PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł z podajnikiem- który kupić?



prechair
08-08-2005, 18:16
Przeglądam forum od dlugiego czasu, ale nie znalazłem informacji który kocioł warto kupić? Potrzebuje kocioł o mocy 25 kW z podajnikiem (wygodny jestem). Porównując ceny różnice pomiedzy konkretnymi firmami są duże. Nie chce przepłacić ale znam powiedzenie że jesteśmy za biedni żeby kupować tanio. Czy mam kupić piec z Lublińca (HEF) o którym słyszałem że jest najlepszy (niekoniecznie prawda) czy inny o podobnej budowie i niższej cenie? Jeśli tak to który polecacie?
Dziękuję za pomoc. :P

jarry1
11-08-2005, 11:44
Jeszcze do niedawna miałem ten sam problem, ale stało się wybrałem HEF-a, Eko Plus 25kW. Swego czasu próbowałem się czegoś dowiedzieć na forum, nawet otwarłem temat „Kotły CO z podajnikiem”, można tam zajrzeć jak również na inne wątki, jest tam trochę ciekawych informacji . Co do mojego wyboru to jak na razie mam duże uwagi co do wykonanje usługi montażu, póki co próbuję to wyjaśnić, ale nie wiem co z tego wyjdzie więc nie będę rozwijał dalej tego tematu. Jeśli chodzi o sam kocioł to jest estetycznie wykonany, ma z tyłu dwa wyjścia i dwa powroty co ułatwia wpięcie w instalację zbiornika c.w.u., ma motoreduktor Nord-a (dobra niemiecka firma) i polski silnik Besel (uznany producent). Czyszczenie pieca od góry, jak ktoś ma niską piwnice może być trochę kłopotu, osłony przy wejściu rury ze ślimakiem do kotła są kiepsko osadzone, praktycznie tylko na wcisk, jest to moim zdaniem niedopracowane. W moim kotle dodatkowo dźwignia zamykająca drzwiczki ociera się o obudowę kotła, ta wada świadczy o kiepskim końcowym odbiorze kotła u producenta, kocioł z taką wadą powinien zostać wykryty u producenta a nie u klienta, oczywiście problem zgłosiłem, nie wiem jak sprawa się zakończy.
Co do innych kotłów to oglądałem kocioł z Żywca, Klimosz Ling 25, Ogniwo Biecz, mam jakieś zdanie na ich temat ale nie chcę się już dalej rozpisywać, jakbyś był zainteresowany szczegółami co do zamawiania, montażu HEF-a mogę przesłać więcej informacji, jakieś zdjęcia itd. – na e-maila (prześlij go na moja skrzynkę na forum).