PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja rurek z ciepłą wodą



tifi
10-08-2005, 19:56
Drodzy forumowicze, potrzebuje Waszej rady.
Obecnie w moim domu działają hydraulicy i tynkarze. Szef od tynkarzy (który zreszta kiedyś wykonywał również instalacje,w tym hydrauliczne) zwrócił dziś moją uwagę na to, że izolacja na rurkach z ciepłą wodą jest luźna. Mówi, że hydraulicy dobrali złą otulinę do moich rurek i, że tak nie może być, bo to będzie powodowało straty ciepła wody.
Moje pytanie jest takie, czy to przesada, czy moze jednak ta sprawa ma duże znaczenie. Przyznam się, że sama nie mam pomysłu, a hydraulicy jutro kończą.

Tifi.

krzysztofh
11-08-2005, 06:09
Jeśli jest zachowana ciągłość izolacji to nie przejmuj sie luźna pianką, w końcu na rurki do c.o. chyba nie nałożyli pianki do rur fi50mm?

kaltam
11-08-2005, 06:10
Facet chce dorobić. Nie przejmuj się.

tifi
11-08-2005, 15:43
Dziękuję za pociechę :-)
Te rurki to póki co tylko rurki z ciepłą wodą do kranów, bo C.O. będą mi robić dopiero za 3 tygodnie.
Mnie się wydaje wręcz, że troszkę luzu może być lepsze niz jego brak, w końcu powietrze też jest izolatorem... Ale może mi się coś pokręciło :oops: :-)

Tifi.

11-08-2005, 19:24
nic Ci sie Tifi nie pokręciło ... facet instalator montuje Ci "ogony" czyli to co mu zostało jako resztki od róznych inwestorów ...
obetnij mu 1/ 10 zapłaty za fakture ... albo niech Ci zmieni otuline na wyśrerdnicowana do rur
pzdr

tifi
12-08-2005, 09:51
nic Ci sie Tifi nie pokręciło ... facet instalator montuje Ci "ogony" czyli to co mu zostało jako resztki od róznych inwestorów ...

To chyba mi sie jednak pokręciło :-(

Tifi.

am00
12-08-2005, 09:52
Otuliny naciągane niestety muszą mieć luz, żeby się dały naciągnąć i mogły się w nich zmieścić kielichy od połączeń. Jak Ci to przeszkadza, to możesz pozakładać opaski z drutu co kawałek, ale nie wiem czy to coś daje. Lepsze są te sztywniejsze otuliny z rozcięciem na całej długości, te powinny przylegać bez luzu.

rafałek
12-08-2005, 10:21
Ale co to zmieni czy będą przylegać ściśle czy mieć lekki luz? Byle były dobrane właściwie pod względem grubości.