PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wiem gdzie mam zapytać. Czy tu mogę?



gogi25
09-08-2005, 19:01
Witam. Mam pewnie dośc banalny problem, ale jestem tutaj dośc nowa i parę rzeczy sprawia mi problem.
1. Nie wiem do końca jak mam wysłać wiadomość ze skrzynki. Owszem, umiem ją napisać, potem klikam WYŚLIJ, mam komunikat, że się wysłała a później cały czas siedzi ona w skrzynce w folderze DO WYSŁANIA. Siedzi sobie tam i siedzi a ja nie wiem czy wkońcu się ona wysłala czy też nie.
2. Gdy chcę coś znaleźć to też mam troche problemów. Wchodzę w SZUKAJ tam wpisuje co chcę znaleźć np "domy z bali", zaznaczam forum na którym chce to znaleźć i znów wyskakują mi niestworzone rzeczy, zupełnie nie na temat. Jak Wy to robicie.
3. Chciałabym dodać do swojego podpisu zdjęcie ale też nie wiem jak mam to zrobić.
4. Co oznacza BBCode? Co się dzieje jeżeli mam włączoną tą funkcję a co jak ja wyłączę?
Pomóżcie.
Gocha

Jagna
09-08-2005, 23:06
Na to co umiem, to dpowiem:
1. Jeżeli wiadomość jest nadal w folderze "do wysłania" to znaczy, że adresat jej jeszcze nie otworzył i nie przeczytał.
2. W opcji szukaj radzę używać spójnika "and" . Na przykład jeżeli chcesz znaleźć domy z bali to wpisz "domy and bali" wtedy wyskoczą Ci te posty, gdzie oba te słowa są umieszczone, a nie wszystkie z "domy" i wszystkie z "bali". Możesz też rozszerzyć szukanie na posty gdzie jest odmiana interesujących Cię słów. Wtedy używasz gwiazdki jako domyślnego ciągu znaków np. "dom* and bali" a wtedy wyskoczą Ci też posty gdzie jest "domu z bali" "domów z bali" "domy z bali" itp.
3. zdjęcie musi być gdzieś dostępne ogólnie w necie, nie może być w prywatnych Twoich archiwach, czyli musisz je umieścić w jakimś albumie np. na Onet. Potem wchodzisz w swój Profil i na samym dole masz "odnośnik do zewnętrznego emblematu" - tam wpisujesz adres obrazka.
4. nie wiem :( Ale na pewno ktoś Ci pomoże a ja się sama dowiem przy okazji.
Mam nadzieję, że pomogłam chociaż trochę :D

gogi25
10-08-2005, 07:55
Bardzo mi pomogłaś. Wielkie dzięki.

kaskaa
10-08-2005, 09:40
Na temat BBCode zanlazłam takie wyjaśnienie:

http://murator.com.pl/forum/faq.php?mode=bbcode#0