwa lata po zakupie działki :x

tomadyna
17-10-2006, 23:23
14.10.2006 przyszło wezwanie ze Starostwa do uzupełnienia dokumentacji :( .
Okazało się że mimo przeglądania dokumentacji przez kilka osób, a przeze mnie to chyba 100 razy nie udało się ustrzec błędu.

Taras który zaprojektowaliśmy jest ........... ZA DUŻY :evil: :x , zgodnie z przepisami taras nie może pomniejszać odległości od granicy o więcej niż 1,3 m a nasz pomniejszał tę wartość aż o 1,9 m.

W poniedziałek więc zrobiliśmy wielkie poruszenie, pojawiłem się w gminie a dziś zjawiła się tam nasza Pani architekt. Mam nadzieję że do czwartku dokumentacja zostanie poprawiona i sprawa ruszy dalej.

Musze także zwrócić uwagę że Pani zajmująca się naszym pozwoleniem to obraz pierwszorzędnego urzędnika - gdyby wszyscy urzędnicy tak podchodzili do petenta świat byłby piękniejszy, miła, rzeczowa, znalazła dla mnie czas i on-line i telefonicznie. Jeśli dalej tak wszystko będzie miło szło dalej to chyba popełnię oficjalne pismo z podziękowaniami do Starostwa i Naczelnika wydziału.

tomadyna
18-10-2006, 17:02
No cóż maszyna chyba rusza :o dziś podpisałem umowę z ekipą budowlaną na stan surowy zamknięty 8)
Zakończenie prac planowane na 31.05.2007.

tomadyna
23-10-2006, 20:10
:D DZIŚ ODEBRALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ :lol:

tomadyna
25-10-2006, 16:24
A dziś już się humus poszedł w zapomnienie.

http://tomek.xcomp.pl/photos/dom/PA250165.JPG

tomadyna
27-10-2006, 20:39
A dziś wytyczyliśmy nasz domek.

http://tomek.xcomp.pl/photos/dom/PICT0045.JPG

tomadyna
18-11-2006, 21:59
Po dzisiejszej inspekcji rodzinnej pochwalę się.
Niestety zdjęcie zrobione telefonem więc jakość taka sobie.

http://tomek.xcomp.pl/photos/dom/DSC00080.JPG

tomadyna
30-11-2006, 20:59
W dniu 27.11.2006 wygląda to tak.

http://tomek.xcomp.pl/photos/dom/27_28.JPG

Teraz jestem na etapie poszukiwania ziemi do obsypania fundamentów.

tomadyna
30-11-2006, 21:07
Dziś przyjechała ENEA zrobić odbiór przyłącza :evil: na zleceniu mieli napisane zasilanie jest ............. i co :o zasilania brak. Panowie się zdziwili, a ja ogłosiłem strajk i powiedziałem że ich nie puszczę jeśli nie zrobią odbioru ........... i zrobili. :wink:

tomadyna
18-01-2007, 22:20
Ogólnie nic ciekawego się nie działo. :-? jakieś prace porządkowe, obsypywanie budynku itp.

Do dnia wczorajszego kiedy to podjęliśmy decyzję iż RUSZAMY dalej.
Wczoraj wielkie wariactwo i próba załatwienia BK na już :o ...... i udało się dziś na plac zajechało 10 palet BK z Solca Kujawskiego. W przyszłym tygodniu zajeżdża paleta kleju (nawet jest klej "zimowy") oraz zostanie wylany chudziak (może w sobotę). Dalej jak tylko pogoda pozwoli to prace będą jechały do przodu mam nadzieję że zima tego roku będzie ............. ale tylko we włoszech gdzie 3 marca zaplanowałem z dzieciakami szybki skok na stok :lol:

tomadyna
30-01-2007, 21:24
Dziś udało się wylać chudziaka, oczywiście pod nim znalazła się także butelka z zapiskami rodzinnymi. Każdy z nas napisał swój list dodaliśmy do tego zdjęcia nasze oraz naszego poprzedniego i obecnego psiaka co by strzegły domostwa :D

tomadyna
13-02-2007, 18:05
Dziś podobno wyszło do nas zawiadomienie o wpisie do hipoteki :D

Jutro zaczynają stawiać pierwsze bloczki ścian parteru , w hurtowni już na mnie czeka kolejna partia bloczków na koniec tygodnia zamawiam dach i okna fasadowe, ciekawe czy na początku marca uda się wylać strop .

tomadyna
19-02-2007, 20:15
Dziś podczas inspeksji w składzie Gosia i Tomek stwierdzono wystepowanie :D pierwszej warstwy BK.

tomadyna
12-03-2007, 01:16
Dziś pierwsza wizyta na budowie po urlopie.
Gosia dała sobie świetnie radę pilnując budowy, ekipy, dostaw udało się jej jeszcze znaleźć czas na pracę :D Stają ściany parteru jest w miarę :roll: OK. Od jutra mają stawiać komin do kominka, mają też przyjechać U-kształtki do nadproży.

tomadyna
12-03-2007, 11:05
Witam poniedziałkowo.

Więźba zamówiona, szalunki czekają na załadunek, U-kształtki jadą na budowę, a ja wraz z nimi :lol: - pewnie ekipa już się doczekać na mnie nie może 8)
Mam nadzieję że pogoda już nie zrobi niespodzianki i prace będą postępowały pełną parą.

tomadyna
15-03-2007, 21:57
Witam wieczorkowo

Kominy już stoją , w sobotę szalowanie podciągów od poniedziałku rozstawiają szalunek stropowy. W sobotę pierwszy grill na przyszłym ogrodzie

tomadyna
03-04-2007, 08:08
Ekipa wczoraj miała strasznego doła (porozmawialiśmy sobie o wartościach kar w umowie 8) i dwukrotnie przesuwany termin zalewania stropu ma szansę się ziścić w ten czwartek o 8.00. Osobiście planuję latać z wibratorem :lol: Twierdzą że termin 31.05.2007 końca stanu surowego zamkniętego bedzie dotrzymany.

tomadyna
09-04-2007, 21:21
5.04.2007 strop został wylany :D teraz codzinne polewanie bo jakość deszczu nie widać :x Od 16 mają stawiać ścianki piętra.

tomadyna
24-04-2007, 22:33
Właśnie niewiele się działo poza polewaniem stropu :o

Ale obecnie prace ruszyły i to pełną parą.

Dziś zainstalowano stalową płatew na ścianach szczytowych oraz ustawiono murłaty, jutro ruszają cieśle. Zarzekają się że w sobotę ma się odbyć wiecha.
Niestety dekarze mogą wejść dopiero 15.05.2007 :evil:

tomadyna
27-04-2007, 11:04
Pochłonięty pracami około budowlanymi nie mam czasu na wypełnianie dziennika, a Gosia nie chce robić za sekretarza.

Prace idą do przodu.
Wczoraj został rozszalowany strop – wyszło całkiem fajnie. Więźba ma być dziś skończona jutro już tylko kosmetyka. Dekarze mają wejść 15 maja na szczęście jest jeszcze sporo prac do wykonania przed dekarzami więc może nie będzie tak źle z tym terminem.

Mam nadzieję że niedługo rozpoczną się prace związane z kończeniem kominów i obkładaniem ich.
9 maja ma przyjechać na plac dachówka i inne z tym związane elementy.

tomadyna
30-04-2007, 16:41
Dziś byłem oglądać tynki i posadzki i chyba przyszłego mojego wykonawcy, umówiłem się także na spotkanie z elektrykiem po długim weekendzie celem omówienia szczegółów, rozliczyłem się wstępnie z wypożyczenia szalunków ;-(.

tomadyna
24-05-2007, 08:37
Witam czwartkowo

Chyba nadszedł tydzień finiszu stanu surowego zamkniętego. W sobotę będę osobiście wykonywał tymczasowe drzwi wejściowe 8)
Dekarze się chwalą że do końca tygodnia skończą dach, ekipa też uwija się jak w ukropie bo za 7 dni kończy im się czas umowny, a co za tym idzie rozpoczyna czas kar :roll:. We wtorek potwierdzony już termin montażu okien.
Jest tak mało czasu że nawet nie mam kiedy napisać parę słów w dzienniku.

tomadyna
05-06-2007, 19:20
Stan surowy zamknięty zakończony.
Ekipa rozliczona i obie strony pozostały zadowolone :roll:

Dziś nastąpiło przekazanie budowy ekipie od elektryki instalacje mają być skończone do końca miesiąca czerwca, a trochę tych kabli do położenia jest.

Zaczynam powoli się rozglądać za styropianem na podłogi oraz ekipą do elewacji. Gosia wreszcie wzięła się do roboty i mamy już wycenione podłogi na piętro i zamówione kafle na parter, obecnie załatwia kafelki do łazienki.

tomadyna
13-07-2007, 20:47
Przez ostatni miesiąc trochę się działo i pewnie dlatego nie miałem czasu pisać.
Na budowie została położona elektryka oraz tynki. Obecnie montują się elementy systemu alarmowego i mam nadzieję że w niedługim czasie będzie już monitoring. Gosia podpisała umowę na montaż i dostarczenie podłogi piętra. Odebraliśmy kafle do łazienek - obecnie leżakują u mojego brata na ogrodzie, bo hurtownia nie chciała nam ich trzymać. Kafle na parter leżą u dostawcy. Styropian zamówiony i dostawa umówiona na środę, w środę ma zostać zamontowana brama garażowa. Wełna do połaci dachowej już też zamówiona - udało się dostać Isover SuperMatę. Wybrałem już także drzwi wyjściowe z pomieszczenia gospodarczego na ogród w sobotę mają zrobić pomiar. Jutro będzie strasznie pracowity dzień - będę czyścił chudziaka po tynkach i dogrzewał papę do niego. Jest niestety też problem - przeciekają kominy, może jutro uda nam się znaleźć przyczynę.

tomadyna
01-08-2007, 09:28
Prace postępują w zastraszającym tempie.
Obecnie realizowana jest instalacja wodno-kanalizacyjna oraz ogrzewanie. Stoją już nawet szkielety ścianek kolankowych bo trzeba było zamontować kaloryfery. Nie odbyło się także bez "niespodzianek" instalatorzy podłączyli kanalizację do wentylacji spiżarni :lol: dobrze że "Inwestor" ma na wszystko oko 8)
Podpisałem tez wczoraj umowę na wykonanie elewacji i od dziś powinny ruszyć prace przygotowawcze. Troszkę jestem przerażony ilością styropian który musze zgromadzić w domu, a przecież za 14 dni wchodzą z wylewkami :o . Mam nadzieję że wszystko jakoś uda się skorelować i nie będzie z tego powodu poślizgów. Ostatnio troszkę zaniedbałem także robienie zdjęć z postępów prac, ale "nie wyrabiam na zakręcie". Mam na głowie jeszcze remont mojej mamy mieszkania więc trochę załatwiania mam na głowie.

tomadyna
07-08-2007, 00:46
Numer roku :oops: :lol: :D 8) :o

Jak przyjmowałem styropian na posadzki to jakoś mi się tak go duuuuuuuużo wydawało, ale co tam mówię widocznie tyle musi być (liczyłem 2 x podczas zamawiania) :roll:, zaczęli styropian rozkładać rozkładać rozkładać, a styropianu dalej po sufit :o , mówię coś jest nie tak więc liczę kolejny raz i co .................

już teraz wiem co się stało.

zamówiłem 6m3 styropianu 6cm grubości

dostawca zapytał mnie czy może mi dostarczyć grubości 3cm bo 6cm jest trudno dostępne - mówię OK

i.......

dostawca sobie policzył miało być 6 cm będzie 3 cm więc co trzeba zrobić x 2, tylko że zapomnieli że to już było w m3 więc powinno być dokładnie tyle samo

tym sposobem na podłodze mam styropian oraz dalej w paczkach po sufit :lol:

tomadyna
13-08-2007, 06:26
Układanie układanie układanie styropianu na podłogach.
Upierdliwa robota – resztę chyba zostawię wykonawcom podłogi.

Prace nad elewacją ruszyły i to w dodatku w ostrym tempie – ekipa pracuje od 4.30 rano szkoda tylko że o 12.00 już kończą ale co tam to nie piekarnia.

Izolacja na płytach balkonowych wykonana, ale nie udało nam się położyć XPS-a na balkonach bo cały czas pada deszcz. Dziś maja się rozpocząć prace nad wylewaniem posadzek, mam nadzieję że zdążymy z balkonami. Występuje też problem z przestawianiem różnych rzeczy już zgromadzonych w domu a przeszkadzających w wylewaniu posadzek, a na dokładkę dziś jeszcze przyjedzie styropian 15 cm na elewację.

Zmieniliśmy także troszkę wizje architekt odnośnie układu łazienki. Po rozrysowaniu wizji na podłodze okazało się że nie będzie do „bani”, choć na projektach nie było tego widać. Architekta dostała do poprawki wiec zobaczymy jak z tego wybrnie tym bardziej że geberity już zamontowane a i podejście wody do wanny już także zamontowane.

Od jakiegoś czasu cały dom jest już też strzeżony przez ochronę, alarm zamontowany i uruchomiony.

tomadyna
26-08-2007, 20:49
Posadzki zakończone wyszło całkiem fajnie.

Obecnie czekamy na rozruch ekipy wykończeniowej - wszystko wskazuje że od środy powinni zagościć na stałe na miętowej.

Równocześnie wykonuje się elewacja - zaczyna być już widać zarys "naszych" boni :D

tomadyna
29-08-2007, 22:33
Tak więc ruszyły dziś prace wykończeniowe. Rozpoczęto rozkładanie pierwszej warstwy wełny w dachu. Fajnie wygląda choć tak jak przypuszczałem coraz mniejsze wydają się pokoje na poddaszu :( Mam nadzieję że najpóźniej w I tygodniu września zostanie podłączony do budynku gaz by po montażu kotłowni mogło rozpocząć się wygrzewanie podłogi.

tomadyna
10-10-2007, 23:11
"Budowanie" tak mnie pochłania czasowo że nawet nie mam czasu napisać parę słów do dziennika :x
Prace postępują, elewacja zbliża się ku końcowi, wełna w dachu skończona i prawie skończone regipsy. Chłopacy finiszują już także ze szpachlowaniem piętra. Dziś odpalono kotłownię "wreszcie" i zaczęło się wygrzewanie podłogi. Drzwi wewnętrzne zamówione, kominek też umówiony. Jutro elektrycy mają uzbrajać szafkę bezpiecznikową. Niestety nie wszystko idzie super, dziś przewierciliśmy kabel elektryczny, a parę dni temu podczas montażu parapetu "trafione" :evil: zostały dwa kable alarmowe. Do tego wykonawcy od elewacji nie popisali się podczas kładzenia płytek i musieli zerwać 4,5 m2 :evil:, jednocześnie dostali zakaz dalszego wykonywania płytek (to ich chyba przerasta).
Zostało 50 dni jak powinniśmy wprowadzić się do domu - zobaczymy jak to będzie , jedno jest pewne to będą jedne z bardziej napiętych 50 dni.

tomadyna
12-11-2007, 21:57
W weekendzik z żoną pojechaliśmy sobie wypocząć do Barlinka, ale od dziś już ponownie na wysokich obrotach.

Gosia zamówiła meble do kuchni i AGD, właśnie rozpoczął się montaż podłogi na piętrze, a w sobotę wchodzi stolarz i montuje schody. Dziś załatwiałem jeszcze spawanie aluminiowej konstrukcji do kuchni i latałem za blachą nierdzewną stalową.
Ekipa wykończeniowa szaleje teraz z zabudowami na parterze od poniedziałku przyszłego powinno rozpocząć się kafelkowanie łazienki na piętrze.

tomadyna
17-11-2007, 23:37
Dziś kolejny dzień walki na budowie.

Na piętrze podłoga położona :D - już jesteśmy zadowoleni z efektu, a jeszcze nie jest wycyklinowana i zaolejowana. Dziś udało się stolarzowi położyć 7 schodów, jutro dalsze schody, a we wtorek powinny być skończone wraz z barierkami.

tomadyna
26-11-2007, 13:57
Już zaczynam mieć trochę przesyt budową to chyba wynik tempa które na koniec roku przyszło trzymać.
Schody obłożone od dziś rozpoczyna się cyklinowanie podłóg, na koniec tygodnia montują drzwi wewnętrzne na piętrze. Łazienka górna powinna być też do tego czasu skończona. Dziś też powinni zamontować barierki na balkonach.

tomadyna
17-12-2007, 07:48
Ja weekend spędziłem oczywiście budowlanie, ale ............................. udało się święta w nowym domu będą już na 100%.
Dom wymalowany, zostało jeszcze tylko kila popraweczek i montaż gniazdek, kafle położone, dziś montują ostatnie drzwi wew., a od jutra kuchnię (AGD już zajechało). W sobotę zrobiłem z kumplem satelitę tak więc dostęp do wiadomości już też jest Na piątek zamówiłem firmę sprzątającą i powinno już być czyściutko i fajniutko :roll: