PDA

Zobacz pełną wersję : parapety drewniane



kasiul
27-11-2002, 08:46
Mam okna i parapety Urzedowskiego, z tym, ze parapety nie zostaly jeszcze zamontowane. Zamierzamy to zrobic sami. Czy do montazu parapetu (wystaje niewiele poza obrys muru) powinnam uzyc pianki montazowej czy kleju gipsowego czy jeszcze czegos innego? jesli ktos juz to przezyl to prosze o informacje (przymierzamy sie do tego w najblizsza sobote, wiec fajnie byloby sie czegos dowiedziec).pzdr

Snowdwarf
27-11-2002, 09:20
u mnie panowie montujący parapety połóżyli je na piance - łąpiąc końce parapetu w murze i oczywiście wsuwając go pod ramę okna - wypoziomowali wcześniej na klinach, przy piankowaniu obciązyli górę parapetu żeby nie uniosła go pianka, po zastygnięciu obrobili wneke okienną zaprawą murarską - z tym że dłudość parapetu wynosi u mnie 1350 mm - nie jest to dużo i parapet ma szerokość 300 mm i grubość 50 mm (lite drewno) - troszkę waży i nie ma obawy przed chybotaniem podniesieniem parapetu - innego mocowania nie ma...
pozdrowka
snow

kasiul
27-11-2002, 09:25
Bardzo ci dziekuje, podwijam w sobote rekawy i biore sie do roboty (mam 10 parapetow, z czego wiekszosc na chyba 1800 mm).
pozdrawiam