PDA

Zobacz pełną wersję : sztuczne akwarium



Priscilla
09-08-2005, 12:48
Bardzo podobaja mi sie "sztuczne akwaria" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :) ). Chodzi mi o kompozycje z kamyczkow, piasku i roslinek umieszczana w scianie za szyba. Czy ktos z Was moze sie z czyms takim spotkal? Jesli tak - gdzie moge to wykonac? Czy jest to moze hermetycznie zamkniete "akwarium" i sprawdzi sie w lazience?

Monika $ Seba
09-08-2005, 13:54
Bardzo podobaja mi sie "sztuczne akwaria" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :) ). Chodzi mi o kompozycje z kamyczkow, piasku i roslinek umieszczana w scianie za szyba. Czy ktos z Was moze sie z czyms takim spotkal? Jesli tak - gdzie moge to wykonac? Czy jest to moze hermetycznie zamkniete "akwarium" i sprawdzi sie w lazience?

a ja się dołączam do zapytania bo tez mi się podoba, a widzę to u siebie w łazience. Może na scianie, ale chyba bardziej skłaniamy się z Bastkiem do zrobienia czegoś takiego (wymiaru 4 płytek) na podłodze. Pod spodem kamyczki. Jak to uszczelnić? Czy szyba nie zabrudzi się od wewnątrz- chyba trudno to będzie potem doczyścić. Jaka powinna być szyba (chyba dobrze żaby sie nie rysowała)? ktoś ma coś takiego??

krzysztofh
10-08-2005, 07:06
Do przygotowania takiej ozdoby (?) trzeba dobrze wypłukać piasek i inne akcesoria aby podczas montażu nie pobrudziła się szyba nakrywowa (poziom) korzem z piasku. Piasek trzeba dobrze przepłukać i dokładnie wysuszyć.

Priscilla
10-08-2005, 08:56
ok. a jak to sie uszczelnia? chyba nie moze tam dostac sie powietrze? a moze robi sie szklane "pudelko" i albo wypelnia sie je jakims plynem albo zamyka hermetycznie?

krzysztofh
10-08-2005, 09:46
Dokładnie nie wiem, ale tak na wyczucie to bym skleił zamknięte akwarium silikonem.

Priscilla
10-08-2005, 10:00
oo... niezly pomysl... powinno sie sprawdzic :D

Maciek-L
16-08-2005, 10:36
Szklarz powinien się tego podjąć, najlepiej taki , który klei akwaria. Szczelne oczywiście będzie, można też wybrać kolor silikonu do klejenia, ale nie wiem czy wybór jest duży. W akwariach często stosowany jest czarny ( pasuje do innych elementów). Dobrze by było spytać w dużym sklepie akwarystycznym może coś takiego robią i doradzą.
Woda do takiego zbiornika nie powinna być prosto z kranu. Po kilkunastu godzinach zaczną na dno opadać różne związki (metale ciężkie) co będzie widać w postaci rdzawego nalotu. W normalnych akwariach na szybach od wewnątrz pojawiają sie glony. Nie wiem jat by to było w zamkniętym hermetycznie zbiorniku, ale będzie wtedy niemożliwy dostęp do środka i wyczyszczenie (o zmianie po jakimś czasie dekoracji nie mówiąc)