PDA

Zobacz pełną wersję : obniżanie podłogi



jk123
09-08-2005, 11:01
Witam.
Jestem zupełnie zielony w kwestii "budownictwa" - dlatego piszę i z góry przepraszam za głupie pytania.
Mam na oku dom - "kostka"- zbudowany na skarpie w tzw. Systemie schodkowym ( tak powiedział mój znajomy budowlaniec). na scianach między "schodkami" nie ma rys więc podobno jest dobrze zbudowany i fundamenty równo "siadają". Niestety pomieszczenie położone wyżej na skarpie ma tylko 2 metry wysokości. Chciałbym więc obniżyć podłogę - czy jest to możliwe?
Jeśli tak to jaki jest orientacyjny zakres prac i ich koszt. Pomieszczenie ma ok. 30m2
Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie porady.
Jacek

am00
09-08-2005, 11:20
W czasach budowy kostek praktykowano sztuczne podwyższanie podłogi, aby nie przekroczyć limitu 110m2. Wtedy sprawa może być prostsza niż się wydaje, bo ktoś już taką operację przewidział w trakcie budowy. Swoją drogą 30m2 i tylko 2m wysokości a nie dopuszczalne dla pomieszczeń niemieszkalnych 2,20 i ta skarpa - obawiam się, że może to być zbyt skomplikowane.
Trzeba się dowiedzieć więcej o tym jak jest zbudowana ta podłoga.

Arkus
09-08-2005, 11:27
Wątpię by ktokolwiek tak na oko powiedział czy można czy nie... chyba, że lubi ryzykować nie własną kieszenią :)...Zalecam zrobić inwentaryzację konstrukcyjną czy tez opinie , może ten twój znajomy podjął by się takiej roboty, jeżeli tylko jest specem... istotne jest w twoim przypadku dowiedzieć się na jakiej głębokości jest fundament w pom. które chcesz powiększać sprawdzając każdą ścianę (nośną )… zakładam ze obniżyć chcesz posadzkę w pom. które bezpośrednio graniczy z gruntem. Przy okazji sprawdzisz jak wygląda sprawa izolacji przeciwwilgociowych.
to tyle na początek.

Pozdrawiam