PDA

Zobacz pełną wersję : Najcieńsza z możliwych ściana 3-warstwowa



Anton_of
08-08-2005, 14:03
Witam!
Czy ktoś z Was wymurował ścianę 3-warstwową, której łączna grubość wynosiłaby 40-45cm - oczywiście z zachowaniem współcz 0.3. W moim projekcie jest ściana 2w o grubości 42cm. Nie mam zaufania do ścian 2w - są z zewnątrz za miękkie.
Słyszałem coś o cegłach elewacyjnych (chyba silka) o gruboci 6,5cm - czy ktoś z Was wykonał taką elewację.

Przekorek
08-08-2005, 16:18
A co z tego, że 2 w za miękkie? Bedziesz w ściane strzelać, czy bic głową?

Anton_of
08-08-2005, 16:58
Nie będę niczym walił, ale nie chciałbym aby oparty kirownicą rowerek dziecka zrobił mi dziurę w domu. Poza tym u znajomego w styropianie pod świeżo położonym tynkiem cienkowarstwowym zadomowił się szczur i w ciągu 2 tygodni baaardzo dużo nabroił.

domek_nad_jeziorem
08-08-2005, 18:18
Witam!
Czy ktoś z Was wymurował ścianę 3-warstwową, której łączna grubość wynosiłaby 40-45cm - oczywiście z zachowaniem współcz 0.3. W moim projekcie jest ściana 2w o grubości 42cm. Nie mam zaufania do ścian 2w - są z zewnątrz za miękkie.
Słyszałem coś o cegłach elewacyjnych (chyba silka) o gruboci 6,5cm - czy ktoś z Was wykonał taką elewację.

Wiem ze nie na temat, ale jesli ci zalezy na grubosci sciany, to albo szkielet albo praefa.

mdzalewscy
08-08-2005, 19:40
Witam!
Czy ktoś z Was wymurował ścianę 3-warstwową, której łączna grubość wynosiłaby 40-45cm - oczywiście z zachowaniem współcz 0.3.

ale to się da spokojnie zrobić, i masz rację co do 3W to najlepsza ściana.
Propozycje:

Silka18 + 12cm styropian + silka8cm = 38cm i wspołczynnik poniżej 0.3
Max19cm + 12cm styropian + osłonówka 8cm = 39cm.

wychodzi grubość ściany nawet poniżej 40cm, więc jak chcesz mieć grubość 42cm to możesz, jeszcze dodać ze 2-3cm więcej styropianu i U wyjdzie około 0,25

olekstar
08-08-2005, 20:44
Ja mam tak:

silka m18 - 18 cm
wełna mineralna Paroc - 15 cm
pustka powietrzna - 3 cm
silka m8 - 8 cm

w sumie daje to 44 cm

ale cieplutko w zimie będzie i zimniutko w lecie. Może pieca nie będę musiał kupować :lol:

Poza tym ta wełna ci się nie utleni w przeciwieństwie do styropianu.

krzysztofh
09-08-2005, 06:17
Witam!
Czy ktoś z Was wymurował ścianę 3-warstwową, której łączna grubość wynosiłaby 40-45cm - oczywiście z zachowaniem współcz 0.3.

ale to się da spokojnie zrobić, i masz rację co do 3W to najlepsza ściana.
Propozycje:

Silka18 + 12cm styropian + silka8cm = 38cm i wspołczynnik poniżej 0.3
Max19cm + 12cm styropian + osłonówka 8cm = 39cm.

wychodzi grubość ściany nawet poniżej 40cm, więc jak chcesz mieć grubość 42cm to możesz, jeszcze dodać ze 2-3cm więcej styropianu i U wyjdzie około 0,25

Akurat pomysł z MAxem 19 nie jest najszczęśliwszy, gdyż trzeba by go postawić wzdłuż ściany a to radykalnie zmienia jego U.
Jeżeli już to pustak UNI, który ma wprawdzie 25 długości, ale szczeliny powietrzne bądą we właściwą stronę.

rafałek
09-08-2005, 08:07
Mam 3W i jakoś nigdy nie martwiłem się jej grubością. W środku wygląda solidnie (głebiej osadzone okna w kierunku zewnętrznym). Elewacja na pewno solidniejsza miż w 2W która u rodziców już się wgniotła w kilku miejscach od drabiny (ustawianie anteny i czyszczenie rynien). Najpierw zaczynał pękać tynk, a obeznie są już puste placyki aż do siatki. Wygląda to brzydko.
Co do Wykończenia z SILKI. Osobiście boję się trochę tego rozwiązania jako podatnego na zabrudzenia. Wymagana by byłą przy tym impregnacja, ale na ile to wystarczy nie wiem.

Anton_of
09-08-2005, 11:37
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie aby elewację zewnętrzną częściowo wykonać z barwionego betonu łupanego. Jest sporo tańszy od cegły elewacyjnej. Co Wy na to?. Może ktoś z Was tak robił.

Arkus
09-08-2005, 12:24
w sprawie tego betonu łupanego na warstwę elewacyjną ..mozesz szczególy podać albo namiary kto takie cos robi ..albo jak to wygląda???

Bardzo mnie to zainteresowalo
pozdrawiam

Anton_of
09-08-2005, 12:44
Taki beton łupany często robią firmy, które wykonują kostkę brukową.
Ja jestem z okolic Radomia i u mnie robi to np Jadar.
Podaję Ci link do innego producenta (szkoda, że to daleko ode mnie)
http://www.joniec.pl/elewacje/joniec/index.html
Jeśli możesz to wyraź swoją opinię na ten temat.

Arkus
09-08-2005, 13:37
Dzięki za namiary :)
Wydaje się być dobrym materiałem zastępczym.... jeżeli z powodzeniem zastępuje się dachówkę ceramiczną dachówka beton. to i elew. ceramiczne można zastąpić betonową , zapewne zostaje kwestia kolorystyki i trwałości tej kolorystyki, na co niestety nie znam odpowiedzi.
Co do wykonawstwa to pewnie niczym się nie różni od wykonawstwa ścianki ceramicznej... Zaletą jest napewno cena i to ze nie musimy tynkować… tyle, że zapewne powinno się taką ścianę impregnować tymi preparatami, które oferuje producent na tej stronie, co podałeś.(Ciekawe o ile koszty się zwiększą)
To tyle, co mi się nasunęło po przejrzeniu tej oferty.

pozdrawiam

ania
09-08-2005, 17:49
w sprawie tego betonu łupanego na warstwę elewacyjną ..mozesz szczególy podać albo namiary kto takie cos robi ..albo jak to wygląda???

Bardzo mnie to zainteresowalo
pozdrawiam

Cegły betonowe łupane robi Teknoamerblok
http://www.teknoblok.pl/

1 mkw elewacji kosztuje 72 zł. Są skłonni do negocjacji. Uwaga - bardzo dłucie terminy realizacji.

Wariant drugi to betonowa ścianka elewacyjna wylewana w szalunku. Robi to firma NOE w Wawie przy ul. Kłobudzkiej. Wzory dowolne. Ceny nie znam, ale pewnie taka jak za wypożyczane szalunki + beton. Grubość 10 cm.


A wracając do głównego tematu najcieńszą ścianę 3w uzyskasz z:

blok silka M15 - 15 cm.
wełna - minimum 12 cm
pustka - 3 cm
teknoblok - 9,5 cm lub cegła łupana silikatowa - 10 cm
RAZEM - 40 cm

rafałek
09-08-2005, 18:09
Dodajcie do tego jeszcze tynk. Wbrew pozorom okazuje się, że też tchochę go jest... szczególnie jak się liczy powierzchnię parapetów.

ania
09-08-2005, 18:18
O, przepraszam - budując z silki na zaprawie cienkowarstwowej wystarczy gładź gipsowa grub. nie więcej niż 0,5 cm