PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dostane kredyt na dom , ktory juz buduje?



ciku
09-08-2005, 19:19
Pytam, bo nie mam pojecia jakie sa w Polsce przepisy, bede dopiero wracac do kraju, a musze wiedziec juz. Powiedzmy mam stan surowy , na reszte potrzebuje wziac kredyt.

Xena z Xsary
09-08-2005, 19:28
tak, oczywiście , jesli tylko masz udokumentowana zdolnośc kredytowac to napewno dostaniesz.
Stan surowy wybudowany za twoje pieniądze to w pewnym sensie zabezpieczenie dla banku bo to juz jest coś co stoi i co stanowi jakaś wartość - to tez jest juz dodatkowy plus przy negocjacjach z bankiem.
powodzenia

09-08-2005, 19:45
kredyt na dokończenie budowy i wykonczenie domu

bedziesz musiał przejsc papierologie np. kosztorys elementów zcalonych w formie tabeli wystawiony przez uprawnionego

ale jest taka mozliwosc

KAS01
09-08-2005, 21:08
Bez żadnego problemu.
Wzialem kredyt na postawienie stanu surowego otwartego (miałem tylko działke) a i tak mój wkład własny przekroczył 75%. Bo bank zaliczył do wkładu własnego: środki w Kasie Mieszkaniowej, mieszkanie (docelowo do sprzedaży), akcje i właśnie działke. Musiałem tylko napisac oświadczenie, ze środki z KM, mieszkania i akcji przeznacze na budowe domu.
Kosztorys domu robiłem sam. Tak samo przedwstepną umowe sprzedazy mieszkania (taki głupi wymóg). Wycene działki i mieszkania tez zrobiłem sam. Bank sie niczego nie czepiał. Załatwianie kredytu było czystą przyjemnoscią. Na dodatek bez proszenia dostałem najlepsze warunki jakie mogli dać (minimalna marża i prowizja)/
Ten bank to PKOBP.

Agawik
10-08-2005, 14:22
Działka + stan surowy będzie traktowany jako udział własny . Kredyt na dokończenie budowy + wykończenie domu mozna uzyskać bez problemu . Natomiast inną kwestią jest zdolnośc kredytowa . Musisz przez okreslony czas uzyskiwać dochód np. z tytułu umowy o pracę , kontraktu lub działalności . W zależności od tego co będzie źródłem dochodu , banki wymagają udokumentowania stazu ( czasu osiągania dochodu ) . I tak np. przy umowie o pracę sporo banków udzieli kredytu po 3 miesiącach ale np przy prowadzeniu działalności gospodarczej mogą to być np. 2 lata . Niektóre banki mogą uznać za ciągłość zatrudnienia pracę za granicą ale to zależy od formy zatrudnienia i miejsca gdzie były odprowadzane podatki .