PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej mocy agregat porądotwórczy do agr.tynkarsiego 7,5kW?



kasiaR
10-08-2005, 14:45
Czy ktoś z Was wie, jakiej mocy musze miec agregat prodotwórczy, żeby podłaczyć agregat tynkarski o mocy 7,5kW??Otrzyłam juz 3 opinie :o :-? :o , tzn, agregat prądotórcxzy powinien miec:
3x 7,5kW :roll:
2 x 7,5kW :roll:
8 kW.

:roll:
??
Prosze o porady.
Pozdrawiam :D :wink:
KasiaR

kasiaR
10-08-2005, 14:53
dodam tylko,że sprawa pilna :-? :(

jacekj
10-08-2005, 15:02
witaj :)

Czy ktoś z Was wie, jakiej mocy musze miec agregat prodotwórczy, żeby podłaczyć agregat tynkarski o mocy 7,5kW??Otrzyłam juz 3 opinie :o :-? :o , tzn, agregat prądotórcxzy powinien miec:
3x 7,5kW :roll:
2 x 7,5kW :roll:
8 kW.
Prosze o porady.
Pozdrawiam :D :wink:
KasiaR
Jeżeli 7.5 kW to 3fazowy. Dalej, teoretycznie agregat 7.5 kW powinien wystarczyć ale.......
Sieć zasilająca powinna być "sztywna" czyli nie powinno przysiadać napięcie i częstotliwość po zasypaniu agregatu tynkarskiego.
Dlatego wydaje mi się, że około 10 kW należy przygotować.
Dla agregatów prądotwórczych podaje się moc bierną czyli 12.5 kVA.

kasiaR
10-08-2005, 15:05
witaj :)
[quote=kasiaR] Czy ktoś z Was wie, jakiej mocy musze miec agregat prodotwórczy, żeby podłaczyć agregat tynkarski o mocy 7,5kW??Otrzyłam juz 3 opinie :o :-? :o , tzn, agregat prądotórcxzy powinien miec:
3x 7,5kW :roll:
2 x 7,5kW :roll:
8 kW.
Prosze o porady.
Pozdrawiam :D :wink:
KasiaR
Jeżeli 7.5 kW to 3fazowy. Dalej, teoretycznie agregat 7.5 kW powinien wystarczyć ale.......
Sieć zasilająca powinna być "sztywna" czyli nie powinno przysiadać napięcie i częstotliwość po zasypaniu agregatu tynkarskiego.Dlatego wydaje mi się, że około 10 kW należy przygotować.







A co ze startem agragata tynkarskiego, podobno na start/rozpoczecie pracy agregata tynkarskiego liczy sie 3 x moc (7,5kW).
Czy to prawda,czy cha mi wcisnąc drozszy agregat pradotwórczy??
:roll: :o :-?

am00
10-08-2005, 15:06
Nie jestem znawcą, ale na 90% agregat jest trójfazowy i 7.5kW dotyczy trzech faz, czyli w uproszczeniu 3*2.5kW. Agregat powinien mieć zatem wyjście trójfazowe i moc podobną czyli np. 8kW.
Typuję trzecią odpowiedź.

kasiaR
10-08-2005, 15:08
to,że 3 fazowy to wiem tylko jakiej mocy ???? (dodam ponownie , że agregat tynkarski ma 7,5 kW)

:o :( :-?

kasiaR
11-08-2005, 10:32
:( :-?

inwestor
11-08-2005, 11:25
Minimum moc razy 2,5 czyli ok. 18 kVA bo może mieć kłopoty z rozruchem. Agregat tynkarski ma raczej ciezki rozruch i słaby generator może się po prostu zatrzymać w momencie rozruchu. Mam w domu generator 1,5 kVA i w czasie startu pompy o mocy 0.75 kW mocno zwalnia i ledwo ledwo zipie. Celowo podaje moc pozorną czyli w kVA bo tak sie to podaje dla agregatów. Natomiast przy odbiorach określa się moc czynną w kW. Oczywiście agregat 3-fazowy- przy takich mocach nie robi sie ani agregatów ani silników jednofazowych.
Pozdrawiam

miol
12-08-2005, 10:21
Witam
Zgadzam się z Inwestorem, powiedziałbym nawet że powninien mieć 3x7,5kW i to przy długim i ciężkim rozruchu może być za mało. Zależy od agregatu tynkarskiego. Chyba, że silnik agregatu ma przełącznik rozruchu gwiazda-trójkąt wtedy moc agregatu może być taka jak silnika agregatu tynkarskiego (chociaż dla pewności dałbym trochę wyższą).
Pozdrawiam