PDA

Zobacz pełną wersję : DACHÓWKA EURONIT - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, modele, zdjęcia, dyskusja



Strony : [1] 2

irek
26-11-2002, 14:37
Obiecałem przedstawicielom firmy Euronit, że wolnej chwili zrobię im wspaniałą reklamę i właśnie chciałbym podzielić się z wszystkimi moim doświadczeniem z tą firmą. W połowie sierpnia za namową ekipy wykonującej dachy zamówiłem dachówkę tejże firmy. Nie uwierzycie co przywieziono mi na plac budowy, dostarczono mi dachówkę z 99 roku która była porośnięta mchem i zamiast koloru grafitowego przeważała zieleń. Na domiar tego 30% procent było w kawałkach. Jedynym szczęściem było to, że jeszcze nie uregulowałem płatości. Po zgłoszeniu problemu do hurtowni dowiedziałem się, że na oględziny muszę poczekać dwa tygodnie bo przedstawiciel jest na urlopie. Niestety mimo wielu prób robota została wstrzymana. Kiedy już się zjawił pan zwany przedstawicielem pierwsze jego słowa były ( no czego pan chce to normalne że materiał jest z roku 99 i część z 00) W takim razie odpowiedziałem , że może to zabierać ja za nic nie zapłacę. w tym momencie pan spuścił z tonu i oddalił sie w celu wykonania telefonu. Z całej rozmowy słyszałem tylko kilka przekleństw i po dwóch dniach znalazła się nowa dachówka . Po długim oczekiwaniu ekipa przystąpiła do pracy i znowu zdziwienie przy rozpakowywaniu jedna dachówka była przyklejona do drugiej po oderwaniu zostawał goły beton , farba zostawała na kolejnej, kolejny problem przy gąsiorach, połowa nie nadawała się z powodu połamanych rogów w transporcie . Nie miałem już czasu na przestoje wybraliśmy to co się nadawało, resztę znowu wymieniano ale już załatwił to hurtownik. Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o info na priv prześlę zdjęcia jak wygląda dachówka EURONIT bez farby. To tyle w dużym skrócie bez opisywania reakcji psychicznych na zaistniałą sytuację.

Teska
26-11-2002, 18:02
IREK
Ja tez mam dachówke Euronit..i zupełnie inne doswiadczenia.zamówiłam w hurtowni..i wszystko było ok..gasiory fakt czesc ale niewielka czesc miała pokruszone rogi..ale na nastepny dzien były dostarczone nowe..i nawet dostałam upust..mimo ze wiekszosc było juz zapłacone..
Przykre ze tak trafiłes..ale wierz mi kumpela miała dachówke creatona..i wcale nie było lepiej..
Wiec zycze aby wiecej nie trafiało ci sie cos takiego
Pozdrawiam
Teska

misza
26-11-2002, 20:24
Irek, czy możesz napisać w jakim regionie budujesz? też zastanawialiśmy się nad euronitem, buduję pod Poznaniem. Tutaj raczej słychać pozytywne opinie o tych dachówkach.

TomekM
27-11-2002, 07:44
Ja pokryłem dach Euronitem i jestem zadowolony. Miałem co prawda problem z terminowoscią dostaw, ale to z winy hurtowni.
Z samej dachówki jestem zadowolony.

27-11-2002, 07:56
kupcie sobie blachodachówkę ! Ha Ha Ha

Dave
27-11-2002, 11:26
Nie mialem problemu z dachowka Euronita - byly ladne, elegancko opakowane w folie. Nie mam zastrzezen do jakosci i wygladu. Warto jedynie poogladac wszystkie gasiory i dachowki krancowe po przyjezdzie na budowe - moga sie pokruszyc w transporcie i trzeba natychmiast zareklamowac to dostanie sie w zamian nowe.

D.

mironmk
27-11-2002, 15:03
Wezmę to pod uwagę, też kładę Euronit. Ale - nie dajmy sie zwariować, bo w ten sposób można rozłożyć każdą firmę i produkt. Brawo dla tych forumowiczów, którzy podzielili sie pozytywnymi doświadczeniami.
mironmk

mironmk
27-11-2002, 15:03
Wezmę to pod uwagę, też kładę Euronit. Ale - nie dajmy sie zwariować, bo w ten sposób można rozłożyć każdą firmę i produkt. Brawo dla tych forumowiczów, którzy podzielili sie pozytywnymi doświadczeniami.
mironmk

mironmk
28-11-2002, 08:55
Zainteresowany tematem skontaktowałem się z Działem Marketingu Euronita (w Niemczech Eternit). Wygląda, że wszystko OK, a antyreklama należy się hurtownikowi, a nie firmie.
mironmk

franekF
28-11-2002, 10:58
Również mam położony Euronit, ale na szczęście odbyło się bez takich "przygód". Faktem jest, że reklamowałem kilka gąsiorów ze względu na uszkodzone rogi, ale dachówka była świeżutka, tegoroczna.
Niedogodnością było również to, że nie mogłem dostać czwórnika na szczyt dachu (dach czterospadowy), szukałem zresztą potem po innych firmach, ale i tak mało kto go miał w ofercie.
Irek, to wina hurtownika, który chciał Ci wepchnąć dachówkę magazynaowaną od lat (i to jeszcze pewnie w kiepskich warunkach).

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: franekF dnia 2002-11-28 11:59 ]</font>

28-11-2002, 19:56
Mi nawet pozwolili zwrócić nadwyżkę zwracając 100% ceny, a przywieźli mi odrazu extra kilka gąsiorów i brzegówek. Kupowałem wprawdzie od hurtownika, ale on ściągnął mi bezpośrednio od producenta na czas z rozładunkiem i elgancko zapakowane. Mam je na dachu 4 lata i na razie wszystko jest o.k.

MarkK
03-12-2002, 14:19
Ja mam z kolei inne złe doświadczenia. Nie mogę zarzucić nic jakości. Natomiast rachunek wystawiony przez dystrybutora firmy "Euronit" był zawyżony. To znaczy na dachu miałem mniej materiału niżby to wynikało z faktury. Zgłosiłem reklamację ilościową i na razie cisza. A jak z tym było u was?

03-12-2002, 14:37
Ja jestem zadowolony ze swojej dachowki Euronit. Wlasnie znalazla sie na dachu. Z hurtowni gdzie kupowalem jestem zadowolony. Chyba musiales trafic na fatalna hurtownie.

03-12-2002, 16:31
Ja jestem zadowolony ze swojej dachowki Euronit. Wlasnie znalazla sie na dachu. Z hurtowni gdzie kupowalem jestem zadowolony. Chyba musiales trafic na fatalna hurtownie.

MarkK
04-12-2002, 12:54
Nie kupowałem w hurtowni tylko bezpośrednio przez przedstawiciela firmy "Euronit".

mironmk
11-12-2002, 10:44
Już raz się wypowidałem na en temat w tym miejscu - teeraz ciąg dalszy - moje dachówki zostały wyprodukowane we wrześniu tego roku. Właśnie układają sie na dachu i wyglądają naprawdę super. Aha i zero uszkodzeń.

tomekK
09-02-2004, 13:41
Witam
Czy ma ktos jakies doswiadczenia z dachowka Euronit (cementowa), jaka to dachowka, warto ją kupic ?

inwestorek
09-02-2004, 13:49
Warto. Sam kupiłem 5 lat temu, kiedy Euronit dopiero zaczynał działać w Polsce (bo w niemczech to znana firma) i jestem bardzo zadowolony. Wygląda jak położona wczoraj, gładka, z lekkim połyskiem. A dekarz to przeklinał, że taka twarda,że nie może jej uciąć. POlecam

09-02-2004, 14:24
Warto. Sam kupiłem 5 lat temu, kiedy Euronit dopiero zaczynał działać w Polsce (bo w niemczech to znana firma) i jestem bardzo zadowolony. Wygląda jak położona wczoraj, gładka, z lekkim połyskiem. A dekarz to przeklinał, że taka twarda,że nie może jej uciąć. POlecam

Masz moze jakies zdjecia Twojej dachowki ?
jesli tak to przeslij prosze na [email protected] (jesli to mozliwe)

dzieki

09-02-2004, 20:51
Również kupiłem tę dachuwkę.Będzie ze trzy wiosny temu. Miała cenę niższą od Brasa. Namówił mnie dekarz ,że gładsza i równiejsza.Chyba miał rację. Po trzech latach nie widać na nij brudu a dom stoi przy ruchliwej drodze. :P

Darek daruś
09-02-2004, 20:58
To byłem ja :oops:

andrzej100
10-02-2004, 08:51
O ile zdecydowales sie na cementowa to uwazam ze to dobry wybor[/b]

mareksr
19-02-2004, 18:14
Ma ktoś cementowy euronit na dachu i nie narzeka może?
Pozdr.

m@ly
19-02-2004, 18:20
Ja mam a co?
:D
jeszcze nie mieszkam, mam tylko stan surowy. Dachowka na dachu brazowa i wyglada super.
Polecil mi znajomy co handluje dachami, mowil ze to bardzo dobry kompromis miedzy cena a jakoscia a dachowki raczej z gornej polki.

mik99
19-02-2004, 19:34
Dachówkę cementową ja wybrałem akurat z IBF, ale jedyną konkurencją wg wielu fachowców jest właśnie Euront... Braas za drogi, ale ma najlepszy marketing. :wink:

sta28
19-02-2004, 20:47
A ja chwalę sobie dachówkę cementową z Prodachu. Mimo, że polskie, to dobre :D A i cena OK.

ubek
19-02-2004, 21:14
Witam.
Sta28 mógłbyś coś więcej na temat tej dachówki powiedzieć?

synek
20-02-2004, 07:27
Ja ci mogę powiedzieć coś na temat dachówek typu PRODACH, UNIBET. Co roku wystawiam się na targach budowlanych -(mój dział to metaloplastastyka ) i widzę jak dzień przed otwarciem pracownicy UNIBETU, PRODACHA i innych kiepskich dachówek malują farbą dachówki na wystawkach żeby się świeciły i były gładsze.

BBK
20-02-2004, 07:29
MYŚLE ŻE TO STRZAŁ W 10 !!!!! :P :P :P

Piotr_PA
20-02-2004, 07:51
Ja choć mam dachówkę Brassa to oglądam wiele dachów zrobionych z dachówki Euronit dlatego, że produkują ją w miejscowości w której mieszkam. Wg. mnie nie ustępuje jakości Brassa co do innych producentów znam IBF gdyż sąsiad ma na dachu - ze szczelnością nie ma problemu, ale bardzo szybko pokryła się zielonym nalotem, może dlatego że mieszka na skraju lasu.

Drozd
20-02-2004, 07:53
Euronit to bardzo dobra dachówka - też ją wybrałem po rozpatrzeniu wielu wariantów. Mam od dwóch lat i wygląda naprawdę nieźle.

mironmk
20-02-2004, 09:02
bardzo polecam grafitowego Euronita - po roku bardzo się sprawdza, a mam porównanie z sąsiadami. Wygląda b. OK.

sta28
20-02-2004, 21:35
Ja ci mogę powiedzieć coś na temat dachówek typu PRODACH, UNIBET. Co roku wystawiam się na targach budowlanych -(mój dział to metaloplastastyka ) i widzę jak dzień przed otwarciem pracownicy UNIBETU, PRODACHA i innych kiepskich dachówek malują farbą dachówki na wystawkach żeby się świeciły i były gładsze.
Jak widzę takich anonimów -"gości" - to myślę, że to ktoś, kto handluje dachówkami innej firmy :D
www.prodach.com.pl i tyle. A czas pokaże czy wybór był trafny. Teraz był przynajmniej przystępny cenowo (taniej niż blachodachówka Planji - czy jakoś tam). Póki co jestem zadowolony i nie narzekam bo nie mam na co :D

weyn.rob
20-02-2004, 22:13
synek trafna uwaga-tak trzymaj!! :lol:

SlawekZ
21-02-2004, 09:09
Ja też wybrałem Euronit grafit i jestem bardzo zadowolony. Leży od jesieni i jest OK

mareksr
21-02-2004, 21:16
Dzieki panowie za informacje biore euronit brąz s
To jest to na co mnie stać

kangur1
23-02-2004, 13:28
witam, mam też euronit-brąz S, dach "L" kopertowy 300 m kw. wygląda ładnie, choć dopiero od czterech miesięcy, myślę że będzie OK. wynegocjowałem upust 21% od cen katalogowych

szczęśliwy
02-03-2004, 13:25
jestem szcześliwy,mam Euronit na dachu S grafit od 1999 roku!!!!
Wyglada jak wczoraj położony,a moi sąsiedzi poszli w marki znane z reklam chyba mi zazdroszczą

Marcin Czyczerski
02-03-2004, 14:49
Ze względu na cenę na pewno warty rozważenia... Nie przereklamowany, dlatego tańszy, a nie tańszy, bo gorszy...

Reklama dźwignią handlu, ale trochę kosztuje...

mironmk
02-03-2004, 16:09
Bez reklamy byłoby taniej? Bzdura!

Marcin Czyczerski
02-03-2004, 19:22
Bez reklamy byłoby taniej? Bzdura!

nie miejsce na polemikę w tym temacie...

Ale czyniąc zadość potrzebie odpowiedzenia na tę niezwykle rozbudowaną i kwiecistą wypowiedź...

...tylko kilka słów

...rzeczywiście bez reklamy mogłoby być realatywnie drożej, bo można byłoby nie dotrzeć np. do Ciebie fanie marketingu... i mielibyśmy koszt alternatywny jednego utraconego potencjalnego łosia...

... Myślę, że tak to wygląda z punktu widzenia inwestora... No chyba, że pracujesz w Braasie... To wtedy rzeczywiście pewnie masz rację... A ja zwracam honor

Pozdrawiam... Czpki z głów...

mironmk
03-03-2004, 11:05
powinno być w liczbie mnogiej "jednych łosi" i wtedy z grubsza się zgadza - ale wtedy wychodzi, że Twoja teoria bierze w łeb, jak mówiełm.

03-03-2004, 14:00
mam od 1999 roku podwójną rzymską brąz. Do dziś jak nowa. Myślałem o Brasie i nie sądzę by był gorszy, choć dekarz mi mówił że Euronit jest twardszy i wytrzymalszy. Ma jakieś dodatkowe wzmocnienia i bez obaw można po nim chodzić. Dodając, że był trochę tańszy od Brasa wybrałem właśnie Euronita. Polecam.

Marzanka
02-04-2004, 15:03
Jak w temacie :) Zastanawiam się nad taką dachówką i ciekawa jestem jaka jest opinia uczestników formu. Bardzo proszę o uwagi.

kasieńka
02-04-2004, 15:31
Mam zamówioną - podwójny "S", grafit. Na forum znalazłam same pozytywne opinie na jej temat, no i cena przystępna...
Ogólnie rzecz biorąc: ładna i nie droga :D

Honorata
02-04-2004, 16:10
Marzanko,
o Euronicie było juz bardzo duzo na forum, w szukaj wpisz słowo euronit i pokaże się bardzo duzo wątków, bęących odpowiedzią na twoje pytanie, bez konieczności zakładania nowego tematu.
Poniżej załączam ci tylko kilka przykładowych, pozdrawiam:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23384&highlight=euronit

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20779&highlight=euronit

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=21865&highlight=euronit

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15468&highlight=euronit

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17466&highlight=euronit

Marzanka
02-04-2004, 17:01
o Euronicie było juz bardzo duzo na forum

O, bardzo dziękuję :D

statek
02-04-2004, 20:40
Euronit przy średniej wielkości dachu w profilu S jest tańszy od Braasa ok. 2000 zł. W porównaniu do Celtyckiej wyjdzie ok. 500 zł taniej.
Jakościowo porównywalny, jeśli nie lepszy. Różni się tym od dachówek Braasa i IBF:
1. Ma pochyloną zakładkę boczną skuteczniej zapobiegającą przedostawaniu się wody w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
2. Ma dwie poziome bruzdy w górnej części dachówki skuteczniej zapobiegające przedostawaniu się wody w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
3. Ma solidniejsze wzmocnienie na spodniej stronie dachówki, zapobiegające przełamaniu pod wpływem obciążeń statycznych i dynamicznych.
4. Firma Euronit ma bardzo długą tradycję w produkcji wysokoprzetworzonych materiałów budowlanych z cementu (dachówki, płytki włóknocementowe (łupek), elementy fasadowe). W Niemczech firma nazywa się Eternit. Z wiadomych powodów u nas nazywa się inaczej.
Nie chcę być stronniczy. Sprzedaję pokrycia dachowe i w swojej ofercie mam Euronit i Braasa. O IBF nie będę się wypowiadał ponieważ nie sprzedaję dachówek tej firmy i nie miałem z tą dachówką styczności.
Euronit - tańszy i dobry
Braas - duży wybór kształtów i kolorów, reklamowany od lat.
Pozdrawiam [email protected]

echo
03-04-2004, 15:38
Euronit - podobno dobry i tani, więc i ja kupiłem :D

Aleksandryta
03-04-2004, 16:00
statek a co myslisz o tych plytkach wloknocementowych. Wydaje mi sie ze Euronit ma je w ofercie od niedawna. Czy sa tylko w szarym kolorze? na zdjeciach widzialam tylko szare, bardzo podoba mi sie wzor tej plytki.

Marzanka
03-04-2004, 16:32
Euronit - tańszy i dobry
Braas - duży wybór kształtów i kolorów, reklamowany od lat.

Bardzo dziękuję za taką wyczerpującą odpowiedź :D

Polly
03-04-2004, 17:26
Po prostu pójdź do hurtowni budowlanej i z bliska obejżyj braasa i euronit. Ja po takiej wizycie wybrałam braasa bo co tu dużo pisać " lepiej wyglądał".

rafałek
03-04-2004, 18:12
Euronit ma dobre a nawet bardzo dobre notowania na forum, ja jednak zdecydowałem się na UNIBETA bo możliwości na ściągnięcia Euronita były zerowe, a jak mówi dekarz są właściwie zbliżone. Oglądałem na paletach i na razie jestem zadowolony Co dalej... mam nadzieję, że zdania nie zmienię.

Teska
03-04-2004, 18:24
ja mam Euronita "podwojną S" jest ok

markus_gdynia
03-04-2004, 18:45
Jak w temacie :) Zastanawiam się nad taką dachówką i ciekawa jestem jaka jest opinia uczestników formu. Bardzo proszę o uwagi.

Cóż za pytanie - oczywiście że tak :D

wierzbianin
03-04-2004, 18:51
Witam, ja zdecydowalem sie na euronit grafitowy tylko nie wiem jaki profil ekstra lub eska jaki wybrac???? :roll:

wierzbianin
03-04-2004, 19:42
dachówke zamawiam w firmie akord w krakowie 15% dachówke pods. i gąsiory, dodatki 16-20%. Koszt całego dachu 280m2 dachówka, dodatki, folia, blacha, właz kominiarski 10.500zł +więżba 5.500zł+ robocizna 7.500zł :lol: ma ktoś podobnie???

rafałek
04-04-2004, 10:03
Nie kupiłem Euronita tylko UNIBET (czemu napisałem powyżej) ale dla 338 m2 dachy dekarz kazał kupiś 350 m2 chachóki podstawowej (dużo cięcia) do tego wszelakie dodatki (gąsiory, brzegowe, uchwyty itp.) i wyszło za wszystko 12.760 zł czyli przyzwoicie. Nie namawiam oczywiście na UNIBET - wszystko zależy od umiejętnego negocjowania, najlepiej szukać gdzie indziej i wyliczenia pokazywać w swojej hurtowni... niech się starają. Nic tak nie mobilizuje jak pistolet przy skroni :lol:

Pozdrawiam i życzę sukcesów w negocjacjach

Leszko
04-04-2004, 10:56
Też mam Euronit grafit S

echo
05-04-2004, 09:46
My zamówiliśmy niedawno Euronit Extra w kolorze brązowym, u nas na większości domów jest grafit, profil S, więc chcemy mieć inaczej. Poza tym brąz bardziej będzie pasował do drewnianych okien i wykończeń balkonów. Znajomi mają Euronit już jakiś czas i bardzo sobie chwalą.

czupurek
05-04-2004, 10:54
euronit s ceglasty - daszek pięknisty

rafałek
05-04-2004, 11:11
zupurek... ale Trój szympans kiwa głową, że nie mówisz prawdy :D

to był oczywiście żart...

Pozdrawiam

Noel
05-04-2004, 11:30
A ktoś słyszał może (lub widział) Euronit "Verona" - nie mogę namierzyć dachu krytego tą dachówką - wygląda ponoć nieźle....

chyciu
05-04-2004, 11:38
Kupiłem Euronit "Podwójne S" grafit - mam nadzieje, że będzie o.k.
poza tym miałem do wyboru jeszcze Brassa celtycką - koszt więcej o PLN 300,00.
Ale tak jak ktoś mówił powyżej - wybrałem się do hurtowni obejrzeć, a poza tym oglądałem dachy kryte tymi dachówkami.

Grafit Euronitu podobał mi się lepiej od czarnego Brassa.
Grafit pasuje do różnych kolorów elewacji.

czupurek
05-04-2004, 11:55
zupurek... ale Trój szympans kiwa głową, że nie mówisz prawdy :D

to był oczywiście żart...

Pozdrawiam

o tym co ta małpa robi dyskutowaliśmy na grupie szczecińskiej i było wiele filozofii. na koniec wyszło, że siedzi sobie na kanapie i to, przykrytej kapą, więc mówi: nie zejdę, bo mi wygodnie :lol:

wierzbianin
05-04-2004, 16:10
chyciu a po ile płaciłeś euronit :o

chyciu
06-04-2004, 07:31
wierzbianin

powiem tak: 180 m2 dachówki + gąsiory, dachówki wentylacyjne, kołnierze dla 2 kominów itd, itd + jedno okno Velux + wyłaz Velux + rynny Lindab = PLN 13 100,00. to już po upuście.
Kupowałem w Matelbudzie w Gdyni - za pośrednictwem dekarza, który ma chyba z nimi jakiś układ.

maksiu
06-04-2004, 07:46
Euronit podwójna S... ceglasta, a wygląda na dachu tak:
http://212.244.189.200/pics/01sierpien/Img_0502.jpg

Gesiu
06-04-2004, 08:14
ja sie zdecydowalem, juz mam na placu, koszt mojego dachu (266m2 kopertowy), chodzi o dachówki, gasiory itd z euronitu to 13.000

SlawekZ
06-04-2004, 08:34
Ja ma grafit Euronit Extra i estem zadowolony

m@ly
06-04-2004, 23:09
Ja mam Euronit S braz, juz ta zime cala lezal na dachu. Jak dla mnie super

Dave
07-04-2004, 08:53
Pisalem juz kiedys w innych watkach ale powtorze - Euronit jest OK i jakosciowo nie rozni sie od Braasa a jest nieco tanszy. Ja mam podwojne S braz i wyglada bardzo ladnie. Jesli kogos interesuja plytki wloknocementowe to moge doradzic, ja mam takimi plytkami oblozone kominy (tez braz w kolorze dachowki). Wyglada to oryginalnie a kolor plytek nie rozni sie od koloru dachowki.

D.

Noel
07-04-2004, 09:31
Pisałem wcześniej o Veronie Euronitu - widziałem pokrycie tą dachówką - wygląda okazale - ja również decyduję się na tą dachówkę. Niestety jednym z problemów - wpływającym na rzadkość jej występowania (poza ceną, która o ile się nie mylę jest najwyższa z dachówek cementowych Euronitu) jest czas oczekiwania na realizacją zamówienia (sprowadzana z Niemiec). Już prawie zdecydowałem się na Brassa, ale po ujrzeniu Verony przeskoczyłem na Euronit :D

07-04-2004, 10:02
Ja też mam ceglastą S - i wygląda pięknie! Patrz zdjęcie w nicku.

Emil
14-04-2004, 09:49
Czesc.
czy ktos polozyl dachowke euronit extra i moze pokazac mi jakies zdjecie albo podac link
Bylbym wdzieczny
EMil

polanka
14-04-2004, 10:42
my mamy profil-s (ale też jest ekstra :lol: )
o-tu:
http://czajla.republika.pl/dom/dom.htm

Emil
15-04-2004, 12:59
rzeczywiscie ladnie wyglada, ale mnie sie podoba extra, tylko nie jestem pewny jak to wyglada na dachu. Czy nikt w okolicach Wa-wy nie zbudowal takiego domku?
EMIl

echo
15-04-2004, 17:10
Nie posiadam zdjęcia ale mają to moi znajomi, widziałem też kilka takich dachów i wygląda super - sam też kupiłem Euronit Extra - brązowy :)

Gesiu
31-08-2004, 06:46
Zastanawiam sie czy mozna kupic farbke do pomalowania dachówki w miejscach jej cięcia. Dekarz twierdzi ze bedzie widac ciecie i chcialby to zamalowac, jak jest u was? czy dachówki docinane w koszach az tak bardzi widac? i Czy mozna kupic taka farbke.

Leszek T.
02-09-2004, 18:05
Ja mam Euronit Extra brązowy.Początkowo byłowidaćdocinania alepokilkunastu dniach samościemniało i jest ok. Dachówka wewnątrz też byłabrązowa. Nie wiem jak przy innych kolorach.

miska
02-09-2004, 18:23
:o
Skad Ci przyszlo do glowy zeby malowac dachowki w miejscu ciecia.
Mam 4 DUUUZZZEEE kosze. W lipcu tego roku polozony nowy dach,
brazowe dachowki L-15. Docinane w koszach i wokol okien polaciowych.
Dzisiaj nie ma zadnej, ale to zadnej widocznej rownicy.
Nic nie robilismy -czas zrobil swoje.
Troszke cierpliwosci i bedzie OK :wink:
POzdrowionka

gosciu01
02-09-2004, 18:32
potwierdzam,

ponadto z różnych palet, niektóre dachówki miały o pół, etam ćwierć tonu inny odcień, jak patrzyłem na ten dach tak ze 2 godziny :wink:

nawet myśłałem może reklamować ?

po kilkunastu dnaich wszyściutko równiutkie i takie samo.
majter mówił, że niektóre są jeszcze świeże :wink:

Cz.

piotr.o
02-09-2004, 19:47
To prawda po jakimś czasie kolor się wyrówna. Jeżeli chcesz się pobawić to miożesz zamówic farbe w Euronicie albo samemu kupić akrylową.To drugie rozwiązanie jest tańsze.Pozdrawiam

mdzalewscy
02-09-2004, 20:17
jak masz pytania dotyczace pokryć dachowych i ociepleń pytaj odpowiedź w ciągu 24 godzin

kryjesz/sprzedajesz dachówkę ? Właśnie jestem przed wyborem dachówki i ekipy do pokrycia (Marki pod Wa-wą), może byśmy się jakoś skontaktowali, może masz coś do zaproponowania ?.

Gesiu
08-10-2004, 07:21
Po moim poście otrzymałem maila z Firmy Euronit dotyczacego mozliwości zakupu farbki przez przedstawiciela regionalnego na Wielkopolskę. Skontaktowalem sie z nim, obiecal dostarczyc ja do punktu sprzedazy dachowki w moim miesci. Pelna kultura. I na tym koniec. Bylo to ponad miesiac temu. Farbki nie dostarczyl, skontaktowac sie z nim nie moglem bo automatyczna sekretarka sie wlaczala. Dzwonilem do Euronitu, okazalo sie ze jest na urlopie i jak wroci to ma sie to wyjasnic. Nawet juz mi tak bardzo nie zalezy na farbce ale... Cala moja budowa to uzeranie sie ze sprzedawcami. Do momentu zakupu dachowki, firma u ktorej ja kupilem byla w porzadku, potem dali mi do zrozumienia ze wymiana uszkodzonych dachowek to " niebardzo" bo przeciez oni ich nie uszkadzaja. Ale ok. Pomyslicie po co to plodze... Otorz chce w koncu zostac potraktowany jak powazny klient do konca a nie do czasu kiedy zaplace. Uwazam ze firma Euronit powinna bardziej kontrolowac swoich przedstawicieli bo konkurencyjny Brass wypada duzzo lepiej a jakosc dachowek jest identyczna jak nie lepsza...

dmuu
08-10-2004, 14:18
Jak chcesz pomalowac dachowke to moge ci dac informacje o firme ktora ma takie farby. Jest to przedstawiciel firmy BRASS. Ja wlasnie odebralem kolor klasyczny czerwony ale uzyje do pomalowania kominow z bialego klinkieru, bo teraz po tynkowaniu to nie za bardzo pasuja kolory. Wiem tylko, ze inne kolory rowniez sa dostepne ale trzeba poczekac. 0,75l kosztuje 46zl. Tel. 052 3844450.

dmuu
08-10-2004, 14:23
Na temat dachowek wiem tylko tyle, ze u mnie byl kladziony BRASS, a na domu z tego samego projektu ( 200m dalej ) dekarze kladli Euronit brazowy. Na moje pytanie o roznice miedzy tymi dwoma firmami odpowiedzieli ze BRASSa kladzie sie lepiej bo przy cieciu i obrobkach tak mocno sie nie kruszy, a jezel chodzi o trwalosc to czas pokaze. Teraz po roku zauwazylem u sasiada, ze ma duze odbarwienia kominkow dachowkowych co u mnie nie nastapilo a przeciez kladlismy dach w tym samym czasie.

polanka
08-10-2004, 14:59
Ja mam Euronit czerwony. W koszach nie widać różnicy kolorów między powierzchnią dachówki a miejscem cięcia.
Jak bardzo chcesz mogę poszukać zdjęcia.

Grzegorz

Lukrecja
08-10-2004, 15:05
BRASSa kladzie sie lepiej bo przy cieciu i obrobkach tak mocno sie nie kruszy


mój dachowiec twierdzi że to świadczy na niekorzyść braasa, bo euronit jest TWARDSZY
i bądź tu mądry....

Gesiu
09-10-2004, 07:44
nie chodzi mi nawet o to czy widac czy nie bo nie widac :) ale o jakość i zainteresowanie firmy klientem. Dlatego nie mam zadnych skrupułów pisząc o firmie Euronit w niezbyt korzystnym swietle, ale na opinie o niej pracuja przedstawiciele handlowi i sprzedawcy.

Gesiu
26-10-2004, 07:42
Musze jeszcze raz wrocic do tego watku, tego wymaga "obiektywizm" :). Otorz po kolejnej probie "wyłudzenia" farbki od przedstawiciela udało sie. Teraz moje odczucia co do Euronitu sa caliem inne. Obietywizm. A co do dachowek, pomalowalem i o niebo wyglada lepiej, to tez "obietywna" ocena. A wiec, kupujcie Euronit i MALUJCIE docinane dachowki, farbka jest ok!

filip1
29-10-2004, 09:41
Chce pokryć mój dach dachówką EURONITU typu S. Czy Macie jakieś doświdczenia z tą firmą. Jeśli już kupilście takie dachówki to z jakim upustem od ceny producenta. I jakie koszty kompletnego dachu (mareriał) :roll:

filip1
29-10-2004, 09:41
Chce pokryć mój dach dachówką EURONITU typu S. Czy Macie jakieś doświdczenia z tą firmą. Jeśli już kupilście takie dachówki to z jakim upustem od ceny producenta. I jakie koszty kompletnego dachu (mareriał) :roll:

BK
29-10-2004, 09:50
Ja kupiłam po 1,97 netto, co daje 2,4 brutto za sztukę (jakoś tak, już nie pamiętam). 300 metrów dachu, razem z folią, dodatkami, obróbkami etc. dało kwotę ok. 14 tys.
Bardzo ładna, gładka dachówka.
Ja mam profil S, ale ten drugi (rzymska) tez bardzo ładny - szczególnie na rozłożyste, duże dachy.
Uważaj przy transporcie -palety dają za słabe, u mnie poszły dwie palety - wszystkie dachówki potłuczone, sporo było tez innych stłuczek - z winy kierowcy. Są wymieniane, zapłacę całość jak będą wszystkie OK.
Nie płąc z góry albo po otrzymaniu, zostaw sobie jakąś kaucje, hurtownia powinna wymienić to co jest z ich winy potłuczone, zniszczone -trzeba wtedy od razu spisać protokół.

franekF
29-10-2004, 10:02
Położyłem Euronit podwójne S w kolorze naturalnym. W sumie w porządku, dwie zimy przetrzymało bez problemu, choć było kilka dachówek do wymiany na dachu po sezonie zimowym.
Cen już nie pamiętam, ale przez dwa lata mogło się dużo zmienić.
I racja, zapłać za wszystko, jak już wszystko rozpakujesz i obejrzysz, ja miałem kilka gąsiorów potłuczonych w transporcie.
Jedna rzcz mi się nie podoba - plastikowe kominki wentylacyjne, jeden z nich nie wytrzymał obciążenia śniegiem i się połamał. Szukam jakiegoś pasującego ceramicznego innej firmy.

sidney
29-10-2004, 10:31
jakiś tydzień temu skończyli u nas układać Euronit Profil S, efekt końcowy bardzo dobry, całość prezentuję się bardzo ładnie, za dachówkę podstawową płaciłem 2,06 lub 2,07 netto +7% vatu, tylko te dachówki z kominkiem wentylacyjnym mogli by robić z czego innego, nie dość że plastikowe to jeszcze wysoka cena wszystkich elementów składowych takiej dachówki. jeżeli chodzi o cenę za materiał to 15600 netto w tym: dachówka, blacha na obróbki, rynny siba, okno dachowe i wyłaz dachowy Velux oraz reszta drobiazgów jak grzebienie, wkręty, gwoździe, silikon, uszczelki do kosza, podpórki łaty kalenicy, spinki do dachówki itp.

filip1
29-10-2004, 10:44
Dzięki za tak szybkie odp. Już zrobiłem wstępne rozpoznanie cenowe i jest chyba podobnie(Bydgoszcz). Powiedzcie mi jak załatwialiście płatności. Głownie chodzi mi o tą rezerwę na wszelkiego rodzaju stłuczki. Ja chce zamowić towar w tym roku(Faktura), a odebrać około marca. Czy Mieliście podobną sytułację. Można zamówić u producenta , czy lepiej w hurtowni.

Pozdrowienia z Iraku!!!

filip1
29-10-2004, 10:45
Dzięki za tak szybkie odp. Już zrobiłem wstępne rozpoznanie cenowe i jest chyba podobnie(Bydgoszcz). Powiedzcie mi jak załatwialiście płatności. Głownie chodzi mi o tą rezerwę na wszelkiego rodzaju stłuczki. Ja chce zamowić towar w tym roku(Faktura), a odebrać około marca. Czy Mieliście podobną sytułację. Można zamówić u producenta , czy lepiej w hurtowni.

Pozdrowienia z Iraku!!!

mdzalewscy
29-10-2004, 10:57
a może pomyśl nad dachówką, która nie będzie tak porastać (z lepsza powłoką), obejrzałem około 100 dachów i euronit jest niezaspecjalny, chyba że zależy Ci na celowym postarzeniu dachu. Polecam nowego brassa (będzie droższy), albo w bardzo dobrej cenie prodach'a z gwarancją 100lat.
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35425&highlight=por%F3wnanie+dach%F3wek
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33557448

Robinsonka
29-10-2004, 13:02
Za te 100 lat to już nie będzie firmy PRODACH!!!! Poza tym nikt z producentów dach. cementowej nie daje gwarancji na kolor.
a Euronit jest o niebo lepszy niż brass, a brass ma tą powłoke lumino, bo jest zrobiony z gorszej jakości betonu (wiem to z pierwszej ręki)

Robinsonka
29-10-2004, 13:06
Najlepiej dać projekt dachu do hurtownii która ma w swojej ofercie Euronit, powinni skosztorysowac ci kompletny dach. Nie patrz tylko na cenę dachówki podstawowej, ale też na cenę gąsiorów,. dachówek skrajnych, i innych dodatków, które robią cenę.
Weź pod uwagę też ceny akcesoriów, których nie widać a są potrzebne do dachu - szczotki, klamry, folia itp.
Dobrze by było, gdyby dekarz policzył ci też dach, bo są hurtownie które zaniżają wielkosć dachu, po to żeby sprzdać dach, a potem musisz dużo dokupywać, i wychodzi na to samo jakbyś kupił w hurtowni która uczciwie ci policzyła.
Z jakiego jesteś rejonu Polski?

Robinsonka
29-10-2004, 13:17
Ja kupiłam po 1,97 netto, co daje 2,4 brutto za sztukę (jakoś tak, już nie pamiętam). 300 metrów dachu, razem z folią, dodatkami, obróbkami etc. dało kwotę ok. 14 tys.
Bardzo ładna, gładka dachówka.
Ja mam profil S, ale ten drugi (rzymska) tez bardzo ładny - szczególnie na rozłożyste, duże dachy.
Uważaj przy transporcie -palety dają za słabe, u mnie poszły dwie palety - wszystkie dachówki potłuczone, sporo było tez innych stłuczek - z winy kierowcy. Są wymieniane, zapłacę całość jak będą wszystkie OK.
Nie płąc z góry albo po otrzymaniu, zostaw sobie jakąś kaucje, hurtownia powinna wymienić to co jest z ich winy potłuczone, zniszczone -trzeba wtedy od razu spisać protokół.


A gdzie kupowałeś ten Euronit ?

Michał_B.
29-10-2004, 15:23
Ja kładłem w zeszłym roku i płaciłem coś koło 2,14zł. brutto a za cały dach z folią, gąsiorami itp. około 10000zł.(dach 200m2). Na dzień dzisiejszy dach prezentuje się super. :lol:

P.S. Moge przesłać pare zdjęć na e-mail bo niestety nie potrafie ich zamieścić w poście. :oops:

BK
29-10-2004, 15:25
Ja kupiłam po 1,97 netto, co daje 2,4 brutto za sztukę (jakoś tak, już nie pamiętam). 300 metrów dachu, razem z folią, dodatkami, obróbkami etc. dało kwotę ok. 14 tys.
Bardzo ładna, gładka dachówka.
Ja mam profil S, ale ten drugi (rzymska) tez bardzo ładny - szczególnie na rozłożyste, duże dachy.
Uważaj przy transporcie -palety dają za słabe, u mnie poszły dwie palety - wszystkie dachówki potłuczone, sporo było tez innych stłuczek - z winy kierowcy. Są wymieniane, zapłacę całość jak będą wszystkie OK.
Nie płąc z góry albo po otrzymaniu, zostaw sobie jakąś kaucje, hurtownia powinna wymienić to co jest z ich winy potłuczone, zniszczone -trzeba wtedy od razu spisać protokół.


A gdzie kupowałeś ten Euronit ?
w hurtowni na Gnieźnieńskiej, mogę przesłać namiary na priva, bardzo fajnie się z gośćmi współpracuje - no i ładne rabaty - ale pewnie tak jak wszędzie

Teska
29-10-2004, 17:12
ja mam euronita juz 3 sezon jest ok

Kingaa
29-10-2004, 17:47
My mamy Euronit, ceglastą podwójne S. Nie pamiętam ile kosztowała dokładnie, ale było to -15% od ceny producenta. Generalnie na Euronit są chyba niższe procentowo rabaty niż na Braasa, ale cena wyjściowa też jest niższa. U nas zdecydował wygląd, bo tak naprawdę to diabli wiedzą jak która dachówka będzie się sprawować za 20 lat - tego w tej chwili nie sposób stwierdzić...

pattaya
29-10-2004, 18:09
Najlepiej dać projekt dachu do hurtownii która ma w swojej ofercie Euronit, powinni skosztorysowac ci kompletny dach. Nie patrz tylko na cenę dachówki podstawowej, ale też na cenę gąsiorów,. dachówek skrajnych, i innych dodatków, które robią cenę.

Święta prawda.

Weź pod uwagę też ceny akcesoriów, których nie widać a są potrzebne do dachu - szczotki, klamry, folia itp.

O to,to.Bo potem trafiają się tacy,co wypisują,że na dach 350m2 pójdzie im materiału za 15tys. i mącą ludziom głowach.
Ja jeszcze nie kupiłem,ale mam różne wyceny.Euronit dał chyba 18-19% upustu tylko nie pamiętam czy na wszystko ,czy tylko dachówkę podstawową a na resztę 12-14%.Nelskamp chyba oczko więcej.Braas-20% ,no i była jakaś promocja,że dawali 25% ale tylko do końca września.

cyrus
29-10-2004, 23:32
nigdy hurtownia nie wyceni Ci wszystkiego do dachu - jest to nieralne, choćby nie wiem jaka mieli dobrą wolę i jak sie starali... Zawsze coś wypadnie w trakcie... Dlatego porównując ceny, nie dawałbym projektu za każdym razem do liczenia, bo bedziesz mieć różne ilości, rozne rzeczy, różne ceny, policzone w różnych hurtowniach, i sie nie połapiesz. Daj ilości do przeliczenia w jednej, a później ewentualnie porównaj ceny u innych sprzedawców na tych samych ilościach. Tak wybierzesz najtańszego sprzedawce.

Co Ci po wycenie najtańszej, jeżeli bedziesz musiał do niej najwiecej dopłacić? Co Ci po wycenie w której jest najwiecej rzeczy wycenionych, są rzeczy których nie ma w innych wycenach? Wydaje sie ona najsolidniej zrobiona, ale skoro nie masz porównania tych "nadwyżek" z innymi sprzedawcami, może sie okazac że jednak Cie "kroją". A przecierz te "nadwyżki" możesz kupić w każdej hurtowni. Chodzi tylko o to by kupic najtaniej i z najlepszą obsługą...

sb12
31-01-2005, 09:06
wasze doświadczenia z tym produktem?
po rozmowach w hurtowniach jawi się obraz produktu doskonałego
polecacie czy nie - może jest produkt lepszy w zbliżonej cenie?
pzdr i dziękuje
sb

Lukrecja
31-01-2005, 09:33
wasze doświadczenia z tym produktem?
po rozmowach w hurtowniach jawi się obraz produktu doskonałego
polecacie czy nie - może jest produkt lepszy w zbliżonej cenie?
pzdr i dziękuje
sb
ja po sprawdzeniu we wszelkich możliwych źródłach, obmacaniu, obczytaniu forum - kupiłam brązowy euronit. mam go na razie kilka miesięcy. dachowcy-fachowcy też chwalili. cóż więcej moge napisać?

Honorata
31-01-2005, 09:41
bardzo dobra dachowka, polecaja ja nie tylko hurtownicy, ale tez wielu uzytkownikow=forumowiczow, wpisz w wyszukiwarke haslo euronit, a zobaczysz ile wyjdzie odpowiedzi; cena tez jest konkurencyjna do braasa, jakosc moim zdaniem lepsza; suma sumarum ja wybralam niemeicki nelskamp, ale ze wzgledu na kolor szary łupek, bo euronit ma tylko grafit.

caleb
31-01-2005, 09:44
Mam go od pól roku,na razie jestem bardzo zadowolony.

Michał_B.
31-01-2005, 09:45
Ja mam już prawie 1,5 roku na dachu i jestem bardzo zadowolony. Też obmacałem większość dachówek i wysłuchałem wielu opinniprzed zakupem.

sb12
31-01-2005, 10:06
dziękuje za pierwsze komentarze
faktycznie postów na ten temat jest dużo i Euronit wskazywany jest jako niezły
skłaniam się ku grafitowi i obecnie jestem "odwiedzany" przez sprzedawcę od pomysłu montowania blachodachówki
kosztorys powstaje, ale już wiadomo że będa to koszty porównywalne
zakladając 7% VAT na materiały przy montażu u nich propozycja wydaje się byc kusząca
ile % waszym zdaniem można jeszcze urwać od ceny wyjściowej?
dzikeuje za pomoc
sb

BK
31-01-2005, 12:57
Można sporo urwać, pod warunkiem że kupisz kompleksowo cały dach - sprzedawcy nie zarabiają sporo na dachówkach - albo inaczej, schodzą z ceny dachówek żeby zarobić na dodatkach bo na dodatkach zarabiają nieźle :) mnie dach (Euronit) wyszedł za ok. 15 tys (dachówki + dodatki - taśmy grzebienie folie etc.) za ok 300 m dachu. Bez podbitki, deski czołowej, impregnatu / lakieru do podbitki i rynien

sb12
31-01-2005, 14:53
dzięki
za 210m + dodatki wychodzi mi ok 13 tys brutto (bez podbitek i rynien)
myślicie że z 15% można urwać?
gdzie w Wwie polecacie negocjować, gdzie dostaliście największe rabaty?
pzdr
sb

pattaya
31-01-2005, 16:56
To znaczy jakie rabaty można dostać na Euronit?
U mnie (ok.280m2) wyceniono tak:
-dachówka podstawowa 7200 brutto
-dodatki (gąsiory,wentylacyjne itp)-4027,00
-klamry,uszczelki,grzebienie,wakaflex,figarol,blach a płaska-7500,00
-rynny-2650,00
-okna velux-3450,00
-transport HDS-400,00
razem 25.200,00
Po potargowaniu się i rezygnacji z pewnych elementów-23.500 brutto (22% VAT)
Z tego co pamiętam to jest rabat 10-13% w zależności na co.
I chyba żadna rewelacja.

maksiu
31-01-2005, 18:38
1,5 roku leży na dachu, jak narazie wygląda bardzo dobrze, tak jak w czasie gdy był zakładany. Na dzień dzisiejszy uważam, że to był dobry wybór
pozdr
m.

gosciu01
31-01-2005, 22:00
sb12,


a u mnie obecnie dach jest biały i nie mogę się nim pochwalić :cry: :evil: :wink:

brązowy Euronit ( wszyscy muszą wierzyć na słowo :lol: ), 1,5 roku
i jestem zadowolony.
Trochę jakby zmatowiał, ale nie traktuję tego jako wady, gdyż na poczatku, nowy "świecił" i wygladał jakoś nienaturalnie w stosunku do innych budynków. Obecnie nadal nie zauważyłem żadnej zieleniny na dachu i kozy kupować nie muszę :lol:

Jeśli chcesz produkt idealny to poszukaj dachówki ceramicznej z angobą z podwójnym zamkiem i innymi bajerami.

Wśród betonowych natomiast to z pewnością mieści się w pierwszej setce producentów, żartowałem !!!
Wymienia się go wśród kilku najlepszych.
W niemczech sprzedawany jest pod nazwą ethernit, ale w Polsce źle się kojarzy, stąd Euronit. I jest tam dosyć popularny.

Sądzę, że Euronit ma kilka cech wyróżniających tą dachówkę, a i cena jest OK, stąd moja decyzja o takim "małżeństwie".
Ponadto wymienili mi wszystkie stłuczki w transporcie i gratis dodali kilka sztuk na stłuczki podczas prac.
Sam zostawiłem kilka głównych, lewych i prawych i gąsiorów na wypadek puk, puk...

Co do blachodachówki, jak piszesz w jednym z postów.
Są zwolennicy i przeciwnicy.
Osobiście też pierwotnie w projekcie miałem blachodachówkę i zmieniłem na betonową. Są to większe koszty więźby, ale tam gdzie postawiłem domek, czasem potrafi wiać a i nie słyszę kap, kap o blachodachówkę, co zdarza się w "startym" domku, a mam tylko wiatrochrony nią wykończone.

reasumując,
należę do tych, którzy wolą mieć dachówkę od blachodachówki,
a czy to bedzie euronit czy braas czy też inna to naprawdę już kwestia bardziej miłego uśmiechu sprzedawcy i wzoru ( poza kasą, of course ) niż
określonej marki i reklamowych sloganów o super powłoce i czegośtam co to fajnie się czyta.

Życzę trafnego wyboru.


Cz.

Cezarr
01-02-2005, 07:34
sb 12 podjedź na Puławską (jadąc w str Piaseczna) do firmy Zapolski Dachy. Bralem tam Euronit z dobrym rabatem, blachy i wszystko potrzebne do dachu. Ceny były ok w porównaniu z konkurencją, współpraca też bez zastrzeżeń. mozesz też podjechać obejżeć dach-wiesz gdzie.

pattaya
01-02-2005, 10:52
Cezarr.To znaczy z jakim rabatem?

Cezarr
01-02-2005, 11:23
chyba 20% (kwiecień 2004) ale nie wiem jak jest teraz

sb12
01-02-2005, 15:53
dziękuje wam, a szczególnie Cezarowi
na ciebie zawsze można liczyć
sb
ps nic nie sprzedajesz :)

jędrzej
02-02-2005, 00:34
Sprawdź też cenę w Dachluksie (też na Puławskiej w stronę Piaseczna, ale po lewej stronie, przed McDonaldem).
Dwa lata temu byli najtańsi (dają ponadnormatywne rabaty do 20%, jak ich się dobrze przyciśnie ofertą konkurencji)

Też mam Euronit (brązowy) - żadnych zastrzeżeń. I faktycznie przyjęli wszystkie stłuczki transportowe, nawet te zauważone po kilku tygodniach. Przyjęli też zpowrotem towar niewykorzystany.

02-02-2005, 13:20
może to i dobra firma tylko czemu się ukrywa???
Na ich stronach internetowych jest zero informacji gdzie mieści sie firma, żadnego telefonu kontaktowego, żadnego adresu email gdzie można uzyskać jakieś dodatkowe wyjaśnienia. Informacja o produktach też żałosna, jest tylko cennik ale nie ma już dostępnych kolorów, przykładów jak wygląda dom z określoną dachówką itp. Wygląda na firmę krzak, gdyby nie to, że ma dobre opinie to dałbym sobie z nimi spokój.
Widziałem ich dachówki i wyglądaja naprawdę nieźle, tyle tylko, że mają w ofercie tylko 3 kolory, a jak chce sie inne to trzeba już słono płacić i czekać miesiącami.

pattaya
02-02-2005, 18:21
Dali mi 17% na podstawową,15% na te inne.
I nie chcą więcej.
Już mam dosyć tych firm od dachów.Robią wszystko,żeby ich oferta była najniższa.Ten nie wpisał blachy płaskiej(ok.2tys) ,tamten folii paroprzepuszczalnej,inny jeszcze "zapomniał" o dachówkach wentylacyjnych,rurach spustowych i dachówkach skrajnych.A jeden to dał mi tylko kartkę bez wyszczególnienia czegokolwiek z napisem "Pański dach kosztuje tyle i tyle".
Jajo można znieść. :evil:
Kto mi tanio sprzeda Euronit Ekstra lub Braas staroniemiecka w kolorze grafit????

gosciu01
02-02-2005, 18:29
może to i dobra firma tylko czemu się ukrywa???
Na ich stronach internetowych jest zero informacji gdzie mieści sie firma, żadnego telefonu kontaktowego, żadnego adresu email gdzie można uzyskać jakieś dodatkowe wyjaśnienia. Informacja o produktach też żałosna, jest tylko cennik ale nie ma już dostępnych kolorów, przykładów jak wygląda dom z określoną dachówką itp. Wygląda na firmę krzak, gdyby nie to, że ma dobre opinie to dałbym sobie z nimi spokój.
Widziałem ich dachówki i wyglądaja naprawdę nieźle, tyle tylko, że mają w ofercie tylko 3 kolory, a jak chce sie inne to trzeba już słono płacić i czekać miesiącami.

firma mieści się w Olkuszu ( śląskie albo małopolskie ) a więc drugi koniec Polski patrząc z 3City :wink:
Na południ wydaje się być lepiej niż opisujesz.

Poniżej dane teleadresowe ( nie wiem czy nadal aktualne, ale mam spisane jakby co ! )

EURONIT Sp. z o.o.
Ul. Wspólna 6
32-300 Olkusz
tel. 032 641 33 63
faks 032 641 25 57

a,
z tą firmą mam tyle wspólnego, że mam ich dachówkę na dachu
i nie jest to reklama, tylko pomoc fomurowiczom.
Jeśli kogoś to drażni to wykasuję ten post.

Cz.

pattaya
02-02-2005, 18:37
Jakby kogo adres drażnił albo telefon to do czubków go!

piotr.o
02-02-2005, 18:42
Do mnie masz blizej jak na Puławską podaje adres do kontaktu [email protected] .Dam lepszy rabat jak Puławska .Pozdrawiam Piotr

MURMAN
02-02-2005, 18:49
Hurtownia ,,Mańk ,, Chyba to jet ul. Płochocińska za giełdą samochodową
na Żeraniu duży wybór - negocjacje - realizacje

fripp
02-02-2005, 20:53
Pattaya napisal:

Już mam dosyć tych firm od dachów.Robią wszystko,żeby ich oferta była najniższa.Ten nie wpisał blachy płaskiej(ok.2tys) ,tamten folii paroprzepuszczalnej,inny jeszcze "zapomniał" o dachówkach wentylacyjnych,rurach spustowych i dachówkach skrajnych.A jeden to dał mi tylko kartkę bez wyszczególnienia czegokolwiek z napisem "Pański dach kosztuje tyle i tyle".

Tez mam na takich metode juz - bierzesz wycene, w ktorej jest wszystko kompleksowo policzone i odbijasz to tak, ze masz po prostu ilosc materialow.
Cosik takiego zanosisz do hurtowni i masz czarno na bialym, sam wlasnie tak zamierzam zrobic, to chyba jedyna metoda na to, zeby oferty mozna bylo porownywac ze soba, bo tak, to kazdy wpisze mniej, a, jak przyjdzie co do czego, to transzy nie wystarczy, kredyt bedziesz musial dodatkowy wziac, albo pol dachu zrobisz, a tam, gdzie zabraklo, to basen wykopiesz.... :wink: :D
Trzmajmy sie razem przeciw takim wycenom
Ja oferty okienne najczesciej takie dostaje, ze nie wiem wlasciwie czy szyby zwykle, czy p-23 (od agenta), a okucia to z drutu, czy model Alcatraz, a rozrzut spory :o :evil:
Tymczasem,
a ..., ja tez euronit bede mial na 99%

gosciu01
02-02-2005, 21:03
Pattaya napisal:

Już mam dosyć tych firm od dachów.Robią wszystko,żeby ich oferta była najniższa.Ten nie wpisał blachy płaskiej(ok.2tys) ,tamten folii paroprzepuszczalnej,inny jeszcze "zapomniał" o dachówkach wentylacyjnych,rurach spustowych i dachówkach skrajnych.A jeden to dał mi tylko kartkę bez wyszczególnienia czegokolwiek z napisem "Pański dach kosztuje tyle i tyle".

Tez mam na takich metode juz - bierzesz wycene, w ktorej jest wszystko kompleksowo policzone i odbijasz to tak, ze masz po prostu ilosc materialow.
Cosik takiego zanosisz do hurtowni i masz czarno na bialym, sam wlasnie tak zamierzam zrobic, to chyba jedyna metoda na to, zeby oferty mozna bylo porownywac ze soba, bo tak, to kazdy wpisze mniej, a, jak przyjdzie co do czego, to transzy nie wystarczy, kredyt bedziesz musial dodatkowy wziac, albo pol dachu zrobisz, a tam, gdzie zabraklo, to basen wykopiesz.... :wink: :D
Trzmajmy sie razem przeciw takim wycenomi
Ja oferty okienne najczesciej takie dostaje, ze nie wiem wlasciwie czy szyby zwykle, czy p-23 (od agenta), a okucia to z drutu, czy model Alcatraz, a rozrzut spory :o :evil:
Tymczasem,
a ..., ja tez euronit bede mial na 99%


osobiście zrobiłem tak,
poprosiłem o wycenę w jednej hurtowni na braasa, w drugiej na euronit, w trzeciej ... itd.
Oczywiście w każdej bez wyjątku o czymś zapomnieli.
następnie popracowałem troszkę, wrzuciłem już wszystko do arkusza .xls , wydrukowałem puste rubryczki i jeszcze raz poprosiłem o wycenę według mojego zestawienia.
No i wyszło szydło z worka :wink:
Wszystko było jasne, a sprzedawcy jak zobaczyli, że ja tak na poważnie to i opusty były dobre.

Z drugiekj strony, nie wszystko można policzyć co do sztuki i cm2 a niektóre elementy dokupywali już wykonawcy, innych było ciut za dużo ale większość mogłem zwrócić.

Cz.

pattaya
03-02-2005, 09:01
Wczoraj posiedziałem nad tymi wycenami.
W żadnej cenami wyjściowymi nie były ceny z cennika Euronitu.

Do mnie masz blizej jak na Puławską podaj
A do Radomia transport gratis?

mlk
04-02-2005, 21:33
Dali mi 17% na podstawową,15% na te inne.
I nie chcą więcej.
Już mam dosyć tych firm od dachów.Robią wszystko,żeby ich oferta była najniższa.Ten nie wpisał blachy płaskiej(ok.2tys) ,tamten folii paroprzepuszczalnej,inny jeszcze "zapomniał" o dachówkach wentylacyjnych,rurach spustowych i dachówkach skrajnych.A jeden to dał mi tylko kartkę bez wyszczególnienia czegokolwiek z napisem "Pański dach kosztuje tyle i tyle".
Jajo można znieść. :evil:
Kto mi tanio sprzeda Euronit Ekstra lub Braas staroniemiecka w kolorze grafit????

dachlux w Józefowie (są też w innych miejscach) dał mi 20% rabatu na euronit (dachówki i gąsiory) i 15% na brassa

czy kolega piotr.o da więcej? :)
ogłaszam przetarg :lol: :D :lol:
dachu mam 326m2 i sporo kalenic

piotr.o
07-02-2005, 18:19
Nie wiem czy dam więcej potrzebuję rzyt dachy żeby wykonac wstepny kosztorys. Z Radomiem może wszystko zalezy od wyceny dachu. Pozdrawiam i prosze o kontakt 888 245 895

Darek Rz
10-09-2005, 11:35
Witam !!!
Dostałem wycenę dachu . oglądał ją mój "dachowiec" i powiedział że na wszystko dostałem dobrą cenę . Np. dachówka profil "S" po 2,20 brutto za sztukę . mam pytanie do forumowiczów - czy ta dachówka to dobry wybór i czy cena jest przyzwoita . dodam że zależy mi na niezłej jakości i dobrej cenie ale bez szaleństw .

pozdro D.RZ

mdzalewscy
10-09-2005, 11:57
bardziej od Euronitu podobały mi się dachówki Prodach Prima, a z betonowych to ja uważam iz warty zainteresowania jest tylko Braas Cisar

mackre
10-09-2005, 12:00
Cementowa? dlaczego, Euronit ? dlaczego

Masz fajne promocje na ceramiczne Roben , cementowego Braasa

:wink:

mack
10-09-2005, 12:53
we wszystkich wycenach dachu zrobiłem po 2 na euronit profil S i Braasa celtycką wychodził tańszy Braas - biore więc jego

pawelurb
10-09-2005, 13:48
też dostałe propozycje wykonania dachu z dachówki Euronit , brązowej "S" ciekawi mnie opinia kogoś kto ma taką dachówkę , czy jest zadowolony i jak sie prezentuje na dachu ?

Darek Rz
11-09-2005, 07:39
Cementowa? dlaczego, Euronit ? dlaczego

Masz fajne promocje na ceramiczne Roben , cementowego Braasa

:wink:

Witam !!!!
Napisałem na wstępie ze dostałem bardzo dobrą cenę na dachówkę cementową Euronit i akcesoria -dlatego pytam czy jest to przyzwoity wybór . Przecież wiadomo ze ceramika jest droższa i między innymi dlatego interesuje mnie cementówka . Braas jest droższy i to sporo . Przynajmniej w Lublinie .

pozdro D.RZ

markus_gdynia
11-09-2005, 08:52
Np. dachówka profil "S" po 2,20 brutto za sztukę . mam pytanie do forumowiczów - czy ta dachówka to dobry wybór i czy cena jest przyzwoita . dodam że zależy mi na niezłej jakości i dobrej cenie ale bez szaleństw .

pozdro D.RZ

To nie cena dachówki "podstawowej" robi cenę dachu tylko dachówki "specjalistyczne" i elementy obróbki blacharskiej. Jedna dachówka wentylacyjna może kosztować tyle co 4-5 m2 dachówki podstawowej. I na to zwracaj uwagę przy wycenie.
A przede wszystkim kupuj to co Ci się podoba i na co cię stać.Wszystkie dachówki na rynku są dobre, a to co kupujemy jest wypadkową naszych gustów, nachalności reklamy i zasobności portfela. Sam jestem posiadaczem dachówki Euronit, profil S, kolor grafit, do wglądu w moim albumie.

11-09-2005, 09:25
My mamy brązowy Euronit, do wglądu w albumie "Bolero...". Prezentuje się ładnie, z tym, że dachówkę firma reklamuje jako barwioną w masie a okazuje się, że po rozcięciu zamiast brązowej w środku jest szara. Tylko po co ta reklama? Unibet też chyba tak ma.

redrum
11-09-2005, 09:53
Całkiem niezła cena popatrz tutaj: (dodam że nie mam nic wspólnego z tą aukcją)
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62315714
pozdr ol

areq
11-09-2005, 10:27
U mnie wyszło tak za całkowite pokrycie wraz ze wszystkimi możliwymi "elementami":
Dachówka Euronit grafit beton =X
Dachówka Braas Celtycka beton =X+1500zł
Dachówka Roben miedziana ceram = X+3000zł.

Od dekarza dowiedziałem się,że dachówki Euronitu to bardzo przyzwoity produkt.Zdecydowłem się jednak na ceramiczną,przy kwocie ca. 200tys zł na dom te 3tys nie stanowią jakiegoś większego procentu :)

Darek Rz
11-09-2005, 10:38
Np. dachówka profil "S" po 2,20 brutto za sztukę . mam pytanie do forumowiczów - czy ta dachówka to dobry wybór i czy cena jest przyzwoita . dodam że zależy mi na niezłej jakości i dobrej cenie ale bez szaleństw .

pozdro D.RZ

To nie cena dachówki "podstawowej" robi cenę dachu tylko dachówki "specjalistyczne" i elementy obróbki blacharskiej. Jedna dachówka wentylacyjna może kosztować tyle co 4-5 m2 dachówki podstawowej. I na to zwracaj uwagę przy wycenie.
A przede wszystkim kupuj to co Ci się podoba i na co cię stać.Wszystkie dachówki na rynku są dobre, a to co kupujemy jest wypadkową naszych gustów, nachalności reklamy i zasobności portfela. Sam jestem posiadaczem dachówki Euronit, profil S, kolor grafit, do wglądu w moim albumie.
Witam !!!

Czytaj dokładnie wszystkie odpowiedzi - napisałem przeciez " na przykład cena dachówki 2.20 zł za sztuke . w mojej kolejnej odpowiedzi napisałem że dlatego zastanawiam się nad Euronitem iż dostałem dobrą cenę na dachówkę I WSZYSTKIE DODATKOWE AKCESORIA . rozpatrując ofertu różnych hurtowni dostaję przecież kosztorys na cały dach a nie na samą dachówkę .

pozdro D.RZ

AgnesK
11-09-2005, 14:43
Darku, my mamy od roku Euronit brązowy, profil S. Gdy robiliśmy wyceny Euronit wyszedł 2 tys tańszy od Braasa, a o połowę bez mała od najtańszej ceramicznej. Wybór poparrty lekturą forum i opinią dekarzy. Ci twierdzili, że układa się lepiej niż Braas i jest też od niego wytrzymalsza (kilka dachówek sfrunęło nam z dachu, gdy jeszcze nie był ocieplony i nie było podbitki, a wiatry to u nas wieją straszelne) i ostały się w jednym kawałku.
Po roku napisac mogę jeno, że dach koloru nie zmienił, podoba mi się nieustannie i dziś podjęłabym tę samą dyskusję.
Jeśli w wyszukiwarkę wklepiesz "Euronit", to zapewne wyskoczy Ci kilka starszych wątków.
Acha - ceny nie pamiętam już.
Pozdrowienia
Agnieszka

AgnesK
11-09-2005, 15:14
..oczywiśnie nie dyskusję bym podjęła a decyzję. :D
W międzyczasie wygrzebałam fakturę z ub. roku. Za podstawową płaciliśmy 2,58 netto (w sierpniu). Tak więc Twoja cena 2,2 brutto za szt. wydaje się być naprawdę, bardzo naprawdę, ok.

A tu widać troszkę więcej:

http://foto.onet.pl/upload/23/12/_513922_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/25/50/_514480_n.jpg

polanka
12-09-2005, 08:11
Mamy Euronit S, ceglasta. Leży na dachu już półtora roku. Bez zastrzeżen.
Nie zauważyłem zmian w wyglądzie przez ten czas, zima była śnieżna, a w tym roku zahaczyła o nas nawałnica która wyrządziła duże straty w okolicach Wrocławia.

Grzegorz

pereł
12-09-2005, 08:55
dekarze układający u sąsiada euronit ceglasty S narzekali na niego - twierdzili że jest bardziej kruchy od Brassa.Aczkolwiek z innego żródła słyszałem odwrotna opinię .Sam mam od tygodnia Euronit i jest ok.Próbowałem z uszkodzoną dachówka robić crash testy - i wypadły pomyslnie.Cenowo na pewno troche taniej niż braas - ale zależy od akcesori dodatkowych.

miwol
12-09-2005, 10:15
Ja również po kilku wycenach zdecydowałem się na Euronit, ceglasty profil S. Jako jednolita powierzchnia bardzo mi się podoba - wzór jest delikatny, na czym mi zależało. Myślę że Brass i Euronit to praktycznie taka sama dachówa - dwa domy obok siebie od tych dwóch producentów są praktycznie nie do odróżnienia. Gwarancja taka sama... Trzeba brać po prostu to, na co dostaniesz lepszy rabat.

czupurek
12-09-2005, 10:19
dach układałam latem 2003. mam euronit podwójna s, ceglasty. wybór padł w oparciu o opinie innych i atrakcyjną cenę. do chwili obecnej dachówki są bez zarzutu. nie pospadały, nie popękały, nie obrosły nalotem mchu

gośka57
13-11-2005, 14:49
Kto z Was ma dachówkę EURONIT i mógłby napisać coś na jej temat?

polanka
14-11-2005, 07:41
Kto z Was ma dachówkę EURONIT i mógłby napisać coś na jej temat?

Ja mam. Leży na dachu już półtora roku. Jest w porządku, koloru nie zmienia, nie cieknie.

Grzegorz

GrzegorzR
14-11-2005, 08:16
Ja również mam dachówkę cementowa Euronit, typ Profil-S, czerwona. Wygląda bardzo dobrze, mam nadzieję, że trwałością i jakością będę mógł się chwalić przez długie lata.

pawelurb
14-11-2005, 08:36
tez mam, od niecałego miesiąca , brazowa profil "S" , dekarze byli zadowoleni , ja tez , dachówka ładzie wygląda na dachu , jak wygląda mozna zobaczyć w moim dzienniku, link poniżej

GL35
14-11-2005, 09:36
Mam Euronit grafitowy. Leży na dachu 3 lata - bez zmian.

damiang
14-11-2005, 12:20
Mam brązowy profil S od roku. Krótką mówiąc jest OK. Teraz też bym taką kupił.

kaskaa
14-11-2005, 14:27
Też mam eruronit (profil s). Dekarze nie narzekają.
Wadą tej dachówki są dachówki wentylacyjne (do zakupu których zniechęcił mnie sprzedawca) mające taki kształt wentylacji, że jest duża szansa, że będzie gromadziła się tam woda i śnieg (sprzedawca twierdził, że miał już takie reklamacje).
Jeszcze jedno - dachówki kszłałtowe (wywietrznik - taki mały kominek, antenowa i inne) są z plastiku i jak się okazało po przyłożeniu są odrobinę krótsze niż te podstawowe ceramiczne. Nie wiem jak to wykonają dekarze , ale nie ma wyjścia... :(

gośka57
14-11-2005, 19:07
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D

2006
21-10-2006, 20:25
Trafiłem na uwagi o Braasie a w mojej okolicy jest b.dużo dachów z Euronitu,znajomi też go mają.Ciekawa i inna jest Verona - bardzo ładnie wygląda dach. Napiszcie co sądzicie o niej.

Kamil1967
22-10-2006, 14:01
Kupiłem Euronit profil S w kolorze ciemnobrązowym i jestem b. zadowolny. :D
Pierwotnie miał być Braas ale Euronit ma bardziej moim zdaniem nasycony kolor. Jakość jest OK.
Można zobaczyć w dzienniku. :lol:

Teska
22-10-2006, 16:21
Trafiłem na uwagi o Braasie a w mojej okolicy jest b.dużo dachów z Euronitu,znajomi też go mają.Ciekawa i inna jest Verona - bardzo ładnie wygląda dach. Napiszcie co sądzicie o niej.

mam euronita s brazowa i jest oki/

damiang
23-10-2006, 10:36
Ja także Euronit Profil S brąz. Leży 2 lata - jest OK.

miwol
23-10-2006, 10:45
Mam Euronit Profil S ceglasty. Jestem zadowolony. Z ciekawostek: Euronit Polska produkuje jedynie dachówki podstawowe. Dachówki skrajne, kształki (gąsiory, stopery śnieżne, dachówki wentylacyjne, dachówki z uchwytami na stopnie/ławki kominiarskie, itp) są produkowane w Niemczech, co ma niestety wpływ na ich cenę. Dachówka skrajna np kosztuje blisko 20 zł /szt...

Co do kształtu Verona to w całości ten typ dachówki jest produkowany w Niemczech. Także dachówka podstawowa.

Amor
23-10-2006, 13:26
My równiez mamy zamówiony Euronit ceglasta podwójna-S. Jednak przed kupnem pojechaliśmy na osiedle domków i porozmawialiśmy z paroma właścicielami dachów z dachówek. Żaden z tych, który ma Euronit nie miał żadnych zastrzeżeń. Widziałam Euronit kilkuletni i nadal był bardzo reprezentacyjny.

Pzdr
Amor

benyś
23-10-2006, 16:04
Beton jak beton ale bardzo przyzwoita firma śmiało brać

anpi
23-10-2006, 16:07
U mnie na dachu leży Euronit Ekstra brązowa. Z wyglądu jestem bardzo zadowolony. Z ceny też (ok. 20 zł/m2 dachówki podstawowej). 8)

wbrat
24-10-2006, 08:29
Też mam Euronit (extra brąz). Alternatywą był Braas. Zdecydowałem się na Euronit bo:
1. krążyło dużo pochlebnych opinii na temat dachówek Euronit i trochę niepochlebnych na temat Braasa (niby słabiej wyprofilowane mocowanie od spodu).
2. cena - miałem wyceniany Braas i Euronit - z korzyścią dla tego drugiego (nie pamiętam, ale na pewno na mój dach wyszło ponad 1000zł taniej).
3. barwa - szukałem jak najbardziej ciemnego brązu i ten z Euronita był wyraźnie ciemniejszy niż z Braasa.

Pada
24-10-2006, 12:20
Chciałabym w tym miejscu zdementować ciekawostkę podaną przez miwol. Dachówki kształtowe cementowe firmy Euronit są produkowane w Polsce w Olkuszu. Nie wiem skąd miwol miał te informacje. Na stronie internetowej Euronitu można przeczytać, że parę lat temu uruchomili linię do produkcji dachówek skrajnych i gąsiorów.
A wracając do tematu- Euronit to naprawdę dobra jakość i warto ją wybierać.

anpi
24-10-2006, 15:09
Na moich dachówkach skrajnych są wytłoczone od spodu napisy po niemiecku. Na dachówkach podstawowych - po polsku. A dekle gąsiorów to już na pewno są produkowane w Niemczech - jak miałem robiony dach, okazało się, że jeden dekiel jest stłuczony, czekałem na wymianę prawie miesiąc, sprzedawca mówił, że sprowadzają z Niemiec :-?

miwol
25-10-2006, 08:50
Może to zależy od regionu Polski i dla nas na zachodzie :wink: bardziej im się opłaca zciągać kształtówki z Niemiec.... Wszystkie moje dachówki poza podstawowymi miały właśnie niemieckie napisy od spodu - nie ma to pewnie jakiegoś znaczenia, stąd podane jako ciekawostka.

kasinka83
28-10-2006, 10:01
Miwol, zamieść proszę fotkę dachu.Podoba mi się ten model 8)

2006
28-10-2006, 20:28
:lol: Kasinko jak wkroczysz na stronę Euronitu to sobie wszystko zobaczysz nawet można poszaleć z kolorami.
Pozdrowienia

kasinka83
29-10-2006, 08:57
dzięki serdeczne :lol: 2006

agnieszkakusi
30-10-2006, 09:03
No i cały czas nam się zmienia...teraz zastanawiamy się nad dachówką cementową Euronit. Widzieliśmy ją na kilku dachach i wygląda naprawde ładnie. No i ta różnica w cenie...dzwoniłam do hurtowni. Cena metra 18,90 za dachówkę podstawową. Chyba niezła cena, nie? I to bez negocjacji, pierwsza cena "telefoniczna"...chyba, że się mylę...

I.W.
30-10-2006, 16:44
IMHO dobra. Najtaniej widziałem podstawową za 1,97 PLN brutto

anpi
30-10-2006, 17:06
Bardzo dobra. Ja kupiłem z rabatem w marcu (czyli jeszcze przed sezonem) za 19.90

zarka
02-11-2006, 17:20
My również wybraliśmy EURONIT ze względu na lepszą cenę oraz fachową obsługę. Miły pan wszystko sam policzył i zabrał to co nam zostało po położeniu dachu - oczywiście zwracając koszty (firma z Myszkowa).
Tak wygląda na gotowo :P

zarka
02-11-2006, 17:35
http://img522.imageshack.us/img522/185/euronitrv3.jpg

stiff
03-11-2006, 16:45
własnie dostałem ofertę cenową na mój niewielki domek z doklejonym garażem Typ Dachówki:Euronit Ekstra powiem szczerze że spodziewałem się większej kwoty.Całość bez okien dachowych 9 552,05 zł .Może nie bedzie takie straszne te budowanie :lol: .pozd.

Kacperski
06-11-2006, 19:53
To rzeczywiście bardzo dobra dachówka,ma takie"drobiazgi",które pozornie są nieważne,często nawet sprzedawcy o tym nie wiedzą a bardzo ważne dla przyszłych mieszkańców pod dachem Euronitu.
I jeszcze bardzo ważna rzecz: w wielu dużych miastach są magazyny fabryczne a w nich każdy drobiazg dostępny od ręki czego nie można powiedzieć o innych producentów, to bardzo ważne jak dekarze na dachu a nam zabrakło 2 gąsiorów !
Pozdrawiam

kasinka83
11-11-2006, 12:30
zarka,ładna dachówka ale na uwagę zasługuje także estetyczny płotek :wink:

zarka
16-11-2006, 15:16
Dzięki Kasinka, jeszcze tylko brakuje obudowqy gazomierza.
Pozdrawiam

kasinka83
07-01-2007, 14:34
Zainteresowała mnie ta nowa powłoka. Chętnie zobaczę fotki dachów na których została położona ta dachówka. :lol:

go-go
24-04-2007, 14:44
Jakie sa opinie.Ma ktos ja na dachu?Sprzedawca zachwala ze lepsza od braasa.Prosze o opinie!!!

I.W.
24-04-2007, 14:56
Jakie sa opinie.Ma ktos ja na dachu?Sprzedawca zachwala ze lepsza od braasa.Prosze o opinie!!!
Z wyglądu to samo, jakość też taka sama. Wybrałem euronit bo był tańszy. Bras ma lepszą ofertę bo ma lumino i cisara chyba na wszystkich kolorach. Ale widziałem dachówki w których ta powłoka zbielała-zmatowiała (bo to właściwie lakier bezbarwny) Euronit ma powłokę-odpowiednik o nazwie perła ale tylko na kolorze ceglanym. Na dachu tych powłok nie widać różnica jest głównie jak sie trzyma dachówki w ręce. Brąz euronitu (taki mam) wydaje się byc ciemniejszy (porównanie z dachem sąsiada z brasem) ale może to tylko kwestia padania światła. Euronit ma chyba lepszą barierę przeciwodną (tzn podwójną) - ale czy to ma znaczenie nie wiem. Dachówki pod wieloma względami bardzo podobne.

go-go
24-04-2007, 15:06
I.W dzieki za opinie.
Juz bylismy zdecydowani ale dzis na skladzie powiedzili ze na Braasa trzeba czekac 4 miesiace.A ze Euronit dostaniemy szybciej i zaczeli zachwalac itp. itd. ale wiadomo oni chca sprzedac.I teraz jestesmy skolowani bo juz milismy wybrana a teraz znowu zamieszane w glowie :oops:

pawelurb
24-04-2007, 15:09
ja mam już prawie od 2 lat , i bez zastrzeżeń, dobra dachówka ,nie ma się co obawiać.

gogo5660
24-04-2007, 15:09
To samo co Brass tylko cena jest nizsza ale wyglad i kolorystka to jest to samo

Amor
25-04-2007, 11:33
Też mam Euronit od jesieni. Wygląda pięknie. Przed wyborem pojeździlismy po okolicach i popytalismy uzytkowników tej dachówki o jej funkcjonalność i ew. zastrzeżenia. Nie było ani jednej osoby, która byłaby zawiedziona zakupem Euronitu.

stiff
25-04-2007, 11:34
Podobno dużo miększa od Braasa

agniecha1
25-04-2007, 11:39
:D

Również mam Euronit. Najpierw chciałam Brassa i tylko Brassa, ale zostałam przekonan do Euronitu i póki co nie żałuję. Na pewno była dużo tańsza. Nie wiem z jakich okolic jesteś. Na Dolnym Śląsku mogę polecić jedną hurtownię.

Aha i co się dowiedziałam, w Euronicie nie ma problemu z reklamacjami (ponoć Brass robi duże problemy). A przekonałam się o tym na własnej skórze. Przywieźli 2-tygodniową dachówkę! Część kruszyła się w rękach. Wymienili wszystko bez żadnego gadania, od ręki.

Jak wygląda możesz obejrzeć w moim albumie. :D

wbrat
25-04-2007, 14:08
U mnie euronit od ponad półtora roku i jestem zadowolony. Wychodził taniej od Brassa o ładny grosz. Temat ten powtarza się co rok o tej samej porze, więc jak chcesz więcej opinii, przeszukaj posty archiwalne :).

go-go
25-04-2007, 14:47
Dzieki za opinie juz sie zdecydowalismy bedzie Euronit.Wlasnie powiedziano nam o tych reklamacjach Braasa ze robia problemy.
A ile u Was wychodzi cenowo.Ja place 2.87 zl za ceglaska eske z powloka perla.
A Braas chyba byl po 3.20 zl
Pozdrawiam

gucio33
25-04-2007, 18:20
My tez zamowilismy euronita s-ke ciemnoszara 28zl za 2 miesiace ma byc.
Mi sie podoba i sadze ze lepsze to od blachy.

I.W.
25-04-2007, 18:39
W lutym podstawowa po 2,10 brutto (eska brązowa), chociaż miałem ofertę 1,99 ale kłopot z transportem bo skład daleko i trzebaby dodatkowo za przewiezienie płacić (brałem na depozyt i musi stać na składzie bo Euronit za depozyty chce kasę).

go-go
25-04-2007, 19:23
I.W a myslalam ze u nas tanio hm

tacek2006
25-04-2007, 19:39
Hejka, My też kupiliśmy Euronit ceglastą - pierwotnie miał być grafit, ale MÓj mężus stwierdził,że Nasz duży dach będzie wyglądał przygnębiająco. Kupilismy w lutym za 1,99 brutto.

gucio33
25-04-2007, 19:45
no to widzimy jak ceny rosna!! :(

I.W.
25-04-2007, 20:02
Producent nie podniósł ceny o tyle (miało być 5-15%) to raczej większy apetyt handlowców. Ciekawe czy tak ma każdy że jest taki zachłanny. Mają większe obroty,więcej zarabiają, ich koszty nie rosną tak jak producentów i jeszcze mało.
Na allegro znajdziecie euronit po 2,15 -2,25. Cena z allegro (wtedy 1,99) była dla mnie punktem wyjscia do negocjacji :wink:

Ps Cennikowo było 2,42 a jest 2,81

Ps 2 To z allegro po 2,15 to z 7% vatem

eisenberger
25-04-2007, 20:57
http://preview.eeisenberger.photosite.com/~photos/tn/10130123_1024.ts1177529361880.jpg

w tle na dachu (narazie mam tylko mam takie zdiecie) euronit "S" w styczniu 2,20 m2

go-go
25-04-2007, 21:07
Eisengerg a to matowa czy z powloka perla?

eisenberger
25-04-2007, 21:09
mat , jutro wysle dokladniejsze zdiecia

slaw79
25-04-2007, 21:49
Co polecacie Euronit czy IBF

iwonaszczytno
25-04-2007, 22:07
Nelskamp

anpi
25-04-2007, 22:26
Mam i jestem bardzo zadowolony. Leży na dachu już rok. Fotki możesz zobaczyć w moim dzienniku.

eisenberger
26-04-2007, 22:53
http://preview.eeisenberger.photosite.com/~photos/tn/10156159_1024.ts1177623639023.jpg


http://preview.eeisenberger.photosite.com/~photos/tn/10156120_1024.ts1177623577177.jpg

mi sie podoba ..................... :D :)

iwonaszczytno
26-04-2007, 23:12
A mnie średnio, mam na myśli robociznę Twojego dachu, dachówka jest ok

eisenberger
26-04-2007, 23:23
???????????? 5700zł z rynnami dużo ?

anpi
27-04-2007, 13:28
???????????? 5700zł z rynnami dużo ?

Myślę, że niedużo. Dach całkiem przyjemny.

świercz
27-04-2007, 13:48
u mnie Euronit za 1.96 brutto - początek roku 2007

go-go
27-04-2007, 16:03
eisenberger piekny tez dach Ci wyszedl!Dzieki za zdjecia.Caly domek jest super.
Pozdrawiam

eisenberger
27-04-2007, 20:20
cena za dachówke jest ok ale dodatki drogie np: gąsiory , kominki wentylacyjne itd...... koszt materiału na moj dach to ok 18tys a w tym dachówka podstawowa to ok 5tyś :evil:

anpi
27-04-2007, 21:47
cena za dachówke jest ok ale dodatki drogie np: gąsiory , kominki wentylacyjne itd...... koszt materiału na moj dach to ok 18tys a w tym dachówka podstawowa to ok 5tyś :evil:

To oczywiste, koszt materiału zależy od stopnia skomplikowania dachu. W Twoim przypadku dach jest rzeczywiście skomplikowany, sporo cięcia dachówek i sporo gąsiorów.

U mnie dach jest niewiele mniejszy (180 m kw.) a dachówka z akcesoriami kosztowała ok. 9 tysięcy.

eisenberger
28-04-2007, 10:48
u mnie 230 m2 dachu, ja wiem czy tak bardzo skomplikowany............... :D

iwonaszczytno
28-04-2007, 21:03
Skoro mało skomplikowany to czemu płaczesz ,że dodatki drogie :wink:

eisenberger
29-04-2007, 11:16
ja płacze????? zwkły kopertowy...... :D

iwonaszczytno
29-04-2007, 14:35
No widzisz dla Ciebie zwykły to kopertowy , a dla dodatków już nie :lol: zwykły i najtańszy to dwuspadowy

eisenberger
29-04-2007, 20:42
wiem wiem :D ale tragedyijy nima :D :) :lol: :wink:

mapatut
17-07-2007, 10:54
Witam

Pytanie do tych co mieli/mają kontakt z dachówkami euronit. Czy ktoś może mi wyjasnić skąd/po co/dlaczego na dachówce euronit profil S od spodu jest napis "Eternit" ? Trochę źle to się kojarzy :-?
Oprócz tego jest tam jeszcze jakiś napis "Heidelberg" o ile dobrze pamiętam, czy to znaczy, że to produkt niemiecki a nie polski ? Myślałem, że Euronit jest z olkusza.

Amor
17-07-2007, 11:06
W Polsce uzywa sie nazwy Euronit a w Niemczech Eternit.
Sama jestem jego posiadaczką i bardzo sobie chwalę. Podobnie jak inni uzytkownicy u których zaczęrpnęłam opinii przed kupnem dachówki.


http://www.euronit.pl/o_firmie/historia/

I.W.
18-07-2007, 00:59
Być może w Olkuszu robia teraz na niemieckich maszynach lub formach bo Euronit jest spółka córką niemieckiej firmy Eternit. Swego czasu niektóre dachówki były robione w Niemczech (np. gąsiory -sam mam takie ) być może tak pozostało.Co do skojarzeń, no cóż możesz za to być pewien że to firma z dużym doświadczeniem w pokryciach dachowych a dachówki na pewno nie są zrobione z eternitu . :wink:

ANNNJA
18-07-2007, 10:05
HEIDELBERG- to miasto w Niemczech !!
gdzieś dalekie okolice Frankfurtu nad Menem.....

iwonaszczytno
18-07-2007, 19:21
Dlaczego Eternit ? ano dlatego że niemiaszki lokując swoją fabrykę w Olkuszu, podarowali nam w spadku swoje stare formy od dachówki szczytowej ( bo to naród niezwykle oszczędny ) zamiast zamówić nowe :wink: dlatego napis Eternit Heidelberger, a dlaczego wymienili swoje formy to najlepiej wiedzą dekarze :wink:

pluton
06-12-2007, 12:25
Czy ktoś może zastosował u siebie dachówkę cementową Euronit?
Co o niej sądzicie?
Jest obecnie w cenie blachy, więc się poważnie nad jej zakupem zastanawiam.

Bikerus
06-12-2007, 12:32
Dobra dachówka.
Moim zdaniem jednak lepiej dołożyc kilka % i kupic Braasa Cisara - najgładsza powłoka wśród cementówek.

SAVAGE7
06-12-2007, 12:41
były dyskusje na ten temat. poszukaj.

aladin07
06-12-2007, 13:01
ja zalozylem w tym roku - wyglada ok
slyszalem i moze po czesci sie tym kierowalem bowiem cena na wiosne byla praktycznie blizniacza
ze braas produkowany w polsce to juz nie ten co kiedys niemiecki
a druga sprawa nawet sprzedawca euronita odradzal te super gladkie powierzchnie
czy to na euronicie czy na braasie bowie nie jest to jeszcze sprawdzone
przez dluzszy czas a poza tym jest troche reklamacji na nie
ale czy to prawda czy tylko takie gadanie to pozostawiam indywidualnej ocenie
ja wybralem euronita i jestem zadowolony - ale co mozna powiedziec po 3-4 miesiacach
od polozenia dachu - tylko tyle ze gwarancja lepsza chyba w euronicie;)

_Robert_K
06-12-2007, 13:17
Nie wiem jak w jakości ale w EURONICIE obsługa klienta bezpośrednio na budowie w jest kiepska...
Przykładem niech będzie budowa 2 dachów w euronicie u moich kolegów ( woj. łódzkie ):
- Oczekiwanie na wymiane stłuczonych dachówek 14 dni.
- Oczekiwanie na brakujący dachówki krawędziowe 1,5 miesiąca !!!!

Na mojej budowie IBF :
- Oczekiwanie na wymiane stłuczonych dachówek 3 dni.
- Oczekiwanie na brakujące gąsiory 1 dzień ( dostałem nawet 5 więcej )

PZD!

aladin07
06-12-2007, 13:34
w takim wypadku to chyba nie kwestia samej obslugi a raczej regionalizmu i dostepnosci
samego towaru
nie wiem jak w przypadku tych Twoich znajomych ale u nas wymiana nastepowala w hurtownii
a nie bezposrednio u producenta
potrzebowalem na gwalt wymienic 9 gosiorow to wzialem je do autka i po pol godziny
bylem z powrotem z dobrymi

ale pewnie jakby nie mieli na stanie to bylby problem
takze nie mozna tutaj mowic ze w jednej firmie to jest lepiej bo wymienili
jak towaru brakowalo na rynku to i najlepszy producent najdrozszych dachowek ceramicznych
nie bylby w stanie ich dac

takze uwazam ze takie chwilowe braki nie sa wymierna ocena samej dachowki
co nie znaczy ze IBF nie jest lepszy od Euronita czy Braasa czy jeszcze czegos innego
to raczej kwestia logistyki i wydajnosci fabryk ktora zawiodla w tym roku chyba wszystkich

go-go
06-12-2007, 16:25
My wzielismy euronit na dwa budynki.Jestesmy zadowoleni.Tez nasz wystraszyly te problemy z reklamacja brasa.

piotruspan
06-12-2007, 17:18
euronit produkuje dobre dachowki.która dachówka cementowa jest lepsza nie wiem. zakladam euronit grafit... bo mi sie podoba :D dach już prawie przykryty i jest ok.za 30 lat zobaczymy ktore lepsze :wink:

iwonaszczytno
06-12-2007, 21:03
Euronit ? czołówka kolorowego betonu, bodaj najlepsze dodatki systemowe (z włóknocementu) polecam szczerze :D

bst
07-12-2007, 10:11
Tez mam euronit a dokladni eternit :)
Jest ok, domowienie brakujacy dachowek zwyklych i szczytowych - 2 dni oczekiwania.

pluton
07-12-2007, 10:20
Dziękuję za podpowiedzi.
Już jestem zdecydowany. :D

mario1976
07-12-2007, 10:27
Tez mam euronit a dokladni eternit :)
Jest ok, domowienie brakujacy dachowek zwyklych i szczytowych - 2 dni oczekiwania.

Ja też mam Eternit...czyli niemiecki Euronit. W PL zmienili nazwe bo się źle kojarzyła. Ale na części dachówek "kształtowych" pakowanych w PL także na odwrocie dachówki jest napis Eternit. Cena jak kupowałem była porównywalna z najtańszą ceramiką Robena. Większośc (wykonawca, dystrybutorzy, opinie z forum) była za Euronitem. Z domawianiem kształtek nie było problemu (były od ręki) natomiast to co zostało zabrał skład i oddali mi kasę.

Dachówkę lezy od kilk mc na dachu...na razie więc nie ma się do czego przyczepić.

pawelurb
07-12-2007, 12:25
u mnie 2,5 roku na dachu , wygląda ładnie, nic się nie dzieje , dekarze nie narzekali, ogólnie jestem sadowolony , Euronit profil S , ciemny brąz

jacekp71
07-12-2007, 13:03
moja znajoma ma polozony grafitowy euronit,
bylem zaskoczony, bardzo ladnie wyglada .... ;-)

Leszko
07-12-2007, 14:10
moja znajoma ma polozony grafitowy euronit,
bylem zaskoczony, bardzo ladnie wyglada .... ;-)

Ja też mam euronit 4 lata jest ok.
Ciekawi mnie fakt iż obok mojego domu położona w tym samym czasie Euronit czerwona i zaczyna robić się zielona, na mojej czarnej jeszcze nie ma, przyglądałem się dokładnie ciekawe czyż nie! :-?

garbus2
07-12-2007, 19:06
moja znajoma ma polozony grafitowy euronit,
bylem zaskoczony, bardzo ladnie wyglada .... ;-)

Ja też mam euronit 4 lata jest ok.
Ciekawi mnie fakt iż obok mojego domu położona w tym samym czasie Euronit czerwona i zaczyna robić się zielona, na mojej czarnej jeszcze nie ma, przyglądałem się dokładnie ciekawe czyż nie! :-?

nie tak do konca. Czarna dachowka bardziej nagrzewa sie latem i zimia - vide mniej wilgoci - a mniej wilgoci to i gorsze warunki do rozwoju porostow...

Kris2222
07-12-2007, 19:14
mam ten sam problem
będzie dachówka betonowa , na pewno czarna , może grafit,tylko którego producenta???
Euronit? Brass? może jakiś inny producent.

Wyczytałem o tych reklamacjach Brassa i trochę mnie to odstrasza .
myślę nad tą nową powłoką cisar, w czym będzie lepsza ?

iwonaszczytno
07-12-2007, 20:42
mam ten sam problem
będzie dachówka betonowa , na pewno czarna , może grafit,tylko którego producenta???
Euronit? Brass? może jakiś inny producent.

Wyczytałem o tych reklamacjach Brassa i trochę mnie to odstrasza .
myślę nad tą nową powłoką cisar, w czym będzie lepsza ?

Może Nelskamp ? :wink: też nie pożałujesz, ale zapłacisz słono, albo Benders bardzo dobra cena i jakość

Kris2222
08-12-2007, 17:27
Pierwsze słyszę o bendresie,
co to za producent

ile za tego nelskampa?

Bikerus
08-12-2007, 18:01
ile za tego nelskampa?

Jak wyceniałem dach to Nelskamp był kilka procent droższy od Braasa Lumino.
Roznica naprawde mała - tyle ze trzeba bylo czekac 6 tygodni.

Kris2222
08-12-2007, 18:08
Bikerus widziałeś te dachówki w składzie? Jak wygladają ?
Bras czy Nelskam ? który gładszy?

Dopiero zaczynam wycieczkę po składach z dachówkami i tak wypytuje , by sie wstępnie nastawić :)

iwonaszczytno
08-12-2007, 18:30
Niewiem dlaczego się uparłeś na tę gładkość ? tzn. domyślam się, powłoka cisar niby gładka jest i co z tego jak wchłania porządnie brud :wink: ja bym się tak bardzo nie upierała. Nelskamp www.nelskamp.de ma zdecydowanie najdroższe wyroby z betonowych (ale także największą ilość przeróżnych dodatków dachowych oraz kolorów ) natomiast Benders www.benders.se bardzo przyzwoite wyroby w dobrej cenie (przynajmniej tak niegdyś było )

Kris2222
08-12-2007, 19:03
iwona znowu sie spotykamy w jednym poście :D
ostatnio nasze wypowiedzi zeszły trochę z tematu :lol: ale nie dokończyliśmy :D

wiec ile ci to stukło w tym roku? :D
pochwal sie

Bikerus
09-12-2007, 12:15
Bikerus widziałeś te dachówki w składzie? Jak wygladają ?
Bras czy Nelskam ? który gładszy?


Nelskamp ma wieksza palete kolorów no i moim zdaniem te kolory sa ładniejsze.
No ale sam hurtownik mnie troche zniechecił przytakując, ze bywaja problemy z dostepnoscią niektórych elementów w Polsce.

Cisar jest gładszy ale ten wybór kolorów :(

Ja zdecydowałem sie na kasztanowego cisara - no ale to był mocny kompromis ;) Po prostu wygrała praktyczność...

Kris2222
09-12-2007, 16:33
Ile dałeś za metr brasaa?
Jeśli można to jaki masz dach , ile metrów ,ile ci naliczyli za całość?
Ja mam 330metrów,dach kopertowy, masa gąsiorów z 50mb ,ryny też masa no i 10okien dachowych :-?