PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiłem działkę z domem...



bejgus
26-11-2002, 14:39
dom jest drewniany (120 mkw) ale leciwy i właśnie się zastanawiam czy go rozbierać, czy remontować.
Najgorzej jest pod oknem od zachodu (podobno była tam winorośl)i pod drugim (tam poprzedni właściciel składował sobie drobne drewno na opał i chyba zgniło). Poza tym jest ok. Więźba też jest w porządku (chyba?!). Na wiosne chciałem zacząć coś robić.
Czy potrzebuje porady architekta lub projektanata(żadnej dokumentacji pewnie nie znajdę)? Na początku myślałem, że dam sobie radę sam, ale zaczynam mieć wątpliwości.

pitbull
27-11-2002, 07:47
Zalezy co chcesz zrobic (jaki zakres prac) ale ktos powinien ocenic Twoj stan techniczny i ew. zakres prac budowlanych.

marek200
30-01-2003, 23:11
bejgus weź projektanta, bo dobry projektant to zawsze = dobra rada.
Bo co będzie jeśli źle ocenisz stan. Koszty X 2
Pozdrawiam

bejgus
31-01-2003, 12:31
Marek200

Dzięki za radę, właśnie chcę umówić się z architektem no i z cieślą, żeby ocenił stan domu.
Może się okaże że trzeba będzie dać sobie spokój. I że nic z chałupki nie będzie, ale jestem optymistą, jak dom stał tyle lat to jeszcze trochę postoi.
Najwyżej będzie służył do wypadów sezonowych.
A architekta i tak chciałem wołać, żeby mniej więcej powiedział co gdzie i jak mogę zrobić.
Nie wiem tylko kto mi może jeszcze być potrzebny do wytyczenia trasy przyłączy (prąd, woda ze studni itp) chyba geodeta ten co mi mapkę rysował, bo on to musi nanieść na plan?

Pozdrawiam.

Bejgus

janio
31-01-2003, 13:18
Bejgus
przed rozpoczęciem remontu sprawdź w gminie, czy innym urzędzie, czy aby chałupa nie jest zabytkowa. Mój teść remontował dom po swoich rodzicach i okazało się, że nawet zwykłe wiejskie drewniane domy, ale starsze niż 50 lat podpadają już pod konserwatora zabytków. Wtedy wszystkie ruchy trzeba z nim uzgadniać.

pitbull
03-02-2003, 07:43
Nie koniecznie musi byz zabytkowa, wystarczy ze lezy w strefie ochrony konserwatorskiej czy krajobrazowej jakiegos terenu lub obiektu.

bejgus
05-02-2003, 14:17
Pitbull i Janio.

Witam.
Aleście mnie wystraszyli z tymi zabytkami. Moja chałupka jest powojenna z tego co wiem, a to czy leży w terenie ochronnym to mnie nie interesuje. Nic się nie będę dowiadywał, bo przeważnie wtedy się kłopoty zaczynają. Cichutko se wyremontuje i bede mieszkał. Może nikt nie doniesie.


Ale dzięki za informacje.

Pozdrawiam.

Bejgus

pitbull
07-02-2003, 08:03
Wszystsko wyjdzie w "praniu". Powodzenia