PDA

Zobacz pełną wersję : ZMYWARKA do zabudowy: panel sterowania otwarty czy ukryty?



mantra
09-08-2005, 16:38
Mam pytanie jak w temacie,jaką wybrać zmywarkę: z ukrytym czy otwartym panelem sterowania? Jakie są plusy i minusy każdego rozwiązania? Nie ukrywam że kusi mnie opcja z ukrytym panelem, ale: obawiam się że nie będę wiadziała że czegoś brakuje albo że program zakończył pracę nie widząc panela. Proszę o rady i sugestie.

krzysztofh
10-08-2005, 07:59
Jeszcze nie kupiłem, ale planuję z panelem widocznym. Zalety w stosunku do ukrytego. Dostęp do panelu bez potrzeby otwierania i pełna kontrola optyczna procesu zmywania, chociaż w zasadzie każda zmywarka informuje o zakończeniu zmywania sygnałem dźwiękowym. Tyle, że ten moment można przegapić będąc np. w ogrodzie i po powrocie trzeba się domyślać. Może się mylę w końcu nie mam doświadczeń.

Grzegorz63
10-08-2005, 08:17
Obecnie większość BOSCHy, SIEMENSów, ELECTROLUXów... itd/itp z zakrytym panelem, już tych ze "średniej półki" ma sygnalizację pracy za pomocą świecącej czerwonej plamki na podłodze pod zmywarką. Gdy proces zmywania się skończyto oprócz emitowanego sygnału dźwiękowego- plamka na podłodze rónież gaśnie.
P.S. Mam ELECTROLUXa z zakrytym panelem sterowania.

Bard13
10-08-2005, 08:24
My z założenia szukaliśmy z zewnętrznym panelem, łatwiej odpalać, bo widać, a poza tym łatwiej wyłączyć, jak jest awaria wody albo prądu i niewiadomo co się będzie działo jak wróci.
Nie widzę wygodnej możliwości wyłączenia zmywarki pełnej wody jak ma zamknięty panel

UKF
10-08-2005, 08:51
A wg mnie główna różnica to względy estetyczne, czyli co się komu bardziej podoba.... Chyba jest też różnica w cenie: te z panelem zintegrowanym są nieco droższe.
Co do wygody użytkowania: przy wyposażeniu w lampkę świecącą na podłogę nie widzę zbytniej różnicy (choć to też oczywiście jest subiektywne).

Co do problemów, o których mówi Bard13: nie wiem, czy jest to standardem, ale moja zmywarka (BOSCH SGV 57T03 EU ze zintergowanym panelem) ma AquaStop, czyli "automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie. Chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia oraz przed wyciekiem wody z przyłącza np. na skutek pęknięcia węża doprowadzającego".
Jak jest awaria prądu to po jej usunięciu zmywarka wznawia pracę.
I wydaje mi się, że zmywarka nigdy nie jest pełna wody: kilka razy w jakimś sklepie widziałam "przez szybkę" pracę takiej "wystawowej" zmywarki i działa toto podobnie jak prysznic.
A przy poprzedniej zmywarce (bez czerwonej lampki) nie raz zdarzało mi się otworzyć ją podczas pracy i nic się nie działo - woda się z niej nie wylewała. Po zamknięciu po prostu wznawiała pracę.

Pozdrawiam, Maria

10-08-2005, 09:31
Nie widzę wygodnej możliwości wyłączenia zmywarki pełnej wody jak ma zamknięty panel
Nie wiem jak w innych modelach, ale mojego Whirpoola mogę otworzyć w kazdej fazie zmywania, woda jest tylko na dnie, poniżej drzwiczek.
Panel mam na zewnątrz i jestem zadowolona,
pasuje do pozostałych elementów wystroju kuchni.

Bard13
10-08-2005, 09:45
też mamy whirpoola z zewnętrznym panelem.
Zmywarki nigdy nie otwierałem jak pracowała, więc szczerze mówiąz nie wiem jak jest z poziomem wody.

Aquastop aquastopem, ale jak się dzieje coś dziwnego z prądem lepiej wyłączyć sprzęt, bo cholera wie czy nie pójdzie przepięcie, co w małych miejscowościach czasem się trafia.

U nas niestety prąd ostatnio szaleje, więc taka opcja wybrania wyłączenia zmywarki pozwala spać spokojniej.

monig
10-08-2005, 09:51
Nie widzę żadnych minusów zmywarki z ukrytym panelem sterowania. Sama taką użytkuję. Wybór był podyktowany wyłącznie estetyką (kuchnię mam częściowo otwartą na salon).
Zmywarka sygnalizuje pięcioma sygnałami, że zakończyła zmywać, a potem co ok 15 minut ponownie zauważyłam 3 krotne tury przypominania.
Z otwarciem podczas mycia nie ma problemu nic sie u mnie nie wylewa, bo wystarcvzy lekko uchylić zmywarkę i ją wyłączyć.

mdzalewscy
10-08-2005, 10:00
ja jestem za ukrytym panelem, bardziej estetycznie

gaga2
10-08-2005, 13:33
ja mam zmywarkę z ukrytym panele, inna nie wchodziła w rachubę bo kuchnia jest otwarta na salon i generalnie w stylu staro-angielskim, więc im więcej ukrytych urządzeń, tym lepiej...
za to stolarz, który robił mi szafki do kuchni dopytytwał się o tę zmywarkę i uraczył opowieścią io jednym z klientów, który miał trudności w ustaleniu tego detalu z żoną - ona chciała ukryć panel, a on perorował, że zmywarka z ukrytym panelem nie wchodzi w rachubę, no bo jak szwagier ma wiedzieć, że stać ich na zmywakę Boscha :o .... :lol:
pozdrawiam,
gaga2

Maluszek
10-08-2005, 13:41
Ja zamierzam kupić zmywarkę z odkrytym panelem i to bynajmniej nie dlatego, żeby się chwalić jaką mam zmywarkę :wink:
Wg mnie łatwiej taką otworzyć podczas mycia niż z zakrytym panelem.

JoShi
10-08-2005, 13:46
Ja zamierzam kupić zmywarkę z odkrytym panelem i to bynajmniej nie dlatego, żeby się chwalić jaką mam zmywarkę :wink:
Wg mnie łatwiej taką otworzyć podczas mycia niż z zakrytym panelem.
Nie bardzo rozumiem dlaczego...

Maluszek
10-08-2005, 13:49
Ja zamierzam kupić zmywarkę z odkrytym panelem i to bynajmniej nie dlatego, żeby się chwalić jaką mam zmywarkę :wink:
Wg mnie łatwiej taką otworzyć podczas mycia niż z zakrytym panelem.
Nie bardzo rozumiem dlaczego...
bo możesz ją zatrzymać i otworzyć bez problemów a przy niewidocznym panelu nie masz jak zatrzymać zmywarki i jak otwierasz drzwiczki to może buchnąć na Ciebie gorąca para. Tak mi tłumaczyło wiele osób użytkujących zmywarki. Większość z nich ma zmywarki z odkrytm panelem.

JoShi
10-08-2005, 13:53
bo możesz ją zatrzymać i otworzyć bez problemów a przy niewidocznym panelu nie masz jak zatrzymać zmywarki i jak otwierasz drzwiczki to może buchnąć na Ciebie gorąca para.

Oczywiscie ze moge zatrzymac. Poprosty pociagam za raczke i uchylam. Woda na mnie nie chlapie, para nie bucha. Wogole nie widze problemu.



Tak mi tłumaczyło wiele osób użytkujących zmywarki. Większość z nich ma zmywarki z odkrytm panelem.
W zwiazku z tym nie wiedza nic o uzytkowaniu zmywarek z ukrytym panelem ;)

Maluszek
10-08-2005, 13:56
bo możesz ją zatrzymać i otworzyć bez problemów a przy niewidocznym panelu nie masz jak zatrzymać zmywarki i jak otwierasz drzwiczki to może buchnąć na Ciebie gorąca para.

Oczywiscie ze moge zatrzymac. Poprosty pociagam za raczke i uchylam. Woda na mnie nie chlapie, para nie bucha. Wogole nie widze problemu.



Tak mi tłumaczyło wiele osób użytkujących zmywarki. Większość z nich ma zmywarki z odkrytm panelem.
W zwiazku z tym nie wiedza nic o uzytkowaniu zmywarek z ukrytym panelem ;)

JoShi - z tego wynika, że masz zmywarkę z zakrytym panelem. Na prawdę nie ma takich problemów o których pisałam? Bo powiem szczerze, że bardziej podobają mi się zakryte zmywarki :D

Rav
10-08-2005, 13:57
Jedyną różnicę jaką zauważyłem ja, to że aby otworzyć taką z zakrytym panelem trzeba użyć większej siły niż przy takiej z panelem widocznym. W pracy mam z zakrytym a w domu z odkrytym tej samej firmy, więc mam porównanie.

JoShi
10-08-2005, 14:00
JoShi - z tego wynika, że masz zmywarkę z zakrytym panelem. Na prawdę nie ma takich problemów o których pisałam? Bo powiem szczerze, że bardziej podobają mi się zakryte zmywarki :D
Mam zmywarke z zakrytym panelem. Jesli przychodzi mi do glowy, ze nie sprawdzilam, czy smigla sie dobrze kreca to bez pardonu uchylam zmywarke, ona sie zatrzymuje i normalnie wtedy ja otwieram. Wiadomo ze woda kapie w srodku z wszystkich naczyn, ale sie nie wylewa. Jesli jest goraca to wystarczy pozostawic taka odemknieta na chwile i po klopocie.

gaga2
10-08-2005, 14:02
Maluszek..... przytoczyłam opowieść stolarza, bo mnie rozbawiła.... oczywiście zdecydowana większość podejmuje decyzje na podstawie innych, racjonalnych argumentów.... :) ....
U mnie zadecydowały względy estetyczne (w stylizowanych białych drzwiczkach raziłby panel sterowania).
Co do otwierania zmywarki w czasie pracy..... owszem zdarza mi się ją otworzyć, para raczej nie bucha..... za to nie polecam otwierania zmywarki (przynajmniej tego modelu który ja mam - Amica) zaraz po zakończeniu pracy - bo wtedy para bucha, i jest to nieprzyjemne.... ale ten zadmiar pary zdarza się tuż po zakończeniu pracy, kiedy formalnie dzwonek już oznajmił koniec cyklu.... a może ten mój model tak ma.... nie przeszkadza mi to.... ważniejsza była estetyka.
Mogę też sobie wyobrazić, że w kuchni w stylu high tech - taki panel na zewnątrz jest nawet bardziej pożądany....kwestia gustu.... względy użytkowe chyba są mniej istotne.... może jeszcze cena? (ze z panelem na zewnątrz są minimalnie tańsze).
Pozdrawiam,

Maluszek
10-08-2005, 14:03
JoShi - z tego wynika, że masz zmywarkę z zakrytym panelem. Na prawdę nie ma takich problemów o których pisałam? Bo powiem szczerze, że bardziej podobają mi się zakryte zmywarki :D
Mam zmywarke z zakrytym panelem. Jesli przychodzi mi do glowy, ze nie sprawdzilam, czy smigla sie dobrze kreca to bez pardonu uchylam zmywarke, ona sie zatrzymuje i normalnie wtedy ja otwieram. Wiadomo ze woda kapie w srodku z wszystkich naczyn, ale sie nie wylewa. Jesli jest goraca to wystarczy pozostawic taka odemknieta na chwile i po klopocie.

JoShi - dzięki :D Jeśli to tak działa to w takim razie zakupię z zakrytym panelem.

Maluszek
10-08-2005, 14:07
Maluszek..... przytoczyłam opowieść stolarza, bo mnie rozbawiła.... oczywiście zdecydowana większość podejmuje decyzje na podstawie innych, racjonalnych argumentów.... :) ....
U mnie zadecydowały względy estetyczne (w stylizowanych białych drzwiczkach raziłby panel sterowania).
Co do otwierania zmywarki w czasie pracy..... owszem zdarza mi się ją otworzyć, para raczej nie bucha..... za to nie polecam otwierania zmywarki (przynajmniej tego modelu który ja mam - Amica) zaraz po zakończeniu pracy - bo wtedy para bucha, i jest to nieprzyjemne.... ale ten zadmiar pary zdaża się tuż po zakończeniu pracy, kiedy formalnie dzwonek już oznajmił koniec cyklu.... a może ten mój model tak ma.... nie przeszkadza mi to.... ważniejsza była estetyka.
Mogę też sobie wyobrazić, że w kuchni w stylu high tech - taki panel na zewnątrz jest nawet bardziej pożądany....kwestia gustu.... względy użytkowe chyba są mniej istotne.... może jeszcze cena? (ze z panelem na zewnątrz są minimalnie tańsze).
Pozdrawiam,

Gaga - bardzo ubawiła mnie ta hisotyjka :lol: :lol: :lol:
U mnie w kuchni też lepiej zmywarka będzie wyglądała zabudowana ale do tej pory wszyscy przekonywali mnie, że lepsza jest z odkrytym panelem. Teraz Ty i Joshi mówicie, że nie ma z nią takich problemów o których pisałam, więc będzie zabudowana.

Majka
10-08-2005, 14:19
ja mam z odkrytym, brat z ukrytym 8) Żadnej różnicy w uzywaniu.
Jedynie wględy estetyki. :D

OlaK
10-08-2005, 15:53
Mam z ukrytym z powodu estetyki. Zdarza mi sie ja otworzyc w trakcie pracy w roznych momentach pracy, czesto leci resztka wody z ramion natryskowych ale nic sie nie wylewa. W zmywarkach chyba nie ma takiej mozliwosci, zeby sie zbierala na dnie woda i wylewala.

RolandB
10-08-2005, 17:40
mam zmywarke BOSH z ukrytym panelem ... nie mam do niej żadnych uwag. Woda się nie wylewa, wiem kiedy pracuje bo jest czerwona lampka i lepiej się komponuje z moją kuchnią ...
Uważam że tylko i wyłącznie względy estetyczne powinny być brane pod uwagę ... Nie potrafiłbym podać żadnych argumentów do obu opcji poza estetyką ... no może to że na odkrytym widać ile czasu zostało do zakończenia ... :)

Pozdrawiam

UKF
11-08-2005, 09:35
Maluszku, co prawda już podjęłaś decyzję, ale dodam swoje "trzy grosze": jako użytkowniczka zmywarki z zakrytym panelem (od ok. 3 lat)potwierdzam to, co powiedziała JoShi
Oczywiscie ze moge zatrzymac. Poprosty pociagam za raczke i uchylam. Woda na mnie nie chlapie, para nie bucha. Wogole nie widze problemu.


Życzę udanego wyboru zmywarki :D !

Maria

Grzegorz63
11-08-2005, 13:16
:D Kto ma "stare kości", niech lepiej kupi z zakrytym panelem bo do programowania nie trzeba się schylać- naciskamy przyciski z pozycji wyprostowanej... :wink:

Maluszek
11-08-2005, 13:25
Maluszku, co prawda już podjęłaś decyzję, ale dodam swoje "trzy grosze": jako użytkowniczka zmywarki z zakrytym panelem (od ok. 3 lat)potwierdzam to, co powiedziała JoShi
Oczywiscie ze moge zatrzymac. Poprosty pociagam za raczke i uchylam. Woda na mnie nie chlapie, para nie bucha. Wogole nie widze problemu.


Życzę udanego wyboru zmywarki :D !

Maria

Mario - dzięki za Twoje trzy grosze :D Po Waszych postach nastąpiła zmiana deecyzji i zmywara będzie z zakrytym panelem.

mantra
11-08-2005, 14:06
Maluszku, u mnie dokładnie to samo. Po waszych wypowiedziach zmieniłam decyzję i zmywarka będzie z ukrytym panelem. Co jeszcze bardziej mnie cieszy jest ok.500 zl. tańsza niż pierwszy wybór. :D

Monika B
11-08-2005, 15:09
Mantra!
Sorki, ale jaką zmywarkę kupujesz? Jak ja wybierałam 3 lata temu to z ukrytym panelem były droższe! Dlatego kupiłam z odkrytym.
Jestem zadowalona, choc to tylko AMICA

botanika
11-08-2005, 15:18
Mówiono mi w sklepie dla idiotów,że te z ukrytym panelem są cichsze

Magdzia
11-08-2005, 15:46
A jaki wpływ na głośność pracy zmywarki może mieć miejsce umiejscowienia panelu?? :o
Ja mam z zakrytym. I tak:
1. Nie otwieram zmywarki kiedy pracuje, nie czuję jakoś takiej potrzeby :wink:
2. Jakbym nawet poczuła potrzebę, to para (jeśli akurat jest w środku) buchnie mi tak samo ze zmywarki z ukrytym jak i odsłoniętym panelem (przecież zmywarki z panelem na wierzchu nie mają funkcji wciągania natychmiast pary?).
3. Można oczywiście otworzyć zmywarkę w każdym momencie jej pracy i żadna woda nas nie zaleje - przy panelu ukrytymnie ma potrzeby uprzedniego wyłączenia urządzenia, otwarcie drzwiczek automatycznie zatrzymuje pracę.
4. Przy ukrytym panelu nie widać, że te drzwiczki zą do zmywarki - nie rzuca się w oczy w rzędzie innych szafek
5. W instrukcji obsługi podane są czasy pracy w poszczególnych trybach, wiedząc więc o której włączamy zmywarkę, będziemy wiedzieć, kiedy skońćzy bez zgadywania.
6. Moja niestety ma wprawdzie lampkę kontrolną, ale znajduje się ona w panelu, więc jak się zamknie zmywarkę, to widać tylko lekką poświatę, poza tym i tak świeci zawsze jak zmywarka jest włączona, nawet, kiedy skończyła program, więc wiele mi to światełko nie mówi
7. Włączamy zmywarkę zawsze w nocy w tanim prądzie, więc i tak na rano mam naczynia umyte i nie nasłuchuję, czy zmywarka skończyła już, czy jeszcze.
8. Jeszcze jedna rada odnośnie buchającej pary - dobrze jest zaraz po skończeniu cyklu uchylić drzwiczki, żeby para (po suszeniu) wydostała się z urządzenia, bo jeśli będziemy czekać, to skropli nam się na stygnących naczyniach i ściankach - nic mnie tak nie denerwuje jak konieczność wycierania spodów kubków w których gromadzi się woda.

RolandB
11-08-2005, 16:56
A jaki wpływ na głośność pracy zmywarki może mieć miejsce umiejscowienia panelu?? :o
[...]
6. Moja niestety ma wprawdzie lampkę kontrolną, ale znajduje się ona w panelu, więc jak się zamknie zmywarkę, to widać tylko lekką poświatę, poza tym i tak świeci zawsze jak zmywarka jest włączona, nawet, kiedy skończyła program, więc wiele mi to światełko nie mówi


Może mieć wpływ taki że metal panelu lepiej przenosi dźwięki z wewnątrz niż drewno szafki ...

W mojej jest to dokładny czerwony punkcik na płytkach, który gaśnie po zakończeniu programu ...

Ew-ka
15-08-2005, 14:22
mam z zakrytym panelem , bo zawsze taką chciałam miec !!!! :D
im mniej widać tym lepiej .... :D jakoś też nie mam potrzeby otwierania zmywarki w trakcie pracy , a jeśli najdzie mnie taka niepochamowana chęć - to po prostu otwieram -para buch .... troszke pokapie i po bólu .... :D :wink:

ozzie
15-08-2005, 22:18
U nas za tydzien bedziemy mieli Bosha z zakrytym panelem, tez jestem zdania, ze im mniej widac, tym lepiej :)

Anula73
19-08-2005, 13:21
Zdecydowalam sie na ukryty panel Electroluxa z powodow:
1) paradoksalne, ale na ukrytym panelu jest wiecej informacji, przede wszystkim czas pozostaly do konca zmywania (typ 4131)
2) byla tansza o pareset zlotych
3) sprzedawca przekonal mnie ze w chwili otwarcia przestaje pryskac, a woda bedaca "w powietrznej akcji" splynie natychmiastowo na dol i nic sie nei wyleje.
4) nie wiem czy jest lampka na dole ale ponoc lampke z panelu mozna zobaczyc czy sie jeszcze swieci zagladajac w szczeline miedzy blat a zmywarke

Anula

Grzegorz63
19-08-2005, 13:45
...4) nie wiem czy jest lampka na dole ale ponoc lampke z panelu mozna zobaczyc czy sie jeszcze swieci zagladajac w szczeline miedzy blat a zmywarke...
Niestety,ale to nie jest żadna sygnalizacja końca zmywania. Panel świeci cały czas- nawet po ukończeniu zmywania a można go wyłączyć tylko ręcznie naciskając przycisk...

Grzegorz63
19-08-2005, 13:54
Wiem jedno- zmywarka ELECTROLUX ESL 6251 (taką posiadam) na pewno emituje czerwoną plamkę na podłogę podczas zmywania... 8)
http://www.topmarket.com.pl/thumbs/ELECTROLUX%20ESL%206251.jpg

Magdzia
19-08-2005, 14:01
Zdecydowalam sie na ukryty panel Electroluxa z powodow:
1) paradoksalne, ale na ukrytym panelu jest wiecej informacji, przede wszystkim czas pozostaly do konca zmywania (typ 4131)

Skoro panel ukryty, to jak odczytasz informację o pozostałym czasie?? :o


3) sprzedawca przekonal mnie ze w chwili otwarcia przestaje pryskac, a woda bedaca "w powietrznej akcji" splynie natychmiastowo na dol i nic sie nei wyleje.
To samo chyba dzieje się w zmywarce z widocznym panelem?

4) nie wiem czy jest lampka na dole ale ponoc lampke z panelu mozna zobaczyc czy sie jeszcze swieci zagladajac w szczeline miedzy blat a zmywarke
Anula
Ja też mam taką lampkę, którą widać w "szparce" między blatem a drzwiczkami, ale u mnie świeci ona cały czas kiedy zmywarka jest WŁĄCZONA, nawet jak nic nie robi. Aha, ja mam Ariston LI 48A (o ile dobrze pamiętam)

Anula73
19-08-2005, 22:07
Magdzia,

czas pozostaly do konca pracy odczytam otwierajac zmywarke, jak pisalam wczesniej jest to mozliwe bez wylania sie wody.

Anula

AniaS79
19-08-2005, 23:18
Mam Electrolux'a z ukrytym panelem. Jestem bardzo zadowolona. Mogę otworzyć drzwi w każdym momencie jej pracy i wyłączyć - bez żadnych problemów. Para wydostaje się tylko po zakończeniu programu (jak w każdej innej).
O pracy zmywarki informuje mnie czerwone światełko na płytkach i sygnał dzwiękowy po zakończeniu mycia, poza tym mogę zobaczyć czas pozostały do końca w szczelinie pomiędzy blatem i drzwiczkami.

Wybór zakrytego panela był konieczny ze względu na małą kuchnię (niestety jeszcze nie należę do kręgu "budowniczych", a tylko do "remontujących"). Im mniej na wierzchu i bardziej stonowane wnętrze, tym lepiej w moim przypadku.

xmarcinx
20-08-2005, 18:51
Zauważyłem u znajomych, że ich zmywarka z ukrytym panelem ma podniszczoną górną część drzwiczek, a konkretnie obudowę drzwiczek. Spowodowane to było jak sądzę tym, że po zakończeniu zmywania uchylali tylko drzwi zmywarki i para miała pardzo bliski dostęp do okleiny i swym gorącem i wilgocią nadmiernie mu szkodziła przez lata. Tak więc moja rada to jeśli uchylać to szeroko. :)

julcik
20-08-2005, 20:52
Jeśli ktoś ma małe dzieci w wieku np.roczek i okolice polecam z zakrytym panelem.Sama mam z odkrytym i niestety mój mały "mechanik" co jakiś czas podchodzi i sobie pstryka.Można mówić,że nie wolno,to wtedy jeszcze więcej go to interesuje.Na razie jeszcze działa!Niestety ,nie pomyślałam o tym przy zakupie,a nikt też nie zwrócił mi na taki szczegół uwagi.

NatkaB
21-02-2006, 18:56
Z odkrytym panelem czy schowanym? Co jest teraz na topie?

Pajak_Tom
21-02-2006, 19:02
Witam
Na topie jest toco Ci się teraz podoba :)
Ja kupiłem z widocznym panelem - nie patrzyłem na NAjTopy :))
POzdrawiam
Tom

Carlos1
21-02-2006, 19:17
Ja też jestem na kupnie zmywarki. Co polecicie ?. Jaka firmę ?.
W tej materii jestem kompletnym laikiem.

Pozdrowienia.;)

OlaK
21-02-2006, 21:09
Jak masz kuchnie odkryta to polecam ze schowanym. Jedyny minus to to, ze nie widac czy zmywarka myje czy nie ale to nie jest w sumie problem bo mozna zmywarke otworzyc i zerknac. Nic sie z niej nie wylewa, otwieralam mnostwo razy we wszystkich fazach mycia. NAtomiast brak panela na widoku to dla mnie duza zaleta. Poza tym to takie same urzadzenia.

milimetr198
21-02-2006, 21:25
Jedyny minus to to, ze nie widac czy zmywarka myje czy nie ale to nie jest w sumie problem bo mozna zmywarke otworzyc i zerknac.
Nasza firmy Bosch świeci na podłogę takim czerwonym światłem, to też widać kiedy myje ;) pomimo braku widocznego panela.

Falki
21-02-2006, 22:38
Nasza firmy Bosch świeci na podłogę takim czerwonym światłem, to też widać kiedy myje ;) pomimo braku widocznego panela.

O, to jest właśnie coś, czego szukałem, ale nie mogłem wyczytac na stronie producenta ;-) który model tak ma i czy kosztuje mniej niz średniej klasy samochód? :-P

Sam zapewne kupię z panelem na wierzchu, bo właściwie po co ta maskarada... przecież te panele nie są jakieś paskudnie brzydkie, więc po co je chować? trochę mi to pachnie zamiataniem pod dywan, albo jak kto woli zasłanianiem brzydkiej lodówki ładną makatką ;-)

NatkaB
21-02-2006, 23:25
Sam zapewne kupię z panelem na wierzchu, bo właściwie po co ta maskarada...

no pewnie, jeszcze ktoś pomyślałby że nie macie zmywarki
:o :wink: :wink:

maciekg
21-02-2006, 23:53
mam Bosch z panelem schowanym

PLUS: nie widac ze to zmywarka

MINUS - jak pracuje nie widac - czasu do konca ktory jest tam wyswietlany a czasem by sie przydalo wiedziec ile jeszcze to potrwa

rozwiazaniem mogloby byc zamontowanie malego lusterka nad tym panelem - ale nie wiem czy nie lepiej ladny panel
szczegolnie w oddzielnej kuchni

Falki
22-02-2006, 08:27
Sam zapewne kupię z panelem na wierzchu, bo właściwie po co ta maskarada...

no pewnie, jeszcze ktoś pomyślałby że nie macie zmywarki
:o :wink: :wink:

No właśnie, jeszcze sobie dokupię na złomie panel zmywarki z jakiejś drogiej firmy i zrobię "antrapę" ;-) a tak naprawdę syndrom drogiego, ale nieużywanego sprzętu jest często spotykany w mieszkaniach z aneksem :-P a ja będę miał oddzielną kuchnię.

Eluś
22-02-2006, 08:35
3 miesiące temu też miałam taki dylemat. Kompletnie się nie znałam i posty chłonęłam jak wodę gąbka. Moja zmywarka miała być z odkrytym panelem ale kupiłam z zintegrowanym panelem czyli niewidocznym bo:
jeżeli kupuje się sprzęty jednej firmy to nie widać różnicy ale ja kupowałam różnych firm więc dochodził problem czy ten panel będzie pasował do reszty /kolor, odcień stali /
jego mycie, w koło tych wszystkich przycisków to dodatkowa praca dla kobiety
Ponadto:
Dźwiękowy system zakończenia pracy;
Punkt świetlny na podłodze który gaśnie jak proces mycia się zakończył.
Koszt zmywarki 2500,-zł
Z ciekawości otwierałam ją podczas mycia i nic się nie dzieje złego.
Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania, domownicy trochę się śmieją, że mamy zmywarkę a nie jest ten fakt widoczny, ale jak sobie pomyślę, że musiałabym jeszcze szorować ten panel to wiem, że dokonałam trafnego wyboru.

lazik
22-02-2006, 09:07

Ew-ka
22-02-2006, 09:59
Posiadam zmywarkę z niewidocznym panelem i wcale nie mam potrzeby zaglądania kiedy zmywarka kończy pracę ,ponieważ nastawiam mycie z opóźnionym startem rano -włącza sie o 13 ,00 -II taryfa prądowa lub kiedy idę spać po 22 ,oo -te same powody.Zakończenie mycia sygnalizuje 5 sygnałków dźwiękowych.Jest to Whirpool szósty zmysł....jest cicha i dobrze zmywa :D

SławekD-żonka
22-02-2006, 10:07
Ja chciałam z odkrytym panelem, ale dziecia przy tym ostro majstruje - nie ma wyboru, ona zdecydowała za mnie - będzie zakryty :wink:

Falki
22-02-2006, 10:20
O, to są w końcu sensowne argumenty - dzieci majstrujące przy sprzęcie i utrzymywanie w czystości. No to wracam do porównywania cen ;-)

NatkaB
22-02-2006, 17:04
O, to są w końcu sensowne argumenty - dzieci majstrujące przy sprzęcie i utrzymywanie w czystości. No to wracam do porównywania cen ;-)

a ja już wybrałam model ze zintegrowanym panelem :)

chokie
22-02-2006, 18:15
Mam wypróbowane obie wersje: z panelem widocznym i ze schowanym. Obie zmywarki Bosch. Chyba lepsza jest ta ze schowanym - odpada mycie wszelkich szparek :evil: (uciążliwe zwlaszacza gdy zmywarka sąsiaduje z kuchenką). Minusem jest tylko to, że nie widać ile czasu zostalo do końca mycia. Dla mnie ważne jest to by zmywarka byla cicha i w miare pakowna. Dobrze też żeby mozna bylo ją zaprogramować na mycie o określonej godzinie. A jeśli chodzi o ilość programów mycia to w sumie korzystam tylko z mycia auto w temp. 55-65 st oraz zraszania.

wbrat
22-02-2006, 18:24
Ostatnio jak byłem w sklepie to zmierzyłem wysokość paneli i tej części pod nimi, którą się już obudowuje. I zauważyłem, że praktycznie w każdym modelu te wysokości są inne!

U siebie miałem w planach kupno zmywarki "za parę lat" a teraz przygotowanie tylko miejsca pod nią. Tak więc wybieram zmywarkę bez panelu, bo wtedy wiem jaki front zamówić (po prostu wysoki jak wszystkie szafki wokół). Gdybym miał w przyszłości kupić panel, to miałbym teraz problem z dobraniem wysokości frontu szafki.

Sp5es
22-02-2006, 21:19
Nasza firmy Bosch świeci na podłogę takim czerwonym światłem, to też widać kiedy myje ;) pomimo braku widocznego panela.

O, to jest właśnie coś, czego szukałem, ale nie mogłem wyczytac na stronie producenta ;-) który model tak ma i czy kosztuje mniej niz średniej klasy samochód? :-P

Sam zapewne kupię z panelem na wierzchu, bo właściwie po co ta maskarada... przecież te panele nie są jakieś paskudnie brzydkie, więc po co je chować? trochę mi to pachnie zamiataniem pod dywan, albo jak kto woli zasłanianiem brzydkiej lodówki ładną makatką ;-)


Porównaj jeszcze Siemens i Bosch. Obie są robione na tej samej linii produkcyjnej w Hiszpanii. Wygląd identyczny, za o dwie różne ceny. Płącisz za markę. Nie pamiętam która droższa...

Falki
22-02-2006, 22:07
Co do cen, Bosch i Siemens czasami się różnią, a czasami - jak w przypadku rozważanych przeze mnie zmywarek - mają ceny identyczne za modele o tych samych parametrach. Design też wygląda podobnie, nawet strony internetowe mają wspólne elementy... Ciekawe.

Wiem jedno - na pewno warto poszukać informacji o tej sygnalizacji dźwiękowej zakończenia zmywania. Wyobrażacie sobie, jakie to może być wkurzające, gdy ktoś nastawia sobie zmywanie na noc i np. o 3 rano coś zaczyna mu piszczeć?

Wszyscy znajomi mają zwywarki Bosch albo Siemens - i zdania co do ciszy są podzielone, to chyba zbyt indywidualne, żeby się sugerować... W każdym razie osobiście "słuchałem" jakiegoś Boscha ze średniej półki cenowej i wydaje mi się, że ciszej już nie trzeba.

Aga - Żona Facia
09-06-2007, 01:17
Zmywarka do zabudowy która lepsza z panelem odkrytym czy ukrytym?

Kiedy będę wiedziała, że zmywarka z panelem ukrytym skończyła zmywanie?

Jakiej firmy są dobre zmywarki (tak do 2.200 zł.)?

Olkalybowa
09-06-2007, 08:58
Mam boscha z panelem ukrytym i jestem zadowolona. Można ustawić, aby zmywarka dźwiękiem sygnalizowała koniec pracy.

Mohag
09-06-2007, 09:06
Aga, to jest chyba kwestia estetyczna. Mozna ise oczywiscie zaglebiac i wyciagac ze przy panelu zakrytym jak chcesz dolozyc szklanke na poczatku jak zmywarka juz "pierze" to otwierajac przerywasz prace i troche chlapie. Przy panelu na zmywarce wylaczasz przelacznikiem, czekasz az sie smigla przestana krecic i dopiero otwierasz... tak samo jak mozna wyciagnac ze przy malych dzieciakach majacych sklonnosci techniczne ukryty panel jest praktyczniejszy. Ale ogolnie to jak co sie komu podoba i jak pasuje.

przy ukrytym panelu na dole pod drzwiami jest czerwone diodowe swiatlo i zapala sie jak zmywarka skonczy prace, do tego pipczy .. tak przynajmniej jest u mojej sasiadki (Siemens) moze w innych jest inne rozwiazanie.

premiumpremium
09-06-2007, 11:22
Stoję przed tym samym dylematem, ale bardziej jestem skłonna na zmywarkę z panelem zabudowanym. Moja znajoma będzie sobie niedługo taką montować, więc jak dowiem się jakie są zalety i wady takiego rozwiązania, to dam znać ;)

znafca
09-06-2007, 16:48
witam

... jeśli będziesz mała z panelem to każdy obcy kto wejdzie do kuchni zauważy że masz zmywarke :lol:


Aga, jak chcesz dolozyc szklanke na poczatku jak zmywarka juz "pierze" to otwierajac przerywasz prace i troche chlapie.

otwierasz tylko ok 1 cm i czekasz aż przestanie lać wodą ... i wówczas dokładasz - nie ochlapie cię



przy ukrytym panelu na dole pod drzwiami jest czerwone diodowe swiatlo i zapala sie jak zmywarka skonczy prace, do tego pipczy ..
... niestety światełko jest w zmywarce powyżej kwoty 2200 zł

pozdrawiam

Mohag
09-06-2007, 18:27
Fakt jak sie nie otwiera z rozmachem :wink:

Jerzysio
09-06-2007, 18:59
Ja od niedawna mam AMICE 45 cm za takie właśnie pieniądze z widocznym panelem. Sprawuje się OK - a i ma co jest rzadkością 1/2 wsadu.
Pozdro
J

Znajoma otworzyła kiedyś w trakcie mycia, bo akurat przez dłuższą chwilę było cicho.

79mirka
09-06-2007, 21:50
Ja mialam Boscha wolnostojaca a do nowego domu kupilam do zabudowy ale z widocznym panelem. Dlaczego-bo lubie wiedziec ile czasu zostalo mi do konca mycia, zwlaszcza ze funkcja Auto albo Variospeed skraca czas mycia i np. gdy myslisz ze dopiero o 14 mozesz oproznic zmywarke, okazuje sie ze juz pol godziny szybciej jest to mozliwe. Panel ma blokade, wiec dzieci mi nie straszne :lol: Jesl moge doradzic-Bosch jest super, mam od 5 lat, bezproblemowo. Teraz rzucilam sie na lepszy model SGI58MO5EU i jestem zachwycona skladanymi przegrodkami na gorze i na dole, mozna zaladowac zmywarke na mnostwo sposobow, wstawic duze gary, miski, a nawet blachy do pieczenia. Jest tez bardzo cicha i ekonomiczna. Ja kupilam ja w Niemczech w sklepie internetowym to wyszla 2100 ale w polskich sklepach kosztowala ok. 2800. Goraco polecam! :P

Zbigniew Rudnicki
10-06-2007, 09:14
Większość nowych modeli zmywarek jest z panelem ukrytym, co oznacza, że jest takie zapotrzebowanie, a więc pewnie mają jakieś zalety.
Przy okazji :
Warto przed montażem zmywarki kupić filc (grub.3-4 mm) o wymiarach 60x130cm (60 - szerokość zmywarki), którym osłonić górę i tył zmywarki.
Dodatkowo wycisza.
Trudno zmieścić filc po bokach. Nie można także od dołu - bo jak zawilgnie ...

Aga - Żona Facia
10-06-2007, 10:13
Dziękuję bardzo za Wasze wypowiedzi. Tak się domyślałam, ze zmywarka ze światełkiem jest o wiele droższa.
Prosze o więcej opinii :D

Bosch
AEG-Electrolux
jakie jeszcze?

akwarysta
10-06-2007, 11:28
Wybrałam Siemensa SE 66T373EU .
Jeśli mogę doradzić, to wybierając zmywarkę weź pod uwagę - jej hałas, zużycie wody, dobrze jeśli ma wymiennik ciepła, dobrą sprawą jest połowa załadunku (przed wyjazdem na wakacje lub po imprezie - tzw. resztki do mycia), koniecznie aqua stop.
Reszta to funkcje przyjemne - wyświetlacz ile czasu zostało do końca przy panelu odkrytym- super fajna rzecz- lub światełko na podłogę przy panelu zakrytym. Jednak jeśli masz zamiar włączać zmywarkę w taryfie nocnej - przyda Ci się bardziej opóźniony start.

Reasumując - wg mnie zmywarki polecane (wśród popularnych) to Siemens, Bosch i ew. Electrolux (ostatnio miał wpadkę :wink: ). Miele jest dla mnie poza zasięgiem.

Jerzysio
10-06-2007, 11:58
Musi mieć AAA, a co do markowych sprzętów, to póki na gwarancji to OK,
ale potem serwis jest niestety :( drogi.
J

Aga - Żona Facia
10-06-2007, 19:31
koniecznie aqua stop.
co to znaczy?

JoShi
10-06-2007, 19:37
To chyba taki specjalny elektrozawór chroniący przed zalaniem mieszkania.

Jerzysio
11-06-2007, 11:20
..si, si
J

telesforek
11-06-2007, 12:12
Ja wybrałam panel odkryty - widzę ile czasu pozostało do końca programu i przy opóźnieniu startu - za ile godzin się włączy (oczywiście chodzi tylko w tańszej taryfie). Ja mam Whirpoola - Siemens i Bosch z tą samą liczbą funkcji były kilkaset zł droższe. Na razie jest ok, wadą może być głośność, ale po pierwsze bardziej hałasuje spływająca woda (mam wspólny odpływ razem ze zlewozmywakiem - nie polecam), po drugie mam kuchnię zamkniętą, a po trzecie jak nastawię zmywarkę na 1.00 w nocy to i tak już śpię 8)

Aga - Żona Facia
13-06-2007, 22:43
Ja mam Whirpoola - Siemens i Bosch z tą samą liczbą funkcji były kilkaset zł droższe.
telesforek możesz podać symbol tej zmywarki?

kofi
14-06-2007, 08:43
Mam z ukrytym panelem i już nawet nie pamiętam, czy ma pikać jak skończy, czy nie, jeśli nawet ma, to mam to wyłączone. Nic się przecież nie stanie, jak otworzysz, a ona jeszcze suszy, u mnie najwyżej trochę pary na okulary wleci. Parę razy wyjmowałam coś, kiedy jeszcze suszyła (tylko gorące było).
Z reguły i tak włącza się ją na wieczór, a wyjmuje rano.
Jak bardziej Ci pasuje z ukrytym, to bierz z ukrytym.

telesforek
15-06-2007, 11:56
Ja mam Whirpoola - Siemens i Bosch z tą samą liczbą funkcji były kilkaset zł droższe.
telesforek możesz podać symbol tej zmywarki?

Aga - sprwadzałam wczoraj - w środku zmywarki jest tyle numerów, że nie wiem, który jest właściwy. Muszę dotrzeć do zamówienia lub faktury - ale już nie dałam rady, bo mnie krew zalała z powodu naszego wykonawcy ogrodzenia :evil: (ale to już inna bajka).

scur
18-06-2007, 12:00
Zmywarka do zabudowy która lepsza z panelem odkrytym czy ukrytym?

To sprawa gustu. Nam bardziej podobało się, kiedy panel jest ukryty. Pełna zabudowa.



Kiedy będę wiedziała, że zmywarka z panelem ukrytym skończyła zmywanie?

Moja robi "pip". Nawet jeśli nie usłyszę bo np nie mam mnie w tym czasie w kuchni to wiem kiedy skończy bo włączając odpowiedni program (nawiasem mówiąc prawie zawsze myję jednym) wiem ile czasu on trwa. Np program na 60 stopni trwa 180 min, więc wiem kiedy skończy.
POza tym najczęściej ustawiam na noc więc i tak rano już są gotowe do użycia.



Jakiej firmy są dobre zmywarki (tak do 2.200 zł.)?

Ja mam Whirpoola bo miałam niższy budżet niż Ty. Póki co nie narzekam . Sprawuje się i myje dość dokładnie.

Zresztąto czy myje dobrze jest głównie zależne od stopnia twardości wody i od środków jakich używasz.
Pozdrawiam Agnieszka

Aga - Żona Facia
18-06-2007, 21:27
Dziękuję Agnieszka!
Jak uda mi się kupić fajną zmywarkę za 1600 też będę szczęśliwa. Na razie nie mogę się zdecydować.

cyla
18-06-2007, 22:45
Aga , byłam dziś w Bydgoszczy na wojażach po sklepach. Wynalazłam dośc fajna Candy 2012 w Media za 1599 PLN , poszperałam w necie i znalazłam to http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=18640&ref=16 . Tez mam dylemat jaka kupić,ale ta wydaje sie całkiem fajna :roll: moze ktoś z forumowiczów taką posiada i sie wypowie :P
Sorki,ze tak sie wcięłam w Twój wątek :oops: :wink:
pzdr cyla 8)

gabula
18-06-2007, 23:12
Wszystko fajnie tylko ile ona zużywa wody jaka jest głośna ?To chyba jest dosyć istotne

cyla
18-06-2007, 23:15
13 l a o głosności to nie wiem nic :oops:
szerokość 60 cm
zakryty panel sterujący
pojemność 12 kompletów naczyń
5 programów zmywania
4 temperatury: 45°, 50°, 65°, 75°C
program szybkie zmywanie 32 min.
opóźnienie startu 3/6/9h
przepływowy ogrzewacz wody
regulowany górny kosz
zużycie wody: 13l.
wymiary: 820x600x575 mm

gabula
18-06-2007, 23:19
Woda nieźle, a reszty poszukam jutro bo teraz już pędzę do łóżeczka.
Dobranoc

telesforek
19-06-2007, 08:26
Ja mam Whirpoola - Siemens i Bosch z tą samą liczbą funkcji były kilkaset zł droższe.
telesforek możesz podać symbol tej zmywarki?

Prawdopodobnie jest to ADG 8730 IX. Pozdrawiam.

Aga - Żona Facia
19-06-2007, 20:44
cyla dzięki bardzo. Popatrzę sobie na nią!.
telesforek dziękuję bardzo , tę też sobie obejrzę!

gabula
19-06-2007, 21:04
http://www.neo24.pl/produkt/Zmywarka_WHIRLPOOL_ADG_9836,28477.html

JustynaZ
12-03-2008, 15:27
no właśnie....muszę się zdecydować do końca tygodnia - czy chcę mieć zmywarkę do zabudowy z widocznym panelem czy zabudowanym
na pewno będzieto 45-tka, proszę doradzcie
i czy jest jakaś zasadnicza różnica w użytkowaniu, jeśli panel jest widoczny lub nie?

P.S. to będzie moja I-a w życiu zmywarka :D

kolina
12-03-2008, 15:35
Zdecydowanie uważam, że panel powiniem byc schowany.
Kuchnia angielska jest stylizowana i każde takie "nowoczesne" akcenty powodują, że traci ona swoja "angielskośc" :-) Oczywiście nie wszystko musi być wystylizowane, ale to mozna ukryć, ja bym schowała. W uzywaniu nie ma to zadnego znaczenia, chyba że na korzyśc ukrytego sterowania( dzieci nie maja mozliwości wciskania, przełanczania i wyłanczania guzików pod nieobecnośc dorosłego)

d5620s
12-03-2008, 16:41
albo robisz kuchnie w ang stylu albo udajesz, ze to robisz.... schowaj panel!:)

JustynaZ
12-03-2008, 17:13
pewnie, że robię :)
po prostu nie byłam pewna czy jest jakaś różnica w użytkowaniu, w trakcie pracy zmywarki,np.:
gdy zmywarka chodzi i możemy np. przestawiać jakieś funkcje, a jak panel jest schowany za drzwiczkami, to nie ma możliwości otwierania całych drzwiczek, bo wtedy przerywany pracę sprzętu :roll:

d5620s
12-03-2008, 17:31
ja mam schowany wiec nie wiem jak jest w odkrytym. w trakcie programu nie przyszlo mi do glowy nic zmieniac. podobnie w przypadku pralki:)

JustynaZ
13-03-2008, 12:55
ok, dziękuję Wam bardzo
podjęcie decyzji poszło szybko i gładko :wink:
panel będzie zabudowany :lol:

d5620s
13-03-2008, 17:35
ok, dziękuję Wam bardzo
podjęcie decyzji poszło szybko i gładko :wink:
panel będzie zabudowany :lol:
pokaz fotki:) koniecznie.lubię takie klimaty. Pozdrowionka

Cpt_Q
13-03-2008, 21:15
Szkoda, że 45. Chyba, że mało gotujesz i jest Was dwoje. Ale o tym też już było.

JustynaZ
14-03-2008, 14:13
zdjęć niestety póki co nie mam żadnych
dopiero wszystko dogrywamy jeśli chodzi o zamówienie kuchni

JustynaZ
14-03-2008, 14:16
Szkoda, że 45. Chyba, że mało gotujesz i jest Was dwoje. Ale o tym też już było.

owszem będzie nas narazie dwoje
gotuję dużo i jeszcze więcej piekę ciast :P
a 45-ka zdecydowanie mi wystarczy, bo miało wcale nie być zmywarki, ja należę do pracowitych tradycjonalistek i wygód nie szukam :oops:
to raczej mój przyszły mąż mnie namówił na zmywarkę, żeby w przyszłości mieć więcej czasu dla niego np. jak rodzinka się powiększy :wink:

Amtla
14-03-2008, 18:04
Także zalecam panel chowany ze względów już wymienionych.

Doradzam także większą zmywarkę. Dla dwóch osób i jedna i druga za duża, a po jakiejkolwiek imprezie rodzinnej 45 - tka jest za mała. Jest problem a to z garnakami, a to z talerzami....

Mikazuu
14-03-2008, 22:25
Ja także przymierzam sie do 45. Na swój uzytek mam argument, ze nie chce mieć wielu kompletów naczyń, aby zapełnić 60 zmywarkę.

futuro
20-03-2008, 12:01
Odświeżam temat :)
Poszukuję zmywarki firmy Bosch, nigdy wcześniej nie używałam, więc zdam się na Wasze opinie, jakie więc polecacie? :wink:

małaMI
20-03-2008, 14:17
Futuro, na innych portalach i tu chyba też czytałam raczej pochwały. ogólnie to ta lepsza półka.
Środek w obu markach jest raczej taki sam.

futuro
20-03-2008, 14:40
No tak tez czytałam pochwały - ogólnie o firmie, ale np. o jakimś konkretnym modelu to tak nie bardzo. Owszem, ale te zmywarki sa juz wycofane (nie pamiętam dokladnie nazwy, a nie zapisałam).
Dodatkowo gdzieś przeczytałam, zeby w srodku nazwy znalazła się literka M nie E, wskazuje to na produkt wykonywany w Niemczech nie w Polsce, są one solidniejsze i bardziej wytrzymałe, całe wykonane ze stali nierdzewnej, nie z plastiku.

Anna-1997
20-03-2008, 22:48
Tez jestem na etapie szukania zmywarki. I z tego co sie dowiedzialam, to najlepsza jets z firmy Bosh. Nie pamietam numeru, ale chodzi o ta co ma skladane kosze. Wtedy jesli chcecie umyc cos wiekszego, nie ma problemu...
I poradzono mi rowniez, zeby nie kupowac zmywarki o szer. 45 cm. Bardziej sie przydaje 60tka. To tak do przemyslenia, oprocz halasu podczas mycia i rodzaju panelu.

futuro
21-03-2008, 08:00
To ja mam prośbę, jeśli coś wybierzesz to od razu się pochwal :wink:... tez planujemy 60tke, z panelem odkrytym...
A co sadzicie o zmywarkach firmy BEKO? :roll:

majcia
21-03-2008, 10:31
Ja zamówilam zmywarke aeg elektrolux control favorit Vi :D Ma tez schowany panel. Mam nadzieje, ze to byl dobry wybór :roll: ale to okaze sie w "praniu" :roll: :wink:

jacekp71
21-03-2008, 10:37
nam zmywa whirlpool z szostym zmysłem ;-)

dziala od paru miesiecy bez najmnieszego zarzutu,
ma chowany panel, jest cichutka, nie nalezala do najdrozszych, przyjechala z internetu pod drzwi ....

christof333
21-03-2008, 11:34
Jeśli z panelem odktytym to:
Bosch sgi 55 m45eu ---szer 600-47dB
Siemens se 50t 592 eu---szer 600-42db
Myśle że są to dobre zmywarki-też jestem na etapie wyboru "modelu" i myśle że będzie to któraś z nich :roll:

futuro
21-03-2008, 13:40
My raczej nie wybierzemy żadnej zmywarki z takiego przedziału cenowego, trzeba pójść na jakiś kompromis, także coś tańszego będzie... :wink: myśleliśmy najpierw nad Mastercookiem, Beko, potem Candy, ale ostatecznie wybierzemy Boscha lub Simensa.. zastanawiamy się nad takimi modelami, choć nie wiadomo czy przypadkiem znów nam się gusta nie odmienią :lol: Moze ktoś użytkuje? :)

BOSCH SGV 45M53 EU
BOSCH SGI 45M35 EU
BOSCH SGI 55M45 EU
Siemens SE 54M576 EU

tiga
18-05-2008, 17:02
To ja poproszę o pomoc w wyborze pomiędzy 2 modelami:
1)Siemens SE66T373EU za 2556PLN
2)Bosh SGV57T23EU za 2445PLN
Nr 1 jest cichszy. Obydwa modele mają funkcję ochrony szkła.
Na który się zdecydować i dlaczego??

Ann_K
18-05-2008, 20:40
mam Bosch z panelem schowanym

PLUS: nie widac ze to zmywarka

MINUS - jak pracuje nie widac - czasu do konca ktory jest tam wyswietlany a czasem by sie przydalo wiedziec ile jeszcze to potrwa

rozwiazaniem mogloby byc zamontowanie malego lusterka nad tym panelem - ale nie wiem czy nie lepiej ladny panel
szczegolnie w oddzielnej kuchni



Nie rozumiem, po co ma być widać, kiedy myje? Ja wkładam gary i mam to w nosie. Jak pika, to idę wyciągnąć i tyle. Mam z ukrytym panelem Beko. Chodzi w miarę cicho, 5 lat gwarancji i ogólnie jest ok.

cieszynianka
18-05-2008, 21:34
A co myślicie o tej:
http://www.maximedia.pl/?ceny=zmywarki_do_zabudowy&promocja=electrolux_esl66020

Do tej pory rozważałam Boscha, Siemensa, albo Whirpoola, ale po wczorajszym rejsie po sklepach Elektrolux bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Poziom głośności - 43 db, sygnalizowanie pracy światełkiem na podłogę i sygnał dźwiękowy po, składane elementy w koszach, Fuzzy Logic, a cena nie astronomiczna :wink:

Myślę czy się na nią zdecydować :wink:

Ann_K
18-05-2008, 23:41
A co myślicie o tej:
http://www.maximedia.pl/?ceny=zmywarki_do_zabudowy&promocja=electrolux_esl66020

Do tej pory rozważałam Boscha, Siemensa, albo Whirpoola, ale po wczorajszym rejsie po sklepach Elektrolux bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Poziom głośności - 43 db, sygnalizowanie pracy światełkiem na podłogę i sygnał dźwiękowy po, składane elementy w koszach, Fuzzy Logic, a cena nie astronomiczna :wink:

Myślę czy się na nią zdecydować :wink:


Duży zakres programów i mycie w 70 stop. jest na plus, ale trzeba by oblukać w necie czy nie szwankuje :)
Pzdr

pjotr
19-05-2008, 01:24
To ja mam prośbę, jeśli coś wybierzesz to od razu się pochwal :wink:... tez planujemy 60tke, z panelem odkrytym...
A co sadzicie o zmywarkach firmy BEKO? :roll:
Ja zamierzam zamówić właśnie zmywarkę z BEKO, to ten model:
http://www.beko.com.pl/DSN,6835,X,372.html
Początkowo optowałem za Boschem ale ceny zmywarek Boscha są powalające, za Boscha 60cm przy hałasie na poziomie 45-46dB trzeba już zapłacić ponad 2200zł.
Model Beko j/w to praktycznie najbardziej wypasiony model w Beko a jego cena oscyluje w granicach niecałych 1600zł. W/g mojego rozeznania cena zmywarki zmienia się odwotnie proporcjonalnie do emitowanego przez nią hałasu. Bosche powyżej 50dB można kupić za 1500-1600zł ale z 45 dB już za znacznie większą kasę. Nawiasem mówiąc kilku handlowców z którymi rozmawiałem bardzo sobie chwali sprzęt Beko, no i jeszcze jedna kwestia do końca czerwca firma udziela pełnych 5 lat gwarancji na sprzęt, a to już jest niebagatelne przy eksploatacji takiego urządzenia..

marcin_u
19-05-2008, 07:12
co sadzicie o zmywarce AEG FAVORIT CONTROL Vi ? warto ja zakupic?

Ann_K
19-05-2008, 12:53
Ja mam tę i bardzo sobie chwalę. Niestety tylko 45 się u mnie zmieściła. Mam mikroskopijną kuchnię.

http://www.ceneo.pl/364606

markdottir
19-05-2008, 13:48
Wiem jedno - na pewno warto poszukać informacji o tej sygnalizacji dźwiękowej zakończenia zmywania. Wyobrażacie sobie, jakie to może być wkurzające, gdy ktoś nastawia sobie zmywanie na noc i np. o 3 rano coś zaczyna mu piszczeć?
kompletnie mi to nie przeszkadza... :lol:

tuuska1
19-05-2008, 22:37
Moja zmywarka (już wkrótce mam mieć ) panel zakryty.
Wybieram miedzy Simens SE64M365EU a Bosch SGV43M03EU
W sumie są podobne . Simens ma większy przedział doboru temperatury. Cenowo są identyczne. Nigdy nie miałam zmywarki tak więc nie wiem co jest potrzebne. NP funkcje 1/2 wsadu - tak naprawdę jest przydatna???

Lookita
20-05-2008, 06:33
Uwazam ze jest to minimum jakie posiadac powinna zmywarka i powinno to zadowolic wiekszosc uzytkownikow.Cenowo i jakosciowo chyba jest bardzo dobra.Ja zastanawiam sie nad tym modelem jednak chyba zdecyduje sie na model drozszy.Chce miec funkcje 1/2 wsadu i przyspieszenie -skrocenie pracy programu przy zachowanej tej samej efektywnosci.1/2 wsadu przyda sie tym ktorzy rzadko korzystaja ze zmywarki a wsadzajac brudne naczynia nie unikna smrodku po dluzszym nieuzywaniu zmywarki.Owszem jesli rodzina jest wieksza to az takiego poblemu nie ma.U nas na razie sa 2 osoby i wiemy ze predzej zasmiergnie srodek niz umyjemy wszystko wiec funkcje ekono-praktyczna chcemy miec a w przyszlosci i tak to sie wylkorzysta.Drozej sporo ale testowalismy to i brakuje nam takowej funkcyjki.

krysia2006
20-05-2008, 09:09
http://www.mediamix.pl/a_p321.html

AEG FAVORIT CONTROL Vi mam ta zmywarkę ponad rok i jesteśmy bardzo zadowoleni, BARDZO CICHA, świetnie myje, niezależnie od środków (polecamy tabletki ROBOT), wady ..... ma za dużo programów, używa sie i tak JEDEN, nie ma funkcji pół wsadu (BEZ SENSU, nawet przy rodzinie 2 osobowej, jest mało miejsca w zmywarce), której z tego co wiem i tak się nie używa, za to ma:
"Sensorlogic to jedna z najnowocześniejszych technologii zastosowanych w naszych zmywarkach. Wykorzystuje ona specjalny sensor wodny, który na bieżąco mierzy stopień zmętnienia wody i decyduje o tym, czy powinna być wymieniona, czy też można ją ponownie wykorzystać. Dzięki temu rozwiązaniu zmywarka oszczędza wodę i energię. "

POLECAM

nie polecam Bosha i siemensa, znajomi którzy mają, byli zadowoleni owszem ale tylko przy zakupie, wydane zrednio 2500 zł a są głośne i niestety awaryjne, szczególnie te nowe, kiedyś to były boshe na 20 lat a teraz szajs....

swietne są mastercooki, ale odkąd tą firmę przejął FAGOR to jakość jest znakomita


p.s. dam prostą radę, wybierajcie zmywarki proste, z małą ilością bajerów, za które się płaci, a potem nigdy się nie używa..., ma mieć aqua-stop i jeden program...., no może drugi do mycia szkła...

grave
05-09-2008, 23:26
Obecnie mam Electrolux ESL4131 45cm z ukrytym panelem, jest to fajna cicha dobra zmywareczka dla 2-3 osób, niestety garów duzo się tam nie upcha, więc teraz wybiorę 60cm!
Wziiąłbym znowu Electroluxa, ale niestety nie posiadają funkcji 1/2 wsadu, a umysliłem sobie, że nowa musi to mieć! Tak więc mój wybór składa się ku Boschowi, bo Siemens to w sumie to samo tylko droższe!
Dla mnie liczy się obecnie:
ukryty panel
1/2 wsadu
vario speed - skrócenie czasu pracy
wyswietlacz czasu pracy
sygnal dzwiekowy zakonczenia czasu pracy
składane kosze
cicha praca, małe zużycie wody
..... po prostu ideał 8)

arturo1960
06-09-2008, 23:43
mamy Beko 6532fx ,jak dotąd po 3 miesiacach użytkowania jest super,domywa wszystko,suszy dobrze bez zacieków i jest praktycznie bezgłośna ,ma 5 programów które całkowicie wystarczają w normalnym gospodarstwie domowym

witu102
07-09-2008, 01:10
siemens schowany panel..polecam gorąco..nic się nie dzieje nic się nie psuje...przy zabudowie bardziej niż na markę i jakoś zmywarki należy zwracać uwagę na jakoś mebli i oklein, bo niestety po pół roku nieuważnego
(to fakt) używania zaczęły mi odchodzić okleiny z płyty czołowej i przyległych szuflad:)

grave
07-09-2008, 18:25
siemens schowany panel..polecam gorąco..nic się nie dzieje nic się nie psuje...przy zabudowie bardziej niż na markę i jakoś zmywarki należy zwracać uwagę na jakoś mebli i oklein, bo niestety po pół roku nieuważnego
(to fakt) używania zaczęły mi odchodzić okleiny z płyty czołowej i przyległych szuflad:)

co masz na myśli "nieuważne użytkowanie" ?

witu102
07-09-2008, 19:29
np otwieranie na gorąco i wjmowanie naczyń, a niestety para jest strasznie grożna:)
teraz staram się, żeby ostygło albo szybko otwieram i zamykam szczelnie:)

cieszynianka
07-09-2008, 21:15
siemens schowany panel..polecam gorąco..nic się nie dzieje nic się nie psuje...przy zabudowie bardziej niż na markę i jakoś zmywarki należy zwracać uwagę na jakoś mebli i oklein, bo niestety po pół roku nieuważnego
(to fakt) używania zaczęły mi odchodzić okleiny z płyty czołowej i przyległych szuflad:)

Nie bardzo rozumiem, proszę o wytłumaczenie. Para wydobywa się po otwarciu zmywarki bez względu na to czy drzwiczki są obudowane, czy nie. Otwieram często od razu, szafki obok nie odklejają się (stara kuchnia, oklejona ponownie własnoręcznie okleiną samoprzylepną), zmywarka ma kilkanaście lat. Wynika, że użytkuję też nieostrożnie, ale na szczęście szkód nie ma. W nowym domu będzie zabudowana, czy to znaczy, że coś się zmieni w użytkowaniu? :o

witu102
08-09-2008, 00:28
oczywiście nic się dziać nie powinno, ale w moim wypadku niska jakość mebli (pomimo wysokiej ceny) spowodowała zniszczenie...
teraz wolę odczekać 30 minut, żeby wszystko ostygło i problem znikł:)
Dlatego piszę, ze ważniejsze od zmywarki mogą okazać się meble:)
czy zabudowana czy nie nie ma znaczenie..u mnie jedyna różnica polegała na tym, że miałem jeden dodatkowy panel do wymiany(panel przedni zmywarki):)
Ale poza tym, w normlanych warunkach zmywarka zabudowana spełnia w 100% swoją rolę a do tego ładnie wygląda:)
Także, bez obaw:) :D

Besta77
08-09-2008, 10:28
popieram zabudowany panel :)
mam 60 boscha i jakoś nie odczuwam palącej potrzeby zaglądania jej do środka podczas prania :lol: i co ważne dla "nie mających za dużo czasu i nie przepadających za sprzątaniem", do których się zdecydowanie zaliczam - odpada mi jeden kawałek do czyszczenia szparek, zagłębień itd.

i tak przy okazji spytam - nasza zmywarka z czasem zaczęła coraz dłużej myć gary na tym samym programie (tak więc bez wskaźnika czasu pozostałego do końca prania mam jeszcze większą niespodziankę, bo zupełnie nie wiem, o której skończy mycie :wink: ) - czy ktoś z Was też miał taki przypadek?

ewiwa
08-09-2008, 16:55
Nie wiem, czy temat jeszcze aktualny :roll:
Do powyższych opinii chciałam dodać swoją o panelu odkrytym, praktyczniejszym moim zdaniem. Widać ile czasu jest do końca programu, a to się przydaje jak są np goście i trzeba szybko zmyć jakiś zestaw naczyń i nastawić następne. Widać tez, jaki program chodzi, można się jeszcze zreflektować i zrobić reset, jak stwierdzimy, że jednak chcemy na Auto, a nie Economy. I dla mnie najważniejsze, mam sygnalizację braku soli, czy nabłyszczacza, a używam osobnych produktów. Uważam to za ekonomicznie i racjonalnie uzasadnione, do większych brudów daję więcej proszku. Sól i nabłyszczacz to bardzo sporadyczne akcje, a sypanie proszku z dozownika to tak samo, jak otwieranie tabletki. Nie przekonują mnie też argumenty o estetyce kuchni rustykalnej itp. Też mam taką, ale mam jednocześnie nowoczesny, nie zakryty piekarnik, widoczną maszynę do kawy i co tam jeszcze, na przykład halogeny na suficie, a nie dyndającą naftową lampę.
Pozdrawiam
Ewa

el-ka
08-09-2008, 20:01
Zmywarki z ukrytym panelem też mają sygnalizację soli i nabłyszczacza - na tym panelu w środku (przynajmniej mój Ariston). Jak również po uchyleniu widać jaki program chodzi. Ja otwieram czasem w trakcie, generalnie niedługo po załączeniu, żeby jeszcze coś dołożyć. Natomiast na ogół nie wyczekuję niecierpliwie, kiedy skończy - i tak sygnalizuje dźwiękiem oraz gaśnie taka strzałka na panelu. Negocjacje kto to rozładuje trwają przeważnie dłużej niż zakończenie cyklu mycia. :wink:
Mnie się lepiej podobała bez otwartego panelu, aby nie zaburzać ciągu mebli, który jest widoczny z salonu. Poprzednia miała z odkrytym i żadnej różnicy w użytkowaniu nie widzę. Kwestia estetyki - nic więcej.

malmuc
09-09-2008, 11:05
suma sumarum :lol:
takie zmywarki róznią się tylko i wylącznie wyglądem,
zabawne są niektóre argumenty zwolenników zmywarek z otwartym panelem ;)

yacol
09-09-2008, 11:42
Ale dinozaura ktoś odkopał :o
Ja kiedys mialem z odkrytym panelem(przez chyba z osiem lat), teraz mam z niewidocznym (od miesiąca). Bardziej z wyglądu podoba mi się zakryty panel, przynajmniej dla mnie panel nie jest ozdobą.No chyba że komuś wydaje się że jest lepszy bo wszyscy widzą że ma zmywarkę :D
Mimo ze mam ukryty panel na wyswietlaczu pojawia się informacja o braku soli lub nablyszczacza. Nigdy mi sie nie spieszylo w oczekiwaniu na zakonczenie zmywania ale jesli chcę mogę otworzyc zmywarkę podczas mycia i zobaczyc ile czasu jeszcze pozostalo. Przeciez jak się otworzy zmywarkę podczas mycia to nic się nie dzieje. Jeśli o mnie chodzi to zgadzam się że jedynie chodzi tu o wygląd co sie komu bardziej podoba.[/img][/code]

małaMI
09-09-2008, 11:45
do mojego electroluxa też można w trakcie pracy dołożyć naczynia, widać pod blatem ile czasu zostało do końca. mnie się bardziej podoba front w pełni zabudowany - to był jedyny powód dla którego wybrałam zmywarkę z panelem zintegrowanym.

GGGosik
09-09-2008, 12:04
Bosch: ukryty panel: bez problemu można otworzyć
i zobaczyć, ile czasu pozostało do końca, wyłączyć również można.
Woda zaś, po otwarciu drzwiczek nie wyleje się,
ponieważ jest poniżej poziomu drzwi.
A zaleta? Względy estetycznie, w moim przypadku :)
Koniec pracy - czerwone światełko na podłodze znika,
a dźwięk można wyłączyć, bo może obudzić w nocy,
jak włączy się mycie późnym wieczorem :)

DorciaIQ
15-09-2008, 13:24
Czerwone światełko??? To fatalnie! - ja chcę śliwkową kuchnię to nie będzie pasować :cry:
:lol: :lol: :lol:

ewiwa
15-09-2008, 14:09
:lol:
no dobra, to ja odkopałam ten wątek. Poza względami estetycznymi wzięłam pod uwagę wygodę obsługi. Nieczesto otwieram zmywarke w czasie zmywania, podobnież pralke podczas prania :wink: To takie ... brutalne, jeszcze sie cos zawiesi :-?
E.

zorba128
05-12-2008, 08:38
Mam pytanie - jak się typowo montuje zmywarkę do zabudowy oraz listwę cokołową pod nią? Przy otwieraniu zmywarki front potrzebuje nieco miejsca - i w tym miejscu listwa cokołowa musi być niższa...
Jak to powinno wyglądać? Może - ma ktoś jakieś zdjęcie tych okolic swojej kuchni?

pozdrawiam,
Marcin

Mohag
05-12-2008, 10:04
Przez przypadek mam takie zdjecie :wink: u mnie cokol jest wyciety na odpowiednia wysokosc i na ten wyciety kawalek przyklejona/przykrecona? jest ala nakladka plastikowa jako zabezpieczenie tej powierzchni.
Tylko nie pytaj sie jak to konkretnie jest zrobione i zamocowane, bo stolarz przywiozl juz zrobione wszystko pod wymiar.

Na tym zdjeciu, nie wiem dlaczego wyszlo jakby z przesunieciem to wyciecie :roll:

http://img131.imageshack.us/img131/8469/img5077ot6.th.jpg (http://img131.imageshack.us/my.php?image=img5077ot6.jpg)

ale tak nie jest, wyciecie jest tam gdzie powinno byc

http://img131.imageshack.us/img131/5199/img5076uv3.th.jpg (http://img131.imageshack.us/my.php?image=img5076uv3.jpg)

innych zdjec niestety nie mam... ale chyba wiadomo o co chodzi.

Pistolero
16-12-2008, 14:21
na całej szerokości zmywarki cokół musi być niższy o 10 mm od normalnej wys cokołu (przy założeniu, że wszystkie wymiary są standardowe czyli fron o 7 mm niższy niż szafka [np:713/720], dolna krawędź frontów licuje z dolną krawędzią szafek, cokół mniej więcej jest na całą wysokość nóżki

Gogdi
17-12-2008, 10:28
U mnie stolarz zostawił ten cokół pod zmywarką niezabezpieczony. Po prostu płyta wiórowa, nie zaklejona niczym. Twierdził że to standard, że tak się robi, że tego się nie da niczym zakleic, no chyba, ze silikonem. Mnie to martwi, czy po drzwiczkach nie będzie spływać woda i kapać na tą otwartą krawędź cokołu?

Pistolero
17-12-2008, 20:35
skoro cokół jest wycięty pod zmywarką to nie da sie na niego nic nakleić (pcv), chyba, że jest składany z elementów i ten element pod zmywarką jest płytszy, to mógł go okleić. Cokół jest cofnięty względem frontu, więc raczej nic na niego bezpośrednio nie kapie, bo przecież nie polewasz wodą frontów aby woda po nich spływała, a z wnętrza zmywarki nie ma prawa nic wypływac.. Jak koniecznie chcesz zabezpieczyć, to estetycznie posmarowany silikon w kolorze zbliżonym do koloru cokołu (paleta mapei) skutecznie załatwi sprawę

lido41
10-03-2009, 15:50
Witam!
w opisie zmywarki z panelem zintegrowanym (zakrytym) znajduje się info, że posiada ona wskaźnik czasu pozostałego do końca programu itp.
Zastanawia mnie jak ten czas sprawdzić w praktyce, skoro otwieranie drzwiczek zmywarki podczas pracy raczej nie wchodzi w grę :roll:
Co innego, gdy panel na wierzchu - to rozumiem

Bardzo proszę o opinię użytkowników takiego wynalazku, bo ja jakaś nieoświecona jestem... :oops:

A może polecilibyście jakiś sprawdzony model?
Dziękuję i pozdrawiam :D

pablitoo
10-03-2009, 15:57
Jeszcze nigdy podczas pracy zmywarki nie sprawdzałem czasu do końca zmywania - bo po co ??

civic9
10-03-2009, 16:13
wchodzi otwieranie w grę.
zmywarka się zatrzymuje i można popatrzeć.
tak właśnie mam - panel zintegrowany i po otwarciu widać czas.

w zasadzie z tego nie korzystam (jak napisał pablitoo), ale widziałem, że jest bo czasem się otwiera z innych powodów - coś dorzucić, coś wyciągnąć wcześniej.

lido41
10-03-2009, 16:19
wielkie dzięki za rozjaśnienie umysłu :D
co prawda też nie widzę wielkiej potrzeby sprawdzania czasu pracy zmywarki, ale lepiej wiedzieć jak to ugryźć :wink:
Pozdrawiam

Edybre
10-03-2009, 17:23
A może ten wskaźnik to czerwone światełko na podłogę? U mnie tak jest. Poza tym mogę zobaczyć pozostały czas bez otwierania drzwi zmywarki - po prostu widać przez szparkę między brzegiem drzwi a blatem.

Lookita
10-03-2009, 17:35
to spot light...raczej chyba o cyfrowa info chodzilo....w zmywarce z panelem zintegrowanym,chodzi o efekt dopasowania do mebli,niz uzytecznosc zmywarki,te zewnetrzna.....o calosc pracy zadbaja bajerki urzadzenia....z mojego doswiadczenia wiem,ze pewne bardzo rzadko sie uzywa...

st_x
10-03-2009, 17:35
Witam

Krótko i na temat - bo akurat od tygodnia mam taką na S (ze zintegrowanym panelem 8) ).

1. Pryz wybieraniu programu (przy otwartych drzwiach) pojawia się orientacyjny czas programu.
2. Po otwarcu drzwiczek wyświetla się odpowiednio zmniejszony.
3. Podczas pracy NIC się nie świeci (nie mam funkcji Info Light)
4 Można ją zamanotowac tak aby było widać (zgóry pod skosem) i wyświetlacz i przyciski - ale nie ma po co (bo i tak się wygasza).

5... 8) - żona bardzo chciała miec ten czas - ale juz się przyzwyczaiła, że zmywarki sie "nie doglada" :D

Pozdrawiam.

emild
11-03-2009, 09:37
w zasadzie z tego nie korzystam (jak napisał pablitoo), ale widziałem, że jest bo czasem się otwiera z innych powodów - coś dorzucić, coś wyciągnąć wcześniej.
otwierasz podczas pracy? a co z wodą w zmywarce? tak szybko odpływa?

Inka Opole
11-03-2009, 09:52
:)
ale w zmywarce nie masz wody pod sufit..
tak wiec spokojnie mozna otwierac
tez mam do zabudowy z zintegrowanym panelem nie mam infospot, ale generalnie wlaczam i zapominam jezeli ja musze otworzyc to dopiero po otwarciu widac u mnie czas pozostaly do zakonczenia zmywania
a tak to na koniec zapipka i wiadomo ze skonczyla

grizzli
11-03-2009, 10:04
Lubię mieć możliwość sprawdzenia, kiedy się kończy zmywanie! Muszę w tym celu uchylić drzwiczki. to niczym nie grozi.
Jest to dla mnie ważne np. wtedy, gdy w czasie przyjęcia myję szkło i już-natychmiast potrzebuję zrobić "zmianę warty".
Nie mam tego w pralce i krew mnie zalewa, bo nigdy nie wiem, czy nastawiłam pranie na godzinę czy dwie albo za ile wreszcie bede mogła wieszać.

Elfir
25-01-2012, 18:18
podnoszę

radosław1
26-01-2012, 11:39
zabudowana wygląda lepiej , mam tak polecam