PDA

Zobacz pełną wersję : Odliczenie op?at za przy??cza



kip
21-01-2002, 07:22
Mama pytanie, czy wie ktoś, czy można odliczyć od podatku koszty poniesione tyt. realizacji przyłącza energetycznego? Mam 2 faktury wystawione przez ZE w tamtym roku: ryczałtowa opłata za przyłącze oraz opłata za skrzynkę. Mam jeszcze dowód wpłaty do Urzędu Gminy tytułem opłaty za rozwój sieci kanalizacyjnej, co jest jedynym potwierdzeniem opłaty dot. realizacji przyłącza kanalizacji. Pozdrawiam.

Alanta
21-01-2002, 09:23
W moim US pozwolili, z zastrzeżeniem, że musi być faktura VAT.

Agnicha1704
21-01-2002, 13:03
Można odliczyć pod warunkiem, że jest to faktura VAT a nie rachunek. niestetu UE wystawiają rachunki.
pozdrowienia
Agnicha

Frankai
21-01-2002, 13:12
Agnicha: zaraz, zaraz - to funkcjonuje jeszcze coś takiego jak rachunek?
Chcesz powiedzieć, że w Polce mamy całą kupę oszustów podatkowych - wszyscy odliczają przyłącza; problem pojawia się z rozbudową sieci.

Agnicha1704
21-01-2002, 21:18
Frankai - muszę sprawdzić dokładnie przepisy, ale wiem na pewno, że UE mają prawo wystawiać rachunki - sama takowy posiadam.
pozdrowienia
Agnicha

05-02-2002, 08:12
Witam
Może z lekkim opoźnienim, ale służę informacją.
W Legnicy (dolnośląskie)Urząd Skarbowy bez problemu akceptuje rachunki za opłatę przyłączeniową wystawione przez Zakład Energetyczny. Dlaczego wystawiane są zwykłe rachunki? Opłata za przyłączenie nie zawiera żadnego podatku, nie jest to również opłata zwolniona z podatku VAT (na podstawie interpretacji Ministerstwa Finansów, którą otrzymał Zakład Energetyczny)
Pozdrowionka

Frankai
29-04-2002, 13:33
No bo w Legnicy chyba są bogate US'y :wink: U mnie facio powiedział, że musi być Faktura VAT i koniec. :cry: Oto kolejny przykład robienia podatnika w konia. "Porządna" instytucja jaką jest ZE wystawia nam rachunek/fakturę a nam nie można tego odliczać. Więcej wydaje nam się, że można, a oni sobie sprawdzą i dup karę. Po co nam takie ulgi, skoro trzeba najpierw skończyć studia prawnicze, albo zatrudnić za słone pieniądze doradcę?

Frankai
29-04-2002, 14:09
PKP, czyli Pięknie Q... Pięknie. Już nie co US to inna interpretacja, tylko co pokój. Właśnie dyskutowałem z koleżanką na temat odliczeń i ona stwierdziła, że można. Na poparcie tezy połączyła mnie ze swoją koleżanką z tego samego US do którego dzwoniłem i wspomniana koleżanka stwierdziła, że można odliczać. Jakby ktoś mi zakwestionował, to pomoże się odwołać.

buber
29-04-2002, 14:22
Frankai to ty nie wiesz że w Polska to taki piękny kraj w którym możesz zrobić to co pozwoli ci urzędnik w skarbówce jeśli coś wymyśli i się pod tym podpisze to jest to prawomocne (może nie być w zgodzie z przepisami ale tak jest)

zuzka
29-04-2002, 14:51
W US-Kielce pani (znajoma i przyjaźnie nastawiona, :smile: powiedziała, że bez faktury nie można!
A ZE (i np wodociągi) faktycznie wystawiają rachunki. No i d... zbita.
Ale za to trafiła mi się faktura za transport i z tym nie było problemu. Tak samo gwoździe i inne pierdółki.

Frankai
29-04-2002, 17:06
Jak się trochę w PICiarni uspokoi, to poproszę tą znajomą znajomej o podpowiedź jak sformułować pytanie do US, aby odpowiedź była TAK, a na razie chyba wpiszę.